Dobry2 opinie100% poleceń
7,3
Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny

Saint Nicholas (Samos)

Kod oferty: WAK651168
Z Wakacje.pl podróżuj bezpiecznie!
W sekcji „Przed podróżą” przeczytaj ważne informacje o bezpieczeństwie podróżowania i wymaganiach związanych z koronawirusem.
Jeżeli to możliwe zarezerwuj wycieczkę online.
 Zobacz szczegóły 

Promocja

zmiana rezerwacji do 30 dni przed wylotem GRATIStylko 15% zaliczki

Sun & Fun - blisko i ciepło

zmiana rezerwacji do 30 dni przed wylotem GRATIStylko 15% zaliczki
Oferta z wielokrotną zmianą rezerwacji GRATIS (do 30 dni przed wylotem możesz zmienić m.in.: kierunek, termin, hotel, rodzaj pokoju). Dodatkowo: zmiana terminu w przypadku COVID-19 gratis i tylko 15% zaliczki (reszta 30 dni przed wyjazdem).

Dodatkowe opcje

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

185
za wycieczkę
promesa

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

promesa
0
za wycieczkę
Trwa weryfikacja ceny

Najchętniej wybierana opcja. Szybko, bezpiecznie, gdziekolwiek jesteś!

Informacje o podróży

Wylot

12:0004.06.2021 Piątek
KTWKatowice
16:0004.06.2021 Piątek
SMISamos

Powrót

09:0011.06.2021 Piątek
SMISamos
11:0011.06.2021 Piątek
KTWKatowice

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK651168Region: SamosOrganizator: Sun&Fun

Region

Samos

Położenie

Centrum Pythagorion ok. 8km

Restauracje, bary i sklepy w miejscowości Phytagorion

Bezpłatny bus do miasta Phytagorion

Miasto Samos ok. 11km

Port lotniczy Samos ok. 12km

Plaża

Publiczna, kamienista, bezpośrednio przy hotelu

Zalecane obuwie ochronne

Leżaki i parasole - bezpłatne

Standard rooms

Pokój Double

Klimatyzacja - bezpłatna (01.06-30.09)

Łazienka z prysznicem lub wanną i WC, suszarka do włosów

TV-Sat, radio

Telefon - płatny

Sejf - płatny (ok. 1,5 EUR/dzień)

Mała lodówka - bezpłatna

Balkon lub taras

Łóżeczko dziecięce na zapytanie – bezpłatne

Wyżywienie

All Inclusive

Śniadanie, obiad i kolacja w formie bufetu

Lekkie przekąski w ciągu dnia

Wybrane napoje bezalkoholowe i alkohole lokalnej produkcji w barach wskazanych przez hotel w godzinach ich otwarcia między 10:00-23:00

Strona internetowa hotelu

Www.saintnicholas.gr

Opis hotelu

Recepcja

Restauracja

Bar

Ogród

Basen zewnętrzny, basen dla dzieci

Wymiana walut

Oficjalna kategoria hotelu 3

Internet

Wi-fi w pomieszczeniach ogólnodostępnych - bezpłatne

Sport i rozrywka

Bezpłatnie: Siatkówka plażowa, bilard

Odpłatnie: Tenis stołowy

Uwagi

Ostrzeżenie

W związku z wybuchem epidemii wirusa SARS-CoV-2, w czasie trwania wybranej imprezy turystycznej, mogą obowiązywać zwiększone wymagania dotyczące higieny i innych środków ostrożności, ze względu na ochronę zdrowia i bezpieczeństwo podróżnych. Należy zapoznać się z aktualnymi wymogami sanitarnymi, prezentowanymi na stronie sunfun.pl oraz aktualnymi informacjami dla podróżujących do Grecji, publikowanych przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych -

W Grecji obowiązuje podatek turystyczny, pobierany jednorazowo podczas zameldowaniu w hotelu, jego wysokość zależy od standardu obiektu:

Ważne informacje

Opis imprezy turystycznej uwzględnia usługi świadczone w szczycie sezonu, który przypada na lipiec i sierpień. Zakres niektórych usług dostępnych w obiektach zakwaterowania (hotelach), świadczonych poza szczytem sezonu może nieznacznie różnić się od zakresu usług świadczonych w szczycie sezonu. Szczegółowe informacje na temat usług z określeniem różnic zostały wskazane w Informatorze ogólnym.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Mapa i atrakcje okolicy

Muzeum Archeologiczne

93 km w linii prostej od hotelu
W tym muzeum poczujemy prawdziwą Grecję. Przyglądając się uważnie zgromadzonym w nim eksponatom odnajdziemy ducha dawnych czasów. Znajdujące się na terenie starego miasta muzeum posiada w swoich zasobach prace i eksponaty z licznych wykopalisk, jakie miały miejsce w różnych częściach wyspy Kos. Znajdziemy tu również liczne mozaiki, ceramikę, posągi i rzeźby z epoki hellenistycznej z najcenniejszym i najsłynniejszym posągiem Hipokratesa z IV w. p.n.e. (do dziś w stanie idealnym zachowała się głowa prekursora współczesnej medycyny). Inne warte uwagi to: posąg Artemidy z psem i Hygieji z wężem i jajkiem w dłoni.

Zobacz więcej

Tigaki - najdłuższa i najpiękniejsza plaża na Kos

93 km w linii prostej od hotelu
Kos słynie z pięknych i piaszczystych plaż. Plaża Tigaki jest wyjątkowa ponieważ ciągnie się aż przez 10 km. Jest najdłuższą i najszerszą plażą na wsypie - przez co też najbardziej lubianą przez turystów. W sezonie w całej swojej rozciągłości wypełnia się leżakami i parasolami - zawsze jednak znajdziemy na niej miejsce czekające właśnie na nas. Plaża jest doskonała dla rodzin z dziećmi ze względu na płytkie morze i krystalicznie czystą wodę. Plaża Tigaki i jej okolice to także raj dla amatorów sportów wodnych - w miejscowości Tigaki znajduje się szkoła sportów wodnych, natomiast na wysokości słonego jeziora znajdziemy windsurfing zone.

Zobacz więcej

Miasto Kos - stolica wyspy

94 km w linii prostej od hotelu
To właśnie w stolicy znajdują się najbardziej spektakularne zabytki wyspy. Spośród licznych atrakcji i miejsc, które warto zobaczyć koniecznie wybierzmy się do czternastowiecznego zamku - Twierdzy Joannitów - najlepiej zachowanego zabytku na wyspie (stoi przy wejściu do portu Mandraki). Do budowy umocnień zamku wykorzystano kamienie z ruin starożytnego Kos. Stąd już kilka kroków dzielić nas będzie od 700-letniego platanu zwanego Drzewem Hipokratesa, pod którym - według legendy - nauczał Hipokrates. Stolica to prawdziwa kopalnia zabytków. Polecamy zobaczyć także: rzymską willę Casa Romana, meczet Gazi Hassan Pasza, starożytne publiczne toalety oraz fragmenty starożytnych murów obronnych i świątyń Afrodyty i Heraklesa. Koniecznie przespacerujemy się brukowanymi ulicami przy których niegdyś mieściły się domy bogaczy.

Zobacz więcej

Miasto Kos - stolica wyspy

Asklepiejon - świątynia Asklepiosa

95 km w linii prostej od hotelu
Według legend właśnie w tym miejscu leczył Hipokrates. Nikogo więc nie zdziwi, że obecnie jest to miejsce kultu Asklepiosa - mitologicznego boga medycyny. Temu właśnie bogowi świątynia zawdzięcza także nazwę (niegdyś znajdował się tu ołtarz jemu poświęcony). Dodatkową atrakcją jest samo położenie świątyni - bardzo malowniczo, na zboczu wzgórza w otoczeniu lasów piniowych (z widokiem na tureckie wybrzeże - gwarancja wyjątkowych zdjęć). Na tej 3-poziomowej budowli znajdowały się prawdopodobnie: szkoła medyczna, mała świątynia oraz pomieszczenia, w których leczono chorych (oczywiście zgodnie ze sztuką i filozofią Hipokratesa). Dojedziemy tu pociągiem turystycznym i autobusem jadącym w kierunku Platani. Bilet wstępu to koszt ok. 4 Euro.

Zobacz więcej

Asklepiejon - świątynia Asklepiosa

Miasteczko Zia

98 km w linii prostej od hotelu
To propozycja dla tych, którzy na urlopie lubią czasami zboczyć z głównej trasy turystycznych atrakcji i zatrzymać się na chwilę w jedynym miejscu, aby poczuć jego prawdziwy klimat. Górska wioska Zia to najlepszy przykład tradycyjnego greckiego miasteczka ze wszystkimi jego atrakcjami i walorami. Słynie z aromatycznego syropu cynamonowego i typowych, regionalnych wyrobów rękodzielniczych. Znajdziemy tu słynne białe domki skontrastowane z zielenią otaczających je lasów, kameralne tawerny i kawiarnie już od progu zachęcające do wejścia. To także gratka dla fotografów - tu zrobimy wyjątkowo piękne zdjęcia - widoki z tarasów tawern i kawiarni zapierają dech w piersiach. Głównym punktem zwiedzania jest położony na szczycie biały kościółek Ag. Georgios, który swoją bryłą już z niższych partii ściąga zaciekawione spojrzenia turystów. Warto podkreślić, że biegnie stąd także szlak na najwyższy na Kos szczyt - Dikeos (846 m n.p.m.). Wioska słynie przede wszystkim z wyjątkowo spektakularnych zachodów słońca - nie lada gratka dla wszystkich niepoprawnych romantyków.

Zobacz więcej

Miasteczko Zia

Pogoda

Temperatura w dzień
28°C
Temperatura w nocy
20°C
Temperatura wody
22°C
Liczba godzin słonecznych
10

Przed podróżą

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że wszyscy podróżni przybywający do Grecji z zagranicy od 8 stycznia 2021 r. do 22 marca 2021 r. (z możliwością przedłużenia) zostaną zobligowane do poddania się 7-dniowej kwarantannie, a w przypadku osób powracających z Wielkiej Brytanii (bez względu na narodowość) do poddania sią 7-dniowej kwarantannie z dodatkowym wymogiem wykonania testu PCR w ostatnim dniu izolacji.
Wymogi dotyczące obowiązku posiadania formularza PLF oraz zaświadczenia o negatywnym wyniku badania na COVID-19 pozostają bez zmian: podróżujących liniami lotniczymi z Polski wjazd na terytorium Grecji dozwolony jest pod warunkiem przedstawienia negatywnego wyniku testu diagnostycznego na koronawirusa, wykonanego metodą PCR. Test powinien zostać przeprowadzony w ciągu ostatnich 72 godziny przed wjazdem do Grecji, zaświadczenie o negatywnym wyniku testu powinno zostać przygotowane w języku angielskim.
Do Grecji Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego.
W Grecji dla Polaków wizy nie są wymagane.
Szczepienia nie są wymagane. Warto przed wyjazdem wyrobić bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i zabrać ją ze sobą na wakacje. Karta EKUZ potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.
W Grecji obowiązkowo należy uiścić przy zakwaterowaniu opłatę klimatyczną. Wysokość opłaty zależy od długości pobytu oraz kategorii hotelu wynosi od 0,25 do 4 EUR za dzień pobytu, a dokładniej:

1). dla pobytów w hotelach: 5* - 4 EUR / noc / pokój, 4* - 3 EUR / noc / pokój, 3* - 1,5 EUR / noc / pokój, 2*, 1* - 0,5 EUR / noc / pokój,
2). dla pobytów w apartamentach: 4* - 1 EUR / noc, 3* - 0,5 EUR / noc, 2*, 1* - 0,25 EUR / noc.

Pobierana opłata to kwota za cały pokój, naliczana niezależnie od liczby zameldowanych w nim osób.

Opinie

Opinie dodane przez

5.7
Joanna
Pobyt - Sierpień 2015Rodzina z dziećmi
Cichy, kameralny, czysty hotel na odludziu, z bezpośrednim dostępem do morza. Trzy połączone ze sobą budynki, jeden z nich odnowiony. My mieszkaliśmy w starym, początkowo przez pomyłkę, ale potem zdecydowaliśmy się w nim pozostać, bo pokój nam odpowiadał, a był zacieniony co miało ogromne znaczenie w zw. z klimatyzacją, o której mowa w \"wadach\". Goście hotelowi to Niemcy, Holendrzy, Czesi, Francuzi i my - Polacy. Co ciekawe: Polacy dostają pokoje przeważnie w wyremontowanej części hotelu - bardzo miłe! Pokoje urządzone surowo i skromnie, ale schludne, sprzątane codziennie, wymiana ręczników, pościeli - też codziennie, jeżeli ktoś sobie tego życzył. Nie ma placu zabaw. Jedynie ogrodzony wybieg - być może kiedyś był, lub ma być zrobiony dopiero. Dla dzieci mniejszych nie ma generalnie nic. Starsze mogą zagrać w ping ponga lub bilard. Jest boisko do siatkówki, ale hotel nie ma piłki. Wokół hotelu w promieniu kilku km nie ma nic - poza kilkoma tawernami nad samym morzem oraz drugim hotelem (5 min spacerem) z mega głośnymi animacjami i wypożyczalnią samochodów i skuterów, którą polecam. Plaża kamienista, ale te kamienie to otoczaki, więc nieszkodliwe, morze czyste i ładne, choć widywałam w Grecji więcej form życia niż w tym akurat miejscu. Wejście kamieniste, ale kilkanaście metrów od brzegu jest już piasek i można na nim stać - nigdy nie używaliśmy butów kąpielowych. Plaża piaszczysta w Psili Ammos z płatnymi leżakami oddalona jest o 1600m (20min spacerkiem szosą). Jest obok niej kilka tawern oraz jedyny w promieniu 8 km mini (bardzo mini) market. Reasumując: polecam hotel osobom szukającym ciszy i spokoju tak w hotelu jak i na plaży, oczekującym smacznego jedzenia ale nie przeżerania się do bólu. Nam pobyt podobał się bardzo, bardzo! Wyspa Samos piękna, warto kupić objazdówkę, żeby rozpoznać teren. Jest tam masa terenów do wędrówek pieszych i masa wędrowców (o dziwo!). Piękne wioski górskie.
Zalety1. położenie - bezpośrednio przy plaży 2. cisza i spokój - brak animacji a tym samym hałasu na plaży i w hotelu, brak ruchliwych ulic 3. czyste i spokojne morze - nie wieje tak jak na północy wyspy, więc nie ma ogromnych fal, można dużo i bezpiecznie pływać 4. basen - duży, czysty, bardzo głęboki (min 2,5m), w zw. z czym z reguły pusty - można swobodnie i przyjemnie popływać, zawsze są wolne leżaki;l co więcej: nie ma ograniczeń czasowych w korzystaniu z basenu - można popływać, poskakać ZAWSZE; Brodzik zintegrowany z basenem, duży, głębokość ok.70cm. Nie ma ratownika przy basenie- co dla niektórych może być wadą 5. zawsze wolne, darmowe leżaki przy plaży - nie trzeba rezerwować o świcie 6. kuchnia - skromna, ale świeża, smaczna każdy znalazł coś dla siebie. Codziennie było 1 danie z mięsa duszonego, 1 z grillowanego, 1 z ryb, makaron/ziemniaki/ryż; dużo sałatek, jakieś warzywa na ciepło (bakłażany/marchew/groszek), owoce - tylko arbuz i melon, trochę ciastek; każda potrwa typowo grecka bardzo smaczna, ale tych potraw nie było niestety za wiele. 7. obsługa - bardzo mili i życzliwi ludzie. Wszyscy. 8. kameralność hotelu
Wady1. KLIMATYZACJA - CENTRALNIE sterowana klimatyzacja, o czym nie ma informacji na stronie Itaki. Ta klimatyzacja nie radzi sobie w sytuacji gdy wszyscy chcą z niej korzystać równocześnie, czyli w sezonie po prostu wcale sobie nie radzi. Miele ciepłe powietrze i huczy. Co gorsza, ta sama klima obsługuje recepcję, więc tak naprawdę nie ma dokąd uciec przed upałem - tylko cień i wiatr przynoszą ulgę. 2. położenie - brak jakiejkolwiek komunikacji- Nie ma przystanku przy hotelu (opis Itaki). Nie ma żadnego przystanku w okolicy. Bus hotelowy codziennie jeździ do Pithagorio (śliczne!) za darmo, ale w marnych godzinach: wyjeżdża o 10:30 a wraca o 12:30 - czyli nici z wieczornych wypadów, które są najfajniejsze. Dlatego koniecznie trzeba wypożyczyć sobie środek transportu. 3.brak animacji w jakiejkolwiek postaci - generalnie nie oczekujemy zajmowania się naszą rodziną i dla nas to plus, ale w hotelu mogłaby by być dostępna chociaż piłka do siatki, żeby skorzystać z boiska przy plaży - nie niestety - bida z nędzą 4. kuchnia - choć generalnie byliśmy zadowoleni, bo nie jesteśmy miłośnikami przeżerania się w systemie \"all\" był moment rozpaczy - przez kilka dni z rzędu podawano głównie kiełbasę: pieczoną, smażoną, w zapiekankach itp. a z warzyw na ciepło tylko marchew z mrożonki lub groszek zielony ; śniadania bardzo skromne - jajka (sadzone, na twardo i jajecznica), 1 ser żólty, 1 mielonka, dżemy, miód, jogurt, pomidory, chrupki. Chleb zawsze czerstwy (sorry! raz trafił się świeży) 5. brak klimatyzacji w restauracji

8.8
Kasia i Kamil Klient Wakacje.pl
Pobyt - Październik 2014Para
Hotel polecamy osobom ceniącym przede wszystkim spokój na wakacjach.