Dobry6 opinii
7.5
Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny

Studia Pantelis

Kod oferty: WAK260689
Last minute
Kod oferty: WAK260689
obiektobiektobiektpokój
obiekt
obiekt
obiekt
pokój
COVID-19
Przypominamy, że wciąż obowiązują restrykcje i dodatkowe wymagania (np. obowiązkowe testy dla osób bez szczepienia). Sprawdź tutaj, jakie warunki wjazdu obowiązują w przypadku tej oferty.

Dostępne pokoje

Studio dwuosobowe

2 dorosłych
Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny

Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

lub

Opis oferty

Region: SkopelosOrganizator: RainbowKod oferty: WAK260689

Opis oferty

Położenie

Studia położone ok. 350m od portu, skąd możemy popłynąć na inne wyspy Sporad, np. Alonissos, czy Skiathos. Obiekt usytuowany jest zaledwie ok. 350m od centrum miasta Skopelos, stolicy wyspy, z piękną architekturą i pełną infrastrukturą turystyczną (sklepy, tawerny, bary, restauracje). Tuż przy hotelu znajduje się przystanek autobusowy, z którego można dostać się do głównych plaż wyspy - Velanio, Stafilos, Panormos i Milia. Transfer z lotniska do hotelu trwa ok. 3 godz. (obejmuje przeprawę promową). UWAGA! Cena nie obejmuje lokalnego podatku turystycznego w wysokości 0,5 EUR/pokój/dzień. Podatek jest obligatoryjny i płatny bezpośrednio w recepcji, przed zakwaterowaniem Klientów w hotelu.

Plaża

Obiekt zlokalizowany ok. 350m od piaszczysto-żwirowej plaży miejskiej. Przy plaży działa bar plażowy z leżakami i parasolami - odpłatnie.

Do dyspozycji gości

Recepcja z niewielkim lobby. Meldowanie Gości odbywa się w sąsiednim hotelu Rigas. Możliwość korzystania z basenu w hotelu Rigas (ok. 100m).

Wyżywienie

We własnym zakresie. Istnieje możliwość dopłaty do All Inclusive w hotelu Rigas (sąsiadujące hotele).

Program sportowy i animacyjny

Brak animacji na terenie hotelu, na plaży sporty wodne (dodatkowo płatne).

Internet

Możliwość korzystania z bezpłatnego Internetu Wi-Fi w sąsiednim hotelu Rigas.

Naszym zdaniem

Zadbane i wygodne studia, usytuowane nieopodal centrum miasta Skopelos. Najlepsze miejsce zakwaterowania dla osób ceniących niezależność i intensywnie zwiedzających wyspę! Klienci, którzy preferują bardziej stacjonarny wypoczynek mogą skorzystać z oferty All Inclusive w sąsiednim hotelu Rigas.

Opinie klientów

Program

Dzień Pierwszy

Wyloty z Polski. Zbiórka na 2 godz. przed planowanym wylotem przy stanowisku Rainbow na lotnisku. Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na: stronie operatora.

Dni od drugiego do przedostatniego

Czas na wypoczynek, kąpiele morskie i słoneczne, udział w wycieczkach fakultatywnych itp.

Dzień ostatni

Wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko, powrót do Polski.

Uwagi do programu

Na terenieGrecji obowiązuje wymóg noszenia maseczek w przestrzeniach ogólnodostępnych i środkach transportu (transfery, transport publiczny).

Wrestauracjach lokalnych obowiązuje 50% obłożenia.

"

świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem na Skiathos, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko - hotel - lotnisko (w tym przeprawa promowa), 7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, opiekę polskiego rezydenta, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: wycieczek lokalnych, posiłków innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, napojów do posiłków jeśli w opisie hoteli nie podano inaczej oraz innych wydatków osobistych. Uwaga: cena nie obejmuje greckiego podatku turystycznego, którego wysokość zależy od standardu hotelu i wynosi od 0,5 do 4 EUR za pokój za dzieńpobytu. Kwota podatku podana jest w opisie każdego hotelu. Podatek płatny będzie w recepcji przed zakwaterowaniem.

Ze względu na COVID-19 niektóre udogodnienia/atrakcje/serwis hotelu mogą działać w ograniczonym czasie i/lub mogą być wyłączone z oferowania

Wycieczki lokalne

Mamma Mia! Tour po wyspie czyli skarby Skopelos Wszystkie perełki Skopelos w jeden dzień: zarówno podróżnicze hity, jak i miejsca ukryte przed turystami. Malowniczą trasą przez góry dotrzemy do Agios Ioannis - będziemy wspinać się do urokliwej kapliczki śladami Meryl Streep i Pierce'a Brosnana. Następnie udamy się do drugiej co do wielkości miejscowości na wyspie - Glossy, gdzie wybierzemy się na spacer wąskimi uliczkami i spróbujemy lokalnych słodyczy. Kąpieli słonecznych i morskich zażyjemy na Kastani - najpiękniejszej plaży Skopelos znanej również z filmu "Mamma Mia", a wspaniałej kuchni skosztujemy w maleńkim, rybackim porcie Agnontas. Lunch dodatkowo płatny. Przybliżony czas trwania wycieczki 9.00 - 16.00. Cena (dorośli i dzieci powyżej 2 lat) - ok. 30 EUR.

Rejs na dziewiczą i rajską wyspę Alonissos Coś dla amatorów pięknych widoków: całodzienny rejs statkiem wycieczkowym na sąsiednią wyspę Alonissos, podczas którego będziemy plażować, kąpać się w lazurowych wodach ukrytych, dziewiczych zatoczek i snorkować. Płynąć będziemy na terenie Narodowego Parku Morskiego, gdzie żyją zagrożone wyginięciem foki mniszki śródziemnomorskie, delfiny oraz żółwie morskie. Będzie też okazja, aby odwiedzić przepiękne stare miasto Chora na Alonissos. Lunch jest wliczony w cenę. Przybliżony czas trwania wycieczki - 9.30 - 17.30. Cena: ok. 55 EUR, dzieci (5-12 lat) - ok. 35 EUR

Rozwiń z nami żagle! Żeglarska przygoda dla każdego Prawdziwy rejs jachtem pod żaglami - doświadczony kapitan zabierze nas w pełen wrażeń rejs, podczas którego poznamy podstawy żeglarstwa, nauczymy się sterować, stawiać żagle i obsługiwać jacht. Kotwicę rzucimy w pięknej, zacisznej zatoce, gdzie będzie czas na kąpiel, opalanie się, czy snorkowanie. Na pokładzie zjemy śniadanie przygotowane z lokalnych produktów, a na obiad zostaną przygotowane na świeżo typowo greckie dania z grilla. Wspaniałe doświadczenie dla dużych i małych! Przybliżony czas trwania wycieczki - 9.00 - 18.00. Cena: ok. 75 EUR

Smaki Skopelos! Wycieczka po mieście i degustacja wina Podczas wieczornego spaceru poznamy urok miasta Skopelos. Zobaczą Państwo uroczy biały kościół Panagitsa, położony na stromym zboczu, z zapierającym dech w piersiach widokiem. Będziemy wspinać się do najwyższego punktu miasta Skopelos, aby podziwiać sąsiednią wyspę Alonissos oraz (przy dobrej pogodzie) Świętą Górę Atos. Zgubimy się w labiryncie uliczek i ogrodów, które tworzą najstarszą część Skopelos. A na koniec wieczoru zatrzymamy się w tradycyjnej greckiej tawernie, gdzie będzie można skosztować tradycyjnych dań greckich i napić się domowego wina, z którego przecież słynie wyspa. Przybliżony czas trwania wycieczki - 17.45 - 21.30. Cena: ok. 29 EUR, dzieci (4-12 lat) - ok. 18 EUR

Zachód słońca, wino i relaks na pełnym morzu Zachód słońca, wino i relaks. Czy nie brzmi to cudownie? Z głównego portu Skopelos popłyniemy w kierunku sąsiednich wysp Agios Georgios i Alonissos. Naszą misją tego wieczoru będzie złapanie najlepszych zachodów słońca w tym regionie, żeglując w stronę zachodzącego słońca, popijając kieliszek domowego wina i delektując się zimnymi przekąskami. Będą mieć również Państwo szansę na kąpiel w morzu o zachodzie słońca przy rytmach greckiej muzyki. Przybliżony czas trwania wycieczki - 18.00 - 21.30. Cena: ok. 35 EUR, dzieci (4-12 lat) - ok. 28 EUR

Wielki błękit wyspy Skiathos Luksusowy jacht, wielki błękit Morza Egejskiego, niezapomniane widoki, lokalne przysmaki i dużo słońca! Podczas tej wycieczki poznamy wyspę Skiathos z innej perspektywy - opłyniemy ją statkiem. Naszym pierwszym przystankiem będzie przepiękna plaża Lalaria, która dostępna jest jedynie od strony morza. Białe kamyczki oraz naturalny łuk skalny czynią ją jedną z najbardziej urokliwych plaż na wyspie. Na trasie rejsu znajdują się również dwie cudowne miniwyspy- Tsougria & Megali Arkos, które otoczone są bujnymi, wonnymi lasami. Przybliżony czas trwania wycieczki - 9.30 - 17.00. Cena: ok. 80 EUR, dzieci (4-12 lat) - ok. 40 EUR

Uwaga! Zamieszczone powyżej opisy wycieczek lokalnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów. Wycieczki prowadzone są w języku polskim (przy min. 15-20 osobach w zależności od wycieczki). Ich organizatorem nie jest Rainbow, a lokalne biuro, które odpowiada za jakość serwisu. Ustala też ich program, ceny i terminy wyjazdów. Rezydent jest jedynie pośrednikiem w zapisie na imprezy lokalne. Nie ma możliwości płatności kartą kredytową.

Inne

Skopelos

Informacje ogólne

Waluta

Czas

+ 1 godzinę w stosunku do czasu polskiego.

Język urzędowy: grecki.

Waluta EUR - Euro. Płatności kartami kredytowymi akceptowane są w niektórych miejscach, korzystanie z bankomatów jest możliwe w miejscowościach turystycznych. W miejscowościach turystycznych istnieje wiele miejsc, w których można wymienić funty brytyjskie lub dolary USA. Nie ma możliwości wymiany złotówek.

Napiwki

Przyjęte jest zostawianie drobnych sum jako napiwków. Szczególnie dotyczy to kierowców na wycieczkach lokalnych i kelnerów w restauracjach. Zdarza się, że napiwek zostaje doliczony do rachunku. Często w restauracjach dolicza się 1 EUR za chleb podawany przed posiłkiem.

Wiza

Obywatele polscy mogą podróżować do Grecji na podstawie dowodu osobistego.

Orientacyjne ceny

Obiad w tawernie od 8-10 EUR woda 1l. - 1.5 EUR piwo w barze ok. 4 EUR kawa w kawiarniok. 3EUR

Poczta

Znaczek na kartkę pocztową kosztuje 0.80 EUR. Kartki ze znaczkiem najlepiej zostawiać w recepcji do wysłania.

Elektryczność

Napięcie 220 V, 50 Hz. Urządzenia z polskimi wtyczkami działają bez problemów.

Telefony

Karty telefoniczne można kupić w sklepach i kioskach w pobliżu publicznych aparatów telefonicznych. Karty telefoniczne kosztują 5 EUR (100 jednostek). Telefony komórkowe działają w całej Grecji, mogą występować problemy z zasięgiem w budynkach hotelowych. Koszty połączeń w roamingu polskich sieci komórkowych prosimy sprawdzać przed wyjazdem u operatora.

Skopelos

Należąca do Sporad, niewielka wyspa, położona na turkusowych wodach Morza Egejskiego. Skopelos zachwyca bujną roślinnością, tradycyjną architekturą oraz wspaniałymi plażami. Życie toczy się tutaj swoim prawdziwym, greckim rytmem! Skopelos i sąsiadująca Skiathos posłużyły jako tło kinowego hitu "Mamma Mia".

Skopelos Town

Stolica oraz główny port wyspy, z którego popłynąć można na inne wyspy Sporad: Skiathos oraz Alonissos. W centrum znajdziemy zarówno piaszczysto-żwirową plażę jak i charakterystyczną architekturę: labirynty kamiennych uliczek, niskie domki z czerwoną dachówką oraz liczne restauracje i tawerny serwującą lokalną kuchnię.

Glossa

Drugie co do wielkości miasto na wyspie. Glossa położona jest w zachodniej część wyspy. Intryguje głównie ze względu na zupełnie inną niż na całej wyspie architekturę.

Neo Klima

Niewielka miejscowość, położona ok. 7km od Glossy. Bliskośćpięknych plaż - Elios i Hovolo - sprawia, że jest to jedno z atrakcyjniejszych miejsc na wyspie.

Panormos Bay

Niewielka miejscowość położona w uroczej zatoce, wśród bujnej roślinności. Piękna, piaszczysto-żwirowa plaża w Panormos została wyróżniona Błękitną Flagą za czystość wody. Panormos to śliczne, romantyczne miejsce, wymarzone dla miłośników spokojnego wypoczynku.

Plaże Stafilos i Velanio

Liczne plaże na wyspie stanowią atrakcję dla wszystkich miłośników sportów wodnych! Dobrze zorganizowane, z pełnym zapleczem oraz centrami oferującymi zarówno kursy jak i wypożyczenie sprzętu.

Skiathos Town

Stolica oraz jedyne większe miasto na wyspie ulokowane na dwóch wzgórzach. W labiryncie wąskich uliczek znajdziemy wiele sklepików oraz tawern serwujących lokalną kuchnię. Z głównego portu można się również wybrać na sąsiednie wyspy: Skopelos oraz Alonissos oraz na kontynent do Wolos. Miasteczko ma wiele do zaoferowania zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy.

Plaża Koukounaries

Słynna plaża na Skiathos, która zawiera związki miki - minerału używanego m. in. do produkcji kosmetyków i wygląda jakby była posypana brokatem. Zachęca złocistym piaskiem, błękitnymi lagunami i krystalicznie czystą wodą.

Plaża Xanemos

Piaszczysto - żwirkowa plaża położona na Skiathos przy końcu pasa startowego to miejsce idealne, aby podczas opalania oglądać startujące bądź lądujące samoloty. Plaża ta nazywana jest również "drugim Sint Maarten", gdyż można tu zrobić sobie zdjęcie z samolotem przelatującym prawie nad głową.

Wyloty z: Warszawy i Katowic. Zbiórka na 2 godz. przed planowanym wylotem przy stanowisku Rainbow na lotnisku. Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na: stronie operatora

"

Wizy - informacje dla sprzedawców

W związku z koniecznością wypełnienia formularza PLF najpóźniej w dniu poprzedzającym wylot (do godziny 22:00) oraz posiadania kodu QR przy przylocie do Grecji, informujemy:

1. Strona internetowa do samodzielnego wypełnienia formularza PLF to:

2. Wzór wypełnienia znaleźć można na Travelli, w zakładce Komunikaty (Grecja - formularz wjazdu!) oraz

3. Adresy hoteli konieczne do wypełnienia wniosku znajdują się poniżej.

4. Każdy turysta zobowiązany jest do wypełnienia formularza. Po jego wypełnieniu, na e-maila podanego w formularzu przyjdzie potwierdzenie wypełnienia. Każda osoba z rezerwacji w tym dzieci obowiązkowo musi wypełnić swój wniosek (nie może to być np. 1 wniosek na rodzinę/rezerwację). Wymagane jest, aby każdy turysta dodał w swoim formularzu podróżujących z nim członków rodziny/niespokrewnionych towarzyszy wyjazdu.

5. Po zweryfikowaniu danych na skrzynkę pocztową przyjdzie również formularz z unikalnym kodem QR, który trzeba okazać na lotnisku docelowym w formie elektronicznej (w telefonie) lub wydrukowany.

6. W przypadku nieposiadania kodu QR turyści nie zostaną wpuszczeni na pokład samolotu lecącego do Grecji.

Adresy hoteli:

Blue Green Bay

Epar. Od. Skopelou-Loutrakiou, Panormos 370 03, Grecja

Elios Holiday Hotel

Epar. Od. Skopelou-Loutrakiou, Neo Klima 370 03, Grecja

Rigas

Epar. Od. Skopelou-Loutrakiou, Skopelos 370 03, Grecja

Skopelos Holiday and Spa

Epar. Od. Skopelou-Loutrakiou, Skopelos 370 03, Grecja

Studia Pantelis

Chora Skopelos Gefyraki, Skopelos, 37003, Grecja

Osoby przyjeżdżające do Grecji zobowiązane sąposiadać negatywny wynik testu na obecność koronawirusa typu PCR (zaświadczenie powinno zostać sporządzone w j. angielskim, dokument musi zawierać numer paszportu lub dowodu osobistego osoby poddanej badaniu). Test należy przeprowadzić nie wcześniej niż 72 godziny przed godziną lądowania w Grecji. Test jest obowiązkowy dla wszystkich (w tym dzieci powyżej12 roku życia).

UWAGA! Z obowiązku przedstawienia negatywnego wyniku testu zwolnione są osoby w pełni zaszczepione, pod warunkiem, że ostatnią dawkę szczepionki przyjęły co najmniej 14 pełnych dni przed wylotem oraz są w stanie przedstawić komplet dokumentów potwierdzających pełne zaszczepienie na COVID-19 (europejski certyfikat szczepienia pobrany z Internetowego Konta Pacjenta). Z obowiązku posiadania negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa zwolnieni są również tzw. ozdrowieńcy. Należy posiadać pozytywny wynik testu na COVID-19 (w języku angielskim) wykonany w czasie od 2 do 9miesięcy poprzedzających przylot do Grecjioraz certyfikat ozdrowienia, które również można pobrać z IKP (w języku angielskim). Instrukcja dotycząca pobierania dokumentów z Internetowego Konta Pacjenta dostępna jest na naszej stronie internetowej:

"

Wizy

W związku z koniecznością wypełnienia formularza PLF najpóźniej w dniu poprzedzającym wylot (do godziny 22:00) oraz posiadania kodu QR przy przylocie do Grecji, informujemy:

1. Strona internetowa do samodzielnego wypełnienia formularza PLF to:

2. Instrukcja wypełnienia formularza znajduję się:

3. W razie problemów z wypełnieniem formularza, prosimy o kontakt ze swoim sprzedawcą.

4. Adresy hoteli konieczne do wypełnienia wniosku znajdują się poniżej.

5. Każdy turysta zobowiązany jest do wypełnienia formularza. Po jego wypełnieniu, na e-maila podanego w formularzu przyjdzie potwierdzenie wypełnienia. Każda osoba z rezerwacji w tym dzieci obowiązkowo musi wypełnić swój wniosek (nie może to być np. 1 wniosek na rodzinę/rezerwację). Wymagane jest, aby każdy turysta dodał w swoim formularzu podróżujących z nim członków rodziny/niespokrewnionych towarzyszy wyjazdu.

6. Po zweryfikowaniu danych na skrzynkę pocztową przyjdzie również formularz z unikalnym kodem QR, który trzeba okazać na lotnisku docelowym w formie elektronicznej (w telefonie) lub wydrukowany.

7. W przypadku nieposiadania kodu QR turyści nie zostaną wpuszczeni na pokład samolotu lecącego do Grecji.

Adresy hoteli:

Blue Green Bay

Epar. Od. Skopelou-Loutrakiou, Panormos 370 03, Grecja

Elios Holiday Hotel

Epar. Od. Skopelou-Loutrakiou, Neo Klima 370 03, Grecja

Rigas

Epar. Od. Skopelou-Loutrakiou, Skopelos 370 03, Grecja

Skopelos Holiday and Spa

Epar. Od. Skopelou-Loutrakiou, Skopelos 370 03, Grecja

Studia Pantelis

Chora Skopelos Gefyraki, Skopelos, 37003, Grecja

Osoby przyjeżdżające do Grecji zobowiązane sąposiadać negatywny wynik testu na obecność koronawirusa typu PCR (zaświadczenie powinno zostać sporządzone w j. angielskim, dokument musi zawierać numer paszportu lub dowodu osobistego osoby poddanej badaniu). Test należy przeprowadzić nie wcześniej niż 72 godziny przed godziną lądowania w Grecji. Test jest obowiązkowy dla wszystkich (w tym dzieci powyżej12 roku życia).

UWAGA! Z obowiązku przedstawienia negatywnego wyniku testu zwolnione są osoby w pełni zaszczepione, pod warunkiem, że ostatnią dawkę szczepionki przyjęły co najmniej 14 pełnych dni przed wylotem oraz są w stanie przedstawić komplet dokumentów potwierdzających pełne zaszczepienie na COVID-19 (europejski certyfikat szczepienia pobrany z Internetowego Konta Pacjenta). Z obowiązku posiadania negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa zwolnieni są również tzw. ozdrowieńcy. Należy posiadać pozytywny wynik testu na COVID-19 (w języku angielskim) wykonany w czasie od 2 do 9miesięcy poprzedzających przylot do Grecjioraz certyfikat ozdrowienia, które również można pobrać z IKP (w języku angielskim). Instrukcja dotycząca pobierania dokumentów z Internetowego Konta Pacjenta dostępna jest na naszej stronie internetowej:

"

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Grecji na wyspie Skopelos trwa od połowy czerwca dopołowy września.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wylot

Wtorek, 17.08.2021
06:45
10:15
WAWWarszawa - Chopin
JSISkiathos

Powrót

Wtorek, 24.08.2021
10:50
12:20
JSISkiathos
WAWWarszawa - Chopin

Opinie dodane przez

5.3
barbara Klient Wakacje.pl
Pobyt - Czerwiec 2019Para
Staralismy sie w ogóle nie przebywać w pokoju, dzięki temu wakacje były udane. Zatyczki do uszu pozwoliły się przespać po szczelnym zamknięciu okien i okiennic. Opinie na temat pysznego jedzenia mocno przesadzone, bo naprawdę przeciętne i bardzo ograniczone. Obiady w postaci kanapki, następnego dnia hotdoga, hamburgera.. Na kolację brakowało frytek i innych (niewielu) dań, pojawiały się po długim oczekiwaniu. Desery znikome. Z owoców tylko arbuz. Trudno nazwać to opcją all incl soft. Na przerwie kawowej codziennie to samo ciasto z zakalcem.
ZaletyStudia Pantelis w bliskiej odległosci od hotelu Rigas. Perfekcyjna pani sprzatająca Metaxiya! I pani opiekujaca się obiektem.
WadyPołozenie na przeciwko myjni samochodowej, hałas dociera do pokoju przez całą dobę, uniemozliwia odpoczynek. Pokoje na dole nie nadają się do użytku z powodu smrodu stęchlizny, grzyba i plesni

5.3
Zbyszek
Pobyt - Czerwiec 2019Singiel
Niestety opinie o tym hotelu są zdecydowanie na wyrost i mam nadzieję że moja będzie ostrzeżeniem dla innych osób przed jego wyborem (ja się niestety nabrałem). Po pierwsze obiekt ten jest lokalnie sklasyfikowany jako 1 gwiazdkowy (ciekawe dlaczego jest sprzedawany u nas jako 3*?). I dokładnie taki standard oferuje. A konkretnie - pokoje klaustrofobicznie małe, może i czyste (jak większość tu pisze) ale z zapachem stęchlizny i chemikaliów, które mają to niby zamaskować. Łazienka mega klitka - prysznic to brodzik o wymiarach ok. 40cmx40cm, bez nawet uchwytu na rączkę, trzeba ją trzymać w ręku (super sprawa). Brak półek do położenia ubrań, szafa tylko z nazwy, ten niby aneks kuchenny tuż przy łóżku i bardzo nieapetyczny. Ogólnie wszystko stare, zaniedbane, obskurne. Kolejna atrakcja - pokoje wychodzą bezpośrednio na jedną z głównych ulic, tuż obok stacja benzynowa, więc w gratisie mamy niesamowity hałas, żeby nie napisać napierd... przez pół nocy generowany przez motory, skutery i quady. Tak wygląda prawda o tym hotelu i żeby nie było że opinia niewiarygodna - Grecję odwiedzam od wielu lat, w większości mieszkałem w hotelach budżetowych i nie mam wątpliwości że ten był najgorszy. Co do reszty to generalnie się zgadzam z innymi opiniami - lokalizacja bardzo dobra, wyspa super, plaże świetne, All w Rigas przyzwoity. Nie mogę też nie wspomnieć o świetnej rezydentce (Maja) która posiada naprawdę dużą wiedzę o wyspie, mega dużo energii i chęci pomocy. Bardzo dziękuję za opiekę i pozdrawiam! ;-)
ZaletyLokalizacja
Wadystandard

7.8
Marianna Jacek
Pobyt - Czerwiec 2017Para
W Studio Pantelis byliśmy od 10 do 24 czerwca 2017 r. Pokój urządzony skromnie ale czysty , lodówka ,klimatyzacja ,dla chcących przyrządzić posiłki aneks kuchenny za drzwiami w szafie, naczynia, sztućce ,balkon stolik dwa krzesła,tv tylko greckie kanały. Polecam wykupienie All Inclusive w sąsiednim hotelu Rigas korzystamy wtedy z basenu baru itd tak jak byśmy byli zakwaterowani w tym hotelu. ok. 50 metrów od Studia Pantelis. Obfite śniadania i kolacje. Na lunch jedno danie od 13 do 14 ale kto by na nie wracał z przepięknych plaż których szczególnie wzdłuż południowych brzegów wyspy jest mnóstwo, do wyboru piaszczyste, kamieniste ,żwirowe. Nas najbardziej urzekły plaże Stafilos i Velanio za cyplem (ta ostatnia częściowo dla nudystów-świetne warunki do snurkowania obok groty) pieszo ok 4 km od hotelu autobusem 3 przystanki kosz 1.60 euro)Plażę miejską można sobie darować . Najbliższa plaża na północy wyspy godna odwiedzenia to Glifonari 2.5 km od hotelu trzeba kierować się na zachód przechodząc przez przepiękne stare miasto Skopelos ( szczególnie urokliwe nocą)Ogólnie jesteśmy bardzo zadowoleni i zauroczeni przepiękną wyspą , jej życzliwymi mieszkańcami i cudownymi zapachami.Jeden dzień warto poświęcić na zwiedzenie wyspy samochodem koszt na 4 osoby to 40 euro wypożyczenie samochodu 25euro paliwo15 euro.Warto wtedy zobaczyć piękny monastyr Agios Ioannis stojący na wierzchołku klifu znany z finałowej sceny filmu Mamma Mia.Godna polecenia plaża Panormos koszt 2.50 euro.Alkohole w wersji All w hotelu Rigas to ouzo,piwo i trzy rodzaje wina ,napoje butelkowane pepsi , limon ,fanta .Polecam też wyprawę do monastyru Evangelistrias przepiękne widoki na zatokę i miasto Skopoles dojście wzdłuż plaży przy porcie , częściowo urokliwym szlakiem reszta drogą.Obowiązkowo wieczorna wizyta w ouzeri Anatoli na terenie twierdzy kastro.Parasole i leżaki na plażach dostępne , wystarczy kupić piwo lub kawę.zdecydowania polecam zarówno wyspę i hotel osobom lubiącym aktywnie wypoczywać
Zaletyblisko do centrum , przy wyjściu z hotelu przystanek autobusowy,przemili właściciele ,a przede wszystkim wyrazy uznania dla pań sprzątających pokój (często zmieniana pościel)
Wadyna przeciwko hotelu stacja benzynowa , nocami głośne skuterki
+14

9.7
Piotr i Kasia
Pobyt - Lipiec 2016Para
Serdecznie polecamy wszystkim osobom, które cenią sobie czystość i spokój oraz nie mają wygórowanych wymagań co do zakwaterowania. Posiłki podawane w hotelu Rigas położonym ok. 50 metrów od Studia Pantelis. Jedzenie jest bardzo dobre, bez ograniczeń oraz w miarę urozmaicone. Oferta zawiera również korzystanie z basenu z darmowymi leżakami oraz dobrze zaopatrzonym barem. Polecamy pobyt w Pantelis z wykupionym pakietem All Inclusive!
ZaletyBardzo mili właściciele Blisko przystanek autobusowy Blisko centrum oraz markety Czystość Codzienna wymiana ręczników i prześcieradeł Klimatyzacja w pokoju
WadyMały brodzik i brak zasłonki w łazience

7.6
Karina Klient Wakacje.pl
Pobyt - Czerwiec 2016Para
pobyt całkiem udany, ale stanowczo za krótki biorąc pod uwagę dobowe opóźnienie do celu
Zaletyskromny, ale czyściutki, przemili gospodarze
Wadypołożenie przy głównej ulicy i naprzeciwko stacji benzynowej

Mapa

Pogoda

31°C
22°C
25°C
11

Przed podróżą

WYMAGANE DOKUMENTY
Formularz lokalizacji pasażera - PLF (Passenger Locator Form), który należy wypełnić przed wylotem (kod QR zostaje wygenerowany w przeciągu godziny) i posiadać przy sobie wersję elektroniczną zobacz więcej.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany o ile podróżujący przedstawi unijny certyfikat COVID (nie wiesz co to za dokument przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje- należy posiadać unijny certyfikat COVID.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany o ile podróżujący przedstawi unijny certyfikat COVID (nie wiesz co to za dokument, przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje- należy posiadać unijny certyfikat COVID.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany dla dzieci do 12 roku życia. Starsze dzieci wymagają przedstawienia unijnego certyfikatu COVID (nie wiesz co to za dokument, przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie- dzieci do ukończenia 12. roku życia podróżujące pod opieką dorosłych, którzy są zaszczepieni przeciwko COVID-19 lub przedstawili negatywny wynik testu na COVID-19. Starsze dzieci- patrz ZASZCZEPIENI, OZDROWIEŃCY lub POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: wymagają unijnego certyfikatu COVID (nie wiesz co to za dokument, przeczytaj o nim);
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: tak- 10 dni. Aby być zwolnionym z kwarantanny należy wykonać test PCR lub antygenowy: nie wcześniej niż 48 godz. Przed przekroczeniem granicy Polski lub nie później niż 48 godz. Po przekroczeniu granicy Polski.
Do Grecji Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego.
W Grecji dla Polaków wizy nie są wymagane.
Szczepienia nie są wymagane. Warto przed wyjazdem wyrobić bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i zabrać ją ze sobą na wakacje. Karta EKUZ potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.
W Grecji obowiązkowo należy uiścić przy zakwaterowaniu opłatę klimatyczną. Wysokość opłaty zależy od długości pobytu oraz kategorii hotelu wynosi od 0,25 do 4 EUR za dzień pobytu, a dokładniej:

1). dla pobytów w hotelach: 5* - 4 EUR / noc / pokój, 4* - 3 EUR / noc / pokój, 3* - 1,5 EUR / noc / pokój, 2*, 1* - 0,5 EUR / noc / pokój,
2). dla pobytów w apartamentach: 4* - 1 EUR / noc, 3* - 0,5 EUR / noc, 2*, 1* - 0,25 EUR / noc.

Pobierana opłata to kwota za cały pokój, naliczana niezależnie od liczby zameldowanych w nim osób.