Bardzo dobry15 opinii87% poleceń
8.1
Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny

Miami

Kod oferty: WAK645519
Last minute
Kod oferty: WAK645519
basenbasendla dziecirestauracjarestauracjarestauracjadrink bar
basen
basen
dla dzieci
restauracja
restauracja
COVID-19
Uwaga! Do wylotu zostało mniej niż 48 godzin. Przypominamy, że wciąż obowiązują restrykcje i dodatkowe wymagania (np. obowiązkowe testy dla osób bez szczepienia). Sprawdź tutaj, jakie warunki wjazdu obowiązują w przypadku tej oferty i czy zdążysz się przygotować.

Nasi klienci docenili

 • Atrakcyjne położenie: w miejscowości Calella, ok. 200 m od centrum, ok. 300 m od stacji kolejowej, ok. 50 km od Barcelony.
 • Szeroka, piaszczysta plaża w odłegłości 400 m od hotelu.
 • Udogodnienia dla dzieci: miniklub, plac zabaw.
 • Rozrywka: program rozrywkowo-artystyczny, muzyka na żywo, bilard, sporty wodne przy plaży.
 • Dostępne pokoje

  2 osobowy

  2 dorosłych
  Aktualizujemy cenę
  Trwa weryfikacja ceny

  Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

  lub

  Opis oferty

  Region: Costa BravaOrganizator: Oasis ToursKod oferty: WAK645519

  Covid 19

  Hiszpania Kontynentalna I Majorka

  TEST: NIE

  Rodzaj Testu

  BEZ TESTU

  Test Dla Dziecka

  BEZ TESTU

  Wymagane Dokumenty

  Rejestracja i formularz na stronie https://www.spth.gob.es/

  Formularz należy wypełnić dla każdego uczestnika wyjazdu, w tym dzieci (równiez niemowlęta),

  Nie wcześniej niż 48 h przed wylotem.

  Wygenerowany kod QR trzeba zapisać na telefonie lub wydrukować. SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE >>>

  Hiszpania Teneryfa

  TEST: TAK

  Rodzaj Testu

  RT-PCR, ANTYGENOWY, TMA, LAMP

  Test Dla Dziecka

  DZIECI DO LAT 12 ZWOLNIONE Z TESTU

  Zwolnienie Z Testu

  OSOBY ZASZCZEPIONE I OZDROWIEŃCY

  Wymagane Dokumenty

  Rejestracja i formularz na stronie https://www.spth.gob.es/

  Przy zakwaterowaniu w obiektach turystycznych na Wyspach Kanaryjskich wymagane jest okazanie jednego z dokumentów: Unijny Certyfikat COVID dla Zaszczepionych/Ozdrowieńców lub negatywny wynik testu na COVID-19 w języku angielskim: antygenowy 48 godzin przed przylotem lub RT-PCR/RT-LAMP/TMA 72 godziny przed przylotem.

  Dokonanie rezerwacji

  Każda rezerwacja wstępna, po potwierdzeniu przez Agenta/Klienta, uzyskuje status "Do potwierdzenia", co oznacza, że Organizator sprawdza dostępność miejsc w hotelu (rodzaj pokoju lub inne składniki zarezerwowane przez Klienta) i dopiero po sprawdzeniu dostępności nadaje rezerwacji odpowiedni status (Potwierdzona/Anulowana).

  Hotele regulacje i zmiany po covid 19

  W następstwie pandemii hotele wdrażają regulacje sanitarne mające na celu zapewnienie Klientom bezpiecznego wypoczynku. W każdym hotelu znajdą się wytyczne dotyczące korzystania z: infrastruktury (baseny, siłownie, SPA, sale zabaw, wspólne pomieszczenia, sposób wydawania posiłków itp.), z systemu All Inclusive, atrakcji, animacji itp. Hotele zastrzegają sobie prawo do wprowadzania zmiany zasad korzystania z oferty hotelowej zgodnie z wymogami. Zalecenia i regulacje mogą się zmieniać dynamicznie i mogą być wprowadzane w trybie nagłym. Obiekty działają zgodnie z wytycznymi władz danego kraju obowiązującymi w związku z przeciwdziałaniem epidemii COVID-19. Wszelkie zmiany wynikają z wdrażania przepisów sanitarnych, do których stosowania zobowiązane są hotele oraz turyści. Obowiązek dostosowania się do reżimu sanitarnego nie uprawnia Klienta do możliwości żądania odszkodowania.

  Prosimy każdorazowo o zapoznawanie się z komunikatami MSZ, przepisami wizowymi, paszportowymi i sanitarnymi dotyczącymi odwiedzanego kraju: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych. W przypadku rezerwacji wakacji w Polsce: https://www.gov.pl/web/rozwoj/hotele-i-inne-miejsca-noclegowe.

  Aktualne wytyczne można również znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Światowej Organizacji Zdrowia oraz Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób.

  Światowa Organizacja Zdrowia uznała epidemię wywołaną wirusem SARS-CoV-2 za pandemię. Podejmując decyzję o wyjeździe należy liczyć się z ograniczeniami w ruchu lotniczym, w przypadku uzasadnionych podejrzeń wystąpienia SARS-CoV-2 z koniecznością pobytu w wyznaczonym przez władze kraju obiekcie lub szpitalu, z trudnościami w powrocie do kraju, obowiązkiem poddania się kwarantannie lub samoizolacji, a także przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich na zlecenie władz miejscowych.

  Ważne: Kienci zobowiązani są do zapoznania się z akutalnymi zasadami i ograniczeniami na: https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

  Przelot liniami resjowymi -warunki

  Oferty z przelotem liniami rejsowymi/tanimi liniami lotniczymi (np.: LOT, WIZZAIR, RYANAI, Easy Jet, Corendon) pochodzą z DYNAMICZNEGO PAKIETOWANIA, ceny wszystkich przelotów są stale aktualizowane i zmieniane przez linie lotnicze, co oznacza, że cena wycieczki od momentu zrobienia rezerwacji do momentu potwierdzenia jej przez Organizatora może ulec zmianie.

  Uczestnik imprezy zobowiązany jest do potwierdzenia, u Organizatora lub Agenta, aktualnych godzin lotu 48 h przed wylotem (dotyczy zarówno wylotów jak i powrotów z wakacji).

  Wszystkie przeloty odbywają się zgodnie z Ogólnymi warunkami przewozu pasażerów i bagażu danego przewoźnika. Warunki przewozów wybranych przewoźników:

  Wizzair - Cena oferty zawiera 1 szt. bagażu podręcznego o wymiarach 40x30x20 cm. Do każdej rezerwacji istnieje możliwość dokupienia: - bagażu podręcznego - Wizz Priority (1 sztuka bagażu podręcznego umieszczana pod fotelem, 1 podręczna walizka na kółkach na pokładzie, stanowisko odprawy priorytetowej i pierwszeństwo wejścia na pokład); - bagażu rejestrowanego o maksymalnej wadze 10 kg i wymiarach 55x40x20 cm; - bagażu rejestrowanego o maksymalnej wadze 20 kg i wymiarach 149,9x119,4x171,5 cm; - bagażu rejestrowanego o maksymalnej wadze 32 kg.

  Ryanair - cena oferty zawiera 1 szt. bagażu podręcznego o wymiarach, które nie przekraczają 40x20x25 cm. Do każdej rezerwacji istnieje możliwość dokupienia: dodatkowego bagażu o maksymalnej wadze 10 kg i wymiarach nieprzekraczających 55x40x23 cm (w taryfie standard będzie on przewożony jako bagaż rejestrowany - należy nadać go w punkcie odprawy przed kontrolą bezpieczeństwa; w taryfie z wykupioną usługą Pierwszeństwa wejścia na pokład bagaż dodatkowy będzie przewożony jako podręczny - dostępność usługi jest ograniczona na każdym locie) lub bagażu rejestrowanego o wadze 20 kg.

  Pl Lot

  Cena oferty zawiera bagaż podręczny 8 kg (55x40x23) oraz małą torebkę (40x35x12). Do każdej rezerwacji istnieje możliwość dokupienia bagażu rejestrowanego 23 kg.

  Corendon

  Cena oferty zawiera bagaż podręczny 8 kg (55x40x23). Do każdej rezerwacji istnieje możliwość dokupienia bagażu rejestrowanego 20 kg. Przekroczenie dozwolonego limitu bagażu (ilość, wymiary, waga) podlegać będzie dodatkowej opłacie zgodnie z przepisami dotyczącymi nadbagażu w samolocie zgodnie z taryfą obowiązującą u danego przewoźnika. Serwis pokładowy - zgodnie z warunkami przewoźnika. Ceny dodatkowych bagaży na każdej linii są aktualizowane w systemie rezerwacyjnym i zależą od wagi, kierunku, terminu lotu. Jeżeli bagaż zostanie dodany już po potwierdzeniu rezerwacji jego cena może być wyższa.

  Rodzaj oferty- dynamiczne pakietowanie

  W przypadku przelotów regularnymi liniami rejsowymi oferta jest realizowana w systemie DYNAMICZNEGO PAKIETOWANIA. Ceny przelotów są stale aktualizowane przez linie lotnicze, dlatego od chwili złożenia zapytania rezerwacyjnego przez Klienta/Agenta do momentu potwierdzenia przez Touroperatora, mogą ulec zmianie, co jest równoznaczne z możliwością zmiany ceny całego pakietu.

  W przypadku większości ofert z Dynamicznego Pakietowania na miejscu Klienci są pod telefoniczną opieką polskojęzycznego przedstawiciela (Costa Brava/Teneryfa) i anglojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta (pozostałe kierunki hiszpańskie). Klienci mają możliwość kontaktu w języku polskim pod alarmowym numerem telefonu (szczegółowe informacje podawane są w dokumentach podróży). Oferta pochodząca z dynamicznego pakietowania nie oferuje standardowych spotkań informacyjnych z rezydentem.

  Klienci zobowiązani są podać właściwe dane Uczestników (imię, nazwisko, data urodzenia, płeć - zgodne z danymi w paszporcie/dowodzie). Po założeniu rezerwacji i potwierdzeniu jej nie ma możliwości bezpłatnej zmiany istotnych danych niezbędnych do zakupienia i wystawienia biletu.

  Oferta nie zawiera bagażu głównego. Warunki bagażu danej linii sprawdź w opisie oferty. Podstawa ceny zawiera transfer lotnisko-hotel-lotnisko.

  Cena zawiera/nie zawiera

  W przypadku przelotu SAMOLOTEM LINIOWYM/TANIMI LINIAMI LOTNICZYMI do Barcelony/Girony oraz na Teneryfę (dynamiczne pakietowanie) cena zawiera: obowiązkowe ubezpieczenie (KL, NW, bagaż), bilet lotniczy, zakwaterowanie w hotelu (doba hotelowa zaczyna się w dniu przyjazdu od godz. 14:00, kończy o godz. 12:00 - godziny mogą się wahać w zależności od decyzji dyrekcji), wyżywienie w/g opisu, opłaty lotniskowe i paliwowe, podatek VAT, obsługę polskojęzycznego przestawiciela biura, miejsca obok siebie i odprawę on line w przypadku przelotów linią Ryanair, transfer. Oferta z przelotami na pozostałe Wysypy Kanaryjskie oraz Majorkę nie zawiera obsługi polskojęzycznego przedstawiciela. Klienci otrzymują numer alarmowy do biura na 2 dni przed wylotem.

  Cena nie zawiera: bagażu głównego (możliwość dokupienia), standardowej obsługi rezydenta.

  Warunki uczestnictwa
  Wyświetl szczegóły

  Wylot

  Środa, 04.08.2021
  07:15
  10:00
  KRKKraków
  BCNBarcelona

  Powrót

  Środa, 11.08.2021
  10:35
  13:15
  BCNBarcelona
  KRKKraków

  Opinie dodane przez

  7.8
  Nie podaję danych osobowych w si
  Pobyt - Sierpień 2019Para
  Miła obsługa, zwłaszcza w recepcji (raczej nie mówiąca po polsku). Nie najgorsze miejsce dla osób nie oczekujących cudów (5 min marszu do dworca kolejowego i plaży). Przyzwoicie czyste pokoje, działająca indywidualna klimatyzacja. Posiłki proste, ale pozwalające przyzwoicie zjeść każdemu, kto nie ma 5-gwiazdkowych oczekiwań (choć może trochę za często się powtarzające). Jedzenia pod dostatkiem przez cały czas wydawania posiłku. Obsługa łącznie z kucharzami je to, czego nie zjedzą goście - moim zdaniem to mówi samo za siebie. W przypadku opcji HB za napoje do obiadu/kolacji trzeba płacić - ale to typowe w tej opcji. Ogólnie dość spokojny hotel - mało hałaśliwych ekip. Na basenie bez specjalnego tłoku. W basenie głównie dzieci (basen mały). Pokój był sprzątany dokładnie i codziennie. Towarzystwo raczej bezproblemowe - raczej rodziny niż ekipy nastolatków - ogólnie bardzo międzynarodowo. Podstawowa wada, którą ciężko przepuścić - na stołówce stoły są sprzątane metodą z PRL-u - przychodzi pani ze szmatą i rozciera okruchy i plamy po gościach po nieprzemakalnym obrusie, zgarniając resztki do kuwety. Obrusy w związku z tym lepią się do rąk. Nie były zmieniane przez cały nasz pobyt. To może odrzucać. Nie jestem wymagający, ale to przesada. Barek raczej drogi - lepiej wyjść na miasto. Mało aktywności (była jakaś jakby dyskoteka i karaoke, ale to tak jakby dla porządku - krótko trwało i prawie nikt w tym nie brał udziału). Trochę nieżyciowe pory posiłków (nie bardzo można sobie długo pospać albo późno wrócić na kolację). Stołówka nie zapewnia tzw. pikników (jedzenia na wynos w przypadku rezygnacji z posiłku - przez to w dniu przyjazdu i wyjazdu nie zjedliśmy kolacji/śniadania), ale posiłek bez problemu można zamienić/przenieść (jeśli w ogóle fizycznie istnieje taka możliwość). Hotel położony w środku miasteczka - wokół same budynki mieszkalno/usługowe w ciasnej zabudowie - mało klimatyczne położenie. Niestety na balkonie trochę niemiłych zapachów z odpowietrzeń kanalizacji. Pokoje niespecjalnie przestronne. Słaba izolacja akustyczna pokoi, co oznacza czasem mimowolny udział w życiu erotycznym sąsiadów ;) Zdjęcia hotelu w internecie są dość wiarygodne (oczywiście należy wziąć pod uwagę, że są to zdjęcia reklamowe - mają się tak jak zdjęcia ze ślubu do zdjęć z codziennego życia). Ogólnie pobyt uważam za udany, ale nie jestem bardzo wymagający - gdyby nie te obrusy na resztę przymknąłbym oko. PS. Jeśli ktoś jeszcze nie był na Costa Brava to warto wiedzieć, że tam na plażach jest taki drobny żwirek, a nie piasek - na bosaka chodzi się po nim ciężko, w klapkach też - lepsze są buty plażowe. W morzu przy brzegu grubszy żwirek - jeszcze trudniej się po nim chodzi. Grunt traci się bardzo blisko brzegu - 2-3 m od brzegu w Calelli i gruntu już nie ma. Woda przyjemnie ciepła i dość przejrzysta (w Tossa de Mar bardziej przejrzysta ale zimniejsza). Fale bywają dość często względnie wysokie - ogólnie nie ma tłoku w wodzie. Na plaży również nie ma tłoku. Plaża w Calelli jest szeroka - dużo miejsca - i dość czysta. Bardzo mało ostrych muszelek. Są ratownicy, prysznice, atrakcje plażowe i bary na plaży. Wynajęcie leżaka, czy parasola drogie - taniej kupić sobie własny na czas pobytu. Raczej nikt nie nagabuje i nie zaczepia. Bardzo dobra komunikacja w miasteczku - godzina pociągiem do centrum Barcelony, a pociąg co pół godziny. Calella leży w strefie podmiejskiej (4) Barcelony, co oznacza możliwość jazdy na bilecie komunikacji aglomeracyjnej - duża zaleta. W miasteczku bogactwo różnorodnych zapachów - niekoniecznie przyjemnych, ale ogólnie jest w miarę czysto. Dość niedaleko od hotelu (10-15 min marszu) jest supermarket (Mercadona), w którym ceny są względnie zbliżone do polskich (brak czytników cen). W sklepikach z pamiątkami można znaleźć przyzwoite niedrogie gadżety - tańsze niż analogiczne u nas. Oczywiście są też sklepiki, gdzie jest drogo. Polecam wycieczkę do winiarni w Bodedze i tam wina Malaga i Porto (odradzam wino Salvadora Dalego - ale co kto lubi). W piątki w Pinneda de Mar (pół godziny marszu ulicą wzdłuż plaży) jest spore targowisko, gdzie można się przekonać, że Katalończycy płacą za owoce i warzywa (które są importowane do Polski z Hiszpanii - mandarynki, nektarynki itp.) sporo więcej niż my w supermarketach. W dodatku są tam one takiej jakości (plamy itp.), że u nas nikt by takich nie kupił, a nie sprawiają one wrażenia \"ekologicznych\" - ale to taka dygresja. Oprócz tego na tym targu jest sporo ciuchów i innych szmat, ale mało pamiątek.
  ZaletyMiła obsługa. Nienajgorsze położenie (5 min do dworca i plaży). Czyste pokoje. Działająca indywidualna klimatyzacja. Przyzwoite świeże posiłki - obsługa je to, czego nie zjedzą goście. Jedzenia pod dostatkiem. Ogólnie dość spokojny hotel - mało hałaśliwych ekip. Na basenie bez specjalnego tłoku (basen mały). Pokoje sprzątane dokładnie i codziennie. Towarzystwo raczej bezproblemowe.
  WadyNa stołówce stoły są sprzątane metodą z PRL-u - przychodzi pani ze szmatą i rozciera okruchy i plamy po gościach po nieprzemakalnym obrusie. Obrusy w związku z tym lepią się do rąk. Barek raczej drogi - lepiej wyjść na miasto. Mało aktywności. Trochę nieżyciowe pory posiłków. Stołówka nie zapewnia tzw. pikników. Hotel położony w środku miasteczka - mało klimatyczne położenie. Niestety na balkonie trochę niemiłych zapachów z odpowietrzeń kanalizacji. Słaba izolacja akustyczna pokoi.

  5.1
  Para Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Sierpień 2019Para
  Nie wybrałbym ponownie tego hotelu. Miasteczko Calella jest bardzo urocze, ale hotel zostawia wiele do życzenia.
  ZaletyPołożenie było dla nas chyba jedyną zaletą. Niedaleko stacji skąd można jechać do Barcelony, na plażę również niedaleko. Sklepiki i bary w pobliżu.
  Wady-monotonne, bardzo tłuste jedzenie (szczególnie śniadania) - cienkie ściany, wszystko słychać - "rozjeżdżajace się" łóżka pojedyncze które po złączeniu miały być łóżkiem małżeńskim o jakie prosilismy - mocno zużyte wyposażenie łazienki - pokoje bardzo małe, po wstawieniu walizek ciężko się przemieszczać - brak windy!!! Do wybranych pięter nie odjeżdżają windy, trzeba wnosić wszystko po schodach np. z 3 piętra na 4,dodatkowo bardzo kręte i wąskie korytarze

  10
  Agnieszka Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Maj 2018Para
  Super 7 dni spędzonych na wycieczkach , spacerach i wypoczynku.
  ZaletyBardzo czysto , ładne pokoje , miła obsługa , super jedzenie .
  Wadybrak

  9.6
  marcin Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Wrzesień 2018Singiel
  świetnie jedzenie, obiadokolacje codziennie coś innego, conajmniej 6 dań na ciepło do wyboru, świetne owoce morza-mule , krewetki,seefood sałat REWELACJA!!! pokoje bardzo czyste, urządzone skromnie świetne polozenie, blisko na plaze oraz na kolejkę którą można dojechać do Blanes lub Barcelony POLECAM!!!
  Zaletysmaczne posiłki położenie bardzo miła i pomocna obsługa
  Wadybrak stojakow na walizkę

  7.3
  Bartłomiej Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Lipiec 2018Singiel
  Za te pieniądze rozsądny wybór. Super miły personel. Ogólnie jak wiele hoteli w tym regionie nie jest nowoczesny czy specjalnie wyszukany ale ma przyjemną niezobowiązującą atmosferę. Polecam

  Mapa

  Pogoda

  29°C
  20°C
  25°C
  11

  Przed podróżą

  Hiszpania kontynentalna oraz Baleary

  ZASZCZEPIENI
  - Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
  - Test: nie jest wymagany.
  - Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
  - Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje - należy posiadać unijny certyfikat COVID.

  OZDROWIEŃCY
  Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
  - Test: nie jest wymagany.
  - Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
  - Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje - należy posiadać unijny certyfikat COVID.

  DZIECI
  - Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
  - Test: nie jest wymagany.
  - Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
  - Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje dzieci do 12 roku życia, które podróżują pod opieką dorosłych, którzy są zaszczepieni przeciwko COVID-19 lub przedstawili negatywny wynik testu na COVID-19. Dzieci powyżej 12 roku życia, które nie są zaszczepione zobowiązane są odbyć 10 dniową kwarantannę, z której mogą być zwolnieni wykonując test PCR lub antygenowy: nie wcześniej niż 48 godz. przed przekroczeniem granicy Polski lub nie później niż 48 godz. po przekroczeniu granicy Polski.

  POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
  - Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
  - Test: nie jest wymagany.
  - Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
  - Kwarantanna po powrocie: tak - 10 dni. Aby być zwolnionym z kwarantanny należy wykonać test PCR lub antygenowy: nie wcześniej niż 48 godz. przed przekroczeniem granicy Polski lub nie później niż 48 godz. po przekroczeniu granicy Polski.

  WYMAGANE DOKUMENTY:
  Wszyscy podróżni (w tym dzieci w wieku poniżej 12 lat) przed wjazdem do Hiszpanii drogą lotniczą są zobowiązani do wypełnienia formularza FCS lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej SPAIN TRAVEL HEALTH-SPTH:zobacz więcej.

  TESTY W SUPERCENIE!
  Jeśli potrzebujesz testu, możesz szybko i tanio zamówić go przez Wakacje.pl. W ofercie są zarówno testy przed wyjazdem za granicę z zaświadczeniem w języku angielskim, jak i testy po powrocie do Polski. Przeczytaj więcej o tym, jak skorzystać z szybkich testów na COVID-19 w supercenie.
  Wyspy Kanaryjskie

  ZASZCZEPIENI
  - Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
  - Test: nie jest wymagany o ile podróżujący przedstawi unijny certyfikat COVID (nie wiesz co to za dokument przeczytaj o nim).
  - Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
  - Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje - należy posiadać unijny certyfikat COVID.

  OZDROWIEŃCY
  - Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
  - Test: nie jest wymagany o ile podróżujący przedstawi unijny certyfikat COVID (nie wiesz co to za dokument przeczytaj o nim).
  - Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
  - Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje - należy posiadać unijny certyfikat COVID.

  DZIECI
  - Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
  - Test: nie jest wymagany dla dzieci do 12 roku życia. Starsze dzieci wymagają przedstawienia unijnego certyfikatu COVID (nie wiesz co to za dokument, przeczytaj o nim) lub wykonania testu. Akceptowanymi testami są: PCR lub antygenowy wykonany najwcześniej 48 h przed wylotem.
  - Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
  - Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje dzieci do 12 roku życia, które podróżują pod opieką dorosłych, którzy są zaszczepieni przeciwko COVID-19 lub przedstawili negatywny wynik testu na COVID-19. Dzieci powyżej 12 roku życia, które nie są zaszczepione zobowiązane są odbyć 10 dniową kwarantannę, z której mogą być zwolnieni wykonując test PCR lub antygenowy: nie wcześniej niż 48 godz. przed przekroczeniem granicy Polski lub nie później niż 48 godz. po przekroczeniu granicy Polski.

  POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
  - Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
  - Test: Należy wykonać jeden z testów: PCR lub antygenowy najwcześniej 48 h przed przylotem oraz przedstawić jego wynik na unijnym certyfikacie COVID (nie wiesz co to za dokument przeczytaj o nim).
  - Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
  - Kwarantanna po powrocie: tak - 10 dni. Aby być zwolnionym z kwarantanny należy wykonać test PCR lub antygenowy: nie wcześniej niż 48 godz. Przed przekroczeniem granicy Polski lub nie później niż 48 godz. Po przekroczeniu granicy Polski.

  WYMAGANE DOKUMENTY:
  Wszyscy podróżni (w tym dzieci w wieku poniżej 12 lat) przed wjazdem do Hiszpanii drogą lotniczą są zobowiązani do wypełnienia formularza FCS lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej SPAIN TRAVEL HEALTH-SPTH:zobacz więcej.

  TESTY W SUPERCENIE!
  Jeśli potrzebujesz testu, możesz szybko i tanio zamówić go przez Wakacje.pl. W ofercie są zarówno testy przed wyjazdem za granicę z zaświadczeniem w języku angielskim, jak i testy po powrocie do Polski. Przeczytaj więcej o tym, jak skorzystać z szybkich testów na COVID-19 w supercenie.
  Do Hiszpanii Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego.
  W Hiszpanii dla Polaków wizy nie są wymagane.
  Szczepienia nie są wymagane. Warto przed wyjazdem wyrobić bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i zabrać ją ze sobą na wakacje. Karta EKUZ potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.