Bardzo dobry40 opinii92% poleceń
8.1
Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ

Paradise Lago Taurito

Kod oferty: WAK649639
obiekt, basenbasenaquapark, zjeżdżalniabasen, sport i rekreacjateren hoteluteren hotelukorty tenisowerestauracjarestauracjarestauracjarozrywkarecepcja / lobbybalkon / taraspokój, kuchnia / aneks kuchennypokój, balkon / taraspokój
obiekt, basen
basen
aquapark, zjeżdżalnia
basen, sport i rekreacja
teren hotelu

Nasi klienci docenili

 • Park wodny ze zjeżdżalniami Lago Oasis z wodą morską.
 • Do piaszczystej zatoki Playa Taurito ok. 100 m.
 • Ogrom rozwiązań dla dzieci: miniklub, minidyskoteka, animacje, zjeżdżalnie, brodzik.
 • Sport i wellness: jacuzzi, kręgle, masaże, korty tenisowe, aquapark.
 • Opis oferty

  Region: Gran CanariaOrganizator: Best ReisenKod oferty: WAK649639

  Naszym zdaniem

  Położony na wzgórzu, w malowniczej okolicy, blisko plaży, oferuje wspaniałą atmosferę i wiele atrakcji na rodzinny urlop; aquapark, miniklub, spa, tenis, all inclusive.

  Położenie

  W dolinie Taurito z malowniczym widokiem na ocean, 200m od szerokiej plaży z piaskiem powulkanicznym (leżaki i parasole odpłatnie), ok. 5km od centrum kurortu Puerto de Mogan (tzw. "Mała Wenecja"), tyle samo od tamtejszej plaży, 10km od Puerto Rico, ok. 25km od słynnych wydm Maspalomas, ok. 50km od lotniska. W pobliżu hotelu przystanek autobusowy (Playa del Ingles/Las Palmas), supermarket i bary.

  Wyposażenie

  Lobby, recepcja (24 h), restauracja (kuchnia międzynarodowa i kanaryjska), bar przy basenie, odplatne łącza internetowe, sklep, sala konferencyjna. wypożyczalnia samochodów, odpłatny parking.

  Pokoje

  Double standard - sypialnia, łazienka (wanna z prysznicem, suszarka, bidet), klimatyzacja, telefon, TV sat, balkon lub taras. Odpłatnie: sejf, Wi-Fi, minibar. Powierzchnia - ok. 30m kw.

  Family room - sypialnia, salon z rozkładaną sofą, łazienka (wanna z prysznicem, suszarka, bidet), aneks kuchenny (lodówka, mikrofalówka, bez zastawy stołowej), klimatyzacja, telefon, TV sat, balkon lub taras. Odpłatnie: sejf, Wi-Fi, minibar. Powierzchnia - ok. 40m kw.

  Wyżywienie

  All inclusive - śniadania, obiady, kolacje (bufety), przekąski, lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe

  All inclusive plus - dodatkowo niektóre alkohole importowane

  Sport i rozrywka

  Malowniczy basen (podgrzewany sezonowo), taras słoneczny (bezpłatne leżaki i parasole, odpłatne ręczniki), badminton, siłownia, animacje, wieczorna rozrywka. Odpłatnie: park wodny przy hotelu (baseny z wodą morską, zjeżdżalnie, leniwa rzeka itp.), bilard, strefa spa (basen kryty, hydromasaż, jacuzzi, sauna, łaźnia, prysznice wellness, masaże, zabiegi), tenis stołowy, kort tenisowy, squash, minigolf, sporty wodne oferowane przy plaży.

  Dla dzieci

  Brodzik, plac zabaw, sala zabaw, animacje, zajęcia dla nastolatków, łóżeczka niemowlęce (konieczna rezerwacja).

  Uwagi

  Oferta jest oparta o tzw. dynamiczne pakietowanie. Cena aktualizuje się sama po założeniu rezerwacji. Rozkład lotów podany jest na "Zgłoszeniu rezerwacji". Aby cena mogła zostać ostatecznie potwierdzona, muszą być wprowadzone poprawnie dane uczestników: płeć "Pan/Pani", imię, nazwisko, data urodzenia (takie same jak w paszportach). Po założeniu rezerwacji wstępnej nie mamy możliwości edycji danych.

  W przypadku braku możliwości rezerwacji biletów lotniczych w przyjętych taryfach cena ostateczna imprezy może ulec zmianie. Ewentualna dopłata podlega akceptacji klienta. W przypadku przelotów rejsowych wszelkie zmiany zgłoszone po potwierdzeniu rezerwacji i wystawieniu biletów są rozpatrywane indywidualnie. Odpowiedzialność za konsekwencje zmian i wszelkie koszty z tym związane ponosi klient.

  Jeśli uczestnik wyjazdu nie jest obywatelem polskim (nie posiada paszportu polskiego) - powinien nas o tym fakcie bezzwłocznie powiadomić, ponieważ ceny naszych ofert są skalkulowane dla klientów legitymujących się polskimi paszportami. Dodatkowo osoby nieposiadające obywatelstwa polskiego zobowiązane są we własnym zakresie zrealizować kwestie wizowe. Biuro nie ponosi odpowiedzialności w sytuacji, gdy klient nie wyleci do kraju docelowego, zostanie zawrócony lub w jakikolwiek inny sposób sprawy paszportowo-wizowe wpłyną na jego wylot i pobyt.

  Obywateli polskich nie obowiązują wizy. Należy mieć paszport (ważny minimum 6miesięcy od daty powrotu) lub dowód osobisty. Dokument tożsamości muszą posiadać także dzieci.

  Cena zawiera

  Bilet lotniczy z opłatami lotniskowymi, transfer lotnisko-hotel-lotnisko, zakwaterowanie wg oferty, wyżywienie wg oferty, anglojęzyczną obsługę (kontakt telefoniczny), ubezpieczenie od KL, NNW, bagażu i chorób przewlekłych, VAT.

  Cena nie zawiera

  Wycieczek fakultatywnych, napiwków, wydatków własnych, dodatkowych ubezpieczeń od kosztów rezygnacji i pakiet SPORT.

  Aktualizacje covid-19

  Wymagany test PCR na koronawirusa z wynikiem negatywnym wykonany nie wcześniej niż 72 godziny przed przylotem. Ze względu na bardzo dynamicznie zmieniającą się ogólnoświatową sytuację związaną z epidemią Covid-19, hotel zastrzega sobie prawo do wprowadzenia obostrzeń i zmian dotyczących korzystania z infrastruktury hotelu oraz formuły wyżywienia zgodnej z wprowadzanymi wymogami i zasadami władz odwiedzanego kraju. Prosimy mieć na uwadze, że tego typu zamiany mogą być wprowadzone w trybie nagłym i bez wcześniejszego informowania organizatora. Różnice w opisie oferty wynikające z powyższej informacji nie stanowią podstawy reklamacyjnej. Dodatkowo, przed wyjazdem prosimy o zapoznanie się z komunikatem MSZ, przepisami wizowymi, paszportowymi dotyczącymi odwiedzanego kraju: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych

  Kod qr -formularz sanitarny

  Wszyscy pasażerowie są zobowiązani do wypełnienia formularza sanitarnego (dostępny na stronie www.spth.gob.es lub poprzez bezpłatną aplikację SPAIN TRAVEL HEALTH-SpTH). Formularz generuje kod QR, który należy okazać na granicy.

  Uwaga! Od 1 lipca wszyscy podróżni przybywający do Hiszpanii drogą powietrzną lub morską będą musieli poddać się kontroli zdrowotnej, która może obejmować mierzenie temperatury, sprawdzanie dokumentów oraz ocenę ogólną (wizualną) stanu zdrowia.

  Mierzenie temperatury będzie się odbywało w sposób rutynowy, poprzez kamery termowizyjne lub termometry bezkontaktowe. Za gorączkę będzie uznawana temperatura 37,5 °C oraz wyższa.

  W przypadku stwierdzenia gorączki lub podejrzeń o wykazywanie objawów COVID-19, pasażer zostanie poddany kolejnej kontroli (powtórne mierzenie temperatury, badanie lekarskie). Jeśli podejrzenia okażą się uzasadnione zostanie uruchomiony alert sanitarny (wg protokołów przygotowanych wspólnie przez władze centralne i regionalne), a pasażer zostanie skierowany do odpowiedniego centrum medycznego.

  Informacje o lotach liniami easy jet, enter air

  Enter Air

  W przypadku przelotów liniami Enter Air wszelkie zmiany zgłoszone po potwierdzeniu rezerwacji i wystawieniu biletów są rozpatrywane indywidualnie. Odpowiedzialność za konsekwencje zmian i wszelkie koszty z tym związane ponosi klient.

  Rozkład lotów podany jest na "Zgłoszeniu rezerwacji". Aby cena mogła zostać ostatecznie potwierdzona, muszą być wprowadzone poprawnie dane uczestników: płeć "Pan/Pani", imię, nazwisko, data urodzenia (takie same jak w paszportach/dowodach ososbistych). Po założeniu rezerwacji stałej nie mamy możliwości edycji danych uczestników.

  Przy rezerwacjach z przelotem liniami Enter Air, obowiązują warunki anulacji, zmiany danych uczestników zgodne z warunkami przewoźnika. Nie mają zastosowania warunki rezerwacji dla przelotów czarterowych.

  W cenie jest bagaż rejestrowany 20 kg oraz podręczny 5 kg.

  Easy Jet

  Lecąc z Easy Jet każdy pasażer może wziąć ze sobą:

  Do kabiny można wnieść jeden bagaż podręczny, który musi zostać umieszczony pod poprzedzającym fotelem bądź do schowka nad głową. W przypadku chęci zabrania dodatkowego bagażu za dodatkową opłatą dostępne są opcje:

  • bagaż rejestrowany 15kg; cena 320/380PLN/sztuka - ostateczne cena zostanie podana przed potwierdzeniem rezerwacji

  • bagaż rejestrowany 23kg; cena 380/450PLN/sztuka - ostateczne cena zostanie podana przed potwierdzeniem rezerwacji

  Dodanie ww usług już po założeniu rezerwacji będzie wiązało się z wyższymi ich cenami.

  Podczas odprawy on-line miejsca w samolocie przydzielane automatycznie przez system. Nie możemy zagwarantować, że osoby z jednej rezerwacji będzą siedziały obok siebie. Istnieje jednak możliwość rezerwacji konkretnych miejsc za dodatkową opłatą dzięki której klienci będą mieli gwarancję miejsc obok siebie.

  Warunki wjazdowe do kraju

  Aktualizacja z dnia 25.01.2021

  W związku z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 22.01.2021 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii z dnia 21.12.2020 r. informujemy, iż podróżujący, wracający do Polski, są zobowiązani do odbycia 10-dniowej kwarantanny (licząc od dnia następującego po przekroczeniu granicy).

  Z obowiązku tego zwolnione są osoby, którym wystawiono zaświadczenie o wykonaniu szczepienia ochronnego przeciwko COVID-19 oraz osoby posiadające negatywny wynik testu diagnostycznego na SARS-CoV-2 wykonanego, przed przekroczeniem granicy, w okresie 48 godzin, licząc od momentu wyniku tego testu. (Akceptowane testy PCR i antygenowe). Zorganizowanie oraz koszt testu są po stronie podróżujących. Koszt testu PCR (Teneryfa i Gran Canaria) wynosi ok. 165 eur i mozna go zrobic w szpitalu w godzinach 09:00 - 11:00,

  Koszt testu PCR (Fuerteventura) ok. 130 Eur.

  Koszt testu anytgenowego wynosi ok. 35 eur

  W przypadku lotów do Berlina

  Zgodnie z zaktualizowanymi przez rząd niemiecki wymaganiami dotyczących przelotów do Niemiec (w tym również lotów tranzytowych) każdy pasażer zobowiązany jest do wykonania testu na COVID (PCR, antygenowego, RT-LAMP lub TMA) i okazania jego negatywnego wyniku przed wejściem na pokład samolotu lecącego do Niemiec.

  Dotyczy to wszystkich dorosłych pasażerów oraz dzieci od 6 roku życia. Testy muszą być wykonane najwcześniej na 48h przed godziną lądowania na terytorium Niemiec. Akceptowane języki wystawionych certyfikatów z negatywnym wynikiem to angielski, niemiecki i francuski. Nie będą akceptowane testy z zestawów do samodzielnego testowania.

  https://www.gov.pl/web/dyplomacja/niemcy

  Aktualnie obostrzenia na Wyspach Kanaryjskich można znaleźć na stronie https://www.hellocanaryislands.com/coronavirus/

  ----------------------------------

  Decyzją rządu Wysp Kanaryjskich turyści odwiedzający archipelag będą musieli okazać na lotnisku test RT-PCR, RT-LAMP lub TMA na koronawirusa z wynikiem negatywnym wykonany nie wcześniej niż 72 godziny przed przylotem. Wynik testu powinien być w języku angielskim bądź hiszpańskim.

  Wszyscy pasażerowie są zobowiązani do wypełnienia formularza sanitarnego (dostępny na stronie www.spth.gob.es lub poprzez bezpłatną aplikację SPAIN TRAVEL HEALTH-SpTH). Formularz generuje kod QR, który należy okazać na granicy.

  Uwaga! Od 1 lipca wszyscy podróżni przybywający do Hiszpanii drogą powietrzną lub morską będą musieli poddać się kontroli zdrowotnej, która może obejmować mierzenie temperatury, sprawdzanie dokumentów oraz ocenę ogólną (wizualną) stanu zdrowia.

  Mierzenie temperatury będzie się odbywało w sposób rutynowy, poprzez kamery termowizyjne lub termometry bezkontaktowe. Za gorączkę będzie uznawana temperatura 37,5 °C oraz wyższa.

  W przypadku stwierdzenia gorączki lub podejrzeń o wykazywanie objawów COVID-19, pasażer zostanie poddany kolejnej kontroli (powtórne mierzenie temperatury, badanie lekarskie). Jeśli podejrzenia okażą się uzasadnione zostanie uruchomiony alert sanitarny (wg protokołów przygotowanych wspólnie przez władze centralne i regionalne), a pasażer zostanie skierowany do odpowiedniego centrum medycznego.

  Światowa Organizacja Zdrowia uznała epidemię wywołaną wirusem SARS-CoV-2 za pandemię.

  Podejmując decyzję o wyjeździe należy liczyć się z możliwymi trudnościami w powrocie do kraju, ograniczeniami w ruchu lotniczym, obowiązkiem poddania się kwarantannie lub samoizolacji, a także przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich na zlecenie władz miejscowych.

  Zachęcamy do śledzenie bieżących doniesień nt. zagrożenia epidemiologicznego koronawirusem przed wyjazdem za granicę. Aktualne komunikaty oraz wytyczne można znaleźć na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Światowej Organizacji Zdrowia oraz Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób

  Warunki uczestnictwa
  Wyświetl szczegóły

  Wylot

  Wtorek, 07.09.2021
  09:25
  13:45
  BERBerlin
  LPAGran Canaria

  Powrót

  Wtorek, 14.09.2021
  14:25
  20:45
  LPAGran Canaria
  BERBerlin

  Opinie

  Opinie dodane przez

  9.7
  Daniel
  Pobyt - Sierpień 2019Rodzina z dziećmi
  Właśnie wróciliśmy z 2tyg. pobytu z 2 dzieci, było wspaniale, dzieciaki szalały w Aquaparku , były super animacje dla dzieci wieczorem jak i w ciągu dnia. Ogólnie byliśmy z biura TUI i po za godzinami przylotu i wylotu mało dogodnymi dla dzieci to wszystko było super zgodnie z ofertę. Bardzo dobre jedzenie, kolacje tematyczne - Włoska, Japońska , Mexykańska, regionalna itd. Pokoje czyste i duże. Dla zainteresowanych podaje info iż w hotelu można wykupić za 50Euro tygodniowo opcje drinków i jedzenia darmowego na teranie Aquaparku, normalnie w opcji podstawowej jest tylko free wejście do aquaparku i trzeba biegać z dzieciakami do hotelu po jedzenie czy picie.
  ZaletyJedzenie Infrastruktura Aquapark Animacje dla dzieci
  WadyTrochę na uboczu ale może jest to dla innych zaletą Plaża nie powala

  8.9
  Tomek i Karolina Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Styczeń 2019Rodzina z dziećmi
  Fajne miejsce na rodzinny wyjazd lub dla par. Byliśmy z 15-miesięcznym dzieckiem, wiec momentami głośna muzyka doskwiera, ale dziecka raczej nie budziła. Fajne zjeżdżalnie w aquaparku, do którego wstęp za free!
  ZaletySuper obsługa, dobre położenie, świetny dojazd komunikacją publiczną w różne miejsca.
  WadySłabe ciśnienie wody, która leci raz zimna raz gorąca. Dość głośno wieczorami, ale kiedy skończą się animacje, zapada cisza. Nie ma wiecej wad.

  8.6
  Sara Sowul Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Grudzień 2018Rodzina z dziećmi
  Ogólne wrażenie bardzo dobre, idealny dla rodzin z dziećmi, jest co robić, baza wypadowa na inne atrakcje,
  ZaletyPołożenie, aquapark, posiłki główne,
  WadyLunch, beznadziejne lunche, ale jeśli korzystasz w pełni ze śniadania, i obiadu i kolacji to Mona je pominąć kompletnie

  8.8
  jj Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Listopad 2018Para
  Hotel usytuowany w zatoce, na miejscu puby, aquapark, sklepy, widok z okna na inny hotel oraz na baseny i leżaki, ale boczny widok jest na morze. Obsługa bardzo miła i życzliwa, chętnie pomoże. Miła polka pracuje w recepcji. Bardzo dużo anglików. Jedzenie różnorodne, każdy znajdzie coś dla siebie. Mieszkałam w pokoju ekonomicznym, mega duże łoże, duża łazienka, przestronny balkon. Sprzątanie na poziomie 3/5. Pogoda mega zachęcająca 25 - 35 w słońcu :D Prawie w ogóle nie pada, czasem tylko chmury przemkną. Ogólnie hotel oceniam na dobre 4-.
  +3

  5.0
  Jarosław Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Lipiec 2018Rodzina z dziećmi
  Rewelacyjne sąsiedztwo aquaparku przy hotelu. Restauracja super i jedzenie świeże, duży wybór dań, ale apartament chyba najgorszy w jakim byliśmy. W pokoju brakowało siedzeń, sofy, świeżych ręczników, wyposażenia mini kuchni. Łóżka tragiczne. Wszystko stare i rozpadające się.
  ZaletyNiewątpliwie sąsiedztwo Aquaparku i bezpłatne korzystanie z niego przez gości hotelowych jest największą zaletą. W pakiecie All Inclusive posiłki 3x dziennie w szerokiej rozpiętości godzinowej dają swobodę korzystania z restauracji. Poza tym bardzo duży wybór potraw i rodzajów dań oraz napojów. Codziennie urozmaicane jedzenie. Pyszne ryby i wszystko świeże. Kuchnia przygotowana szczególnie pod kątem zaspokojenia smaków dla dzieci. Miła obsługa.
  WadyStary hotel, windy często się psuły, materace - łóżka makabrycznie niewygodne, zapadnięte i potwornie trzeszczące. W apartamencie wszystko stare i zniszczone: meble, łóżka. Mała dostawka dla chłopaków w wieku 14 i 16 lat była tylko jedna - podparta na 2 kijkach, które się zapadały. Dla 4 osób tylko 2 krzesła i 1 fotel. Pomimo naszej prośby personel nie dostarczył miejsc do siedzenia. W naszym pokoju nie było sofy do wypoczynku. Wyposażenie aneksu kuchennego to jedynie 3 szklanki. Brakowało nawet otwieracza do wina i butelek. Lodówka burczała jak traktor. Przez cały tydzień sprzątnięto i wymieniono ręczniki tylko 1 raz! W lobby, jedynym miejscu, gdzie dostępny był słaby internet sofy były tak obrzydliwie brudne i poplamione, że odradzam siadanie. Kran w naszej łazience też był popsuty.

  Mapa

  Park wodny Siam Park 100 km w linii prostej od hotelu
  Największy (185000 m2 powierzchni) na Wyspach Kanaryjskich, najnowszy i najbardziej nowoczesny park wodny i zarazem jedna z największych tego typu atrakcji w Europie. Zaprojektowany w stylu tajskim kompleks ma tyle atrakcji, że nie sposób je wszystkie wymienić. Największe z nich to: Mekong Rapids - ogromna, półotwarta rynna przeznaczona do raftingu wielkim pontonem, Jungle Snake - system przeplatających się i wijących wśród tropikalnej dżungli zjeżdżalni, The Giant - dwie symetryczne zamknięte zjeżdżalnie przeznaczone do zjazdu pontonem, Sawasdee - najnowsza część parku przeznaczona dla najmłodszych. A dla tych, którzy wolą spokojniejsze rozrywki: Mai Thai River czyli leniwa rzeka z wodospadami i mostkami na trasie spływu pontonem oraz Siam Beach - ogromna, sztuczna plaża z żółtym i mięciutkim piaskiem. Siam Park jest czynny przez cały rok (od 30 marca do 29 października w godzinach 10.00 - 18.00 oraz od 30 października do 29 marca w godzinach 10.00 - 17.00). Bilet wstępu dla osoby dorosłej kosztuje ok. 38 EUR, a dla dzieci ok. 26 EUR (dzieci do lat 3 mają bezpłatny wstęp).

  Zobacz więcej

  Park wodny Siam Park
  Park Narodowy i wulkan Teide 101 km w linii prostej od hotelu
  Wulkan Teide i zarazem najwyższy szczyt Hiszpanii (3718 m n.p.m.) ze względu na swoją geologiczną wyjątkowość i występującą na jego terenie przyrodę objęto ochroną i utworzono na jego terenie park narodowy - Parque Nacional del Teide. Zarówno wulkan jak i park są wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Atrakcje te można zwiedzać na 2 sposoby: wjeżdżając kolejką linową lub wędrując pieszo (ok. 3 h) szlakiem nr 7. Zalety wjazdu kolejką to przede wszystkim niezapomniane wrażenia i możliwość podziwiania "nieziemskich" krajobrazów ze specjalnego tarasu (koszt wjazdu w dwie strony to ok. 27 EUR, dzieci w wieku 3-13 lat ok. 13,50 EUR).

  Zobacz więcej

  Park Narodowy i wulkan Teide
  Ogród zoologiczny Loro Park 103 km w linii prostej od hotelu
  Ten wielokrotnie nagradzany i wyróżniany (m.in. nagrodą księcia Filipa za zasługi na rzecz turystyki) park to absolutnie obowiązkowy punkt na liście zwiedzania największych atrakcji wyspy - odwiedziło go już ponad 40 milionów turystów z całego świata! Na powierzchni 13 ha (na zwiedzanie koniecznie zarezerwujcie cały dzień) - poza wybiegami dla jaguarów, leniwców, flamingów, aligatorów czy goryli - czekają na was liczne atrakcje. Najwięcej emocji - szczególnie wśród najmłodszych - wzbudzają pokazy tresowanych zwierząt (orek, delfinów, lwów morskich i papug) oraz olbrzymie (1200000-litrowe) akwarium w kształcie tunelu - jedyna i niepowtarzalna okazja na pełne wrażeń bliskie spotkanie z rekinami i płaszczkami. Dużym zainteresowaniem cieszą się także: wybieg z pingwinami (zobaczymy zarówno te żyjące w ciepłym jak i zimnym klimacie) i pokazy filmów przyrodniczych. Miłośnikom flory polecamy niezwykłą hodowlę orchidei. Loro Park jest czynny codziennie w godzinach 08:30 - 18.45. Bilet wstępu dla osoby dorosłej kosztuje ok. 37 EUR, dla dzieci od 6 do 11 lat ok. 25 EUR (dzieci do lat 5 wchodzą bezpłatnie).

  Zobacz więcej

  Ogród zoologiczny Loro Park

  Pogoda

  26°C
  21°C
  22°C
  8

  Przed podróżą

  Informujemy, że od 1 lipca 2020. wszyscy podróżni przybywający do Hiszpanii drogą powietrzną lub morską będą musieli poddać się kontroli zdrowotnej, która może obejmować mierzenie temperatury, sprawdzanie dokumentów oraz ocenę ogólną (wizualną) stanu zdrowia. Mierzenie temperatury będzie się odbywało w sposób rutynowy, poprzez kamery termowizyjne lub termometry bezkontaktowe. Za gorączkę będzie uznawana temperatura 37,5°C oraz wyższa. W przypadku stwierdzenia gorączki lub podejrzeń o wykazywanie objawów COVID-19 pasażer zostanie poddany kolejnej kontroli (powtórne mierzenie temperatury, badanie lekarskie). Jeśli podejrzenia okażą się uzasadnione zostanie uruchomiony alert sanitarny (wg protokołów przygotowanych wspólnie przez władze centralne i regionalne), a pasażer zostanie skierowany do odpowiedniego centrum medycznego.

  Wszyscy pasażerowie będą również zobowiązani do wypełnienia formularza sanitarnego (dostępny na stronie zobacz więcej lub poprzez bezpłatną aplikację SPAIN TRAVEL HEALTH-SpTH). Formularz generuje kod QR, który należy okazać na granicy.

  Od 23 listopada 2020 wszyscy pasażerowie będą musieli posiadać negatywny wynik testu na covid wykonany na 72 godziny przed przybyciem do Hiszpanii. Obecnie akceptowane formy testów to: PCR (RT-PCR), TMA (ang. Transcription Mediated Amplification), RT-LAMP (ang. Reverse Transcriptase Loop-Mediated Isothermal Amplification). Kontrola wyniku testów będzie odbywała się na lotniskach oraz w portach morskich zaraz po przybyciu. Trzeba będzie okazać oryginał wyniku w formie papierowej lub elektronicznej. Wynik testu powinien być w języku hiszpańskim lub angielskim i zawierać następujące dane: imię i nazwisko podróżującego, numer paszportu lub innego dowodu tożsamości (musi się zgadzać z numerem podanym w formularzu kontroli sanitarnej), data wykonania testu, dane certyfikowanego centrum diagnostycznego, informacja o użytej technice diagnostycznej oraz negatywny wynik.

  Wszyscy pasażerowie będą również zobowiązani do wypełnienia formularza sanitarnego (dostępny na stronie zobacz więcej lub poprzez bezpłatną aplikację SPAIN TRAVEL HEALTH-SpTH). Formularz generuje kod QR, który należy okazać na granicy.

  UWAGA:

  W związku z nowelizacją z dnia 22 lutego 2021 r. do rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ograniczeń na czas pandemii, osoby posiadające zaświadczenie o otrzymaniu dwóch dawek szczepienia przeciwko COVID-19, szczepionką dopuszczoną do obrotu w Unii Europejskiej są zwolnione z obowiązkowej kwarantanny po powrocie do Polski z zagranicy. Ponadto z obowiązku kwarantanny, po powrocie do kraju zwolnione są również osoby, które odbyły już izolację domową lub były hospitalizowane w związku z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, nie dawniej niż 6 miesięcy przed datą przekroczenia polskiej granicy.
  Do Hiszpanii Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego.
  W Hiszpanii dla Polaków wizy nie są wymagane.
  Szczepienia nie są wymagane. Warto przed wyjazdem wyrobić bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i zabrać ją ze sobą na wakacje. Karta EKUZ potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.