Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny

Kanada - USA

Lato 2021
Kod oferty: WAK633715
Z Wakacje.pl podróżuj bezpiecznie!
W sekcji „Przed podróżą” przeczytaj ważne informacje o bezpieczeństwie podróżowania i wymaganiach związanych z koronawirusem.
Jeżeli to możliwe zarezerwuj wycieczkę online.
 Zobacz szczegóły 

Dostępne pokoje

Pokój dwuosobowy

2 dorosłych
Aktualizujemy cenę

Dodatkowe opcje

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

420
za wycieczkę
promesa

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

promesa
0
za wycieczkę
Trwa weryfikacja ceny

Najchętniej wybierana opcja. Szybko, bezpiecznie, gdziekolwiek jesteś!

Informacje o podróży

Wylot

22.04.2021 Czwartek
WAWWarszawa - Chopin
22.04.2021 Czwartek
YULMontreal

Powrót

03.05.2021 Poniedziałek
IADWashington
03.05.2021 Poniedziałek
WAWWarszawa - Chopin

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK633715Organizator: Logos Tour

Kraj

Kanada - Usa

Dzień 1

MONTREAL (Kanada)

Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Kanady. Przylot do Montrealu. Transfer do hotelu.

Dzień 2

Montreal

Zwiedzanie Montrealu, największego miasta prowincji Quebec, leżącego na wyspie na Rzece Świętego Wawrzyńca. Przyjazd do centrum i krótki postój na punkcie widokowym na wzgórzu Mont Royal. Następnie przejazd pod stadion olimpijski, a potem przez leżące na rzece mniejsze wyspy - Notre Dame i Sainte-Helène, gdzie miało miejsce Expo 1967. Przejazd na place - Place du Canada i Dorchester Square ze wspaniałą katolicką katedrą Marii Królowej Świata. Postój na Place d'Armes i wejście do bazyliki Notre-Dame. Przejazd przez dzielnicę chińską w okolice ratusza miejskiego oraz znajdującego się nad rzeką zabytkowego gmachu hali targowej Bonsecours. Przejazd do Ottawy, stolicy Kanady.

Dzień 3

Ottawa

Zwiedzanie stolicy Kanady malowniczo położonej na klifach, nad rzeką Ottawą, Gatinaeu i kanałem Rideau. Wizyta w Kanadyjskim Muzeum Historycznym, którego ekspozycje przedstawiają m.in. historię Indian Metis i Inuitów, a także naturalnej wielkości totemy charakterystyczne dla różnych grup społecznych i etnicznych żyjących na terenach Kanady. Przejazd ulicą Sussex, przy której znajdują się rezydencje premiera i gubernatora Kanady. Następnie postój na Parliament Hill, gdzie stoi neogotycki gmach parlamentu kanadyjskiego. Spacer wzdłuż kanału Rideau, którego liczne śluzy uruchamiane są przez personel. Przejście do eleganckiego hotelu Château Laurier, zbudowanego w stylu średniowiecznego, francuskiego zamku. Przejazd do Toronto, największego miasta Kanady (w aglomeracji Toronto mieszka ponad 5mln ludzi).

Dzień 4

Toronto - Niagara Falls

Zwiedzanie miasta. Przyjazd w okolice jednej z najwyższych konstrukcji świata - CN Tower (553m). Fakultatywnie - wjazd oszkloną windą na poziom widokowy na wys. 342m i możliwość przejścia po szklanej podłodze (35 CAD). Krótka przerwa w odnowionej dzielnicy przemysłowej Distillery District. Następnie przejazd w okolice Parku Królowej z budynkiem parlamentu prowincji Ontario. Postój na placu Nathan Phillips, przy którym znajdują się nowy i zabytkowy, XIX-wieczny ratusz miejski. Przejazd przez dzielnicę chińską i na plac Yonge-Dundas. Przejazd nad wodospad Niagara. Spacer wzdłuż rzeki Niagara z punktami widokowymi na wodospady od strony kanadyjskiej.

Dzień 5

Niagara Falls

Spacer wzdłuż urwistego brzegu granicznej rzeki Niagara na kolejne punkty widokowe. Ekscytująca wyprawa statkiem wycieczkowym (przy sprzyjających warunkach pogodowych) pod najszerszą, prawie 800-metrową część wodospadu - Horseshoe Falls (Końska Podkowa). Spacer pod główny wodospad, skąd z bliska widać spadające z hukiem masy wody. Przejazd na nocleg w okolice Bostonu.

Dzień 6

CAMBRIDGE (USA) - BOSTON - NEWPORT

Przejazd do Cambridge. Spacer po terenie Uniwersytetu Harvarda - najbogatszej uczelni świata, będącej najstarszym (1636 r.) uniwersytetem w USA. Następnie przejazd do centrum Bostonu w okolice Copley Place. Postój w miejscu z widokiem na piękne gmachy Trinity Church, biblioteki i hotelu Fairmont. Przejazd przez historyczny plac Boston Common na wzgórze Beacon. Góruje nad nimi potężny gmach Kapitolu z końca XVIII w - Massachusetts State House. Przejście do zabytkowej hali targowej Quincy Market. Przejazd do Newport w stanie Rhode Island. Newport to czarujące portowe miasteczko, znane z letnich rezydencji bogatych rodzin amerykańskich (jak np. Vanderbiltowie). Zwiedzanie najbardziej okazałej z nich Breakers, przypominającej pałac. Spacer po dzielnicy portowej. Nocleg w Newport.

Dzień 7

West Point - Nowy Jork

Przejazd wzdłuż doliny rzeki Hudson do West Point. Znajduje się tam Akademia Wojskowa położona na terenie fortu wybudowanego przez Tadeusza Kościuszkę. Do dziś w tym miejscu kształcą się elity armii amerykańskiej. Zwiedzanie terenu akademii - koszary, kaplica, boisko do musztry oraz pomnik Kościuszki. Wieczorem przyjazd do Nowego Jorku.

Dzień 8

Nowy Jork

Zwiedzanie Dolnego Manhattanu. Przejazd do Battery Park, skąd rejs na Liberty Island. Podziwianie z bliska Statui Wolności (z zewnątrz). Następnie rejs na Ellis Island z Muzeum Imigracji - niegdyś centrum przyjmowania tysięcy imigrantów z całego świata. Powrót na Manhattan i spacer do pobliskiej dzielnicy finansowej Wall Street z gmachem giełdy nowojorskiej NYSE. Przejście do miejsca po zburzonych wieżowcach WTC (9/11memorial) - upamiętniają je dwa głębokie zbiorniki wodne, do których spływają strumienie wody. Przejście na zdjęcia z widokiem na Brooklyn Bridge. Czas wolny na posiłek. Następnie przejazd metrem na 34. Ulicę do historycznego drapacza chmur, Empire State Building, gdzie fakultatywny wjazd na punkt widokowy mieszczący się na 86. piętrze (ok. 40 USD). Czas wolny na Broadwayu, na gwarnym Times Square. Powrót do hotelu.

Dzień 9

Nowy Jork - Filadelfia

Przejazd pod budynek ONZ, stojący na samym brzegu East River. Następnie spacer 42. Ulicą. Po drodze charakterystyczny wieżowiec Chryslera, zabytkowy gmach dworca Grand Central Terminal. Przejście 5. Aleją, przy której mieszczą się Rockefeller Center i katedra św. Patryka. Następnie centrum kulturalne wokół Lincoln Center (z Metropolitan Opera). Wyjazd z Nowego Jorku i przejazd w kierunku Filadelfii. Zwiedzanie historycznej części miasta związanej z ważnymi dla powstania USA wydarzeniami w 1776 roku i konstytucją nowego państwa - pawilon z pękniętym Dzwonem Wolności i Independence Hall (z zewnątrz), gdzie podpisano Deklarację Niepodległości. Przejazd na nocleg.

Dzień 10

Waszyngton

Przejazd do Waszyngtonu, położonego nad rzeką Potomac. Zwiedzanie stolicy Stanów Zjednoczonych. Wejście do budynku Kapitolu, siedziby parlamentu USA - Kongresu; zwiedzanie części znajdującej się pod główną kopułą. Wizyta w ośrodku informacji o Białym Domu, pomnik Kazimierza Pułaskiego na pobliskim placu Freedom Plaza oraz pomnik Tadeusza Kościuszki stojący przed frontem Białego Domu, siedziby prezydenta USA. Spacer szeroką promenadą przez tzw. National Mall, przy którym mieszczą się muzea i pomniki. Wejście do monumentalnego mauzoleum prezydenta Abrahama Lincolna; w pobliżu pomniki poświęcone bohaterom wojny wietnamskiej i wojny koreańskiej. Następnie przejazd przez rzekę Potomac i krótki spacer po cmentarzu Arlington z grobami żołnierzy poległych na wojnach, w których brały udział wojska USA, oraz polityków, m.in. członków rodziny Kennedych. Przejazd na nocleg.

Dzień 11

Waszyngton

Przejazd do centrum Waszyngtonu. Możliwość indywidualnego zwiedzania (do wyboru) muzeów - Narodowego Muzeum Lotnictwa i Przestrzeni Kosmicznej lub Muzeum Historii Naturalnej (wstęp wolny). Transfer na lotnisko w Waszyngtonie. Wylot do Europy.

Dzień 12

Przylot do Warszawy.

I rata

2000 PLN - płatna przy zapisie

Ii rata

Płatna na 40 dni przed wyjazdem

Cena obejmuje

• przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,

• przejazdy klimatyzowanym autokarem/mikrobusem,

• 10 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 3, pokoje 2-os. dopłata do pokoju 1-os. 2700 PLN,

• 10 śniadań,

• napiwki dla kierowcy,

• opiekę polskiego pilota-przewodnika,

• ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).

• najpóźniej na 40 dni przed wyjazdem wymagane jest przekazanie do biura danych paszportowych, takich jak imiona i nazwiska takie jak w paszporcie, numer paszportu i data ważności paszportu. paszport powinien być ważny co najmniej 6miesięcy od daty powrotu i posiadać minimum 2 strony wolne.obywatele polscy są zwolnieni z wymogu posiadania wizy do kanady, ale od 15marca 2016 r. wymagane jest elektroniczne zezwolenie na wjazd (eta - electronic travel authorization), które uczestnicy wycieczki mogą uzyskać za pośrednictwem logostour (opłata za zezwolenie i pośrednictwo 50 pln) lub we własnym zakresie. więcej informacji w biurze.od 11 listopada 2019 r. obywatele polscy mogą podróżować do stanów zjednoczonych w celach turystycznych na okres do 90 dni bez wiz, po uzyskaniu zezwolenia wjazdu za pośrednictwem elektronicznego systemu autoryzacji podróży - esta. pełne informacje na temat programu ruchu bezwizowego (w tym systemu esta) są dostępne na stronie internetowej amerykańskiego urzędu celnego i ochrony granic pod adresem https

//esta.cbp.dhs.gov oraz na stronie internetowej Departamentu Stanu USA pod adresem http://travel.state.gov. Uczestnicy wycieczki mogą starać się o zezwolenie ESTA za pośrednictwem biura LogosTour (opłata za zezwolenie 60 PLN i pośrednictwo 50 PLN) lub we własnym zakresie. W przypadku korzystania z pośrednictwa najpóźniej na 2miesiące przed rozpoczęciem wycieczki należy złożyć wypełniony formularz, z którego dane są potrzebne do wypełnienia wniosku w Elektronicznym Systemie Autoryzacji Podróży ESTA oraz skan paszportu (strona ze zdjęciem, wymagany paszport biometryczny). Uczestnicy wycieczki podlegający ubieganiu się o wizę w trybie dotychczasowym mogą starać się o wizę za pośrednictwem biura LogosTour (najpóźniej na 2miesiące przed rozpoczęciem wycieczki należy złożyć formularze wizowe, z których dane są potrzebne do uzupełnienia wniosku przez internet, skan paszportu oraz kolorowego zdjęcia wymaganego przez ambasadę). Orientacyjna cena wizy wynosi około 700 PLN. Opłata za pośrednictwo wizowe - 200 PLN. Szczegóły w biurze. W przypadku otrzymania zezwolenia lub wizy i rezygnacji z wyjazdu - potrącenie wg Warunków Uczestnictwa.

• Na bilety wstępu i rejsy statkiem należy zabrać ze sobą ok. 120 USD.

• Na wyżywienie sugerujemy zabrać ok. 30-40 USD dziennie.

• Uprzejmie informujemy, że na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych (Dz. U. z 2016 r. poz.187 i 1334) znowelizowanych ustawą z dnia 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o usługach turystycznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz. U. z 2016 r. poz. 1334) od dnia 26.11.2016 r. pobierane są obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny od każdego klienta z tytułu zawartej umowy o świadczenie usług turystycznych. Wysokość składki wynosi

13 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw pozaeuropejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe;

10 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw europejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe;

0 zł za imprezy turystyczne na terytorium krajów mających lądową granicę z RP, a w przypadku Federacji Rosyjskiej w obrębie obszaru obwodu kaliningradzkiego, a także za imprezy turystyczne na terytorium RP, w tym imprezy zagranicznej turystyki przyjazdowej

Więcej informacji na stronie

https://www.msit.gov.pl/pl/turystyka/prawo/2839,Rozporzadzenia-dotyczace-Turystycznego-Funduszu-Gwarancyjnego.html oraz http://www.ufg.pl

Terminy

22.04 - 03.05.2021, 9990.00 PLN02.06 - 13.06.2021, 10990.00 PLN11.08 - 22.08.2021, 11890.00 PLN08.09 - 19.09.2021, 9990.00 PLN

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Pogoda

Temperatura w dzień
12°C
Temperatura w nocy
3°C
Temperatura wody
3°C
Liczba godzin słonecznych
6

Przed podróżą

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że Pasażerom nie wolno wjeżdżać do Kanady.
- Nie dotyczy to obywateli Kanady i członków ich najbliższej rodziny.
- Nie dotyczy to pasażerów przylatujących z USA.
- Nie dotyczy to stałych mieszkańców Kanady i członków ich najbliższej rodziny.
- Nie dotyczy to dyplomatów.
- Nie dotyczy to załogi lotniczej.
- Nie dotyczy to tymczasowych pracowników zagranicznych.
- Nie dotyczy to studentów zagranicznych, którzy posiadali ważne zezwolenie na naukę
Pasażerowie są zobowiązani do samodzielnej izolacji przez okres 14 dni od przybycia do miejsca docelowego w Kanadzie.
Pasażerowie z objawami koronawirusa nie mogą wejść na pokład samolotu do Kanady. Pasażerowie z objawami koronawirusa w dniu przyjazdu zostaną skierowani do Kanadyjskiej Agencji Zdrowia Publicznego.
Decyzja pozostaje w mocy do odwołania.
Zalecamy śledzenie aktualnych oficjalnych informacji.
Przy wjeździe trzeba okazać ważny paszport.
Z dniem 1 marca 2008 r. Kanada zniosła obowiązek wizowy dla obywateli Rzeczypospolitej Polskiej. Od 1 stycznia 2009 roku bezwizowy wjazd możliwy jest dla posiadaczy paszportów biometrycznych tj. wydawanych w Polsce od 28 sierpnia 2006 r., od 1 sierpnia 2015 ruch bezwizowy objął również osoby legitymujące się paszportami bez cech biometrycznych. Zniesienie obowiązku wizowego nie daje automatycznej gwarancji wjazdu na terytorium Kanady. Decyzję co do długości pobytu w Kanadzie oraz odnośnie wjazdu na teren Kanady podejmuje urzędnik imigracyjny na przejściu granicznym. Okres bezwizowego pobytu wynosi maksymalnie 6 miesięcy, o ile przy wjeździe nie zostanie określony krótszy czas pobytu. Praca bez zezwolenia jest nielegalna.
UWAGA: 15 marca 2016 roku władze Kanady wprowadziły wymóg posiadania przez obcokrajowców podróżujących drogą lotniczą w ramach ruchu bezwizowego (w tym Polaków) elektronicznego potwierdzenia podróży (electronic Travel Authorization). Do września 2016 roku władze Kanady przewidują okres karencji, podczas którego osoba nie posiadająca eTA zostanie wpuszczona na pokład samolotu lecącego do Kanady, o ile spełnia wszystkie inne wymagania, m.in. posiada ważny paszport. Opłata za wydanie tego elektronicznego dokumentu - powiązanego z numerem paszportu wnioskodawcy - wynosi 7 dolarów kanadyjskich, płatności można dokonywać jedynie kartą płatniczą, poprzez zabezpieczoną stronę internetową udostępnioną przez rząd kanadyjski. Ważność eTA przewidziano na 5 lat. Dokładne informacje na temat wjazdu do Kanady można uzyskać na stronie internetowej ambasady tego kraju w Warszawie lub na stronie rządu kanadyjskiego.