Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyKanadaKanada /Wschód + Zachód/

Kanada /Wschód + Zachód/

Lato 2021
Kod oferty: WAK633879
Z Wakacje.pl podróżuj bezpiecznie!
W sekcji „Przed podróżą” przeczytaj ważne informacje o bezpieczeństwie podróżowania i wymaganiach związanych z koronawirusem.
Jeżeli to możliwe zarezerwuj wycieczkę online.
 Zobacz szczegóły 

Dostępne pokoje

Pokój dwuosobowy

2 dorosłych
Aktualizujemy cenę

Dodatkowe opcje

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

525
za wycieczkę
promesa

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

promesa
0
za wycieczkę

Informacje o podróży

Wylot

17.05.2021 Poniedziałek
WAWWarszawa - Chopin
17.05.2021 Poniedziałek
YULMontreal

Powrót

31.05.2021 Poniedziałek
YVRMontreal
31.05.2021 Poniedziałek
WAWWarszawa - Chopin

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK633879Organizator: Logos Tour

Kraj

Kanada

Dzień 1

Montreal

Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Kanady. Przylot do Montrealu. Transfer do hotelu.

Dzień 2

Montreal - Quebec

Zwiedzanie Montrealu. Wyjazd na wzgórze królewskie Mont Royal, gdzie znajduje się Oratorium św. Józefa, patrona Kanady. Przejazd na ulicę św. Katarzyny i "odwiedzenie" podziemnego miasta. Przejazd na Dorchester Square i Place du Canada z katedrą Marii Królowej Świata. Zwiedzanie starego miasta z nadbrzeżną promenadą, kościołem żeglarzy, ratuszem miejskim i bazyliką Notre Dame. Przejazd do stolicy prowincji Quebec. Zwiedzanie zabytkowych części miasta. Spacer po Dolnym i Górnym Mieście w pobliżu Place Royal, będącym najstarszą częścią Quebecu i przypominającym zamek hotelu Chateau Frontenac. Nocleg w Quebec.

Dzień 3

Ottawa

Przejazd do Ottawy, stolicy Kanady. Zwiedzanie Kanadyjskiego Muzeum Historycznego ze wspaniałą kolekcją totemów z Kolumbii Brytyjskiej. Następnie spacer po Parliament Hill, gdzie znajdują się neogotyckie gmachy parlamentu kanadyjskiego. Przejście przez kanał Rideau do hotelu Chateau Laurier, zbudowanego w stylu średniowiecznego, francuskiego zamku. Spacer po Confederation Square. Przejazd ulicą Sussex, przy której znajdują się ambasady wielu krajów oraz rezydencje premiera i gubernatora Kanady. Spacer do Rideau Hall. Nocleg.

Dzień 4

Niagara Falls

Przejazd do miejscowości Niagara Falls. Długa trasa urozmaicona jest rejsem statkiem spacerowym po Rzece Świętego Wawrzyńca. Podczas rejsu piękne widoki na Krainę Tysiąca Wysp. Nocleg w Niagara Falls.

Dzień 5

Wodospad Niagara

Wycieczka nad wodospad Niagara. Przejazd statkiem wycieczkowym pod najszerszą część wodospadu - Horseshoe Falls (Końska Podkowa). Następnie wjazd na wieżę Skylon Tower, z której rozciąga się piękny widok na cały przełom rzeki i na stronę amerykańską. Spacer do kolejnych punktów widokowych wzdłuż urwistego brzegu granicznej rzeki Niagara. Możliwość przejścia tunelem wykutym za ścianą wody. Po południu czas wolny. Nocleg w Niagara Falls.

Dzień 6

Toronto

Wyjazd do historycznego miasteczka Niagara on the Lake. Spacer ulicą zabytkowych domów wiktoriańskich. Przejazd do Toronto i zwiedzanie kanadyjskiej stolicy biznesu. Wjazd oszkloną windą na szczyt jednej z najwyższych konstrukcji świata CN Tower (553m). Czas wolny na obiad na nabrzeżu Harbourfront. Następnie zwiedzanie dzielnicy finansowej z historycznym ratuszem oraz nowoczesnym City Hall - znajdującym się przy Nathan Square. Przejazd do Parku Królowej z budynkiem parlamentu prowincji Ontario stojącym obok najstarszego uniwersytetu. Krótka przerwa w odnowionej dzielnicy przemysłowej Distillery District. Przejazd przez plac Yonge-Dundas.

Dzień 7

Calgary

Transfer na lotnisko i przelot do Calgary. Wjazd na Wieżę Calgary (191m), skąd przy dobrej pogodzie widać Góry Skaliste. Zwiedzanie Muzeum Glenbow ze wspaniałą kolekcją indiańskich ubiorów i ozdób. Spacer po centrum Calgary przez główny deptak handlowy Stephen Avenue pod historyczny oraz nowoczesny budynek ratusza; w pobliżu Park Olimpijski. Zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 8

Banff

Przejazd do górskiego kurortu, miasteczka Banff, malowniczo położonego w kotlinie otoczonej stromymi szczytami Gór Skalistych. Zwiedzanie Banff. Na trasie - góra Sulphur z pięknym widokiem na okolicę, wjazd kolejką linową, wodospad na rzece Bow, prestiżowy hotel Banff Springs z 1923 r. Po południu czas wolny; okazja zakupu pamiątek. Nocleg w Canmore.

Dzień 9

LAKE LOUISE - P. N. JASPER

Przejazd do wioski turystycznej Lake Louise. Krótki spacer brzegiem jeziora, w którego tafli odbija się lodowiec Victoria. Część trasy przejazdu prowadzi przez słynną drogę lodowcową (Icefields Parkway), leżącą w kanadyjskiej części Gór Skalistych. Przejazd przez dwa Parki Narodowe - Banff i Jasper. Postoje przy najciekawszych miejscach - kanion Mistaya i jezioro Peyto. Okazja do podziwiania urzekających krajobrazów. Spacer do wodospadów Athabasca i Sunwapta. Przyjazd do hotelu w okolicach Jasper, zakwaterowanie.

Dzień 10

P. N. JASPER - PARK GÓRY ROBSON - PARK WELLS GRAY

Wyjazd z Parku Narodowego Jasper. Przejazd przez Park Góry Robson wraz z krótkim postojem przy górze Robson (o wys. 3954m n.p.m.). W Clearwater wjazd do Parku Wells Gray. Żyją tam w stanie dzikim jelenie, sarny, czarne niedźwiedzie i brunatne grizzly. Dojazd do dwóch wodospadów - Helmcken (137m) oraz Dawson. Wieczorem przyjazd do Sun Peaks. Zakwaterowanie w lodge.

Dzień 11

Lytton - Vancouver

Przejazd przez malownicze tereny prowincji Kolumbii Brytyjskiej. W Lytton obserwacja ciekawego efektu wizualnego łączenia się dwóch rzek - przezroczystych wód rzeki Thompson i żółto-brązowych wód rzeki Fraser. Dojazd do Hells Gate (Piekielne Wrota) - 33-metrowego przewężenia potężnej rzeki. Emocjonujący przejazd kolejką linową w dół doliny rzeki Fraser. Po drodze wspaniałe widoki na dolinę rwącej rzeki. Przyjazd do Vancouver. Zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 12

Vancouver

Zwiedzanie Vancouver. Przejazd do Stanley Park. Pamiątkowe zdjęcia przy indiańskich totemach oraz na punkcie widokowym Prospect Point. Przejazd do centrum. W Chinatown krótki spacer po klasycznym chińskim ogrodzie. Następnie spacer przez tzw. "stare miasto" - Gastown; możliwość wyjazdu na wieżę Lookout w Harbour Center. Spacer wokół nowoczesnego kompleksu portowego Canada Place. Przejazd na wyspę Granville, znaną z barwnego targowiska, galerii, teatrów i występów ulicznych. Po południu czas wolny.

Dzień 13

Victoria

Czas wolny w Vancouver. Dla chętnych fakultatywnie przeprawa promem na wyspę Vancouver, gdzie leży Victoria, stolica prowincji (cena ok. 240 CAD, min. 15 osób - zgłoszenia przy zapisie, najpóźniej 40 dni przed wyjazdem, płatne na 40 dni przed wyjazdem). Zwiedzanie najbardziej atrakcyjnych obiektów w Thunderbird Park - słupy totemowe wyrzeźbione przez rdzennych mieszkańców Kanady oraz drewniany Helmcken House - najstarszy dom na wyspie. Centrum konferencyjne Crystal Garden, hotel Fairmont Empress z 1904 roku, Government Street i kamieniczki wokół placu Bastion Square. Powrót do miasta Vancouver.

Dzień 14

Vancouver

Wjazd kolejką linową na Grouse Mountain w North Vancouver. Ze szczytu góry rozpościera się piękny widok na całe miasto, zatokę, pobliskie North Shore Mountains oraz wyspę Vancouver. Transfer na lotnisko. Wylot do Europy.

Dzień 15

Przylot do Warszawy.

I rata

2000 PLN - płatna przy zapisie

Ii rata

Płatna na 40 dni przed wyjazdem

Cena obejmuje

• przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,

• przelot wewnętrzny,

• przejazdy klimatyzowanymi autokarami/mikrobusami,

• 13 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 3, 2 noclegi w lodge 3, pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1-os. 4000 PLN,

• 13 śniadań,

• wstępy do parków narodowych,

• napiwki dla kierowców,

• opiekę polskiego pilota-przewodnika,

• usługi lokalnego przewodnika w Montrealu i Quebecu,

• ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).

Uwaga !

• Najpóźniej na 40 dni przed wyjazdem wymagane jest przekazanie do biura danych paszportowych, takich jak imiona i nazwiska takie jak w paszporcie, numer paszportu i data ważności paszportu. Paszport powinien być ważny co najmniej 6miesięcy od daty zakończenia wycieczki. W paszporcie powinna być min. 1 strona wolna. Obywatele polscy są zwolnieni z wymogu posiadania wizy do Kanady, ale od 15marca 2016 r. wymagane jest elektroniczne zezwolenie na wjazd (eTA - electronic Travel Authorization), które uczestnicy wycieczki mogą uzyskać za pośrednictwem LogosTour (opłata za zezwolenie i pośrednictwo 50 PLN) lub we własnym zakresie. Więcej informacji w biurze.

• Na bilety wstępu, kolejki linowe i atrakcje wymienione w programie należy zabrać ok. 350 CAD.

• Na wyżywienie sugerujemy zabrać ok. 30-40 CAD dziennie.

• Uprzejmie informujemy, że na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych (Dz. U. z 2016 r. poz.187 i 1334) znowelizowanych ustawą z dnia 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o usługach turystycznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz. U. z 2016 r. poz. 1334) od dnia 26.11.2016 r. pobierane są obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny od każdego klienta z tytułu zawartej umowy o świadczenie usług turystycznych. Wysokość składki wynosi

13 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw pozaeuropejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe;

10 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw europejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe;

0 zł za imprezy turystyczne na terytorium krajów mających lądową granicę z RP, a w przypadku Federacji Rosyjskiej w obrębie obszaru obwodu kaliningradzkiego, a także za imprezy turystyczne na terytorium RP, w tym imprezy zagranicznej turystyki przyjazdowej

Więcej informacji na stronie

https://www.msit.gov.pl/pl/turystyka/prawo/2839,Rozporzadzenia-dotyczace-Turystycznego-Funduszu-Gwarancyjnego.html oraz http://www.ufg.pl

Terminy

17.05 - 31.05.2021, 16600.00 PLN14.06 - 28.06.2021, 16600.00 PLN02.08 - 16.08.2021, 17800.00 PLN06.09 - 20.09.2021, 16600.00 PLN

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Pogoda

Temperatura w dzień
18°C
Temperatura w nocy
8°C
Temperatura wody
6°C
Liczba godzin słonecznych
7

Przed podróżą

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że Pasażerom nie wolno wjeżdżać do Kanady.
- Nie dotyczy to obywateli Kanady i członków ich najbliższej rodziny.
- Nie dotyczy to pasażerów przylatujących z USA.
- Nie dotyczy to stałych mieszkańców Kanady i członków ich najbliższej rodziny.
- Nie dotyczy to dyplomatów.
- Nie dotyczy to załogi lotniczej.
- Nie dotyczy to tymczasowych pracowników zagranicznych.
- Nie dotyczy to studentów zagranicznych, którzy posiadali ważne zezwolenie na naukę
Pasażerowie są zobowiązani do samodzielnej izolacji przez okres 14 dni od przybycia do miejsca docelowego w Kanadzie.
Pasażerowie z objawami koronawirusa nie mogą wejść na pokład samolotu do Kanady. Pasażerowie z objawami koronawirusa w dniu przyjazdu zostaną skierowani do Kanadyjskiej Agencji Zdrowia Publicznego.
Decyzja pozostaje w mocy do odwołania.
Zalecamy śledzenie aktualnych oficjalnych informacji.
Przy wjeździe trzeba okazać ważny paszport.
Z dniem 1 marca 2008 r. Kanada zniosła obowiązek wizowy dla obywateli Rzeczypospolitej Polskiej. Od 1 stycznia 2009 roku bezwizowy wjazd możliwy jest dla posiadaczy paszportów biometrycznych tj. wydawanych w Polsce od 28 sierpnia 2006 r., od 1 sierpnia 2015 ruch bezwizowy objął również osoby legitymujące się paszportami bez cech biometrycznych. Zniesienie obowiązku wizowego nie daje automatycznej gwarancji wjazdu na terytorium Kanady. Decyzję co do długości pobytu w Kanadzie oraz odnośnie wjazdu na teren Kanady podejmuje urzędnik imigracyjny na przejściu granicznym. Okres bezwizowego pobytu wynosi maksymalnie 6 miesięcy, o ile przy wjeździe nie zostanie określony krótszy czas pobytu. Praca bez zezwolenia jest nielegalna.
UWAGA: 15 marca 2016 roku władze Kanady wprowadziły wymóg posiadania przez obcokrajowców podróżujących drogą lotniczą w ramach ruchu bezwizowego (w tym Polaków) elektronicznego potwierdzenia podróży (electronic Travel Authorization). Do września 2016 roku władze Kanady przewidują okres karencji, podczas którego osoba nie posiadająca eTA zostanie wpuszczona na pokład samolotu lecącego do Kanady, o ile spełnia wszystkie inne wymagania, m.in. posiada ważny paszport. Opłata za wydanie tego elektronicznego dokumentu - powiązanego z numerem paszportu wnioskodawcy - wynosi 7 dolarów kanadyjskich, płatności można dokonywać jedynie kartą płatniczą, poprzez zabezpieczoną stronę internetową udostępnioną przez rząd kanadyjski. Ważność eTA przewidziano na 5 lat. Dokładne informacje na temat wjazdu do Kanady można uzyskać na stronie internetowej ambasady tego kraju w Warszawie lub na stronie rządu kanadyjskiego.