Bardzo dobry25 opinii84% poleceń
8.4
Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ

Barcelo Solymar

Last minute
Kod oferty: WAK371758
basenbasenobiekt, basenobiekt, basenpokój, balkon / taraspokój, balkon / tarasrestauracjarestauracjateren hoteluplaża
basen
basen
obiekt, basen
obiekt, basen
pokój, balkon / taras

Nasi klienci docenili

 • Udogodnienia i atrakcje dla dzieci: brodzik, dzienne animacje, plac zabaw, miniklub.
 • Atrakcyjna lokalizacja: plaża bezpośrednio przy hotelu, 200 m od centrum Varadero, ok. 25 km od lotniska w Varadero.
 • Bogata oferta sportowa - m.in.: jacuzzi, sauna, 2 korty do tenisa ziemnego, sala gier, szachy gigant, siłowania, rowery.
 • Dużo udogodnień dla dzieci: miniklub (4-12 lat) oraz plac zabaw
 • Opis oferty

  Region: MatanzasOrganizator: Konsorcjum Biur PodróżyKod oferty: WAK371758

  Położenie

  Hotel znajduje się w odległości 200metrów od słynnego miasteczka Varadero i położony jest przy urokliwej, białej piaszczystej 20km plaży (Playa Azul).

  Pokoje

  Hotel dysponuje przestronnymi pokojami udekorowanymi w stulu karaibskim. Pokoje wyposażone są w klimatyzację, mini bar (uzupełniany codziennie w wodę mineralną, napoje bezalkoholowe i lokalne piwo - w cenie pobytu), TV, sejf, telefon, sprzęt do parzenia kawy i herbaty, balkon, łazienkę z wanną i prysznicem, suszarkę do włosów, żelazko z deską do prasowania.

  Do dyspozycji gości

  Goście hotelu, w ramach opcji all inclusive, mają do dyspozycji restauracje tematyczne z kuchnią włoską, hiszpańską, orientalną, meksykańską i kubańską ze świeżymi owocami morza, kilka barów, 3 baseny (także z Jacuzzi), siłownię, saunę, nurkowanie z rurką, parasole, leżaki i ręczniki plażowe, bogatą ofertę rozrywki nocnej, animacje dzienne dla dzieci i dorosłych, 2 korty tenisowe, możliwość gry w siatkówkę wodną i plażową, trampolinę na plaży, water polo, aerobik wodny, tenis stołowy, windsurfing, informacja turystyczna.

  Hotel oferuje udogodnienia dla dzieci tj. plac zabaw, klub, basen, salon gier (opiekunka płatna). W hotelu jest możliwość wypożyczenia desek surfingowych, katamaranu, kajaków, nart i rowerów wodnych. Dodatkowo płatne usługi masażu, fryzjera, dostęp do Internetu, opieka medyczna, butik, mini market. Możliwość dopłaty do pokoi z widokiem na morze.

  Raz w tygodniu hotel organizuje Wieczór Kubański z pokazami tańca, muzyka na żywo, degustacją kubańskich drinków (rum, mojito, guarapo).

  Cena zawiera

  Bilet lotniczy Warszawa - Havana - Warszawa, transfer lotnisko - hotel - lotnisko, zakwaterowanie w hotelu, wyżywienie All Inclusive, opiekę anglojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta, ubezpieczenie NW, KL, choroby przewlekłe oraz bagaż, obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 13 zł/os. i Turystyczny Fundusz Pomocowy 13 zł/os.

  Cena nie zawiera

  Wizy 100 zł/os. (płatne w biurze przy dopłacie), wydatków własnych, napiwków, dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji.

  Uwagi

  1. Przy wylotach w okresie "Wysokiego Sezonu" obowiązuje dopłata do biletu lotniczego (zgodnie z taryfą linii lotniczej, na której został zarezerwowany przelot).

  2. Kategoria hotelu odpowiada kategoryzacji lokalnej danego kraju.

  3. Obywatele Polski przy podróży na Kubę zobowiązani są do uzyskania karty turysty. Konsorcjum.pl pośredniczy w wydawaniu kart. Potrzebny jest skan paszportu (skan strony ze zdjęciem z paszportu, (paszport musi być ważny minimum 6miesięcy od daty powrotu), rezerwacja biletu. Koszty za 1 os. to 22 EUR/karta turysty. Po więcej informacji dotyczących pośrednictwa wizowego zapraszamy www.wizowanie.com.

  4. Niniejsza oferta wymaga potwierdzenia po dokonaniu wpłaty zaliczki. Organizator potwierdza lub anuluje założoną rezerwację w ciągu 48 h (tylko w dni robocze pon-pt 10-18). W przypadku braku potwierdzenia ze strony organizatora zwrot 100% wpłaty. Podane ceny skalkulowane są dla najniższej taryfy biletów lotniczych, obowiązującej w okresie ważności cennika. W przypadku nie dostępności tej taryfy istnieje możliwość rezerwacji biletu w innej wyższej - za odpowiednią dopłatą. Ewentualna dopłata podlega akceptacji klienta. Wylot możliwy jest w dowolnej dacie oraz z dowolnego portu lotniczego, również zagranicznego.

  5. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

  Warunki wjazdowe

  COVID-19

  1. Od 01.01.2021 do odwołania przy przylocie na Kubę wymagane jest przedstawienie negatywnego wyniku testu PCR. Brak testu skutkować może karą finansową lub koniecznością powrotu do kraju. Test należy wykonać na max 72 h przed wylotem w licencjonowanym laboratorium, a dokument wystawiony ma być w języku angielskim lub hiszpańskim. Test jest obowiązkowy również dla dzieci w każdym wieku. Jeśli przelot odbywa się z przesiadką w Amsterdamie konieczne jest okazanie negatywnego wyniku testu również w trakcie przesiadki.

  2. Również po przylocie na Kubę pasażerowie są zobowiązani poddać się testowi na COVID-19 i do czasu otrzymania wyniku muszą poddać się samoizolacji. Płatny jest na miejscu podatek sanitarny w wysokości 30 USD.

  3. Z powodu dużego wzrostu liczby zakażeń COVID-19 władze kubańskie podjęły decyzję o przywróceniu ograniczeń w Hawanie oraz prowincjach Villa Clara, Matanzas, Mayabeque, Artemisa, Santiago de Cuba i Guantanamo.

  Zawieszone jest funkcjonowanie transportu publicznego i prywatnego w godz. 21-5, transportu między prowincjami (od wtorku, 12.01); po godz. 19 obowiązuje zakaz przebywania w miejscach publicznych; zakazane są imprezy publiczne i prywatne, zamknięte są teatry, kina, sale koncertowe, baseny.

  4. Pasażerowie zobowiązani są także wypełnić deklarację zdrowia, o która należy poprosić na pokładzie samolotu (wpisać należy m.in. adres pobytu na Kubie).

  3. Wymagane jest posiadanie wykupionego ubezpieczenia, które pokrywa koszt leczenia na Covid-19. Organizator - Trade & Travel Company - Konsorcjum Polskich Biur Podróż takie ubezpieczenia zapewnia w standardzie ofert wyjazdów egzotycznych, w tym na Kubę.

  Restrykcje

  • noszenie maseczek zakrywających usta i nos w środkach transportu.

  Zalecane

  • dezynfekcja rąk (doradzamy zabranie ze sobą w podróż środków do dezynfekcji i higieny, nie zawsze dostępnych na Kubie),

  • zachowanie dystansu fizycznego w kontaktach z innymi osobami,

  • stosowanie maseczek w środkach transportu i pomieszczeniach zamkniętych.

  W przypadku pozytywnego wyniku testu na Kubie

  Zarażeni z objawami - transportowani są do szpitala i poddani leczeniu (należy zgłosić do Ubezpieczyciela i koszt pokrywany będzie z ubezpieczenia).

  Zarażeni bezobjawowi - po diagnozie lekarskiej pozostają w swoim hotelu, w specjalnie wydzielonej strefie dla osób chorych, aby uniknąć kontaktu z innymi gośćmi hotelu.

  Osoby te zostaną natychmiast odizolowane w swoich obiektach turystycznych w ramach systemu nadzoru i ochrony. (Nie mogą być w kontakcie z pozostałymi turystami), aż do uzyskania negatywnego wyniku drugiego testu PCR, wykonywanego w piątym dniu.

  Przy wylotach na Kubę, konieczna jest karta turysty (załatwiana przed wylotem) przy pomocy pośrednictwa Konsorcjum Polskich Biur Podróży.

  Wymagane dokumenty do karty turysty na Kubę - rezerwacja biletu, skan paszportu

  Czas oczekiwania 1 dzień

  Cena karty turysty łącznie z kosztami pośrednictwa 150 zł / os.

  Koszt wysyłki karty turysty kurierem 20 zł / przesyłkę (niezależnie od liczby kart)

  Odbiór osobisty w biurze w Warszawie bezpłatnie

  Wymagane dokumenty prześlij e-mailem na adres wizowanie@konsorcjum.com.pl

  Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

  Ze względu na zmienną sytuację dotyczącą warunków wjazdu do poszczególnych krajów (wymagań wizowych, testów Covid-19 itd.) prosimy o zweryfikowanie tych warunków przed dokonaniem rezerwacji wyjazdu. Zachęcamy również do śledzenia bieżących doniesień nt. zagrożenia epidemiologicznego przed wyjazdem za granicę. Aktualne informacje na temat sytuacji w danym kraju, znajdują się na stronie www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

  Gwarancja niezmienności ceny

  Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od koszty imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza,że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut)

  Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informacje o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

  Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba

  3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba

  Od 6001 do 9000 zł/osoba - 170 zł/osoba

  Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

  Warunki uczestnictwa
  Wyświetl szczegóły

  Wylot

  Sobota, 22.05.2021
  WAWWarszawa - Chopin
  HAVHawana

  Powrót

  Sobota, 29.05.2021
  HAVHawana
  WAWWarszawa - Chopin

  Opinie

  Opinie dodane przez

  7.7
  Kuba Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Grudzień 2019Para
  Pobyt w grudniu 2019 roku. Hotel położony tuż na oceanem, 50m od pięknej, piaszczystej plaży i wyjątkowo ciepłego, czystego i lazurowego oceanu. Na plaży ratownicy oraz bezpłatne leżaki oraz duże ręczniki. Pokoje przestronne, jedyny minus to łazienka rodem z PRL i nie do końca sprawna klimatyzacja(czasami kapała z niej woda). Jeśli chodzi o jedzenie to nie ma tutaj szału, prawie codziennie to samo. W hotelu są chyba 3 lub 4 bary, alkohol dostępny w dużej ilości. Do tego 3 restauracje a\'la carte. Dużą zaletą była spora ilość przepysznych owoców dostępna na śniadaniu, obiedzie czy kolacji. Karta do internetu dostępna w lobby bez żadnych problemów, koszt to 1 peso. Reasumując, jak na standardy kubańskie to jest to naprawdę luksusowy hotel, natomiast jeśli porównamy to do np. standardów polskich to z 5 gwiazdkowego robi się zaledwie dwugwiazdkowy. Pobyt oceniam na 7/10
  ZaletyBlisko plaży, uprzejmy i bardzo miły personel, codzienne sprzątanie.
  WadyHotel ma już swoje lata, monotonne posiłki

  3.7
  Anna Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Październik 2019Para
  Szczególnie nie polecam wyjazdu z biurem Holiday Experts, gdy po 13 godzinach lotu wylądowaliśmy w Havanie i okazało się, że nasz bagaż nie doleciał ,rozdzieliliśmy się z mężem ,on wyszedł do Agenta powiadomić go o zaistniałej sytuacji natomiast ja poszłam zgłosić zaginięcie bagażu. Agent bardzo zniecierpliwiony oznajmił,że nie będą na nas czekać (kwestia kilkunastu minut) zaprowadził mojego męża do agencji taksówek i po hiszpańsku(nie znamy tego języka)ustalił niby z panem który był dyspozytorem taksówek że zawiozą nas do Varadero i koszty taksówki pokryje biuro. I odjechał autokarem z innymi. Gdy wyszłam z lotniska i z mężem udaliśmy się do dyspozytora on na to że nic o tym nie wie i musimy zapłacić 120 CUC(przelicznik 120 euro) za kurs inaczej nigdzie nie pojedziemy.Pozostawieni sami o północy w obcym państwie nie wiedząc co i jak 200 km od hotelu nie mieliśmy wyjścia, agent i rezydent do których otrzymaliśmy kontakt nie odebrali telefonu podczas całego naszego pobytu na Kubie. Nigdy nie pojawił się w hotelu na spotkaniu chociaż miał być 2 .10 .2019 Po powrocie złożyłam reklamację bo czuliśmy sie oszukani i zlekceważeni .Nie chcieli prze 2 miesiące odpowiedzieć, a potem przymuszeni dali negatywną odpowiedz. Kobieta która odbiera w biurze telefony to oszustka 4 tygodnie zwodziła mnie z odpowiedzią a na koniec zwyzywała i powiedziała że nie musi mnie słuchać i się rozłącza. Jestem zmuszona udać się do sądu, HOLIDAY EXPERTS to niekompetentni ludzie , nastwieni na zysk?wysłać klienta zostawić i pozbyć się kłopotu?.zero poczucia odpowiedzialności?porażka nigdy nie spotkałam się z takim postępowaniem.PRZESTRZEGAM?...
  ZaletyPołożenie
  Wadystary,zaniedbany,baseny syf,mrówki w pokojach,jedzenie to tragedia monotonne i niesmaczne,nie wymieniają ręczników ,rzucone na ziemię odwieszają z powrotem na wieszaki

  4.9
  Małgorzata
  Pobyt - Maj 2018Para
  Ocean, plaża i ogród to jedyne olbrzymie plusy całego pobytu!!! Hotel naprawdę w niedobrym stanie, podczas 11- dniowego pobytu przez ponad połowę wyjazdu nie miałam światła w łazience, mimo wielokrotnego zgłaszania problemu. W efekcie jednej z burz zabrakło prądu i wody, którą przywracali przez 24 godziny. Generalnie nikomu się tam nie śpieszy. Baseny to jeden wielki syf - woda zielona, pełno piachu na dnie, a na powierzchni pływały plamy tłuszczu z dziwnymi cząstkami. Strach było wejść. Internet płatny 1 peso, ale niestety co chwilę go rozłączało co wymagało powtórnego logowania się i wprowadzania kodów Jedzenie na stołówce typowo bemarowe - szału nie ma. Głownie ryż i makaron. Jedyny plus, że było dość urozmaicone. Jako wegetarianka narzekałam na wygląd i smak owoców, warzyw. Pomidory zielone, smakowały jak ogórki, a owoce takie jak arbuz bez smaku - mdły i niesłodki!
  Zaletymiła obsługa i piękny ogród
  Wadyhotel stary, żadnych luksusów, głośno i mega brudne zaniedbane baseny!!!

  8.0
  Maria Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Styczeń 2015Para
  Hotel najlepsze lata ma już za sobą jeśli chodzi o wygląd. Pokoje duże i czyste ale widać upływający czas, klimatyzacja działała. Obsługa hotelu bardzo miła, a za drobnym napiwkiem traktowali super. Plaża i morze bardzo ładne, ogród robi niesamowite wrażenie. Bardzo dużym mankamentem była ograniczona ilość wody butelkowanej. Do pokoju była dostarczana codziennie jedna butelka 1,5l, dla nas to było za mało. W barach rzadko była woda w butelkach, więc braliśmy pustą butelkę i nalewali nam wody. Kolejna rzecz na minus to ręczniki plażowe, jak przyjechaliśmy i chcieliśmy odebrać ręczniki poinformowano nas, że dzisiaj ich nie będzie, a na pytanie kiedy odpowiedź może jutro...o tyle był problem, że nie wzięliśmy z domu. Wymiana ręczników możliwa co ok 3 dni, nie śpieszą się z praniem. Jedzenie urozmaicone i dobre. Polecam hotel. UWAGA: w hotelu jest bardzo dużo młodych Kanadyjczyków, którzy głośno się zachowują.
  Zaletypołożenie, plaża, obsługa
  Wadyhotel już stary, problem z ręcznikami plażowymi i wodą w butelkach

  10
  Kinga
  Wybraliśmy ten hotel nienasyceni opowieściami o Kubie, postanowiliśmy sami sprawdzić. Krajobraz, przyroda, ludzie wspaniali. Hotel 5* w pełnej krasie. Wycieczka fakultatywna do Hawany wzbogaciła nasz wyjazd w sporą dawkę wrażeń. Sam hotel odbiega troszkę od standardów europejskich, czuć ten gorący temperament i klimat. Dla mnie luksus na pierwszym miejscu. Fakt, że oferty biur podróży jesli chodzi o wyjazdy na Kubę nie uginają się jakoś specjalnie pod ilością hoteli do wyboru. Ten w 100% spełnił nasze oczekiwania.

  Mapa

  Park Retiro Josone 2 km w linii prostej od hotelu
  Niezapomniane spotkanie z bogactwem kubańskiej przyrody czeka nas w Parku Retiro Josone, gdzie pośród palm, egzotycznych gatunków drzew i ptaków popływamy łódką po jeziorze lub zjemy obiad w jednej z restauracji, serwującej najlepsze dania lokalnej kuchni. Zatrzymajmy się także w jednym z tamtejszych barów aby skosztować najlepszej na świecie pina colady.

  Zobacz więcej

  Klub 3 km w linii prostej od hotelu
  Varadero to najbardziej rozrywkowe miejsce na Kubie, przez niektórych zwane także rozrywkową stolicą Kuby. Perła Antyli. W Varadero zasmakujemy kubańskiej rozrywki w najlepszym wydaniu. Liczne kluby, dyskoteki, restauracje i bary pełne są muzyki i tancerzy wirujących w rytm salsy. Polecamy niezapomniany wieczór w klubie "Palacio de La Rumba" - świetna zabawa przy doskonałej, kubańskiej muzyce.

  Zobacz więcej

  Rezydencja Xanadu 3 km w linii prostej od hotelu
  Warto odwiedzić rezydencję Xanadu, należącą niegdyś do Alfreda Irenee Du Ponta, który wzbogacił się na produkcji dynamitu w czasie I wojny światowej. Posiadłość jest wyjątkowo okazała, obecnie znajduje się tu hotel oraz restauracja wraz z polem golfowym. Rezydencja jest położona w bardzo malowniczym miejscu - na wzgórzu, z którego rozpościera się zachwycający widok na Morze Karaibskie.

  Zobacz więcej

  Rezerwat Ecologica Varahicacos 10 km w linii prostej od hotelu
  Rezerwat zauroczy nas przede wszystkim pięknem swojej wyjątkowej roślinności - spotkamy tu między innymi kokolubę drzewiastą (niektóre są wysokie na 6 metrów) i wyjątkowo okazałego kaktusa, który zapuścił tu korzenie ponad 500 lat temu. Rezerwat jest także domem dla wielu nietypowych i endemicznym gatunków zwierząt. Dodatkową atrakcją tego miejsca są wapienne jaskinie skrywające tajemnicze prehistoryczne malowidła (przede wszystkim przyjrzyjmy się tym w jaskini Abrosia Cueva).

  Zobacz więcej

  Pogoda

  30°C
  22°C
  27°C
  8

  Przed podróżą

  Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że od 1 stycznia 2021 r. Wszyscy podróżujący na Kubę muszą przedstawić zaświadczenie z negatywnym wynikiem testu PCR przeprowadzonego w certyfikowanym laboratorium w kraju pochodzenia i wykonanego w ciągu 72 godzin dodatkowo każdy podróżny wjeżdżający na Kubę zobowiązany jest posiadać ubezpieczenie KL/NNW, które swym zakresem obejmuje również ryzyka związane z COVID-19. Weryfikacja odbywa się na lotnisku docelowym po wylądowaniu. Pasażer, który nie wykupił ubezpieczenia wcześniej, jest zobowiązany do opłacenia odpowiedniej polisy na miejscu - koszt: 30 EUR/os.

  Po przylocie na Kubę należy wypełnić deklarację zdrowia. Formularze rozdawane są na pokładzie samolotu lub na lotnisku docelowym po wylądowaniu. Następnie Klienci zostaną poproszeni o wykonanie testu RT-PCR na obecność COVID-19.
  Test jest obowiązkowy i bezpłatny - będzie wykonany na koszt rządu kubańskiego. Na lotnisku oraz podczas transferu autobusem lotnisko - hotel - lotnisko obowiązuje nakaz dezynfekcji dłoni oraz zakrywania ust i nosa maseczką. Nie ma obowiązku zakrywania ust i nosa przez Klientów na terenie hoteli w tym również w pomieszczeniach zamkniętych i ogólnodostępnych, jak: recepcja, restauracja, bary, baseny i plaże. Obostrzenia dotyczą tylko obsługi. Wyjątek stanowi sytuacja, gdy nie będzie możliwości utrzymania dystansu społecznego min. 1 m odległości. W takim przypadku noszenie maseczek będzie obowiązkowe.

  Na tę chwilę dla turystyki zagranicznej na Kubie otwarte są wyspy Cayo Largo i archipelag Jardines del Rey (Cayo Coco, Cayo Santa Maria, Cayo Guillermo, Cayo Santa Cruz). Od września zostały wznowione loty czarterowe - na początek z Kanady (Montreal i Toronto). Na lotnisku należy okazać potwierdzenie rezerwacji hotelu.

  UWAGA:

  W związku z nowelizacją z dnia 22 lutego 2021 r. do rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ograniczeń na czas pandemii, osoby posiadające zaświadczenie o otrzymaniu dwóch dawek szczepienia przeciwko COVID-19, szczepionką dopuszczoną do obrotu w Unii Europejskiej są zwolnione z obowiązkowej kwarantanny po powrocie do Polski z zagranicy. Ponadto z obowiązku kwarantanny, po powrocie do kraju zwolnione są również osoby, które odbyły już izolację domową lub były hospitalizowane w związku z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, nie dawniej niż 6 miesięcy przed datą przekroczenia polskiej granicy.
  Obywatel Polski, udający się na Kubę obowiązany jest do posiadania wizy odpowiedniej do celu planowanego pobytu lub tzw. karty turysty (Tarjeta de Turista), wydawanej wyłącznie w celach turystycznych. Wizy wydaje konsulat kubański w Warszawie, a karty turysty (indywidualne lub grupowe) można nabyć tamże lub w niektórych biurach podróży. Przy przekraczaniu granicy zalecany jest 3-miesięczny okres ważności paszportu.
  Obywatel polski udający się na Kubę obowiązany jest do posiadania wizy odpowiedniej do celu planowanego pobytu lub tzw. karty turysty (Tarjeta de Turista), wydawanej wyłącznie w celach turystycznych. Wizy wydaje konsulat kubański w Warszawie, a karty turysty (indywidualne lub grupowe) można nabyć tamże lub w niektórych biurach podróży.
  Nie ma obowiązku szczepień ochronnych. Najczęściej występują zatrucia pokarmowe, w szczególności po spożyciu potraw z owocami morza. Nie należy pić nieprzegotowanej wody ani spożywać nie umytych warzyw i owoców.