Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyMalezjaPrzewodnik po raju
Polska otwiera granice

Przewodnik po raju

Wycieczka objazdowa

Kod oferty: WAK467806

Dostępne pokoje

Pokój dwuosobowy

2 dorosłych
Aktualizujemy cenę

Dodatkowe opcje

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji AXA ASSISTANCE

462
za wycieczkę
promesa

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

promesa
0
za wycieczkę
Trwa weryfikacja ceny
Rezerwacja jest w 100% darmowa i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki

Informacje o podróży

Wylot

03.10.2020 Sobota
WAWWarszawa - Chopin
04.10.2020 Niedziela
KULKuala Lumpur

Powrót

16.10.2020 Piątek
DPSDenpasar
16.10.2020 Piątek
WAWWarszawa - Chopin

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK467806Organizator: Itaka

Region

Malezja / Malezja

Opis oferty:

Kuala Lumpur • Borobudur • Yogyakarta • Prambanan • Park Narodowy Bromo-Tengger-Semeru • Bali • Ulun Danu • Jatiluwih • Tanah Lot • Lembongan • Klungkung • TengananJawa, Bali, Lembongan - już same nazwy wysp Indonezji skłaniają do marzeń o pięknej podróży. Przekrojowa trasa po Indonezji, przybliża ten fascynujący kraj, krok po kroku odkrywając jego skarby. Pełna przygód wyprawa prowadzi przez Jawę, serce Indonezji, która oszałamia kontrastami, przez zachwycający potęgą przyrody Lembongan, na magiczną Bali. W znakomicie zaplanowanym programie jest czas na wszystko: wizyty w starożytnych świątyniach, podziwianie nieziemskich krajobrazów dżungli i wulkanów, zabytki z listy UNESCO, parki narodowe. Przewidziano nawet krótki wypoczynek na rajskich plażach Lembongan i Bali. Wielki kontrast do podróży przez zjawiskowe wyspy stanowi otwierająca program wizyta w Kuala Lumpur, której bliźniacze wieże Petronas są symbolem miasta i dynamicznego rozwoju Malezji.

1. dzień.

Zbiórka na lotnisku. Wylot do Malezji.

2. dzień.

Przylot do Kuala Lumpur. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

3. dzień. kuala lumpur

Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie KUALA LUMPUR, stolicy Malezji: Tugu Negara - pomnik narodowy poświęcony bohaterom walczącym o niepodległość Malezji, Pałac Królewski, serce kolonialnego Kuala Lumpur, budynek sułtana Abdula Samada, plac Niepodległości i Meczet Narodowy oraz świątynia Thean Hou. Czas wolny przy bliźniaczych wieżach Petronas, zaliczanych do najwyższych budynków świata, wznoszących się na wysokość ponad 450metrów, będących symbolem współczesnego, wielokulturowego miasta. Transfer na lotnisko. Przelot do Yogyakarty na indonezyjskiej wyspie Jawa. Transfer do hotelu, kolacja i nocleg.

4. dzień. borobudur - yogyakarta - prambanan

Śniadanie. Przejazd do świątyni BOROBUDUR - klejnotu sztuki i architektury buddyjskiej. Cały kompleks wpisany jest na listę UNESCO. Świątynia zaprojektowana jako mandala jest swoistym labiryntem. Trasa przejścia przez świątynię zaprojektowana jest zgodnie z filozofią buddyzmu i ma symbolicznie zaprowadzić odwiedzającego do mądrości, czyli zrozumienia, które jest jednym z podstawowych pojęć buddyzmu. Obiad. Zwiedzanie YOGYAKARTY: otoczone wysokimi murami stare miasto odkrywa swoje niezwykłe piękno dopiero po przekroczeniu pierwszego pierścienia murów, wewnątrz których ukryte są liczne warsztaty batiku, zakłady rzemieślnicze, niewielkie targowiska, meczety. Czas wolny. Zwiedzanie Kraton, czyli pałacu sułtana. Zwiedzanie wpisanej na listę UNESCO świątyni PRAMBANAN. Pochodzący z IX w. kompleks świątyń jest jednym z najpiękniejszych i największych w Indonezji. Na szczególną uwagę zasługują posągi poświęcone bogom Wisznu, Siwa i Brahma oraz dekoracje zewnętrzne. Powrót do hotelu, nocleg.

5. dzień.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd pociągiem do Mojokerto. Obiad. Przejazd autokarem w okolice wulkanu Bromo. Zakwaterowanie w pensjonacie, nocleg.

6. dzień. p. n. bromo-tengger-semeru - bali

Wcześnie rano przejazd minibusami lub samochodami terenowymi do PARKU NARODOWEGO BROMO-TENGGER-SEMERU. Obserwacja wschodu słońca z kaldery to zapierający dech spektakl budzącego się do życia niezwykłego świata. Wschodzące słońce powoli oświetla całą kalderę, ukazując poszczególne stożki wulkanów położone pośród niemal pustynnego krajobrazu. Czas wolny na śniadanie (w formie pakietu). Przejazd pod wulkan Bromo. Czas wolny lub dla osób chętnych możliwość wejścia na szczyt wulkanu. Różnica w wysokości od podnóża do krawędzi to jedynie około 130metrów, pomimo tego widok jest niezapomniany. Pylista droga prowadzi najpierw ścieżką, następnie schodami na sam szczyt, z którego z jednej strony widać kalderę w pełnej okazałości, z drugiej głębię krateru wulkanicznego, który wydaje się być żywym organizmem. Powrót do pensjonatu, wykwaterowanie. Kilkugodzinny przejazd na lotnisko nieopodal miasta Surabaya. Po drodze obiad. Przelot na BALI. Transfer do hotelu w okolicy Ubud. Zakwaterowanie, nocleg.

7. dzień. ulun danu - jatiluwih - tanah lot

Śniadanie. Zwiedzanie świątyni ULUN DANU, malowniczo położonej nad brzegami jeziora Bratan. Przejazd do wioski JATILUWIH, w okolicy której znajdują się prawdopodobnie najbardziej efektowne tarasy ryżowe na Bali, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Obiad. Zwiedzanie jednej z najpiękniejszych świątyń balijskich - TANAH LOT. Świątynia leży na skale obmywanej przez wody oceanu i jest jednym z najczęściej fotografowanych obiektów na Bali. Czas wolny przy świątyni. Powrót do hotelu, nocleg.

8. dzień. lembongan

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer do portu i przeprawa łodzią motorową na wyspę LEMBONGAN. Widowiskową atrakcją wyspy jest formacja skalna Łzy Diabła, gdzie z punktu widokowego można obserwować jak morska woda po zderzeniu ze skałami wystrzeliwuje na wysokość kilkunastu metrów - wrażenie jest niesamowite. Następnie przejazd przez lokalne wioski aż do południowo-zachodniego wybrzeża z rajską plażą Dream Beach. Czas wolny. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie i nocleg.

9. dzień. lembongan

Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub udział w wycieczce fakultatywnej (za dodatkową opłatą na miejscu): możliwość snurkowania w 3 różnych miejscach wokół wypsy. Nocleg.

10. dzień. lembongan

Śniadanie. Czas wolny na plażowanie. Nocleg

11. dzień. bali

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer do przystani. Przeprawa promowa na Bali. Przejazd do hotelu w okolicy Kuta. Zakwaterowanie, nocleg.

12. dzień. klungkung - tenganan

Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub udział w wycieczce fakultatywnej (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd do KLUNGKUNG, zwiedzanie pałacu wybudowanego w XVII w. W czasach świetności pałac otoczony był fosą, liczne dziedzińce i pawilony zatopione były w zieleni parku. Do dnia dzisiejszego zachowały się jedynie nieliczne zabudowania, większość została zniszczona przez Holendrów na początku XX w. Zwiedzanie światyni Goa Lawah, ufundowanej w XI wieku przez hinduskiego mnicha. Świątynia znajduje się przy jaskini, którą licznie zamieszkują nietoperze. Następnie w programie postój w niewielkiej wsi TENGANAN. Mieszkańcy osady do dzisiaj kultywują pradawne tradycje. Na uwagę zasługuje również charakterystyczna architektura domów. Dalej trasa wiedzie do punktu widokowego Bukit Jambul. Obiad. Na koniec dnia zwiedzanie Pura Besakih, najważniejszej i największej świątyni Bali. Powrót do hotelu. Nocleg.

13. dzień.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

14. dzień.

Przylot do Polski.

świadczenia:

10 noclegów w hotelach, 1 nocleg w pensjonacie: 1 w Kuala Lumpur, 3 na Jawie, 4 na Bali, 3 na Lembongan; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 11 śniadań, 4 obiady, 2 kolacje • przelot: Polska-Kuala Lumpur, Denpasar-Polska • przejazd autokarem lub minibusem (zależnie od liczby osób), przeprawy łodzią, promem, przejazd pociągiem Yogyakarta-Mojokerto • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

Uwagi:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy, przeloty wewnętrzne: Kuala Lumpur-Yogyakarta, Surabaya-Bali: ok. 300 EUR, napiwki: ok. 5 EUR/os./dzień, podatek turystyczny: ok. 10mYR/pokój/noc. Opłaty fakultatywne: snurkowanie na Lembongan: ok. 70 EUR; wycieczka wsch. Bali (Klungkung, Goa Lawah, Tenganan, Bukit Jambul, Pura Besakih): ok. 50 EUR. W Parku Narodowym Bromo-Tengger-Semeru mogą wystąpić niskie temperatury, nocą nawet ok. 10?C. Należy zabrać polar, długie spodnie i pełne buty. Podczas pobytu w okolicach wulkanu Bromo (1 nocleg) należy spakować się dodatkowo w torbę podręczną lub plecak. Wjazd na teren pensjonatu odbywa się samochodami terenowymi, bagaż główny zostaje w autokarze/minibusie u podnóżaZabierając do Indonezji dolary amerykańskie należy pamiętać, że przy wymianie akceptowane są banknoty nieuszkodzone, niepopisane, wydane po 2001 r. Limit bagażu na przelotach wewnętrznych: Kuala Lumpur-Yogyakarta: bagaż główny - 20 kg, bagaż podręczny - 7 kg, Surabaya-Bali: bagaż główny - 20 kg, bagaż podręczny - 5 kg.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Pogoda

Październik

Zobacz cały rok
Temperatura w dzień
32°C
Temperatura w nocy
23°C
Temperatura wody
28°C
Liczba godzin słonecznych
6

Przed podróżą

Paszporty

Wymagany okres ważności paszportu przy wjeździe wynosi 6 miesięcy.

Wizy

W przypadku pobytu nie dłuższego niż 90 dni nie ma obowiązku posiadania wizy.

Szczepienia, służba zdrowia

Od turystów z Europy nie są wymagane szczepienia.

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że Pasażerom nie wolno wjeżdżać do Malezji.
- Nie dotyczy to obywateli Malezji.
- Nie dotyczy to stałych mieszkańców Malezji.
- Nie dotyczy to małżonków ani dzieci obywateli Malezji. Muszą mieć wizę z naklejką w paszporcie, wyraźnie wskazującą, że są małżonkami lub dziećmi.
- Nie dotyczy to pasażerów posiadających paszport dyplomatyczny.
- Nie dotyczy to pasażerów posiadających oficjalny paszport na misji dyplomatycznej.
- Nie dotyczy to pasażerów będących pracownikami ambasady posiadającymi dowód zatrudnienia i osób pozostających na ich utrzymaniu.

Pasażerowie, którzy przybywają na teren Malezji zobowiązani są poddać się kwarantannie przez 14 dni w specjalnie wyznaczonych do tego miejscach. W przypadku pasażerów, którzy nie są obywatelami taka kwarantanna wiąże się z poniesieniem dodatkowych kosztów.
Decyzja pozostaje w mocy do odwołania.
Zalecamy śledzenie aktualnych oficjalnych informacji.

Infolinia Wakacje.pl

+48 58 325 29 00