Bardzo dobry89% poleceń
8,5
Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny

Catalonia Playa Maroma

Last minute
Kod oferty: WAK644788
teren hotelu
basen
teren hotelu
teren hotelubasenteren hoteluplażaplażaplażaobiektpokójpokójpokójrestauracjarestauracjaSPAbudynek główny, teren hotelu
Z Wakacje.pl podróżuj bezpiecznie!
W sekcji „Przed podróżą” przeczytaj ważne informacje o bezpieczeństwie podróżowania i wymaganiach związanych z koronawirusem.
Jeżeli to możliwe zarezerwuj wycieczkę online.
 Zobacz szczegóły 

Nasi klienci docenili

 • Dużo możliwości uprawiania sportów n.in. siłownia, aerobik, gimnastyka wodna, strzelanie z łuku, piłka wodna, siatkówka plażowa
 • W pięknym ogrodzie kompleks basenów z brodzikiem dla dzieci
 • Bezpośrednio przy pięknej piaszczystej plaży Playa Maroma
 • Dostępne pokoje

  2 osobowy

  2 dorosłych
  Aktualizujemy cenę

  Pokój dwuosobowy

  widok na park/ogród
  2 dorosłych
  Aktualizujemy cenę

  Dodatkowe opcje

  Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

  315
  za wycieczkę
  promesa

  Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

  promesa
  0
  za wycieczkę

  Informacje o podróży

  Wylot

  06:5521.01.2021 Czwartek
  WAWWarszawa - Chopin
  16:5021.01.2021 Czwartek
  CUNCancun

  Powrót

  18:4028.01.2021 Czwartek
  CUNCancun
  15:2029.01.2021 Piątek
  WAWWarszawa - Chopin

  Szczegóły oferty

  Kod oferty: WAK644788Region: JukatanOrganizator: Best Reisen

  Naszym zdaniem

  Elegancki hotel usytuowany w spokojnym miejscu, harmonijnie wtopiony w naturalne tło; piaszczysta, szeroka plaża z białym piaskiem, morze, egzotyczna roślinność Jukatanu. A do tego bogata oferta kulinarna, sport, rozrywka, relaks, klub dla dzieci, obszerne pokoje.

  Położenie

  Przy pięknej, piaszczystej plaży Playa de Punta Maroma, ok. 20km od Playa del Carmen, ok. 50km od Cankun, ok. 35km od lotniska w Cankun.

  Wyposażenie

  Lobby, recepcja, kantor wymiany walut, bankomat, bezpłatne Wi-Fi, restauracja główna, bar przy plaży, 3 restauracje a'la carte (meksykańska, włoska, hiszpańska), swim-up bar przy basenie, sklepik z pamiątkami, wypożyczalnia samochodów, pralnia, room-service.

  Pokoje

  Garden view room - standardowy pokój 2-osobowy, klasycznie urządzony; sypialnia, łazienka, wiatrak sufitowy, klimatyzacja, sejf, Wi-Fi, minibar, TV sat, balkon lub taras (widok na ogród). Powierzchnia - ok. 35m kw.

  Premium room - pokój o wyższym standardzie (po renowacji), balkon lub taras z widokiem na ogród, powierzchnia - ok. 38m kw.

  Premium deluxe - pokój o wyższym standardzie ( po renowacji), balkon lub taras z widokiem na ogród, powierzchnia - ok. 38m kw., nowoczesny wystrój, garderoba, dodatkowo ekspres do kawy.

  Privileged superior room - pokój o wyższym standardzie (po renowacji), balkon lub taras z widokiem na ogród, powierzchnia - ok. 37m kw., nowoczesny wystrój, dodatkowo ekspres do kawy, w lazience szlafroki i kapcie, darmowy room-service (24 h), 10% zniżki na zakupy hotelowe, zabiegi w spa, wydzielona strefa na plaży.

  Privileged romance - pokój dla dorosłych gości, elegancki, po renowacji, specjalna dekoracja, owoce i butelka wina musującego na powitanie, balkon lub taras z jacuzzi (widok na ogród), powierzchnia - ok. 46m kw., nowoczesny wystrój, dodatkowo ekspres do kawy, w łazience szlafroki i kapcie, darmowy room-service (24 h), 10% zniżki na zakupy hotelowe, zabiegi w spa, wydzielona strefa na plaży, prywatna kolacja dla dwojga.

  Wyżywienie

  All inclusive - śniadania, obiady, kolacje w restauracji głównej, przekąski, 4 kolacje a'la carte (dla gości zakwaterowania privileged - 5 kolacji) na tydzień, kawa, herbata, napoje, lokalne alkohole.

  Sport i rozrywka

  Basen o nieregularnym ksztalcie, tarasy słoneczne, łucznictwo, siatkówka plażowa, siłownia, spa (sauna, łaźnia, jacuzzi, gabinety zabiegowe z widokiem na ogród - odpłatnie), sporty wodne (kajaki, snorkeling, odpłatnie nurkowanie i pozostałe sporty), animacje i program rozrywkowy. W pobliżu znajduje się pole golfowe.

  Dla dzieci

  Miniklub, animacje, wysokie krzesełka w restauracjach, łóżeczka niemowlęce (konieczna rezerwacja).

  Uwagi

  Oferta jest oparta o tzw. dynamiczne pakietowanie. Cena aktualizuje się sama po założeniu rezerwacji. Rozkład lotów podany jest na "Zgłoszeniu rezerwacji". Aby cena mogła zostać ostatecznie potwierdzona, muszą być wprowadzone poprawnie dane uczestników: płeć "Pan/Pani", imię, nazwisko, data urodzenia (takie same jak w paszportach). Po założeniu rezerwacji wstępnej nie mamy możliwości edycji danych.

  W przypadku braku możliwości rezerwacji biletów lotniczych w przyjętych taryfach cena ostateczna imprezy może ulec zmianie. Ewentualna dopłata podlega akceptacji klienta. W przypadku przelotów rejsowych wszelkie zmiany zgłoszone po potwierdzeniu rezerwacji i wystawieniu biletów są rozpatrywane indywidualnie. Odpowiedzialność za konsekwencje zmian i wszelkie koszty z tym związane ponosi klient.

  Jeśli uczestnik wyjazdu nie jest obywatelem polskim (nie posiada paszportu polskiego) - powinien nas o tym fakcie bezzwłocznie powiadomić, ponieważ ceny naszych ofert są skalkulowane dla klientów legitymujących się polskimi paszportami. Dodatkowo osoby nieposiadające obywatelstwa polskiego zobowiązane są we własnym zakresie zrealizować kwestie wizowe. Biuro nie ponosi odpowiedzialności w sytuacji, gdy klient nie wyleci do kraju docelowego, zostanie zawrócony lub w jakikolwiek inny sposób sprawy paszportowo-wizowe wpłyną na jego wylot i pobyt.

  Od obywateli polskich wjeżdżających na terytorium Meksyku nie wymaga się wizy wjazdowej. Formularz Migracyjny (FMT), który rozdawany jest już na pokładzie samolotu, po wypełnieniu musi być opieczętowany przez urzędnika migracyjnego podczas przekraczania granicy (w przypadku podróży samolotem jest to pierwsze międzynarodowe lotnisko, a nie docelowe). Oryginał wypełnionego formularza odbiera funkcjonariusz służb migracyjnych, natomiast ostemplowaną kopię FMT należy zachować i okazać w momencie wyjazdu z Meksyku. Brak kopii formularza (a w przypadku jego utraty - niedopełnienie obowiązku zgłoszenia tego faktu na policji) może oznaczać przy wyjeździe nałożenie grzywny w wysokości do 100 USD.

  Należy posiadać paszport, którego termin ważności w dniu powrotu, nie jest krótszy niż 6miesięc oraz okazać bilet powrotny i wystarczające środki finansowe na pokrycie kosztów deklarowanego pobytu. Przepisy celne nie określają wysokości kwoty wymaganej na każdy dzień pobytu.

  Zaleca się posiadanie ubezpieczenia na sumę nie mniejszą niż około 100 000 USD. Koszty leczenia, operacji i pobytu w szpitalu na dobrym poziomie są bardzo wysokie - porównywalne do tych w USA.

  Bagaż rejestrowany

  Z uwagi na różne taryfy przelotu dostępne w liniach lotniczych obsługujących połączenia z Polski do Meksyku dopiero po założeniu wstępnej rezerwacji przelotu (na poprawne dane uczestników wyjazdu) jesteśmy w stanie zweryfikować czy bagaż rejestrowany zawarty jest w cenie danej taryfy czy też nie. W przypadku gdy bagażu nie będzie w cenie taryfy można go dokupić za dopłatą w wysokości 500 PLN/sztuka za lot w dwie strony. Limit wagowy takiego bagażu to 23 kg.

  Cena zawiera

  Bilet lotniczy z opłatami lotniskowymi, transfer lotnisko-hotel-lotnisko, zakwaterowanie wg oferty, wyżywienie wg oferty, anglojęzyczną obsługę, ubezpieczenie od KL, NNW, bagażu i chorób przewlekłych, VAT.

  Cena nie zawiera

  Wycieczek fakultatywnych, napiwków, wydatków własnych, dodatkowych ubezpieczeń od kosztów rezygnacji i pakiet SPORT, opłaty za kartę turystyczną, opłaty turystycznej (ok. 2 USD za pokój za noc), bagażu rejestrowanego (w zależności od taryfy przelotu, weryfikacja po założeniu wstępnej rezerwacji).

  Aktualizacje covid-19

  UWAGA!

  Przed wylotem do Meksyku należy wypełnić formularz Questionnaire of Identification of Risk Factors in Travelers, który dostępny jest na https://afac.hostingerapp.com/

  Ze względu na bardzo dynamicznie zmieniającą się ogólnoświatową sytuację związaną z epidemią Covid-19, hotel zastrzega sobie prawo do wprowadzenia obostrzeń i zmian dotyczących korzystania z infrastruktury hotelu oraz formuły wyżywienia zgodnej z wprowadzanymi wymogami i zasadami władz odwiedzanego kraju. Prosimy mieć na uwadze, że tego typu zamiany mogą być wprowadzone w trybie nagłym i bez wcześniejszego informowania organizatora. Różnice w opisie oferty wynikające z powyższej informacji nie stanowią podstawy reklamacyjnej. Dodatkowo, przed wyjazdem prosimy o zapoznanie się z komunikatem MSZ, przepisami wizowymi, paszportowymi dotyczącymi odwiedzanego kraju: https://polakzagranica.msz.gov.pl/ .

  Warunki uczestnictwa
  Wyświetl szczegóły

  Mapa i atrakcje okolicy

  Park tematyczny Xcaret

  24 km w linii prostej od hotelu
  Xcaret to Meksyk w pigułce. Jeżeli chcemy poznać kulturę starożytnych Majów oraz Meksyku, a nie mamy odpowiednio dużo czasu aby odwiedzić wszystkie ważne miejsca takie jak na przykład ruiny miast Majów - koniecznie wybierzmy się do parku tematycznego Xcaret. Liczba atrakcji, które tam na nas czekają, jest tak duża, że niektórzy przyjeżdżają tu więcej niż jeden raz. Między innymi będziemy mogli wziąć udział w spektaklach artystycznych, które zapoznają nas z historią i kulturą Meksyku, zwiedzimy wioskę archeologiczną, Wsypę Jaguarów, cmentarz Majów, możemy też wziąć udział w spływie podziemną rzeką. Oczywiście nie możemy zapomnieć o licznych gatunkach egzotycznych zwierząt, które będą nam towarzyszyły podczas wizyty w parku. Dodatkową atrakcją jest wieża obrotowa (80 m wysokości), z której możemy podziwiać fantastyczną panoramę Riviera Maya.

  Zobacz więcej

  Nurkowanie na wyspie Cozumel

  34 km w linii prostej od hotelu
  Wszystkim nurkom polecamy Wyspę Cozumel, oddaloną od Playa del Carmen o 65 km. Znajduje się tu największa w tej części świata rafa koralowa uformowana z wyjątkowo pięknych formacji gąbek i ukwiałów. Głębokość rafy to nawet 40 metrów. Jest tu także wiele zjawiskowych jaskiń, a woda jest krystalicznie czysta co wpływa na bardzo dobrą widoczność. Playa del Carmen stwarza także doskonałe warunki do łowienia ryb (tutejsze rybołówstwo ma wielowiekową tradycję) - wprawieni wędkarze mogą spróbować swoich sił wypływając lokalnymi łodziami na głębsze wody w poszukiwaniu wyjątkowych okazów żaglicy.

  Zobacz więcej

  Park wodny Wet'n Wild

  35 km w linii prostej od hotelu
  Dzieci po prostu go uwielbiają - głównie ze względu na jego największą atrakcję - słynne w całym Meksyku delfinarium. Oprócz wielu pokazów akrobatycznych sztuczek w wykonaniu delfinów, będziemy również mogli nauczyć się z nimi pływać i poznać ich wyjątkowy system komunikacji (program delfinarium jest bardzo urozmaicony i dostosowany do dzieci w każdym wieku). Kiedy nasza przygoda z delfinarium dobiegnie końca będziemy mogli kontynuować naszą wycieczkę po parku na zjeżdżalniach i w basenie.

  Zobacz więcej

  Klub-dyskoteka Coco Bongo

  49 km w linii prostej od hotelu
  Amatorom życia nocnego szczególnie polecamy osławiony już klub-dyskotekę Coco Bongo. Podczas trwającego 3 godziny show, będącego połączeniem teatru, muzyki i śpiewu w wykonaniu profesjonalnych tancerzy wcielających się na scenie między innymi w Michaela Jacksona czy Madonnę, przeżyjemy niezapomniany wieczór (bilet wstępu to koszt ok. 100 USD).

  Zobacz więcej

  Laguna Yalku

  51 km w linii prostej od hotelu
  W tym malowniczym zakątku doskonale odnajdują się amatorzy nurkowania i snorkelingu - bogactwa tamtejszej rafy koralowej przyciągają turystów jak magnes. Największą atrakcją tego miejsca są niewątpliwie żółwie morskie, które można obserwować na brzegu podczas składania jaj - Akumal to ich naturalne tereny lęgowe. Dzięki panującemu tu wyjątkowemu, podwodnemu ekosystemowi będziemy mieli niepowtarzalną okazję podziwiania w jednym miejscu niespotykanie ogromnej liczby gatunków ryb.

  Zobacz więcej

  Pogoda

  Temperatura w dzień
  27°C
  Temperatura w nocy
  19°C
  Temperatura wody
  28°C
  Liczba godzin słonecznych
  5

  Przed podróżą

  Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że nie przewiduje się restrykcji w ruchu polskich obywateli. O ile podróż z terytorium UE w każdym celu jest dozwolona, to funkcjonariusze graniczni częściej sprawdzają dokumenty potwierdzające cel podróży, środki finansowe, zakwaterowanie i zamiar opuszczenia terytorium Meksyku. W konsekwencji wzrosła liczba podróżujących z państw UE, deklarujących cel turystyczny, którzy nie zostają wpuszczeni do kraju.
  Obowiązkowo należy wypełnić formularz Questionnaire of Identification of Risk Factors in Travellers dostępny na: zobacz więcej.
  Wymagany minimalny okres ważności paszportu przy wjeździe do Meksyku wynosi 6 miesięcy.
  Nie ma obowiązku wizowego dla obywateli polskich w przypadku pobytów turystycznych, prywatnych lub służbowych nie przekraczających 180 dni.
  Podczas przekraczania granicy nie wymaga się przedstawienia zaświadczeń o szczepieniach przeciw chorobom zakaźnym. Zalecane: szczepienia przeciwko żółtaczce typu A, żółtej gorączce.
  Przy przekraczaniu granicy drogą lądową należy wnieść tzw. opłatę turystyczną w wysokości ok. 25 USD. W przypadku podróży samolotem jest ona wliczona w cenę biletu. Turyści przekraczający granicę w portach morskich wnoszą opłatę w wysokości ok. 5 USD.

  Opinie

  8.7
  Julia
  Pobyt - Maj 2012
  Hotel trochę stary, ale odremontowany. Wszędzie cHotel Catalonia Playa Maroma - bajeczny urlop mimo
  10
  Karl-Heinz
  Pobyt - Maj 2012
  Bardzo zadbany teren! To stworzone miejsce do odpWymarzony wypoczynek
  9.5
  Franziska & Toni
  Pobyt - Maj 2012
  Hotel Katalonia z dobra lokalizacja. Wzielismy nocŚwietny wypoczynek w Meksyku

  Ocena klientów

  hcLogo_height_17px
  89%

  Poleca ten hotel

  Wszystkie opinie oCatalonia Playa Maroma