Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Wakacje.plWczasyPeruChile, Boliwia, Peru - Na szlaku piękna

Na szlaku piękna - Chile, Boliwia, Peru

Wycieczka objazdowa

Kod oferty: WAK245995
zwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie

Nasi klienci docenili

 • Podróż śladami dawnej cywilizacji - Machu Picchu (jeden z siedmiu nowych cudów świata) i inne największe zabytki Inków.
 • Zwiedzanie La Paz, największego miasta Boliwii.
 • Możliwość udziału w spektaklu Śpiewające Fontanny w Parque de las Aguas.
 • Opis oferty

  Organizator: RainbowKod oferty: WAK245995

  Opis oferty

  Hotele i hostele (11 rozpoczętych dób hotelowych)

  Pokoje: 2 - osobowe z łazienkami, z możliwością 1 dostawki.

  Program

  Dzień 1

  Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu w hali odlotów na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie. Aktualny rozkład lotów prosimy sprawdzać na: stronie operatora . Wylot do Santiago de Chile przez jeden z europejskich portów lotniczych.

  Dzień 2

  Przylot do Santiago de Chile. Stolica Chile to miasto pełne kontrastów - drapacze chmur przeplatają się tutaj z kolonialnymi zabytkami. Santiago jest uznawane za jeden z najważniejszych ośrodków gospodarczych i kulturalnych całej Ameryki Południowej. Przejazd główną arterią miasta, Alameda. Na placu Plaza de Armas zobaczymy piękną katedrę. Na głównym rynku Mercado Central, jednym z najstarszych i największych w Chile, będzie czas na skosztowanie miejscowych specjałów jak np. empanadas. Następnie udamy się na jedno ze wzgórz by podziwiać panoramę miasta. Transfer do hotelu, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 80km).

  Dzień 3

  Po wczesnym śniadaniu (możliwy breakfast box) przelot do Calamy, skąd wyruszymy w kierunku San Pedro de Atacama. Miasto, położone na wysokości ok. 2440m n.p.m. jest zieloną oazą na środku pustyni Atacama. Atacama jest uznawana za najbardziej suchy obszar świata, niektóre stacje meteorologiczne jeszcze nigdy nie zanotowały opadów deszczu! Surowy krajobraz pustyni był nie lada wyzwaniem dla uczestników rajdu Dakar, który wiódł niegdyś przez Atacamę do Valparaiso. Przed dojazdem do San Pedro spacer po Valle del Arcoiris - Tęczowej Dolinie, nazywanej tak ze względu na niezwykły kolor wzgórz znajdujących się w tym miejscu. Paleta barw od czerwieni, fioletów po biel tworzy bajeczny krajobraz. Kolory te są wynikiem różnego stężenia gliny, soli i minerałów. Po południu przejazd do Term Puritama słynących z gorących źródeł lub nad Lagunę Cejar charakteryzującą się podobnym zasoleniem co Morze Martwe. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. (Trasa ok. 180km).

  Dzień 4

  Przed świtem (breakfast box na drogę) przejazd na północ do jednej z największych atrakcji pustyni Atacama, gejzerów El Tatio. Są to jedne z najwyżej położonych gejzerów na świecie znajdują się na wysokości ok. 4300m n.p.m. i zdecydowanie najlepiej prezentują się o wschodzie słońca. Gejzery przypominają miniaturki wulkanów, które zamiast lawą tryskają gorącą wodą, a formy mineralne powstałe po odparowaniu wrzącej wody są niezwykle ciekawe. Następnie wyruszymy w kierunku Valle de la Muerte (Dolina Śmierci) oraz Valle de la Luna (Dolina Księżycowa). Przejedziemy przez pasmo Cordillera de la Sal, gdzie można podziwiać wspaniałe, naturalne formacje solne o niesamowitych kształtach. Zwiedzanie rozpoczniemy od przystanku w Dolinie Śmierci. Feeria barw jaką oferują najróżniejsze formacje skalne i padające na nie promienie słońca tworzą piękny obraz, który namalować może tylko natura. Kolejno przejazd do Doliny Księżycowej, która nazwę swą zawdzięcza iście kosmicznemu krajobrazowi: wysuszone jeziora i spękana od braku deszczu ziemia, przypominają Księżyc. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. (Trasa ok. 230km).

  Dzień 5

  Po wczesnym śniadaniu (możliwy breakfast box na drogę) przejazd w kierunku granicy z Boliwią i przesiadka na jeepy (UWAGA: najwyższy punkt, w jakim się znajdziemy w tym dniu położony jest na 4 850m n.p.m.). Na trasie zobaczymy liczne jeziora wysokogórskie tzw. Laguny, z których każda zachwyca innymi kolorami, zatrzymamy się przy m.in. zielonej Lagunie Verde i zobaczymy Laguna Blanca. Kolejną z nich jest Laguna Colorada, jedno z najpiękniejszych miejsc w całej Boliwii. Pigmentacja wód zależy od obecności różnych gatunków alg. To słone i płytkie jezioro swoją popularność zawdzięcza charakterystycznej, intensywnie czerwonej barwie. Dodatkowo na jego tafli możemy zaobserwować liczne, kontrastujące, białe połacie boraksu. Całość tego niezwykłego zjawiska wkomponowana jest w malowniczy, nieskażony, górski krajobraz. Ruta de las Lagunas słynie również z bardzo licznie występujących tu flamingów, skupiających się wokół kolorowych wód. Lagunę Coloradę zamieszkują głównie różowe flamingi krótkodziobe. Przerwa na lunch. Następnie zobaczymy Á rbol de Piedra, niespotykaną formację skalną, wyrzeźbioną przez wiatr, wyglądem przypominającą drzewo o wysokości ok. 7m. Późnym wieczorem dojedziemy do Uyuni. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg. (Trasa ok. 450km).

  Dzień 6

  Po śniadaniu wizyta na Cmentarzu Lokomotyw. To unikatowe miejsce, w którym rozkwit kolei przypadł na XIX - XX w. Był ściśle związany z odkrytymi w tym czasie bogatymi złożami minerałów oraz transportem ich z kopalni do portów na wybrzeżu Pacyfiku. Teraz znajduje się tu mały dworzec, terminal towarowy oraz blisko setka lokomotyw oraz wagonów porzuconych wiele lat temu. Następnie przejazd do największego solniska na świecie, Salar de Uyuni. Niespotykanie płaska (różnica wzniesień to niecałe 41 cm), ogromna pustynia solna o obszarze około 10 000km? gwarantuje niesamowite widoki. Pod kilkunastometrową warstwą soli płyną zasolone rzeki. Po obiedzie zobaczymy hotel prawie w całości wykonany z bloków soli, głównego surowca w okolicy. Wieczorem przelot do La Paz, zakwaterowanie w hotelu, nocleg. (Trasa ok. 220km).

  Dzień 7

  Po śniadaniu zwiedzanie La Paz, największego miasta Boliwii i najwyżej na świecie położonej stolicy (3200 - 4050m n.p.m.). Zostało wybrane w prestiżowym konkursie na Siedem Cudów Świata w kategorii: miasta. Zobaczymy m.in.: kościół św. Franciszka, katedrę, Gmach Rządu i Kongresu. O dreszcz emocji przyprawi nas wizyta na targu czarownic, gdzie można nabyć przeróżne talizmany i amulety. Po obiedzie przejazd w kierunku granicy z Peru, położonej nad Jeziorem Titicaca. Zakwaterowanie w hotelu w Puno i nocleg. (Trasa ok. 270km).

  Dzień 8

  Po śniadaniu proponujemy rejs na pływające wyspy Uros (dodatkowo płatne ok. 60 USD). Wyspy zbudowane z sitowia totora zamieszkują indianie Aymara, poznamy ich domy, sposób życia, barwną kulturę i zwyczaje a nawet popłyniemy balsą z totory na sąsiednią wyspę. Wczesnym popołudniem przejazd autokarem do Cuzco, dawnej stolicy imperium Inków. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 400km)

  Dzień 9

  Po śniadaniu dla chętnych możliwość udziału w jednej z dwóch wycieczek dodatkowych do Świętej Doliny Inków: Pisac (ok. 90 USD) lub Maras z Chinchero (ok. 80 USD). Salineras de Maras to spektakularne inkaskie tarasy solne - 5000 solnych "basenów" położonych na zboczu doliny jest niezaprzeczalnym cudem natury będącym wyjątkowo fotogeniczną atrakcją. Chinchero z kolei słynie z bogatych tradycji tkackich. Wycieczka pozwoli poznać tajniki pozyskiwania soli przez Inków i wyrobu słynnych andyjskich tekstyliów. Piękna górska sceneria, feeria kolorów i światła to raj dla miłośników przyrody i osób lubiących docierać w miejsca nietypowe. Natomiast w ramach wycieczki do Pisac zwiedzimy ruiny inkaskie i zatrzymamy się z wizytą na słynnym targu z pamiątkami w kolonialnym pueblo, gdzie będzie można spróbować pysznej kukurydzy z serem. Będzie także okazja by przyjrzeć się z bliska wszystkim andyjskim zwierzętom wielbłądowatym. Święta Dolina Inków to wyjątkowe miejsce w historii inkaskiej, charakteryzuje się niezwykle żyzną ziemią i wspaniałymi krajobrazami. Po południu zwiedzanie starówki Cuzco, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W programie Plaza de Armas, katedra z pinakoteką gromadzącą arcydzieła kuzkeńskiej szkoły malarskiej oraz dawna świątynia słońca - Coricancha. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

  Dzień 10

  Po śniadaniu (możliwy breakfast box na drogę) dwugodzinny przejazd na stację kolejową do Ollantaytambo, skąd rozpoczniemy wycieczkę do Machu Picchu (pociąg jedzie ok.1,5 godz.), jednego z SIEDEMIU CUDÓW ŚWIATA (od 2007 r. wpisane na listę UNESCO). Odkryte dla świata w 1911 r., zagubione miasto Inków to niesamowite, skalne budowle, leżące na setce tarasów. Wielkość i piękno tego miejsca dają wyobrażenie o niezwykle bogatej kulturze inkaskiej. Zobaczymy sektor rolniczy, rezydencjonalny i świątynny ze skalną Świątynią Trzech Okien. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg. (Trasa ok. 380km).

  Dzień 11

  Po śniadaniu krótki spacer po Sacsayhuaman - dawnej inkaskiej twierdzy, w której do dziś odbywa się najsłynniejszy peruwiański festiwal Inti Raimi. Dla odważnych możliwość skosztowania świnki morskiej (w cenie). Transfer na lotnisko i przelot do Limy. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja. Wieczorem dla chętnych (w miarę możliwości czasowych, 35 USD) udział w pokazie Magiczne Fontanny w słynnym limeńskim Parku Fontann. Nocleg. (Trasa ok. 150km).

  Dzień 12

  Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, a następnie zwiedzimy kolonialną dzielnicę Plaza Mayor z okazałym pałacem, w którym mieści się siedziba rządu, katedrę (mauzoleum hiszpańskiego konkwistadora Francisco Pizzaro) oraz jeden z limeńskich klasztorów. Zobaczymy także zabytkową stację kolejową Desamparados, z której rozpoczyna się trasa zaprojektowana w XIX w. przez inżyniera Ernesta Malinowskiego. Następnie zwiedzanie muzeum Larco Herrera, mieszczące się w zabytkowym budynku, przedstawiające dokładny przegląd peruwiańskiej historii prekolumbijskiej, niesamowite zbiory wyrobów ze złota, ceramiki i tekstyliów. Transfer na lotnisko. Lot powrotny do Polski przez jeden z europejskich portów lotniczych (dokładne godziny zbiórki poda na miejscu pilot Rainbow).

  Dzień 13

  Przylot do Warszawy na lotnisko im. F. Chopina.

  Uwagi do programu

  • Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

  • Prosimy o zabranie wygodnego obuwia, odpowiedniego do pieszych wędrówek, jak również cieplej odzieży, gdyż poranki i wieczory na Atacamie i w Uyuni są chłodne (temperatura spada do -15 °C na Gejzerach Tatio, w porze andyjskiej zimy występują duże dzienne wahania temperatur od -2/0°C do 18/20°C).

  • Zakazuje się przywożenia do Chile produktów pochodzenia organicznego (żywności), również tych otrzymanych na pokładzie samolotu.

  • Osoby z chorobami serca lub wysokim nadciśnieniem powinny skonsultować swój wyjazd z lekarzem.

  • Naprzelotach wewnętrznych realizowanych w ramach tego programu obowiązuje limit 5 kg bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 25 x 35 x 45 cm, w formie torby lub plecaka. Opłata za walizkę kabinową wynosi ok. 36 USD, oraz 20kg bagażu rejestrowanego.

  Uwaga! Dane paszportowe (numer paszportu, data wydania oraz data ważności) muszą zostać uzupełnione na rezerwacji maksymalnie na14 dni przed datą wylotu. Jeżeli sprzedaż ma miejsce później prosimy o niezwłoczne uzupełnienie tych danych.

  świadczenia

  Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Santiago de Chile oraz z Limy do Warszawy (przez jeden z europejskich portów lotniczych), przeloty wewnętrzne wg programu, opłaty lotniskowe, transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., zakwaterowanie w hotelach jw., wyżywienie według programu (śniadania i obiadokolacje albo lunch/lunch box), opiekę pilota, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

  Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz innych wydatków osobistych. Koszt udziału w programie (w tym bilety wstępu) to420 USD/os + ok. 60 USD/os na napiwki dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych.

  Uwaga! Prosimy o uzupełnienie danych paszportowych w systemie Travella najpóźniejna 14 dni przed wylotem

  Ze względu na COVID-19 niektóre udogodnienia/atrakcje/serwis hotelu mogą działać w ograniczonym czasie i/lub mogą być wyłączone z oferowania

  Uwagi do programu

  UWAGA: dla obywateli Stanów Zjednoczonych, Krajów Azjatyckich, Kanady oraz Indii szczepienia na żółtą febrę są obowiązkowe

  Meta description

  Lima • Machu Picchu • Cusco • Jezioro Titicaca - pływające wyspy Uros • Santiago de Chile • Pustynia Atacama • Dolina Księżycowa i Dolina Śmierci - salary i gejzery • piękna lecz nieznana Boliwia - La Paz, Tiwanaku, Salar de Uyuni • bajecznie kolorowe laguny

  Opinie klientów

  Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.6/6. Sprawdź opinie: "

  Warunki uczestnictwa
  Wyświetl szczegóły

  Wylot

  Poniedziałek, 05.07.2021
  17:10
  08:45
  WAWWarszawa - Chopin
  SCLSantiago De Chile

  Powrót

  Piątek, 16.07.2021
  19:55
  22:10
  LIMLima
  WAWWarszawa - Chopin

  Opinie

  Czekamy na pierwszą opinię! Może Twoją?

  Możesz opowiedzieć coś o tej ofercie? Polecasz ją czy wręcz przeciwnie? Podziel się swoimi doświadczeniami i pomóż innym podjąć decyzję, gdzie pojechać na wakacje.

  no offer review
  no offer review

  Pogoda

  19°C
  15°C
  18°C
  8

  Przed podróżą

  Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że loty trwające powyżej 8 h są zawieszone do 6 stycznia 2021 r.
  Decyzja pozostaje w mocy do odwołania.
  Zalecamy śledzenie aktualnych oficjalnych informacji

  UWAGA:

  W związku z nowelizacją z dnia 22 lutego 2021 r. do rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ograniczeń na czas pandemii, osoby posiadające zaświadczenie o otrzymaniu dwóch dawek szczepienia przeciwko COVID-19, szczepionką dopuszczoną do obrotu w Unii Europejskiej są zwolnione z obowiązkowej kwarantanny po powrocie do Polski z zagranicy. Ponadto z obowiązku kwarantanny, po powrocie do kraju zwolnione są również osoby, które odbyły już izolację domową lub były hospitalizowane w związku z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, nie dawniej niż 6 miesięcy przed datą przekroczenia polskiej granicy.
  Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wjazdu.
  Z obowiązku wizowego zwolnieni są obywatele polscy udający się do Peru w celach turystycznych Mogą przebywać na terytorium łącznie do 183 dni w okresie 365 dni.
  W Peru dość powszechnie występuje żółtaczka typu A (pokarmowa). Zagrożenie chorobami tropikalnymi na wybrzeżu i w górach jest niewielkie. W tropikalnych regionach nizinnych na wschodzie i północy kraju (Loreto, Ucayali, Amazonas) występuje umiarkowane zagrożenie malarią i dengą. Szczepienia ochronne w zasadzie nie są wymagane.