Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasySri LankaSkarby Oceanu Indyjskiego

Skarby Oceanu Indyjskiego

Wycieczka objazdowa

Last minute
Kod oferty: WAK647729
Z Wakacje.pl podróżuj bezpiecznie!
W sekcji „Przed podróżą” przeczytaj ważne informacje o bezpieczeństwie podróżowania i wymaganiach związanych z koronawirusem.
Jeżeli to możliwe zarezerwuj wycieczkę online.
 Zobacz szczegóły 

Dodatkowe opcje

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

350
za wycieczkę
promesa

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

promesa
0
za wycieczkę
Trwa weryfikacja ceny

Najchętniej wybierana opcja. Szybko, bezpiecznie, gdziekolwiek jesteś!

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK647729Organizator: Konsorcjum Biur Podróży

Zbiórka na lotnisku w Warszawie na dwie godziny przed wylotem. Odprawa bagażowo-paszportowa, wylot na Sri Lankę przez jeden z europejskich portów lotniczych.

DZIEŃ 2. WARSZAWA - KOLOMBO - WAIKKAL

Przylot do Kolombo. Powitanie na lotnisku przez przedstawiciela lokalnego kontrahenta, zapoznanie z przewodnikiem wycieczki, przejazd do miasta Waikkal. Kolacja i nocleg w hotelu Ranweli Holiday Village (4).

DZIEŃ 3. WAIKKAL - PINNAWALA - ANURADHAPURA - DAMBULLA

Po śniadaniu przejazd do Pinnawala na zwiedzanie sierocińca dla słoni, których liczba wynosi już ponad 40, wliczając małe słonie przywiezione z różnych miejsc oraz słonie urodzone w ramach programu hodowlanego. Następnie przejazd do Anuradhapura - najpiękniejszego z antycznych miast Sri Lanki. Największym skarbem miasta są monumenty w półkolistym kształcie, zbudowane z małych, suszonych na słońcu cegieł. Najbardziej godny uwagi jest monument Ruvenweli datowany na 2 w. p.n.e., jego średnica wynosi 300 stóp (ok. 100m), monument Jetawanarama o średnicy 370 stóp (ok. 115m) oraz Thuparama uświęcający obojczyk Buddy. Inne relikwie to święte drzewo Bo- mówi się, że wyrosło z gałązki drzewa, pod którym Budda został oświecony. Zostało zasiane 2250 lat temu i jest najstarszym historycznym drzewem na świecie. Przejazd do Dambulla. Kolacja i nocleg w hotelu Saunter Paradise Hotel (3).

DZIEŃ 4. DAMBULLA - POLONNARUWA - SIGIRIYA - DAMBULLA

Po śniadaniu przejazd do Polonnaruwa. Miasto to średniowieczna stolica Sri Lanki w 11- 13 w. W czasie panowania królów Vijaybahu 1, Parakramabahu 1 i Nissankamalla w Polonnaruwa nastąpiło wielkie polityczne, ekonomiczne i socjalne odrodzenie państwa. Zabytki tutaj są lepiej zachowane niż w Anuradhapura. Do ciekawszych należą Pomnik Parakrama, pałace królewskie, sala audytorium, Vata-da-ge, Thuparama, Rankoth Vehera, Kiri-Vehera, Gal-Vihara, Lankathilaka, Tivanka. Następnie przejazd do Sigiriya, miasta w którym znajduje się "Forteca w niebie" z 5 w., prawdopodobnie jest ona najpiękniejszym cudem na wyspie. Znana także jako Lwia Skała od pomnika wielkiego lwa, który stał przed wejściem. Forteca otoczona jest obronną, potrójną fosą, w której wyrasta olbrzymia skała, mająca wysokość 500 stóp (ok. 150m). Na jej szczycie znajdują się wystawne pałace i ogrody oraz basen. W jednej z klatek schodowych przetrwało jedyne znane antyczne malowidło Sinhala, w formie fresków przedstawiających naturalnych rozmiarów dziewczynę. Zachowało swoją świeżość i delikatność oryginalnych barw. Powrót do hotelu w Dambulla. Nocleg w hotelu Saunter Paradise Hotel (3).

DZIEŃ 5. DAMBULLA - MATALE - KANDY

Po śniadaniu przejazd do świątyni Dambulla. Jest to największy i najlepiej zachowany kompleks świątynny na Sri Lance. Wieże skalne górują na wysokość 160m nad otaczającymi je równinami. W okolicy znajduje się ponad 80 jaskiń. Główne atrakcje znajdują się w pięciu z nich, które zawierają posągi i obrazy związane z Buddą Siakjamuni. W sumie kompleks zawiera 153 posągi Buddy, 3 posągi królów Sri Lanki i cztery posągi bogów i bogiń. Te ostatnie to rzeźby Wisznu i Ganeśy. Malowidła ścienne zajmują powierzchnię aż 2100metrów kwadratowych. Przedstawienia na ścianach jaskiń to m.in. pokusa demona Mara i pierwsze kazanie Buddy. W drodze do Kandy odwiedzimy miasto Matale, a w nim Ogród Przypraw. W ogrodach tych znajdziemy cynamon, kardamon, pieprz oraz wiele innych drzew, roślin i pnączy. Istnieje również możliwość kupna tych przypraw na miejscu. Zostaną nam objaśnione zasady pielęgnowania roślin oraz zastosowanie ich w przygotowywaniu posiłków. Odwiedzimy także Batik Factory, gdzie zobaczymy produkcję pięknych nadruków metodą Batik, pochodzącej z Indonezji. Gdy dotrzemy do Kandy, wstąpimy do Temple of the Tooth Relic - świątyni, w której znajduje się święty relikt zęba Buddy. Miasto Kandy zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, również dzięki obecności tej świątyni. Wieczorem pokaz tańca. Kolacja i nocleg w hotelu Serene Grand Hotel (3).

• Aby wejść do świątyni ubranie powinno zakrywać kolana i ramiona.

DZIEŃ 6. KANDY - PERADENIYA - PLANTACJA HERBATY - NUWARA ELIYA

Po śniadaniu wyjeżdżamy do Królewskich ogrodów botanicznych w Peradeniya. Ogrody obejmują powierzchnię 174 akrów. Znajduje się w nich ponad 5000 gatunków drzew i roślin. Niektóre są endemitami tropikalnego świata. Ogród Przypraw i Dom Orchidei należą do najchętniej odwiedzanych miejsc przez turystów. Następnie pojedziemy do Nuwara Eliya, po drodze odwiedzając plantację herbaty. Nuwara Eliya- "Mała Anglia" Sri Lanki, położona na tle pięknych gór, dolin, wodospadów i plantacji herbaty. Powinna być jednym z najzimniejszych miejsc na Sri Lance, ale w rzeczywistości jest jak wiosenny dzień w Anglii, chociaż temperatura w nocy spada. Wszędzie w okolicy Nuwara Eliya można dostrzec wpływy brytyjskie. Domy są jak wiejskie chatki w stylu dworków królowej Anny. Kolacja i nocleg w hotelu Oakray Tea Bush Hotel (3).

DZIEŃ 7. NUWARA ELIYA - ELLA - YALA

Po śniadaniu przejazd do Ella, gdzie odwiedzimy Szczyt Małego Adama. To popularny punkt pieszych wędrówek, widoki są fenomenalne w regionie znanym z plantacji herbaty i spektakularnych pasm górskich. Następnie przejazd do Yala, gdzie udamy się na wycieczkę jeepem po Parku Narodowym. Park ten ma 378mil kwadratowych powierzchni o został założony w 1938 roku, z pierwotnie rezerwy strzeleckiej. Jest to najbardziej znany i doskonale rozwinięty park, w którym można zobaczyć dzikie zwierzęta m.in. lamparty, słonie, dziki, bawoły, krokodyle oraz ok. 130 gatunków ptaków. Kolacja i nocleg w hotelu Elephant Reach (3).

DZIEŃ 8. YALA - GALLE - BEACH HOTEL

Przejazd do Galle, historycznego miasta Sri Lanki, będącego niegdyś głównym portem. Odwiedzimy piękne stare miasto i latarnię morską. Latarnia ta została zbudowana w 1939 roku i jest ona najstarszą latarnią morską w kraju. Oczarowuje turystów wspaniałym widokiem na ocean. Przejazd do hotelu na plaży Mermaid Hotel (4) na zasłużony wypoczynek. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 9. BEACH HOTEL - KOLOMBO

Po śniadaniu przejazd do Kolombo. Podczas tej wycieczki zobaczymy zatłoczone dzielnice handlowe, a także wysadzaną drzewami dzielnicę mieszkalną, Cinnamon Gardens. Odwiedzimy dawne brytyjskie centrum administracyjne i garnizon wojskowy, Sea Street- dzielnicę złotników w sercu Pettah, hinduską świątynię z wyszukanymi rzeźbami kamiennymi oraz kościół holenderski Wolvendaal datowany na 1749 r. Odwiedzimy także międzynarodowa salę konferencyjną pamięci Bandaranaike i zobaczymy replikę statuy Buddy Aukana i Plac Niepodległości. Następnie przewidziany jest krótki czas na zakupy. Transfer na lotnisko. Odprawa paszportowo-bagażowa. Wylot do Polski przez jeden z europejskich portów lotniczych.

DZIEŃ 10. WARSZAWA

Przylot do Polski, zakończenie świadczeń.

Cena zawiera

Bilet lotniczy Warszawa-Kolombo-Warszawa w kwocie 2650 zł, wszystkie niezbędne transfery, zakwaterowanie w podanych hotelach lub podobnych, wyżywienie HB, transport klimatyzowanym pojazdem z anglojęzycznym kierowcą-przewodnikiem, ubezpieczenie Świat Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) - KL 150 000 EURO, NNW - 4 000 EURO, BAGAŻ - 400 EURO, obligatoryjną składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny TFG w wysokości 13 zł/osoba, obligatoryjną składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy TFP w wysokości 13 zł/osoba.

Cena nie zawiera

Opłat wstępów do zwiedzanych obiektów ok. 150 USD/osoba-płatnych na miejscu, taksy lotniskowej przy wylocie ok. 11 USD, opłaty za fotografowanie i nagrywanie w zwiedzanych obiektach, transferu do hotelu Mermaid Hotel (4), wydatków osobistych, napiwków, kosztów wizy turystycznej, dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 3,2%.

Uwagi

1. Z dniem 1 stycznia 2012 roku władze Sri Lanki podjęły decyzję o wprowadzeniu systemu elektronicznej autoryzacji wjazdu (ETA), która wymagana jest dla każdego kto chce przybyć na Sri Lankę. Wymagane dokumenty do wizy to wypełniony formularz wizowy oraz skan paszportu. W związku z czasowym zniesieniem przez rząd Sri Lanki opłaty za wizę, aktualna wysokość opłaty za wizowanie wynosi (do odwołania) 90 zł (poprzednio 220 zł) Konsorcjum pośredniczy w uzyskaniu wizy. Koszt pośrednictwa to 90 PLN. Szczegóły na www.wizowanie.com.

2. Przy wylotach w okresie "Wysokiego Sezonu" obowiązuje dopłata do biletu lotniczego (zgodnie z taryfą linii lotniczej, na której został zarezerwowany przelot).

3. Cena przelotu została podana w najniższej taryfie obowiązującej na przelot w okresie ważności powyższej taryfy. W przypadku niedostępności tej taryfy istnieje możliwość rezerwacji biletu w innej wyższej - za odpowiednią dopłatą.

4. Możliwość dopłaty do hotelu 4. Kalkulacja na zapytanie.

5. Oferta została skalkulowana na min. 7 uczestników. Możliwość kalkulacji wyjazdu dla innej liczby uczestników na zapytanie.

6. W hotelach Saunter Paradise Hotel, Oakray Tea Bush Hotel i Elephant Reach w okresie 01.07.2021-31.08.2021 obowiązuje dopłata 10 USD/pokój/noc. W hotelu Ranweli Holiday Village w okresie 01.07.2021-31.08.2021 obowiązuje dopłata 20 USD/pokój/noc oraz w okresie 01.09.2021-31.10.2021 obowiązuje dopłata 10 USD/pokój/noc. W hotelu Serene Grand Hotel w okresie 08.04.2021-15.08.2021 obowiązuje dopłata 30 USD/pokój/noc. W hotelu Mermaid Hotel w okresie 23.07.2021-08.08.2021 obowiązuje dopłata 10 USD/pokój/noc oraz w okresie 09.08.2021-31.10.2021 obowiązuje dopłata 5 USD/pokój/noc.

7. Możliwość organizacji wycieczki z polskojęzycznym przewodnikiem za dopłatą w wysokości 220 USD/osoba w pokoju 2-osobowym, 440 USD/osoba w pokoju 1-osobowym, 145 USD/3 osoba w pokoju 2-osobowym.

8. Możliwość przedłużenia wycieczki o pobyt na Malediwach oraz na Sri Lance, oferta przygotowywana na zapytanie.

9. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

Covid-19

Ze względu na zmienną sytuację dotyczącą warunków wjazdu do poszczególnych krajów (wymagań wizowych, testów Covid-19 itd.) prosimy o zweryfikowanie tych warunków przed dokonaniem rezerwacji wyjazdu.

Zachęcamy również do śledzenia bieżących doniesień nt. zagrożenia epidemiologicznego przed wyjazdem za granicę.

Aktualne informacje na temat sytuacji w danym kraju, znajdują się na stronie www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Międzynarodowy ruch lotniczy na Sri Lance pozostaje zawieszony. Do odwołania zawieszono wszystkie dotychczas wydane wizy. Wizy turystyczne nie są wydawane. Informacje na temat przedłużania wiz dla osób przebywających na Sri Lance dostępne są na stronie internetowej eservices.immigration.gov.lk.

Aktualności dot. sektora turystycznego publikowane są na stronie www.sltda.gov.lk.

Aktualne informacje dot. zasad wjazdu i pobytu publikowane są również na stronie Ambasady RP w Nowym Delhi.

Gwarancja niezmienności ceny

Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od koszty imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informacje o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500zł/osoba - 65 zł/osoba

3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba

Od 6001 do 9000zł/osoba - 170 zł/osoba

Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Pogoda

Temperatura w dzień
31°C
Temperatura w nocy
23°C
Temperatura wody
28°C
Liczba godzin słonecznych
8

Przed podróżą

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że Turyści mogą wjechać na wyspę pod warunkiem:
- wcześniejszego otrzymania wizy online;
- okazania przy przylocie negatywnego wyniku testu PCR;
- zarezerwowania pierwszych 14 dni pobytu w jednym z wyznaczonych hoteli (tzw. level 1 hotels); istnieje możliwość zmiany hotelu na inny z tej kategorii;
- nie opuszczania hotelu w tym okresie, z wyłączeniem wycieczek do wyznaczonych stref w ramach bańki turystycznej (bezpośredni przejazd do jednej z 14 zatwierdzonych atrakcji turystycznych);
- opłacenia 2 testów PCR przy pobycie do 7 dni i 3 przy wyjeździe dłuższym (I w dniu zameldowania, II po 5-7 dniach, III po 10-14) - płatne przy aplikowaniu o wizę;
- wykupieniu przy aplikowaniu o wizę miesięcznego ubezpieczenia na kwotę 50 tys. USD pokrywającego koszty leczenia COVID-19.
Wymagany okres ważności paszportu przy wjeździe wynosi minimum 6 miesięcy ponad termin planowanego zakończenia pobytu na Sri Lance. Konieczne jest posiadanie biletu powrotnego. Każdy cudzoziemiec powinien posiadać środki finansowe w wysokości minimum 30 USD na dzień pobytu.

W związku z wprowadzeniem stanu wyjątkowego w wyniku ataków terrorystycznych na Sri Lance, Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróże, które nie są konieczne.
Władze Sri Lanki podjęły decyzję o wprowadzeniu z dniem 1 stycznia 2012 r. systemu elektronicznej autoryzacji wjazdu - Electronic Travel Authorization (ETA), który jest wymagany dla wszystkich osób przybywających na Sri Lankę.

Uwaga! Władze Sri Lanki podjęły decyzję o ponownym wniesieniu opłat za wizę. Wizę wykupić można bezpośrednio na lotnisku na Sri Lance lub poprzez złożenie wniosku wizowego poprzez system ETA (Electronic Travel Authorisation). Wizy turystyczne wydawane są na lotnisku w Kolombo, na okres do 30 dni, w cenie 40 USD/os. Wizę można również uzyskać za pośrednictwem strony internetowej zobacz więcej - w cenie 35 USD/os.
Nie ma obowiązku szczepień ochronnych.