Fantastyczny1 opinia100% poleceń
10
Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny

Ocean Paradise Resort & Spa

Last minute
Kod oferty: WAK628803
teren hotelu
obiekt, bungalowy
obiekt, bungalowy
basen, pool bar
basen, pool bar
teren hoteluobiekt, bungalowyobiekt, bungalowybasen, pool barbasen, pool barbasenbasenpokójpokójpokójpokójrestauracjadrink bar, pubdrink bar, pubteren hotelu, plaża
Z Wakacje.pl podróżuj bezpiecznie!
W sekcji „Przed podróżą” przeczytaj ważne informacje o bezpieczeństwie podróżowania i wymaganiach związanych z koronawirusem.
Jeżeli to możliwe zarezerwuj wycieczkę online.
 Zobacz szczegóły 

Nasi klienci docenili

 • Fascynujące farmy przypraw kuszą wycieczkami, na których można się dowiedzieć jak rosną cynamon, kurkuma czy goździki.
 • Bogactwo egzotycznej fauny i flory najlepiej podziwiać w rezerwacie Jozani Chwaka Bay lub w położonym niedaleko Jozai motylarium
 • Blue safari, czyli wycieczka drewnianą żaglówką. To świetna okazja do podziwiania raf koralowych oraz żółwi.
 • Dostępne pokoje

  Pokój dwuosobowy

  standardowy, garden
  2 dorosłych
  Aktualizujemy cenę

  Pokój dwuosobowy

  widok na park/ogród, superior
  2 dorosłych
  Aktualizujemy cenę

  Dodatkowe opcje

  promesa

  Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

  promesa
  0
  za wycieczkę
  Trwa weryfikacja ceny

  Najchętniej wybierana opcja. Szybko, bezpiecznie, gdziekolwiek jesteś!

  Informacje o podróży

  Wylot

  15:4520.01.2021 Środa
  WAWWarszawa - Chopin
  09:3521.01.2021 Czwartek
  ZNZZanzibar

  Powrót

  21:1502.02.2021 Wtorek
  ZNZZanzibar
  12:0503.02.2021 Środa
  WAWWarszawa - Chopin

  Szczegóły oferty

  Kod oferty: WAK628803Region: ZanzibarOrganizator: Best Reisen

  Naszym zdaniem

  Idyllicznie usytuowany hotel, otoczony przepięknym ogrodem tropikalnym. Okrągłe domki pokryte dachami z liści palmowych, widoki zapierające dech w piersiach, wspaniała obsługa, wyśmienita kuchnia.

  Położenie

  Na północno-wschodnim wybrzeżu Zanzibaru, przy piaszczystej plaży w Kiwengwa, w otoczeniu ogrodu palmowego (6,5 ha), ok. 50km od lotniska w Stone Town (ok. 50minut jazdy).

  Wyposażenie

  Lobby z całodobową recepcją na wzgórzu, 3 restauracje (główna dwupiętrowa z tarasem - panoramiczny widok na ocean, Jahazi Restaurant przy basenie - przekąski, pizza, dania regionalne, Mawimbi Restaurant przy plaży), bar, sala konferencyjna na 180 osób, Internet bezprzewodowy (odpłatnie), sklepik z pamiątkami, biuro informacji turystycznej, kantor, pralnia, room- service.

  Pokoje

  W budynku głównym oraz w domkach usytuowanych kaskadowo, nawiązujących stylem do tradycyjnej wioski afrykańskiej. Wszystkie pokoje posiadają łazienkę z prysznicem, wc, bidetem, suszarką do włosów, klimatyzację, wentylator sufitowy, moskitiery, telewizję satelitarną, telefon, minibar, balkon, taras lub patio.

  Wyżywienie

  HB - śniadania i obiadokolacje

  FB - śniadania, obiady i kolacje

  All Inclusive - śniadania, obiady i kolacje w głównej restauracji, przekąski, napoje bezalkoholowe, soki, kawa, herbata, alkohole lokalne w wyznaczonych barach od godz. 10.00 do 23.00.

  Sport i rozrywka

  Kompleks basenów w kształcie laguny, centrum nurkowe (akredytacja PADI), windusurfing, kajaki, żaglówki, siatkówka plażowa, bilard, tenis stołowy, spa (4 gabinety zabiegowe, sauna, łaźnia, salon wypoczynkowy, fitness center), tradycyjna muzyka na żywo, lekkie animacje.

  Dla dzieci

  Basen dla dzieci, opiekunka (odpłatnie), wysokie krzesełka w restauracji, w sezonie animacje.

  Przelot

  Podane ceny obliczone są dla uśrednionych taryf biletów lotniczych, obowiązujących w okresie ważności cennika. W przypadku braku możliwości rezerwacji biletów lotniczych w przyjętych taryfach cena ostateczna imprezy może ulec zmianie. Ewentualna dopłata podlega akceptacji klienta. Wylot możliwy jest w dowolnej dacie oraz z dowolnego portu lotniczego, również zagranicznego.

  Wizy

  Od obywateli RP wymagana jest wiza. Można ją nabyć na lotniskach (ważna 90 dni). Należy okazać paszport ważny co najmniej 6miesięcy od daty powrotu (muszą być w nim dwie puste strony) oraz bilet powrotny. Na lotnisku należy wypełnić formularz wizowy, zostaną pobrane odciski palców oraz zrobione zdjęcie. Wiza jest ważna na całym terytorium państwa. Cudzoziemców obowiązuje jednak lokalna kontrola paszportowa (bez opłat) i celna przy wjeździe i przy opuszczaniu wysp Zanzibaru. Opłata wizowa wynosi 50 USD.

  Od 1 lipca 2015 r. wszyscy goście hotelowi muszą zapłacić tzw Infrastructure Tax w wysokości 1 USD za osobę za noc. Opłata ta jest pobierana bezpośrednio w hotelu na recepcji.

  Szczepienia

  Przy wjeździe do i wyjeździe z Tanzanii obowiązuje certyfikat szczepień przeciwko żółtej febrze.

  Cena zawiera

  Bilet lotniczy z opłatami lotniskowymi, transfer lotnisko-hotel-lotnisko, zakwaterowanie wg oferty, wyżywienie wg oferty, zaproszenie na galę sylwestrową 31.12.2015 r., anglojęzyczny rezydent, ubezpieczenie od KL, NNW, bagażu i chorób przewlekłych, VAT.

  Cena nie zawiera

  Opłaty za wizę (50 USD), wycieczek fakultatywnych, napiwków, wydatków własnych, dodatkowych ubezpieczeń od kosztów rezygnacji i pakiet SPORT.

  Aktualizacje covid-19

  Ze względu na bardzo dynamicznie zmieniającą się ogólnoświatową sytuację związaną z epidemią Covid-19, hotel zastrzega sobie prawo do wprowadzenia obostrzeń i zmian dotyczących korzystania z infrastruktury hotelu oraz formuły wyżywienia zgodnej z wprowadzanymi wymogami i zasadami władz odwiedzanego kraju. Prosimy mieć na uwadze, że tego typu zamiany mogą być wprowadzone w trybie nagłym i bez wcześniejszego informowania organizatora. Różnice w opisie oferty wynikające z powyższej informacji nie stanowią podstawy reklamacyjnej. Dodatkowo, przed wyjazdem prosimy o zapoznanie się z komunikatem MSZ, przepisami wizowymi, paszportowymi dotyczącymi odwiedzanego kraju: https://polakzagranica.msz.gov.pl/ .

  Warunki wjazdu do kraju

  Aktualizacja z 8.01.2021 r.

  Linie Emirates oraz flydubai zniosły obowiązek negatywnego testu PCR na powrocie z Zanzibaru jeśli pasażerowie tylko przesiadają się w Dubaju.

  Więcej informacji: https://www.emirates.com/pl/polish/help/covid-19/dubai-travel-requirements/tourists/

  Więcej informacji: https://www.flydubai.com/en/plan/covid-19/travelling-during-covid-19

  Także na chwilę obecną lecąc liniami Qatar Airways lub Emirates lub flydubai z Polski na Zanzibar i z Zanzibaru do Polski test PCR nie jest wymagany (jako, że kraj Tanzania oraz kraj Polska nie wymagają takich testów).

  Aktualizacja z 23.11.2020 r.

  Pasażerowie podróżujący z Tanzanii (w tym Zanzibaru) liniami Emirates i flydubai (czyli tylko w drodze powrotnej z Tanzanii) muszą okazać wydrukowaną kopię zaświadczenia o ujemnym wyniku testu PCR na obecność COVID-19 wystawionego tylko przez jedno z wymienionych poniżej laboratoriów zatwierdzonych przez lokalny rząd. Test musi zostać przeprowadzony na Zanzibarze w ciągu 96 godzin przed wylotem do Polski. Musi to być oficjalne i wydrukowane zaświadczenie - wiadomości SMS i elektroniczne dokumenty nie są akceptowane.

  Zatwierdzone laboratoria na Zanzibarze:

  1) Emergency Operation Centre (EOC) - LUMUMBA

  2) Global Hospital - VUGA

  3) Noth Valley Hospital NUNGWI

  Więcej informajcji o podróżowaniu liniami Emirates: https://www.emirates.com/pl/polish/help/covid-19/dubai-travel-requirements/tourists/

  Więcej informajcji o podróżowaniu liniami flydubai: https://www.flydubai.com/en/plan/covid-19/travelling-during-covid-19

  Na chwilę obecną lecąc liniami Qatar Airways na Zanzibar i z Zanzibaru test PCR nie jest wymagany.

  Aktualizacja z dnia 5.08.2020 r.

  1. Wszyscy podróżni, cudzoziemcy lub powracający mieszkańcy przybywający lub wyjeżdżający do/z Zjednoczonej Republiki Tanzanii będą poddawani wzmocnionej kontroli zdrowotnej w kierunku zakażenia COVID-19. Nie będzie 14 dni obowiązkowej kwarantanny po przyjeździe;

  2. Wszyscy podróżujący obcokrajowcy lub powracający mieszkańcy, których kraje lub linie lotnicze wymagają, aby przeszły testy na COVID-19 i uzyskały wynik negatywny, jako warunek podróży, będą zobowiązani do przedstawienia takiego zaświadczenia po przyjeździe. Podróżni z innych krajów z objawami i oznakami związanymi z tym na zakażenie COVID-19, zostaną poddani wzmocnionym badaniom przesiewowym i mogą być testowani pod kątem RT-PCR;

  3. Członkowie załogi nie muszą przedstawiać negatywnego testu na COVID19 jako warunku wjazdu lub wyjazdu. Jednak będą badani pod kątem objawów i oznak zgodnie z protokołem danego kraju;

  4. Podczas pobytu w kraju wszyscy podróżujący z zagranicy powinni stosować środki zapobiegania zakażeniom i ich kontroli, takich jak częste mycie rąk, noszenie masek i zachowywanie odpowiedniego dystansu fizycznego;

  5. Wszyscy podróżni są zobowiązani do wypełnienia zgodnie z prawdą formularza nadzoru podróżnego (Traveler's Surveillance Form) dostępnego na pokładzie lub w każdym innym środku transportu i przekazanie go do odpowiedniej osoby po przyjeździe.

  Aktualizacja z dnia 4.08.2020 r.

  Wszystkich podróżujących do Zjednoczonej Republiki Tanzanii, w tym powracających do niej stałych mieszkańców/rezydentów, obowiązywać ma okazanie przy wjeździe do Tanzanii zaświadczenia o negatywnym wyniku testu na obecność COVID-19metodą PCR z zatwierdzonego laboratorium z kraju wylotu. Test musi zostać przeprowadzony nie więcej niż 72 godzin przed wylotem.

  Po przylocie do Tanzanii osoby wykazujące symptomy związane z COVID-19, będą dodatkowo sprawdzane i mogą zostać poddane badaniu w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 z zastosowaniem metody RT-PCR.

  Pasażerowie muszą wypełnić formularz dotyczący stanu zdrowia dostępny na pokładzie i przekazać go personelowi po przylocie.

  Brak kwarantanny dla przyjeżdżających, obowiązuje jednak pomiar temperatury ciała na lotnisku, noszenie maseczek, zachowanie dystansu i odkażanie rąk.

  W przypadku wymagającym interwencji medycznej należy korzystać bezpłatnego numeru - Health Emergency Number 199.

  Warunki uczestnictwa
  Wyświetl szczegóły

  Mapa i atrakcje okolicy

  Zanzibarskie zoo

  28 km w linii prostej od hotelu
  Będąc na Zanzibarze koniecznie odwiedźmy zoo. Wycieczka będzie wspaniałą atrakcją dla najmłodszych - będą mogli dotknąć i pogłaskać zebrę i inne egzotyczne gatunki zwierząt, których nigdy nie zobaczą w żadnym innym miejscu na świecie. Bardzo lubianą przez dzieci atrakcją zoo jest przejażdżka na grzbiecie wielbłąda. Wizyta w zanzibarskim zoo to nie tylko zabawa - przede wszystkim to wyjątkowa lekcja przyrody przeprowadzona w atrakcyjny i bardzo lubiany przez dzieci sposób (przez zabawę do nauki), która na długo zapadnie w pamięci.

  Zobacz więcej

  Prison Island (Więzienna Wyspa)

  30 km w linii prostej od hotelu
  Prison Island (Więzienna Wyspa) to bardzo popularna atrakcja Zanzibaru. Jak sama nazwa wskazuje na wyspie było niegdyś więzienie, obecnie pozostały już po nim tylko mury. Nie dlatego jednak tak tłumnie przybywają tu turyści. Największą atrakcją wyspy są zamieszkujące ją gigantyczne żółwie sprowadzone z Seszeli w XIX w. Niektóre z nich osiągają wagę 400 kg i dożywają wieku 250 lat.

  Zobacz więcej

  Stone Town

  31 km w linii prostej od hotelu
  Stone Town to najstarsza dzielnica Zanzibaru, która została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Na jej uliczkach zetkniemy się z mieszanką kultury arabskiej, afrykańskiej i indyjskiej. Koniecznie zwiedźmy: Pałac Cudów, Pałac Sułtana, dawny targ niewolników, stary fort oraz ruiny Pałacu Bargasha. Jeżeli chcemy zabrać ze sobą do domu upominek z Zanzibaru to Stone Town jest idealnym miejscem na takie zakupy.

  Zobacz więcej

  Rezerwat przyrody Jozani Forest

  34 km w linii prostej od hotelu
  Zanzibar to przede wszystkim egzotyczne gatunki zwierząt i roślin. Wszystkie je poznamy w rezerwacie przyrody Jozani Forest (największym leśnym obszarze na Zanzibarze). Czekają tu na nas wyjątkowe gatunki ptaków, monstrualne baobaby i fikusy. Przy odrobinie szczęścia zobaczymy małpę Red Colobus (żyjącą wyłącznie na Zanzibarze).

  Zobacz więcej

  Zanzibar Butterfly Centre

  38 km w linii prostej od hotelu
  Niedaleko Parku Jozani Forest znajduje się bardzo wyjątkowe miejsce na zanzibarskiej mapie - to Zanzibar Butterfly Centre, w którym spotkamy prawie 50 wyjątkowych gatunków motyli. Możliwość spotkania ich wszystkich z bardzo bliska będzie niezapomnianym doświadczeniem (szczególnie dla najmłodszych). Motylarium to jednocześnie ogromna hodowla prowadzona przez lokalnych farmerów i bardzo ważny element lokalnej gospodarki.

  Zobacz więcej

  Pogoda

  Temperatura w dzień
  32°C
  Temperatura w nocy
  22°C
  Temperatura wody
  28°C
  Liczba godzin słonecznych
  8

  Przed podróżą

  Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że kraj Zjednoczonej Republiki Tanzanii nie wymaga przedstawienia zaświadczenia o negatywnym wyniku testu na obecność COVID-19. Część linii lotniczych, posługując się własnymi przepisami, wymaga okazania zaświadczenia o negatywnym wyniku testu na obecność COVID-19. Po przylocie do Tanzanii osoby wykazujące symptomy związane z COVID-19 będą dodatkowo sprawdzane i mogą zostać poddane badaniu w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 z zastosowaniem metody RT-PCR. Przyjezdni nie są obejmowani kwarantanną, obowiązuje jednak pomiar temperatury ciała na lotnisku, noszenie maseczek, zachowanie dystansu i odkażanie rąk.
  Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od chwili planowanego zakończenia pobytu w Tanzanii.
  Wizę pobytową można uzyskać w przedstawicielstwach dyplomatyczno-konsularnych Tanzanii (Polska podlega kompetencji terytorialnej Ambasady Tanzanii w Berlinie), a także w na głównych przejściach granicznych (w tym na lotniskach w Dar es Salaam i Kilimandżaro). Oprócz wniosku wizowego należy dołączyć jedno zdjęcie paszportowe oraz okazać bilet powrotny. Koszt jednokrotnej wizy turystycznej ważnej przez 90 dni to 50 USD, wizy dwukrotnej 70 USD, przy czym dwukrotny pobyt nie może przekroczyć w sumie 90 dni.

  Dowód wniesienia opłaty wizowej należy zachować do kontroli.

  Tanzania jest krajem związkowym, obejmującym część kontynentalną, czyli dawną Tanganikę (w tym wyspę Mafia), oraz autonomiczny Zanzibar (wyspy Pemba i Unguja). Wiza jest ważna na całym terytorium państwa. Cudzoziemców obowiązuje jednak lokalna kontrola paszportowa (bez opłat wizowych) i celna przy wjeździe i przy opuszczaniu wysp Zanzibaru.
  Wymagane jest szczepienie przeciwko żółtej febrze od cudzoziemców podróżujących z /przez kraje endemiczne. Zdecydowanie zalecana jest profilaktyka antymalaryczna oraz szczepienie przeciw żółtaczce zakaźnej. Rekomendowane jest także używanie wody przegotowanej (także do mycia zębów) oraz kupowanie wody i napojów butelkowanych.

  Opinie

  Opinie dodane przez

  10
  Natalia Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Czerwiec 2016Para
  Jedyna wada wycieczki byl posrednik wakacje.pl. Od poczatku fatalna organizacja, pracownicy niedoinformowani. Nie otrzymalam potrzebnych dokumentow- np rozkladu lotow, ani wlasciwej umowy. Musialam kontaktowac sie bezposrednio z organizatorem imprezy, zeby poznac godzine wylotu. Na miejscu, w hotelu jest sie zdanym tylko na siebie, biuro nie wywiesilo nawet informacji o godzinie zbiorki przed wyjazdem na lotnisko, otrzymalam telefon w momencie pojawienia sie kierowcy... Nie polecam
  ZaletyNajlepszy hotel, w jakim bylam. Ja osobiscie dalabym 5 gwiazdek. Niesamowita obsluga, kazdy czuje sie, jak vip :) Atmosfera cudowna. Na kazdej kolacji muzyka na zywo. Jedzenie na najwyzszym poziomie, nie da sie nawet opisac. Cudowne drinki. Plaza piekna.
  WadyTen hotel moim zdaniem nie ma ani jednej wady.