Średnia temperatura28°Średnia temperatura w dzień
w wybranym terminie podróży

Adriatico simpatico
Włochy

tylko 30% zaliczki pakiet gwarancji w promocyjnej cenie Adriatico simpatico

Dodaj do schowka Itaka
śniadania i obiadokolacje samolotem

Nr WAK505836

First Minute 2 529 zł 7 dni / os.
REZERWUJ

Rezerwacja jest w 100% darmowa
i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki

5,1 / 10
Opinie klientów (2)
Zalety wg klientów
  • Florencja: Plac Michała Anioła, zwiedzanie katedry Santa Maria del Fiore, Baptysterium San Giovanni.
  • Historyczne centrum Rimini: Łuk Augusta, Most Tyberiusza, Piazza Tre Martiri, Piazza Cavour.
  • Całodzienna wycieczka do Rzymu (fakultatywnie, odpłatnie) - m.in.: Plac Świętego Piotra, Forum Romanum, Koloseum.

Kod oferty

WAK505836

Region

Włochy / Włochy

Opis oferty:

Rimini • Rzym • Florencja Wypoczynek na słynnej Riwierze Adriatyckiej i zwiedzanie Włoch? Tak, to jest możliwe! Swój włoski tydzień możesz spędzić na plaży lub odkrywając skarby Italii. Riwiera Adriatycka to tysiące pomysłów na udane wakacje: rewelacyjne parki rozrywki, najlepsze dyskoteki we Włoszech, tysiące restauracji i barów, wieczory do białego rana i przepiękne okolice z miasteczkami, w których zatrzymał się czas. Zabierz rodzinę, dziewczynę, przyjaciół i znajomych i poczuj włoskie "dolce vita". Warto przedłużyć wspaniałe włoskie wakacje o dodatkowy tydzień w wybranym hotelu na Riwierze Adriatyckiej.

1. dzień.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Transfer do hotelu (odległość od lotniska w Rimini: ok. 30km, od lotniska w Bolonii: ok. 130km), zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

2. dzień. wypoczynek

Śniadanie. Czas wolny - wypoczynek nad morzem. Rimini i jego kurortowe dzielnice słyną z 15-kilometrowej, szerokiej, znakomicie zagospodarowanej plaży z mnóstwem atrakcji dla dorosłych i dzieci: gimnastyka, minikluby, zabawy plażowe, tańce, zajęcia sportowe, animacje, a wszystko pod okiem profesjonalnych animatorów. Plaże z serwisem są płatne, dostępne są także plaże ogólnodostępne, bez serwisu. Kolacja, nocleg.

3. dzień. rimini

Śniadanie. Spacer po historycznym centrum RIMINI, tętniącego życiem kurortu, a jednocześnie miasta o długiej historii, sięgającej starożytności. Podczas spaceru zobaczyć można: Łuk Augusta, Most Tyberiusza, Piazza Tre Martiri, Piazza Cavour. Powrót do hotelu. Czas wolny. Kolacja, nocleg.

4. dzień. wypoczynek

Śniadanie. Czas wolny - wypoczynek na plaży lub udział w wycieczkach fakultatywnych. Kolacja, nocleg.

5. dzień. rzym

Śniadanie. Czas wolny - wypoczynek na plaży lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): całodzienna wycieczka do RZYMU. Zwiedzanie najważniejszych zabytków Wiecznego Miasta: zaprojektowany przez Giovanniego Berniniego Plac Świętego Piotra, najważniejszy plac starożytnego miasta - Forum Romanum, Koloseum - symbol Cesarstwa Rzymskiego, miejsce walk gladiatorów i męczeństwa chrześcijan, w 2007 r. uznane za jeden z nowych siedmiu cudów świata. Przerwa na obiad. Następnie słynny Plac Wenecki i wejście na Kapitol, skąd rozpościera się zachwycająca panorama miasta. Na koniec przejście na Plac di Trevi ze słynną fontanną, która została upamiętniona w jednej z najsłynniejszych scen kina włoskiego, w filmie "La Dolce Vita" Federico Felliniego. Powrót do hotelu. Kolacja, nocleg.

6. dzień. florencja

Śniadanie. Przejazd do FLORENCJI. Stolica Toskanii, położona na brzegu rzeki Arno, pomiędzy Adriatykiem a Morzem Tyrreńskim, od wieków uważana jest za kolebkę sztuki. Tworzyli tu Leonardo da Vinci, Michał Anioł, Masaccio i Donatello. Wizyta na Placu Michała Anioła, skąd roztacza się wspaniały widok na panoramę miasta. Zwiedzanie katedry Santa Maria del Fiore, której kopuła to znak rozpoznawczy Florencji, oraz znajdującej się tuż przy niej dzwonnicy Giotta. Następnie Baptysterium San Giovanni - najstarszy budynek, do którego prowadzą drzwi z brązu, a sklepienie zdobią bizantyjskie mozaiki. Przejście na Piazza della Signoria z fontanną Neptuna. Czas wolny na spacer po historycznym centrum miasta. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

7. dzień. wypoczynek

Śniadanie. Czas wolny - wypoczynek na plaży lub udział w wycieczkach fakultatywnych. Kolacja, nocleg.

8. dzień.

W zależności od godziny wylotu: śniadanie, czas wolny, transfer na lotnisko i wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

świadczenia:

7 noclegów w hotelu/ na Riwierze Adriatyckiej w okolicy Rimini; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami; wyżywienie: 7 śniadań, 7 kolacji; przelot; transfery zgodnie z programem; opieka pilota; ubezpieczenie KL i NW

Uwagi:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: taksa klimatyczna: ok. 12 EUR/pobyt. Opłaty fakultatywne: wycieczka do Rzymu: ok. 120 EUR (nie obejmuje posiłków, biletów wstępu, biletów komunikacji miejskiej, lokalnych przewodników: ok. 25 EUR); wymagane min. 25 osób. Serwis plażowy nie jest wliczony w cenę, przykładowo: parasol i 2 leżaki: ok. 15 EUR/dzień, leżak: ok. 5 EUR/dzień, ceny zależą od lokalizacji i terminu.

Warunki uczestnictwa

 
Opinie dodane przez      
Byłeś na tej wycieczce? Dodaj opinię
Wszystkie opinie o
Adriatico simpatico
 
ładowanie...

trwa ładowanie opinii
Pogoda we Włoszech
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Temperatura
w dzień °C
11°
13°
15°
19°
23°
28°
30°
30°
26°
22°
16°
13°
Temperatura
wody °C
14° 13° 13° 14° 17° 21° 23° 24° 23° 20° 18° 15°
Temperatura
w nocy °C
10° 13° 17° 20° 19° 17° 13°
Śr. liczba godzin
słonecznych
4 5 7 7 9 9 11 10 8 6 4 3

Paszporty

Do Włoch Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego.

Wizy

We Włoszech dla Polaków wizy nie są wymagane.

Szczepienia, służba zdrowia

Szczepienia nie są wymagane. Warto przed wyjazdem wyrobić bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i zabrać ją ze sobą na wakacje. Karta EKUZ potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.