Dobry4 opinie
7.1
Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny

Voi Arenella Resort

Kod oferty: WAK644850
Last minute
Kod oferty: WAK644850
basenbasenbasendla dzieci, plac zabawteren hotelupokójpokójpokój, balkon / taraspokójpokój, balkon / tarasbalkon / tarasrestauracjarestauracjateren hotelurestauracjaplażaplażateren hotelu
basen
basen
basen
dla dzieci, plac zabaw
teren hotelu
COVID-19
Uwaga! Do wylotu zostało mniej niż 48 godzin. Przypominamy, że wciąż obowiązują restrykcje i dodatkowe wymagania (np. obowiązkowe testy dla osób bez szczepienia). Sprawdź tutaj, jakie warunki wjazdu obowiązują w przypadku tej oferty i czy zdążysz się przygotować.

Opis oferty

Region: SycyliaOrganizator: Prima HolidayKod oferty: WAK644850

Położenie

VOI Arenella Resort położony jest na terenie rozległego parku, wzdłuż piaszczystych plaż południowego wybrzeża Sycylii. Znajduje się on w pobliżu Syrakuz i chronionego obszaru morskiego Plemmirio. W odległości ok. 70km od portu lotniczego w Katanii.

Plaża

Lido Arenella, piaszczysta z łagodnym zejściem do morza, oddalona ok. 800m od hotelu (dojazd busem w godz. 09.00-13.00) Przy opcji All Inclusive bezpłatne parasole i leżaki w wydzielonym miejscu od trzeciego rzędu. Bar na plaży za opłatą.

Hotel

KATEGORIA LOKALNA 4

Czterogwiazdkowy kompleks hotelowy zbudowany w 2004 r.. Składa się z budynku głównego i willi.

Hotel odnaczony nagroda Travellers' Choice, która przyznawana jest obiektom stale zbierajcym świetne recenzje i należącym do najlepszych 10% obiektów na stronie Tripadvisor.

Do dyspozycji gości

Recepcja, trzy windy, restauracja główna - dania w formie bufetu, kuchnia międzynarodowa, restauracja Life - obsługa kelnerska, bary: Anapo, Ciane w holu, przy basenie. Butik z lokalnymi produktami, kiosk z gazetami, parking, taras z widokiem na morze, ogród, fryzjer, pralnia, lekarz na wezwanie, Hotel akceptuje karty kredytowe Visa, MasterCard.

Internet

Bezpłatny Internet WiFi w częściach ogólnodostępnych hotelu.

Sport, rekreacja i rozrywka

Bezpłatnie: 2 baseny ze słodką wodą z wydzieloną częścią dla dzieci, leżaki i parasole przy basenach, dzienny i wieczorny program animacyjny od 30maja do 26 września), boisko do piłki nożnej, siatkówka plażowa, tenis stołowy, strzelanie z łuku, bule, siłownia, aerobic

Odpłatnie: ręczniki plażowe, korty tenisowe, centrum SPa, sporty wodne przy plaży.

Dla dzieci

Plac zabaw, mini cluby dla dzieci i młodzieży, za dodatkową opłatą opiekunka. W restauracjach dostępne wysokie krzesełka i menu dla dzieci.

Zakwaterowanie

Oferuje 460 pokoi.

Pokoje typu classic dwuosobowe z możliwością dwóch dostawek, o powierzchni ok.20m.

Pokoje typu family dwuosobowe z możliwością dwóch dostawek, dwa pomieszczenia sypialnia i pokój dzienny.

Kliamtyzowane wypoażone w łazienki ( wanna ub prysznic, suszarka do włosów), TV/SAT, telefon, mini lodówkę, odpłątny sejf i mini bar. Większość pokoi posiada balkon.

Wyżywienie

HB śniadania i obiadokolacje w formie bufetu. Napoje do obiadokolacji za dodatkową opłatą.

All Inclusive śniadania, obiady i kolacje. Open bar od 10.00 do 24:.0. z napojami bezalkoholowymi, wodą, sokami z beczki, piwem, winem stołowym, herbatą, kawą amerykańską, wyborem narodowych i lokalnych likierów, kącik z przekąskami dwa razy dziennie. All inclusive nie jest dostępne w barze na plaży.

Informacje dodatkowe

https://www.voihotels.com/en/voi-arenella-resort

Cena - oferta z transportem

Cena zawiera: bilet lotniczy, bagaż dla czarterów bagaż 23kg + 5 kg bagaż podręczy // dla przelotów low costowych Ryanair bagaż 10kg + mała podręczna torebka, przy lotach Wizzair Klienci Prima mają w cenie WIZZ Priority: podręczna walizka na kółkach (55x40x23 cm maks. 10kg), stanowisko odprawy priorytetowej, pierwszeństwo wejścia na pokład // dla lotów rejsowych LOT tylko bagaż podręczny 8kg

; transfer lotnisko - hotel - lotnisko (shuttle bus), zakwaterowanie w hotelu, wyżywienie wg oferty, opłaty lotniskowe, ubezpieczenie ERGO Reiseversicherung NNW, KL, bagaż, OC organizatora, VAT, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG - uruchamiany w przypadku niewypłacalności touroperatora), Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP - uruchamiany w przypadku opóźnień w zwrotach przedpłat na skutek wystąpienia nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności uniemożliwiających realizację imprezy turystycznej. Składka na TFP jest bezzwrotna nawet w przypadku rezygnacji Klienta z imprezy turystycznej).

Od 26.11.2016r wszystkie oferty zawierają w cenie składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG),

Oraz od 01.01.2021 analogiczą wyskość składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP):

15PLN - za imprezy samolotowe czarterowe (za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską)

13PLN - za imprezy nieczarterowe realizowane poza Europę

10PLN - za imprezy oparte o loty rejsowe oraz autokarowe i dojazd własny na terenie Europy (za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską)Cena nie zawiera: bagażu rejestrowanego, miejsc obok siebie w samolocie, dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji i chorób przewlekłych, wycieczek fakultatywnych, podatku turystycznego - bezpośrednio po przybyciu do hotelu Klienci zobligowani są do wniesienia w recepcji należnej opłaty klimatycznej ok. 1,50 EUR os./dzień (marzec, kwiecień, maj, październik), 2,25 EUR os./dzień (czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień) - opłata nie dotyczy dzieci do 10 roku życia.

UWAGA! Do każdej rezerwacji istnieje także możliwość dokupienia bagażu rejestrowanego według cennika przewoźnika. Wtym celu należy podczas procesu zakładnia rezerwacji wybrać składnik opcjonalny lub po prostu wysłać wiadomość do rezerwacji w BlueVendo z prośbą o dodanie bagażu i informacją dla ilu osób bagaż ma zostać zakupiony.

Cena uzależniona jest od dostępności miejsc w samolocie w danej taryfie cenowej. Linie lotnicze podają ceny aktualne na chwile zapytania. W związku z powyższym ze względu na wyczerpanie się danych taryf, do momentu podpisania umowy cena może ulegać zmianom.

W przypadku bagażu, który przekracza obowiązujący bezpłatny limit (ilość sztuk lub wymiary) pobierane będą opłaty za nadbagaż. Przekroczenie dozwolonego limitu bagażu podręcznego podlegać będzie dodatkowej opłacie zgodnie z przepisami dotyczącymi nadbagażu w samolocie.

Cena - oferta bez transportu

Cena zawiera: zakwaterowanie w hotelu, wyżywienie wg oferty, ubezpieczenie ERGO Reiseversicherung NNW, KL (od momentu rozpoczęcia imprezy do jej zakończenia z wyłączeniem czasu trwania dojazdu własengo), OC organizatora, VAT, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG).

Cena nie zawiera: transportu, dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji i chorób przewlekłych, wycieczek fakultatywnych, podatku turystycznego - bezpośrednio po przybyciu do hotelu Klienci zobligowani są do wniesienia w recepcji należnej opłaty klimatycznej ok. 1,50 EUR os./dzień (marzec, kwiecień, maj, październik), 2,25 EUR os./dzień (czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień) - opłata nie dotyczy dzieci do 10 roku życia.

Bagaż

LIMIT BAGAŻU PODRĘCZNEGO w cenie:

Wizzair: Klienci Prima Holiday mają wykupioną usługę WIZZ PRIORITY!

Usługa daje mozliwość

• zabrania na pokład jednej sztuki małego bagażu, która musi zmieścić się pod fotelem, np. torbę na aparat, na laptopa, lub torebkę ( 40 x 30 x 20 cm, maks. 10 kg))

• zabrania na pokład jednej podręcznej walizki na kółkach (55 x 40 x 23 cm, maks. 10 kg)

• pierwszeństwo wejścia na pokład

• możesz zabrać obie sztuki bagażu ze sobą do kabiny, chyba że będzie to niemożliwe ze względu na ograniczenia operacyjne.

Ryanair: 10kg, nieprzekraczający wymiarów 55 x 40 x 20 cm, oraz dodatkowo jeden mały bagaż, np. torebkę lub torbę na laptopa, nieprzekraczający wymiarów 35 x 20 x 20 cm. Pasażerowie, którzy wykupili opcję pierwszeństwa wejścia na pokład mogą wnieść na pokład jeden mały oraz jeden duży bagaż podręczny, chyba że ze względów operacyjnych konieczne jest umieszczenie dużego bagażu podręcznego w luku. Pasażerowie korzystający ze standardowej taryfy będą zobowiązani pozostawić swój duży bagaż podręczny przy bramce do wejścia na pokład w celu bezpłatnego umieszczenia go w luku jako bagaż rejestrowany. Obowiązuje Regulamin dotyczący bagażu rejestrowanego.

EasyJet: bagaż o wymiarach nie przekraczających 45x36x20 cm (w tym kółka, kieszonki i rączki, mała torba podręczna która musi mieścić się pod siedzeniem pasażera)

W przypadku zakupienia miejsca Up front (dodatkowo płatne) Klient może zabrać na pokład duży bagaż podręczny (maks. 56 x 45 x 25 cm), który musi mieścić się w schowku nad głową.

LOT: 8 kg nieprzekraczający wymiarów 55 x 40 x 23 cm. Dodatkowo jako bagaż podręczny pasażer może zabrać ze sobą torebkę damską lub torbę męską lub laptopa (wymiary 40 cm x 35 cm x 12 cm)

Bułgaria Air: waga bagażu łączonego nie może przekroczyć 23kg!

W przypadku bagażu, który przekracza obowiązujący bezpłatny limit (ilość sztuk lub wymiary) pobierane będą opłaty za nadbagaż. Przekroczenie dozwolonego limitu bagażu podręcznego podlegać będzie dodatkowej opłacie zgodnie z przepisami dotyczącymi nadbagażu w samolocie.

Ceny Dodatkowego Bagażu Rejestrowanego

Wizzair: 10kg/20kg/32kg - od ok. 100 do ok. 440 zł - cena na potwierdzenie uzależniona od wagi bagażu, trasy i terminu lotu

Ryanair: 20 kg - ok. 300 zł - cena na potwierdzenie uzależniona od trasy i terminu lotu

EasyJet: 15 kg ok. 350 PLN

LOT: 23KG - ok. 300 PLN

Uwaga!! Ceny podane na moment zakładania rezerwacji. Po potwierdzeniu rezerwacji cena bagażu dodatkowego może ulec zmianie!

Rezydent

Oferta Bez Rezydenta

Warunki wjazdowe

• dokumentem podróży uprawniającym do wjazdu i pobytu (niezależnie od jego celu) na terytorium Włoch jest ważny paszport lub dowód osobisty.

• Obywatele polscy korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej/Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

• każdy uczestnik imprezy zobowiązany jest do przestrzegania paszportowych, celnych, zdrowotnych i innych przepisów kraju, do którego podróżuje. Klient odpowiedzialny jest za dotrzymanie wszelkich przepisów niezbędnych do przeprowadzenia imprezy turystycznej, o których został poinformowany przez organizatora. KAŻDY Z NASZYCH KLIENTÓW ZOBLIGOWANY JEST DO POTWIERDZENIA GODZIN NA 24h PRZED WYLOTEM (DOTYCZY TO WYLOTÓW Z POLSKI JAK I POWROTÓW DO POLSKI). Odprawa lotnicza rozpo­czyna się na 2 godziny przed planowanym lotem i kończy się na 40minut przed. Każdy klient zobligowany jest do zgłoszenia się do od­prawy we właściwym czasie przed realizowanym lotem.

Covid

Podejmując decyzję o wyjeździe należy liczyć się z możliwymi trudnościami w powrocie do kraju, ograniczeniami w ruchu lotniczym, obowiązkiem poddania się kwarantannie lub samoizolacji, a także przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich na zlecenie władz miejscowych.

W związku z powyższym prosimy o bieżące śledzenie warunków wjazdowych do krajów odwiedzanych : https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych , jak również obostrzeń na polskiej granicy przy powrocie z wakacji: https://www.strazgraniczna.pl/ .

Podróżując w czasie pandemi należy liczyć się z pewnymi obostrzeniami i ograniczeniami.

Część infrastruktury hotelowej (restauracje, oferta rekreacyjno - sportowa), animacje może być ograniczona, czy też niedostępna ze względu na obostrzenia sanitarne. Osoby przyjeżdżające do Włoch z terytorium państw z Kategorii C (w tym z Polski) co najmniej do 30 lipca br. mają obowiązek:

1) zarejestrowania swojego przyjazdu na platformie EU Digital Passenger Locator Form (w przypadku problemów technicznych należy wypełnić oświadczenie autodichiarazione);

2) przedstawienia certyfikatu unijnego w języku włoskim, angielskim, francuskim lub hiszpańskim (tzw. green pass, paszport covidowy) zaświadczającego o:

• ukończeniu całego cyklu szczepień co najmniej 14 dni przed wjazdem do Włoch, szczepionką zatwierdzoną przez UE;

• przebytej chorobie COVID-19;

• negatywnym wyniku testu wymazowego (molekularnego lub antygenowego), wykonanego w ciągu 48 godzin przed przekroczeniem granicy Włoch.

Testu nie muszą wykonywać dzieci poniżej szóstego roku życia. Szczegółowe informacje w zakładce poniżej "Wjazd do Włoch".

Ponadto, należy zawsze brać pod uwagę dodatkowe obostrzenia lokalne i regionalne wynikające z podziału Włoch na 4 strefy: białą , żółtą , pomarańczową i czerwoną . Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się w zakładkach poniżej.

UWAGA! Decyzją władz lokalnych poszczególne gminy mogą zostać zaliczone do strefy czerwonej lub pomarańczowej (oznacza to m. in.: zakaz przemieszczania się, z wyłączeniem uwiarygodnionych potrzeb zawodowych, sytuacji wyższej konieczności, względów zdrowotnych, powrotu do miejsca zamieszkania).

Więcej informacji na stronie: https://www.gov.pl/web/wlochy/sytuacja-epidemiologiczna-w-polnocnych-wloszech-w-zwiazku-z-koronawirusem-covid-19

Osoby podróżujące linią Easy Jet, podczas przelotu zobowiązane są do posiadania maseczek FFP2 (chirurgiczne lub materiałowe). Szaliki, osłony twarzy (przyłbice) oraz maski z zaworami nie będą przez przewoźnika akceptowane.

Przy podróży lotniczej do Niemiec: wejście na pokład samolotu lecącego do Niemiec jest możliwe tylko z negatywnym wynikiem testu (niezależnie od miejsca wylotu). Szybkie testy antygenowe mogą być wykonane najwcześniej 48h a testy PCR, LAMP, TMA 72h przed planowaną godziną lądowania w Niemczech. Ponad to linie lotnicze realizujące loty do Niemiec mogą mieć dodatkowe, indywidalne wymagania,

Z którymi należy się zapoznać (Wizzair np akceptuje tylko testy PCR). Powrót do Polski z zagranicy:

UWAGA! Ze względu na dynamiczną sytuację i częstotliwość zmian dotyczących procedur podróżowania, prosimy o zapoznanie się z komunikatem na temat aktualnych informacji i wymogów dotyczących kwarantanny na stronie STRAŻY GRANICZNEJ.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Zakwaterowanie

Niedziela
26.09.2021

Wykwaterowanie

Czwartek
30.09.2021

Dostępne pokoje

Pokój dwuosobowy

classic
2 dorosłych
Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny

Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

lub

Opinie dodane przez

5.6
Dorota
Pobyt - Wrzesień 2019Grupa przyjaciół
Jak wyzej.Hotel niskiej jakosci .Wielkie rozczarowanie. i ciagla irytacja.Nie polecam.Zdecydowanie niski standard niewarty ceny.Zero rozrywki w hotelu pomimo usytuowania hotelu w gluszy.Nie jestem zadowolona.
ZaletyLadny rozlozysty teren hotelu,zadbana zielen
WadyBardzo dużo.Pokojowe chca sprzatac pokoje zanim goście hotelowi je opuszcza.Jedzenie bardzo sredniej jakości,niedogodne godziny posiłków snidanie7:30-9:15,obiad 12:45-14:15,kolacja19:30-21:15,sprzataja jedenie przed koncem posilkow tłukąc sie niemilosiernie wozkami,bardzo uboga wersja all inclusive,tylko3 bary 2 przy 2 basenach zamykane przed zamknięciem basenu i jeden otwierany kolo22 zgroza,przekaski w barach platne pomimo posiadania all inclusive,alkohole niskiej jakosci i w zakresie bardzo mocno ograniczonym.Dzisiaj kolejny afront zakaz otwarcia parasoli bo wieje,choc 50 m dalej parasole sa otwarte.

8.1
Mira Klient Wakacje.pl
Pobyt - Czerwiec 2017Grupa przyjaciół
Byliśmy w tym hotelu ze znajomymi na początku czerwca za 2400/osoba.Uważam pobyt za bardzo udany! Hotel na powierzchni 60 h w zadbanym ogrodzie z palmami,kaktusami,opuncjami itp.Niska jednopiętrowa zabudowa,pokoje duze z ,klimatyzacją i lodówką,łazienki rowniez !(moze na zewnątrz niektóre bubynki do odmalowania) Codziennie sprzątane,ręczniki zmieniane,kazdy pokoj ma taras lub balkon!Teren rozległy i w pierwszym dniu wydawało sie wszczędie daleko ale to tylko złudzenie znalezlismy skróty:)! Do plazy skalistej z tarasem do opalania ok 200 m a do piaszczystej 5 min spacerkiem lub kolejka-ciuchcia wozi na plaże!Lezaki na plazy darmowe tylko bar płatny!Morze wspaniałe,ciepłe i ten kolor zachwycajacy! dwa ogroooomne baseny ze strefą dla dzieci.,korty ,bilard ping-pong.Restauracja na dworze i wewnątrz dwie sale,wybor jedzenia duży,zawsze jakas ryba i mięso z grilla,duzo sałatek i makaronów,desery,.Napoje, woda ,wino z dyspenserółw do woli! w barze przy basenie i na tarasie górnym również!Alkohole lokalne,gin ,brendy w opcji all w barach od 10 godz.Ręczniki kąpielowe za kaucją zwrotną przy basenie.Hotel ma własną wypożyczalnię samochodów jak równiez 2x dziennie jezdzi wypasiony bus hotelowy do Syrakuz- 10 km za 3 euro w dwie strony! Wycieczka we własnym zakresie wypożyczonym samochodem do Taorminy i na Etnę bardzo udana!Animacje wieczorne codziennie jak równiez muzyka na żywo w piano barze! poza hotelem nic nie ma ,żadnych sklepów,barów,ale na miejscu jest wszystko co potrzeba do wypoczynku.W hotelu sklep,kiosk,pizzernia i restauracja ala kart! Nie mam małych dzieci ale widziałam dla nich sporo atrakcji! Przedszkole,plac zabaw,hustawki,scianka do wspinaczki,brodziki itp. Na odpoczynek w gronie znajomych lub z rodziną super miejsce! młodzież pewnie by sie nudziła bo to n ie Ibiza!Dla nas było super ,tylko bardzo goraco 36 stopni!!! Rezerwacja przez biuro Wakacje,pl w naszym miescie.
ZaletyPięknie położony,rodzinny,dużo zieleni,3 baseny,2 płaże ,lazurowa woda morza jonskiego.
WadyNie chcę się specjalnie czepiac,ale jak na tak dużą łazienkę to bardzo mała kabina prysznicowa!!!

7.3
aga
Pobyt - Maj 2010Para
nie wart swojej ceny .
7.5
durlop
Pobyt - Sierpień 2007Para
brak komunikacji z Syrakuzami bezplatny autobus tylko dwa razy dziennie, niedogodny powrot juz po ok 2 godz czestoltliwosc za mala czasami brakowalo miejsc,

Mapa

Pogoda

27°C
20°C
24°C
8

Przed podróżą

WYMAGANE DOKUMENTY
Formularz Lokalizacji Pasażera (PLF)- należy przedstawić na lotnisku wygenerowany kod QR w wersji elektronicznej lub papierowej:zobacz więcej.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany o ile podróżujący przedstawi unijny certyfikat COVID (nie wiesz co to za dokument przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje- należy posiadać unijny certyfikat COVID.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany o ile podróżujący przedstawi unijny certyfikat COVID (nie wiesz co to za dokument przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje- należy posiadać unijny certyfikat COVID.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany dla dzieci do 6 roku życia. Starsze dzieci wymagają przedstawienia unijnego certyfikatu COVID (nie wiesz co to za dokument, przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie- dzieci do ukończenia 12. roku życia podróżujące pod opieką dorosłych, którzy są zaszczepieni przeciwko COVID-19 lub przedstawili negatywny wynik testu na COVID-19. Starsze dzieci - patrz ZASZCZEPIENI, OZDROWIEŃCY lub POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: tak, PCR lub antygenowy maksymalnie na 48 godzin przed lądowaniem we Włoszech. Wymagany unijny certyfikat COVID (nie wiesz co to za dokument, przeczytaj o nim). Dodatkowo podróżujący muszą wykonać drugi test przed wylotem z Włoch.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: tak- 10 dni. Aby być zwolnionym z kwarantanny należy wykonać test PCR lub antygenowy: nie wcześniej niż 48 godz. Przed przekroczeniem granicy Polski lub nie później niż 48 godz. Po przekroczeniu granicy Polski.
Do Włoch Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego.
We Włoszech dla Polaków wizy nie są wymagane.