Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyWłochyJadę Na Plażę! Kalabria

Jadę Na Plażę! Kalabria

Wycieczka objazdowa
Kod oferty: WAK650766
Kod oferty: WAK650766
1/8

Opis oferty

Organizator: ItakaKod oferty: WAK650766

Region

Włochy /

Opis oferty:

Orvieto • Wezuwiusz • Pompeje • Altomonte • Bagnoregio • Werona • Sirmione Wycieczki autokarowe ITAKI to doświadczenie i profesjonalizm. Dla wszystkich, którzy lubią podróże w klasycznym stylu, cały czas pod opieką pilota, krok po kroku odkrywając niezwykłe miejsca i poznając osoby o podobnych zainteresowaniach. Jeśli chcesz połączyć zwiedzanie z wypoczynkiem na plaży ta wycieczka jest w sam raz dla Ciebie! Odkrywaj skarby Włoch i ciesz się słońcem południa na plażach Kalabrii! Ciekawa, niezwykle urozmaicona trasa prowadzi przez miejsca, które kojarzą się nam wszystkim, a także te mniej znane, gdzie poczujesz prawdziwą Italię. Od tajemnic Etrusków, przez zatrzymane w kadrze Pompeje, klimatyczne Altomonte, niezwykłe „Umierające Miasto” do miasta Romea i Juli i bajkowego Sirmione. Zapraszamy! Łączna trasa we Włoszech: ok. 3200km.

1. dzień.

Zbiórka uczestników. Wyjazd do Włoch przez Czechy i Austrię z krótkimi postojami.

2. dzień. orvieto

Przyjazd przed południem do ORVIETO, starożytnego miasta Etrusków, pięknie położonego na wzgórzu, słynnego również z wybornych win. Wjazd kolejką linową do centrum, spacer do Piazza Duomo. Zwiedzanie monumentalnej katedry z olśniewającą mozaikową fasadą i kaplicą Świętego Korporału. Czas wolny. Przejazd do hotelu we Fiuggi, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3. dzień. wezuwiusz – pompeje

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na WEZUWIUSZ – jedyny czynny wulkan Europy kontynentalnej. Wjazd autokarem na parking na zboczu wulkanu, spacer do tarasu widokowego. Przejazd do POMPEI, zwiedzanie terenu wykopalisk antycznego miasta, zasypanego popiołem wulkanicznym w I w. n.e. Przejazd do hotelu w okolicy Tropei, w regionie Kalabria. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

4.-9. dzień. wypoczynek na plaży

Śniadanie. Czas wolny – wypoczynek na plaży. Obiadokolacja, nocleg.

10. dzień. altomonte

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do miasteczka ALTOMONTE, słynącego z najpiękniejszego gotyckiego kościoła w regionie – Santa Maria della Consolazione i muzeum, gdzie przechowywane są dzieła toskańskich mistrzów. Spacer po mieście, wizyta w kościele. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): degustacja likierów, tartine - kanapek i nduja – ostrej kiełbaski wywodzącej się z Kalabrii. Przejazd do hotelu w okolicy Fiuggi. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

11. dzień. bagnoregio – werona

Śniadanie. Przejazd do BAGNOREGIO, spacer po „Umierającym Mieście”, spektakularnie położonym na szczycie skały tufowej, otoczonym głęboką fosą, do którego prowadzi tylko jeden most. Przejazd do WERONY, miasta „Romea i Julii”. Spacer od rzymskiego amfiteatru Arena, przez Piazza dei Signori do Casa Capuletti ze słynnym balkonem Julii. Czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

12. dzień. sirmione

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SIRMIONE, miasteczka przepięknie położonego nad brzegiem Jeziora Garda, z bajkowym zamkiem rodziny Scaligerich. Rejs łódką po jeziorze. Czas wolny. Wyjazd do Polski.

13. dzień.

Przyjazd do Polski w godzinach porannych.

świadczenia:

10 noclegów: 3 w hotelach klasy turystycznej: 2 we Fiuggi, 1 w okolicy Werony, 7 w Kalabrii w hotelu Residence La Taverna lub w bungalowach w pobliżu plaży (lub w innym hotelu o podobnym standardzie); 2-, 3-, 4-os. pokoje z łazienkami; wyżywienie: 10 śniadań (3 kontynentalne, wzmocnione, 7 w formie bufetu), 10 obiadokolacji (serwowane); przejazd autokarem; opieka pilota; ubezpieczenie KL i NW

Uwagi:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępów, lokalni przewodnicy, tour guide, taksa klimatyczna - ok. 125 EUR. Opłaty fakultatywne: degustacja w Altomonte - ok. 12 EUR. Serwis plażowy płatny - ok. 15 EUR/dzień/komplet: parasol i 2 leżaki.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Dojazd

11:00
00:00
WarszawaWtorek, 30.08.2022
XitŚroda, 31.08.2022

Powrót

XitSobota, 10.09.2022
WarszawaNiedziela, 11.09.2022

Dostępne pokoje

Pok. 2 os.

2 dorosłych
Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny
lub

Czekamy na pierwszą opinię! Może Twoją?

Możesz opowiedzieć coś o tej ofercie? Polecasz ją czy wręcz przeciwnie? Podziel się swoimi doświadczeniami i pomóż innym podjąć decyzję, gdzie pojechać na wakacje.

no offer review

Pogoda

30°C
19°C
24°C
10

Przed podróżą

SYTUACJA W UKRAINIE
W związku z obecną sytuacją władze Ukrainy zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Oznacza to, że samoloty, w tym także te o charakterze turystycznym nie przelatują nad terytorium tego kraju. Linie lotnicze zawiesiły czasowo połączenia z Ukrainą. Wszystkie loty będą realizowane alternatywnymi, bezpiecznymi trasami.

COVID-19
WYMAGANE DOKUMENTY
Brak obowiązku wypełniania formularza lokalizacyjnego.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: Niezaszczepione dziecko, które ukończyło 12 rok życia i podróżuje z zaszczepionym rodzicem jest zwolnione z kwarantanny. Niezaszczepione dziecko, które ukończyło 12 rok życia i nie podróżuje z zaszczepionym rodzicem (np. z innym krewnym, z opiekunem wycieczki, z niezaszczepionym rodzicem) musi odbyć 5 dniową kwarantannę.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowego do tego państwa (możesz być objęty dodatkowymi restrykcjami). Szczegóły na: zobacz więcej.
Do Włoch Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego.
We Włoszech dla Polaków wizy nie są wymagane.