Opinie o hotelu Alpinus
Portugalia / Algarve

Alpinus

• Dla dzieci: animacje hotelowe kilka razy w tygodniu.
  • Hotel położony w niewielkiej miejscowości wypoczynkowej Acoteias, oddalonej o ok. 8 km od centrum Albufeiry.
  • Ok 1,5 km do wyjątkowo malowniczej plaży Praia de Falesia (bezpłatny, codzienny transport hotelowy).
  • Dodatkowe atrakcje na plaży: centrum sportów wodnych (skutery, windsurfing, nurkowanie).

Maciej Ka.

• Zalety Bardzo miła obsługa. Polska animatorka. Czystość. Jedzenie. Bary. Basen
    • Wady Małą wadą jest odległość od plaży, ale jak ktoś nie lubi dłuższych spacerów może skorzystać z hotelowego busa dowożącego ludzi do plaży, (należy się zapisać)

Wrażenia są bardzo pozytywne :) Duży przestronny pokój z łazienką. W skład wyposażenia wchodziły m.in. : -deska do prasowania, -żelazko, -mikrofalówka, -sejf (płatny) -kosmetyki w łazience Pokoje były codziennie sprzątane(wymiana pościeli, ręczników, odkurzanie) Posiłki urozmaicone(brak codziennej monotonii jak czasami bywa na AI). Ludzie są usadzani do stolika przez zarządzających posiłkami (czasami trzeba postać w kolejce), ale dla nas to nie był żaden problem :) I teraz co wielu zainteresuje, temat alkoholu :) Jak dla mnie drinki i podstawowe alkohole (whisky, wódka) o wiele lepsze niż w klasyki z innych wypadów. Whisky była nawet szkocka. Obsługa hotelu bardzo pomocna i miła. Zatem z pełną odpowiedzialnością mogę polecić ten hotel.

Łukasz

• Zalety Miła obsługa, pomocni, posiłki świeże i smaczne, każdy znajdzie coś dla siebie do zjedzenia, wi-fi w pokojach, super animatorki prowadzące przeróżne zabawy zarówno dla dzieci jak i dorosłych, transport na plażę i do miasta...
    • Wady Troszkę przyniszczone łazienki, bus na plażę i do miasta z ograniczeniami

Jeśli chodzi o wakacje w tym miejscu to polecam... Super miejsce ze świetną obsługą. Jedzenie zawsze świeże, ciepłe, nigdy niczego nie brakowało. Kelnerki miłe, kibicowały dzieciom w jedzeniu. Pokoje codziennie sprzątane dokładnie. Niektórzy mówią że daleko od plaży, 10, 15 minut spacerkiem a dla bardziej leniwych bus z hotelu, który zawoził i przywoził z plaży.... jeden minus że trzeba zapisywać się na bus minimum dzień wcześniej bo zabiera on ograniczoną liczbę osób i kto pierwszy ten lepszy. Pokoje klimatyzowane, sypialnia osobno, salon osobno. Dla osób wybierających się do Zoomarine: weźcie ze sobą stroje kąpielowe bo przydadzą się, nam niestety pani rezydent zapomniała o tym powiedzieć a jest tam dużo wodnych atrakcji. Ogólnie wczasy zaliczam do bardzo udanych mimo przygody w drodze powrotnej (awaria samolotu) ale takie rzeczy się zdarzają i na to biuro podróży nie ma wpływu..

Bielak Krzysztof

• Zalety Hotel ładny czysty i zadbany godny polecenia

Bardzo dobra obsługa żetelna animacje polskie ????????????????????????????????

Marcin z rodziną

• Zalety duże pokoje, miła obsługa, niedaleko do plaży, dobre jedzenie, dwa baseny, świetne animacje

Dla nas REwelaCJA ! Kameralne położenie w cichym, spokojnym miejscu. W okolicy dużo barów restauracji gdzie można dobrze i niedrogo zjeść. Trzeba jakieś 15 min aby dojść do plaży ale za to JAKIEJ PLAŻY !!! Przepiękne klify, drobniutki i jasny piasek, w prawo i lewo po kilka kilometrów szerokiej plaży ( koło godz 17 ocean się tak cofa że spokojnie można boisko piłkarskie na plaży robić - od klifów do wody około 120 metrów). Idąc około 2 km w prawo zaczynają się przepiękne małe kameralne plaże otoczone bajecznymi klifami. Dla leniwych jest darmowy bus hotelowy do plaży i pobliskiej większej miejscowości - Albufeiry. Pokoje są naprawdę bardzo duże z wydzieloną sypialnią i aneksem kuchennym, który jest kompletnie wyposażony (lodówka, mikrofala, sztućce, talerze, literatki itp). Dwie klimatyzacje wewnątrz. Pokoje codzienne sprzątane. Dokładnie sprzątane. Posiłki bardzo smaczne i urozmaicane. Codziennie było kilka nowych dań. Obsługa Bardzo zgrana ze sobą oraz uprzejma dla gości. Od połowy czerwca są animacje zarówno dla dzieci jak i dorosłych a POLSCY animatorzy naprawdę WYMIATAJĄ !! Młodzi studenci a potrafią zabawić i młodszych i starszych. Patryk - wielki szacun dla Ciebie ;-) Dwa baseny (północny i południowy) zadowolą zarówno dzieci jak i starszych. Na jednym odbywają się animacje aby przy drugim można było spokojnie i w ciszy odpocząć. Jesteśmy MEGA zadowoleni. POLECAMY !!!

A i A

• Zalety Hotel spokojny, cichy. Pokoje duże i wyposażona kuchnia (toster, mikrofala, czajnik, piekarnik, talerze, sztucce, szkło). Przepiękna plaża z klifami , szeroka i piaszczysta rekompensuje moim zdaniem wszystkie wady. Ogólnie polecam ten hotel.
    • Wady Odległość od plaży (ok 1,5km), która w zasadzie może być zaletą, jednak po opalaniu droga może być mecząca (idzie się po schodach). 4x dziennie kursuje tu busik hotelowy, jednak trzeba zdeklarować się dzień wcześniej, co do godzin korzystania z niego. Czasem niestety zdarza się, że brakuje miejsca. Sprzątanie pokoju wprawdzie odbywa się codziennie, jednak na umycie szklanki nie ma co liczyć. Sprzątanie ogranicza się do pozostawienia nowych ręczników i \\\"przemycia podłogi\\\". W dniu wyjazdu nie było możliwości przedłużenia pobytu w pokoju, trzeba było go wiec opuścić o 11.00, a wyjazd z hotelu był dopiero o 16.00. Mało komfortowa sytuacja, trzeba jakoś zagospodarować ten czas, traci się status all inclusive, choć przysługuje jeszcze obiad. Jedzenie po kilku dniach staje się monotonne. Brakuje dla dzieci jakichs naleśniczków lub placuszków. Pizza była tylko 1 x.

Pobyt w Luna Alpinus zaliczam do udanych. Przede wszystkim zachwycające klifowe wybrzeże. Polecam spacer do miejscowości Villamoura idąc w lewo plażą, ok 8km w jedną stronę. Dochodzi się do mariny z dużą ilością uroczych knajpek. I wycieczkę do Albufeiry, ślicznej miejscowości portowej. Kursuje tam bus hotelowy, trzeba zapisac się dzień wcześniej, ale tez spod hotelu jeździ autobus lokalny, co ok 40min, podróż trwa ok 15min i kosztuje ok 3E.

3josh

• Zalety duże przestronne pokoje ( salon, sypialnia, łazienka, kuchnia i balkon ), czysto
    • Wady 20 min od plaży ( niby nie daleko ale jak się wraca po całym dniu na plaży to ciężko ), mały basen i teren do niego przyległy ( stare, zepsute leżaki ), 8km od dużego miasta Albuferia

Ogólnie pobyt uznaje za udany, miał swoje plusy i minusy. Jedzenie dobre ale monotonne, przez pierwsze 3 dni super a potem już się traci smak na angielskie śniadanka. Na plaże oraz do miasta można podjechać busikiem hotelowym ( za darmo - po uwcześniejszym zapisaniu się w recepcji ) - niestety 16 osobowy więc nie zawsze jest miejsce i jeździ rzadko bo 4 razy przed obiadem i 4 po obiedzie. Dodatkowo obok hotelu jeździ komunikacja miejska Eva za 3,25e można dojechać do Albuferii, a z tamtad z dworca można dojechać wszędzie ( Lagos, Faro, Lizbona, Porto, Sevilla ) problem jest tylko z powrotem do hotelu bo ostatni autobus w stronę hotelu jest o 20 więc późniejszy powrót tylko Taxi do 15 e ( postój taxówek przy gł ulicy Oura, ciężko złapać taxi i trzeba swoje odstać ). Plaża " hotelowa " ( publiczna ) - Falesia przepiękna, wielka, piaszczysta - warto iśc na zachód lub wschód słońca , mi bardziej podobała się plaża Oura ( w Albuferii, można dojechać hotelowym busikiem ) moim zdaniem przepiękna magiczna ( dużo sportów wodnych atrakcji na plaży ). Portugalia magiczna, piękne widoki, sympatyczni ludzi ( wszyscy mówią po angielsku - łatwo się można dogadać ), polecam wycieczkę do Lizbony, napewno szybko jej nie zapomnicie, dużo wartych do zobaczenia miejsc ( polecam oceanarium - 17 e wstęp , przejażdżka tramwajem 28e my kupowaliśmy bilet 24h za 10e na metro autobus i tramwaj). Podróż trochę męczoca bo prawie 4 h, różnica czasowa 1h w tył. Do hotelu przyjechalśmy na kolację na godzinę 21, wyjeżdżaliśmy o 16, o 11 kończy się doba hotelowa a więc musieliśmy się wymelodwać i błąkać po hotelu do 16, ostentacyjnie przecięto nam bransoletki All In ( choć w dzień pzyjazdu straciliśmy cały dzień ) izezwolono nam zjeść obiad ( WOW ). Polecam PORTUGALNIĘ nie koniecznie z tym hotelem. Pozdrawiam w razie pytań 3josh@op.pl :)

Grzegorz

Na wstępie muszę zaznaczyć, że zazwyczaj nie zamieszczam opinii o hotelach w których spędzam wakacje i nie posiadam natury pieniacza szukającego dziury w całym. Wybierając tą ofertę kierowałem się opiniami innych gości hotelowych. Rzadko się zdarza, aby niemal wszystkie opinie o hotelu były pozytywne, a tak było w przypadku hotelu Alpina. Nie wiem kto to pisał ale moje odczucia są zgoła odmienne. Od 12 lat regularnie wyjeżdżam przynajmniej raz w roku na wczasy zagraniczne ale to były moje najgorsze wakacje. Pokój i łazienka lata świetności już dawno mają za sobą. Wyżywienie to katastrofa. Każdego dnia te same posiłki na śniadanie /zimna jajecznica i bekon/ .. Pozostałe posiłki ograniczały się w zasadzie do pieczonej lub duszonej ryby i grillowanego mięsa /wszystko zimne/. O zupach lepiej nie wspominać... Każdego dnia ten sam rodzaj mrożonego ciasta ... Naczynia niedomyte..otłuszczone. Czary goryczy dopełniały karaluchy maszerujące po stołówce podczas niedzielnego śniadania. Plaża oddalona o dwa kilometry od hotelu, a terminy odjazdu hotelowego busika i czas wydawania posiłków skutecznie zmuszały do rezygnacji z korzystania z tej formy komunikacji. Żenujący jest zwyczaj obcinania opasek przez recepcjonistkę natychmiast po zdaniu kluczy /doba hotelowa do godziny 11/. Jedynym jasnym punktem w tym wszystkim była sympatyczna rezydentka, Pani Karolina.

Jacek
    Pobyt: Sierpień 2016

• Zalety Duże pokoje typu studio z aneksem kuchennym, świetnie prowadzone animacje przez Panie z Rainbow Tours
    • Wady Odległość od plaży, kłopoty z dowozem na plażę, bardzo skromna formuła all-incl, brud wokół basenu, kolejki do wejścia do restauracji i do barów, godziny otwarcia barów (jeden: 10:00-18:00, drugi od 14:30)

Hotel zasługuje na max. 3 gwiazdki. Jedzenie smaczne, aczkolwiek zdecydowanie monotonne, formuła all inclusive w wersji bardzo oszczędnej. Wieczorem czynny jeden bar, obsługiwany przez jednego barmana (zarówno dla all-incl jak i Klientów płacących za napoje i alkohole). Kolejki do wejścia do restauracji, kolejki do baru po jakikolwiek napój, z wyjątkiem filtrowanej wody kranowej. Dwa baseny po przeciwległych stronach hotelu. Czystość wokół większego z nich... "zdecydowanie kontrowersyjna". Leżaki, choć zdezelowane, sa dostępne w wystarczającej ilości. Plusem są bardzo duże pokoje typu studio z aneksem kuchennym, jednakże ich wyposażenie w wielu przypadkach wymaga pilnej wymiany. Plaża Praia de Falesia znajduje się ok, 1,5 km od hotelu. Jest piękna, piaszczysta. Woda w oceanie jest czysta i ciepła (sierpień), a fale dają sporą dawkę frajdy. Reasumując: Algarve - jak najbardziej, Hotel Luna Alpinus - niekoniecznie.

Dominika
    Pobyt: Sierpień 2013

• Zalety duży przestronny wygodny dobrze plaza ok. 12 min drogi na piechotkę po spokojnej dzielni 3 baseny dobre lażaki jedzenie ok obsluga mila, uczynna
    • Wady raczej brak.

Bardzo czysto i miło. wieczorne animacje nie zbyt halasliwe i w bardzo dobrym tonie. miła obsługa. czysto. duze pokoje. ładne widoki. super plaza. dobra miejscówa wypadowa do zwiedzania algarve w jedna i druga stronę. polecam na 100%.

Pobyt: Lipiec 2015

• Zalety .
    • Wady .

Hotel dobry, czysty, pokoje bardzo duże. Jedzenie smaczne choć bez rewelacji, śniadania codziennie takie same - nie jestem wybredny więc głodny nie chodziłem. Wifi w lobby bardzo wolno działa był nawet problem wysłać zdjęcie przez whatsappa nawet gdy było mało ludzi korzystających z neta. W pokoju wifi płatne. Fajne animacje, obsługa miła, bezproblemowa. Brakowało mi tylko małego placu zabaw dla dzieci, których w hotelu jest bardzo dużo.