Opinie o hotelu Aminess Grand Azur
Chorwacja / Dalmacja Południowa

Aminess Grand Azur: obiekt, basen

• Hotel położony tuż przy żwirowej plaży
  • Bezpłatny Internet w lobby i w pokojach

Bogdan
    Pobyt: Czerwiec 2016

• Zalety Bardzo czysto, miło.
    • Wady Animacje na nie najwyższym poziomie.

Lokalizacja jest wprost wymarzona do odpoczynku. Bardzo miło będę wspominać ten pobyt.

alicja
    Pobyt: Wrzesień 2015

• Zalety hotel zapewnia bardzo dobre warunki.Położony przy plaży, ładny widok morze albo panorama górska, część hotelu balkony.winda, pokoje sprzątane codziennie, miła obsługa. posiłki na tarasie z widokiem na morze, urozmaicone posiłki, dużo potraw regionalnych.
    • Wady wad nie doszukałam się

bardzo dobry hotel, przy plaży, sąsiadujący z bardzo bardzo czystym morzem, słona woda, unosząca osobę pływającą na powierzchni.z hotelu promenada do centrum miasta, gdzie polecam wspaniałe lody.można codziennie brać udział w wycieczkach, np. wyspa Corcula.Chorwacja jest przepiękna a Orebić jej najpiękniejszym miastem. jestem bardzo zadowolona z usług hotelu i polecam go znajomym.

Pobyt: Wrzesień 2015

• Zalety Czysty, przestronny, zadbany. Wspaniała obsługa. Pięknie położony. W pełni zasługuje na 4 gwiazdki. Jedzenie świeże, duży wybór rożnych dań.

Urokliwe miejsce. Piękne widoki. Bardzo dobre jedzenie. 15 minut spod hotelu łódką do miasta Korcula, 10 minut spacerem do centrum miasta Orebic. Krystaliczne morze. Nasza ocena 10/10

Maria

WITAM ZAPLACILAM B. DUZE PIENIADZE ZA POKOJ Z BALKONEM I WIDOKIEM NA MORZE -JAK SIE OKAZALO POKOJ MALUTKI (BEZ MOZLIWOSCI ZAPARZENIA KAWY CZY HERBATY A HOTEL 4 GWIADKOWY)I OWSZEM Z WIDOKIEM NA MORZE ALE I OGROMNA RURE O SR.OK. 40 CM-NIEDOPUSZCZALNE ABY TAKI POKOJ ZA TAKIE PIENIADZE W HOTELU 4 GWIAZDKOWYM. POZA TYM JEDZENIA DUZO ALE MONOTONNE I PERSONEL NIEREFORMOWALNY- JESLI CHODZI O PRZYGOTOWYWANIE LUNCH PAKIETU-PASKUDNY ZIMNY SZNYCEL W PANIERCE (A CO BY SIE STALO GDYBY POWIEDZIEC TURYSTOM ZE MOGA SOBIE W CZASIE SNIADANIA ZROBIC NA DROGE KANAPKI?? POZA TYM DECYDUJAC SIE NA WYJAZD WYBRALAM SNIADANIA I OBIADO-KOLACJE (Z RAINBOW TOUR A NA MIEJSCU ZOSTALAM POSTAWIONA PRZED FAKTEM DOKONANYM -TYLKO OPCJA ALL INCLUSIVE I TRZEBA DOPLACIC).TAK WIEC PODSUMOWUJAC -CENA ABSOLUTNIE NIE ADEKWATNA DO OFERTY -POZOSTAWIA DUZO DO ZYCZENIA A WIEM COS NA TEN TEMAT BO BYLAM JUZ W WIELU HOTELACH 4 GWIAZDKOWYCH ! POZDRAWIAM

Michał Goleniów
    Pobyt: Sierpień 2013

Jeżeli ktoś szuka rozrywki jak na Majorce ( dyskoteki itd. ) kompletnie odradzam. Jeżeli ktoś nastawia się na czynne spędzanie czasu , nurkowanie , zwiedzanie , wspinaczka , windsurfing , gorąco polecam. Hotel jak i obsługa bez zastrzeżeń. Otoczenie "wysadza z butów" super :-) Dla osób wędkujących , tak jak ja , rewelka!! Jednym słowem miałem razem z córką wszystko to czego pragnęliśmy. Odległość do Dubrownika 1,5 godziny jazdy samochodem o widokach nie trzeba wspominać. Polecam.

Martucha :)
    Pobyt: Sierpień 2012

Hotel położony jest na półwyspie Peljesac w zachodniej części miejscowości Orebic, otoczony lasem piniowym, z bezpośrednim dostępem do żwirowej plaży. Do centrum Orebica prowadzi nadmorska promenada (ok 1 km). Budynek oraz teren wokół hotelu bardzo zadbany i czysty. Hotel posiada spory basen oraz brodzik dla dzieci. Codzienne animacje przy basenie (joga, aerobik, aqua aerobic, boccia, rzutki, siatkówka itp.) oraz mini klub dla dzieci, a wieczorami mini disco dla dzieci, oraz program animacyjny (quiz muzyczny, muzyka na żywo, dyskoteka itp). Internet przewodowy jest dostępny w pokojach hotelowych i jest bezpłatny. Natomiast w recepcji WIFI. Obsługa hotelowa bardzo uprzejma i przyjaźnie nastawiona do gości. W hotelu znajduje się restauracja z tarasem. Ponadto w hotelu mieszczą się cztery bary. Ilość i jakość posiłków bez zarzutów. Na formułę all inclusive składa się: śniadanie, obiad, kolacja oraz w ciągu dnia kawa, herbata, przekąski, lody oraz napoje alkoholowe i bezalkoholowe. Wszystkie posiłki w formie bufetu. Menu różnorodne, każdy znajdzie coś dla siebie. Pokoje małe, ale przytulnie i schudnie urządzone z łazienkami oraz balkonami (większość pokoi posiada balkony francuskie). Hotel sprawia bardzo pozytywne wrażenie. Godny polecenia!

Dorota Rodowska
    Pobyt: Wrzesień 2012

Doskonały pomysł na odpoczynek po tygodniowej objazdówce. Nienatrętni animatorzy, w porę przypominający o swojej obecności proponują co mogą i to naprawdę wystarczy. Pokój na II piętrze z widokiem na morze i balkonem francuskim był co prawda z widokiem na dach restauracji ale na morze również - co zupełnie się ze sobą nie kłóciło - nalezy jednak mieć na uwadze zapachy z restauracji, które dość szybko docierają do pokoju jeśli ma się otwarte okno. Pokój duży,klimatyzowany, z dwoma łóżkami, fotelem, biurkiem, stolikiem, szafką z wmontowaną mini-lodówką, szafą dwudrzwiową. W łazience czysto, ręczniki wymieniane codziennie, łazienka myta codziennie. To jedyny hotel w którym w brodziku nie ma grzyba a panie sprzątające w swoim wyposażeniu miały szczoteczki do zębów, którymi domywają łazienki. Personel uprzejmy, uśmiechnięty i ten sprzątający, techniczny i w recepcji. W restauracji faktycznie po tygodniu wieje nudą w menu a to co zostało z obiadu (oczywiscie nie z resztek zebranych z naszych talerzy ale z tego co bylo nietknięte na bufetach) pojawiało się w nowej wersji na kolację - smacznie, czysto, z możliwością połaczenia składników wedlug własnego uznania. Lokalne alkohole są niekiedy lepsze od tych markowych - Chorwaci wiedzą jak zrobić dobry alkohol - wspaniałe brendy, słodkie wino Prosek - jakoś podczas pobytu nikt nie narzekał i wszyscy prosili o jeszcze. Bar przy basenie musi podawać napoje w plastikowych kubkach ze względów bezpieczeństwa. Kultura osobista wielu osobom nie pozwala na odniesienie zużytych naczyń, że już o wyrzuceniu plastikowych do śmietnika nie wspomnę. Ci sami pewnie zaraz chcieliby odszkodowanie gdyby po spożyciu wdepnęli w pozostawioną przez siebie szklaneczkę i się pokaleczyli. Z leżakami jest problem poza obszarem basenu o czym wszyscy, którzy znaleźli się w Grandzie za posrednictwem biura podrózy, winni wiedzieć. Tak jak wszędzie są miejsca gdzie leżeć nie wolno. A my chcemy za darmo i wszędzie. Super odpoczynek. Cisza i spokój, chyba że trafią się krzykliwi Polacy lub Francuzi.

anna galewicz
    Pobyt: Sierpień 2012

Niestety negatywnie oceniam "opiekę " Pani rezydentki biura Itaka z którego był zakupiony wyjazd.Pani nie była uchwytna pod nr tel który sama podała oraz nie stanowiła żadnego oparcia w sprawie na której mi zależało ( na szczęscie sprawa byłą jednorazowa i wszystko załatwiłam sama)

krozn
    Pobyt: Lipiec 2012

Napisano chyba już wszystko. Zwrócę raz jeszcze uwagę przede wszystkim na permamentny problem z leżakami - szczególnie w weekend - korzystają w dużej mierze z nich miejscowi (bez opasek all) bo teren jest nieogrodzony i każdy może korzystać z basenu czy leżaków a obsługa nie reaguje na skargi z tego powodu. Jedzenie obfite choć dość monotonne i w dużej mierze z recyklingu. Pokoje od strony morza (sea view) - przynajmniej te z balkonami francuskimi - w wariancie 2+1 stają się niezwykle ciasne - rozłożenie fotela likwiduje jedyny wolny skrawek pokoju na coś innego niż przejście między łóżkami. Animacje fatalne, animatorzy (4 osoby) nie wykraczają praktycznie poza rozciąganie, wodny aerobik. Pozostałe animacje często nie dochodzą do skutku gdyż jedyna o nich informacja to wywieszka w lobby. W czasie animacji można czekać i się animatora nie doczekać... Boisko do siatkówki (z napisem, że hotelowe) praktycznie ciągle zajęte przez miejscowy obóz młodzieżowy - próba dołączenia się do gry z góry skazana na porażkę. Wyobraźnia barmanów w zakresie miksowania (w 2 barach all) ograniczona do wydania bądź samego alkoholu (polecam likier gruszkowy jeśli ktoś lubi na słodko lub trawaricę jeśli ktoś lubi ostrzejsze klimaty), bądź alkoholu rozcieńczonego przez lokalną colę, fantę lub sprite'a (tonic nie jest dostępny). Ewentualnie można sobie samemu dołożyć lodu. Trochę mało satysfakcjonujące. Polecić można za to świetną pizzę (między 13 a 15-tą) w barze przy basenie. Internet (WiFi)w lobby b.wolny zaś zasięg nie obejmuje już stolików przy barze all (w korytarzu na stołówkę). Pokoje czyste i zadbane. Brodzik miałem co 2 dni myty... Ręczniki były zmieniane. Nie ma gdzie rozwiesić (balkon francuski!) wilgotnych kostiumów kąpielowych czy nawet b.małej przepierki. Ogólnie mam mieszane odczucia - w porównaniu z pobliskim Komodorem gdzie spędziliśmy 1 noc to Grand jest luksusem. Z drugiej zaś tych kilka niedoróbek pozostawiło jakiś niedosyt i przekonanie, że w tej kategorii mogłoby być lepiej.

kika
    Pobyt: Lipiec 2012

Wróciliśmy 17 lipca. Jestem zaskoczona poprzednim wpisem bo pobyt w hotelu był ok. Pokoje były sprzątane codziennie, co drugi dzień wymieniano ręczniki, a co trzeci pościel, sejf w pokoju bezpłatny. Jedzenie również było dobre i nie brakowało świeżych owoców - soczyste arbuzy i melony, były też śliwki i jabłka oraz owoce z puszki ananas i brzoskwinia. Posiłki mogły się wydawać monotonne przy 2 tyg. pobycie. Jeśli chodzie o podawanie napojów w plastkikowych kubkach to tylko w barze przy basenie. Potwierdzam wczesną rezerwację leżków, bo było ich mało w stosunku do ilości gości. Słaba animacja.