Kiten Temperatura 8°C grudzień / Średnia temperatura

Kiten
Bułgaria Bułgaria / Słoneczny Brzeg

Małe miasteczko na wybrzeżu Bułgarii, usytuowane między miejscowościami Primorsko i Carewo, w odległości 45 km na południe od Burgas oraz 26 km od Sozopola.

Atutem miejscowości jest malownicza zatoka z szeroką i piaszczystą plażą. Miejscowość jest malutka, ale nie brak w niej atrakcji, przytulnych hoteli i miejsc, świetnie nadających się na spacery i romantyczne przechadzki.

W Kiten panują dobre warunki do żeglowania i pływania na desce, a w potrzebny sprzęt można się zaopatrzyć w przystani jachtowej. Znajdziemy tu również boiska sportowe, a przy hotelach korty tenisowe, baseny i szereg innych udogodnień.

[foto1]Miasteczko obfituje w liczne restauracje i bary. Szczególnie polecamy te na świeżym powietrzu, usytuowane w zielonych park i ogrodach. Miłośnicy nocnego życia będą mieli okazję pobawić się w tutejszych dyskotekach, a wielbiciele wodnych zabaw - poszaleć na zjeżdżalniach wodnych.

Zaraz przy plaży jest rzeka – świetne miejsce dla wędkarzy, zwolenników spokojnego wypoczynku oraz kajakarstwa.

To właśnie w Kiten możemy zobaczyć jedno z najbardziej urokliwych miejsc na świecie, gdzie błękit morza harmonijnie współgra z krajobrazem rezerwatu lilii wodnych.
Przeczytaj także: Miasta w Bułgarii