Mauritius Temperatura 30°C marzec / Średnia temperatura

Mauritius Mauritius

Kurs średni wg NBP
1 MUR = 0,094300 PLN 04.03.2021
Stolica Port Louis
Powierzchnia 1 860 km2
Ludność 1 179 368
Język Kreolski, angielski i francuski.
Napięcie 220 V
Waluta Rupia (MUR). (MUR)
Opis
"Mauritius został stworzony zanim powstał Raj i posłużył jako model jego budowy" Mark Twain, kwiecień 1896. To jedno z najlepszych określeń tej cudownej, jedna z najpiękniejszych wysp archipelagu Maskaren. Laguny i plaże Mauritiusa należą do najpiękniejszych na świecie. Wyspa posiada bajeczny podwodny ogród koralowy o powierzchni około 300 km2 - idealne miejsce do nurkowania. Jej piękne białe plaże i błękit oceanu ze swoimi pełnymi niespodzianek rafami koralowymi zachwycą każdego.

Luksusowe hotele osadzone wśród tropikalnych ogrodów, kulinarne smakołyki i egzotyczne drinki to tylko niewielka cząstka tego co przyjezdnym jest oferowane na miejscu. Mauritius to także urozmaicony ogród, pokryty w większości przez zielony ocean trzciny cukrowej, której długie liście wiecznie tańczą w rytmie pieszczotliwych pasatów. Nad wnętrzem kraju dominują trzy szczyty o wysokości ponad 800 metrów n.p.m. Z wierzchołka wygasłego wulkanu Trou aux Cerfs widać całą północną część Mauritiusa oraz duże połacie oceanu ? aż po wyspę Reunion.

Afrykańskie rytmy i tradycje, indyjskie aromaty i kolory, azjatycka kultura i europejski komfort sprawiają, że wyspa ta staje się wymarzonym miejscem na spędzenie urlopu. Pobyt na Mauritiusie stanowi prawdziwy koktajl wrażeń i doznań , wywołanych tu i ówdzie, czy to na zakręcie górskiej drogi czy to znowu na zagubionej plaży. Wszystko się tu miesza: czarujące Indie, błyszczące, przeźroczyste laguny, ożywione kreolskie targowiska, podwodna fauna o zadziwiającej różnorodności, tajemnicze pierwotne lasy, wyśmienite kombinacje tutejszej kuchni, radość sportów wodnych i dyskretna sztuka hotelarska.
Klimat
Na Mauritiusa można się wybrać o każdej porze roku. Temperatury są najwyższe pomiędzy listopadem a kwietniem. Pomiędzy końcem grudnia a końcem lutego mogą czasami wystąpić cyklony. Temperatury obniżają się między majem a październikiem. Temperatura wody nie schodzi jednak nigdy poniżej 22 st.C. Pory roku na półkuli południowej są przeciwstawne do naszych. Lato: od listopada do kwietnia (klimat zwrotnikowy), Zima: od maja do października (klimat podzwrotnikowy).