Cha Am Temperatura 32°C styczeń / Średnia temperatura

Cha Am
Tajlandia Tajlandia / Bangkok

Przeczytaj informacje o regionie:
Położone w odległości ok. 180 km od Bangkoku jest jednym z najstarszych nadmorskich kurortów Zatoki Tajlandzkiej. Na wschód od miasta leży piaszczysta szeroka plaża ocieniona drzewami kazaurowymi.

Egzotyczny charakter tego miejsca oraz starannie pielęgnowane warunki naturalne, które stanowią piękne tło dla wypoczynku człowieka, ściągają tu co roku szereg gości z całego świata. Na słabo zaludnionym wybrzeżu są niskie wzgórza zachwycające różnymi odcieniami zieleni, gaje palm kokosowych, plantacje kauczuku oraz przepiękne urocze plaże , które tylko zachęcają do wypoczynku.

Cha-am jest umiejscowione 41 km od zabudowań gdzie 2 kilometrowa droga rozgałęzia się na lewo w stronę plaży. Plaża Cha-am jest najpiękniejszą w okręgu chang-Wat Phetchaburi. Kiedy Hua Hib stało się popularne, gościło wysokich rangą członków rodziny królewskiej. Próbowali oni przenieść centrum prowincji do Cha-am, kiedy zdali sobie sprawę z jego piękna. Od kiedy Cha-am stało się bardziej znane światu, zostało rozbudowane i wypromowane stając się wreszcie odrębnym regionem.
Narodowe Koleje Tajlandii oferują specjalne połączenie do Cha-am, w każde wakacje.

Wokół Cha-am

Wycieczki i transport do wielu miejsc wokół Cha-am jest organizowany przez większe hotele. Można także skorzystać z odchodzących regularnie i niedrogich autobusów. Do najbardziej popularnych środków transportu należy trishaw mieszczący dwoje pasażerów.

Jedzenie i rozrywka

Hotele oferują doskonałe restauracje, serwujące przeróżne rodzaje kuchni. Kodatkowo w Cha-am znajduje się kilka prostych lecz bardzo dobrych restauracji, gdzie lokalną specjalnością są pyszne, świeże owoce morza
[foto1]Do wieczornej zabawy przeznaczone są salony i kluby nocne w większości hoteli. Z drugiej strony nocne sklepy zapewniają wiele przyjemności amatorom zakupów. Najbardziej przyciągają lokalne wyroby z jedwabiu i bawełny oraz owoce morza i kanom, tajlandzkie słodycze.

Warto zobaczyć:

Tama Keang Krachan- mieści się w Amphoe Tha Yang, 51 kilometrów od Cha am. Można tam dojechać na dwa sposoby: pierwszy- należy jechać do Amphoe Tha Yang następnie po przejechaniu dalej 30 kilometrów do miejsca gdzie znajduje się tama.

Plaża Chao Samran- ta plaża, 51 kilometrów od Cha am była kiedys najbardziej popularną. Legenda mówi, że król Nerasuan Wielki i król Eka Thotsarot mieli w zwyczaju składać tam wizyty. Spędzali tam tyle czasu, że obecna plaża nazywana jest plażą królewskiego wypoczynku

4 kilometry dalej leży Leam Luang- dwu kilometrowa plaża z pokryta bajecznie białym piaskiem

Muzeum Narodowe Phra Nakhon Khiri- otwarte od 9 do 16 każdego dnia
Bilet: 10 baht za osobę
Przeczytaj także: Regiony w Tajlandii Miasta w Tajlandii