Marmaris Temperatura 13°C luty / Średnia temperatura

Marmaris
Turcja Turcja / Wybrzeże Egejskie

Przeczytaj informacje o regionie:
Na południowym zachodzie Turcji, które słynie z urozmaiconego krajobrazu z romantycznymi zatokami leżą dwie miejscowości wypoczynkowe: Marmaris i Icmeler. Jest to jedna z najbardziej atrakcyjnych miejscowości Wybrzeża Egejskiego. Błękitne morze i zbocza zielonych gór wpadających prawie do morskiej toni stwarzają krajobraz niezwykły i wyjątkowo piękny.

Marmaris zachwyca antycznymi i średniowiecznymi zabytkami kultury, oryginalną starówką z regionalnymi barami, kawiarniami i bazarem z wyrobami skórzanymi, biżuterią, odzieżą i dywanami. W wielu sklepach jest tutaj serwowana turecka herbata lub kawa, w większości jako znak gościnności. W pubach na promenadzie można też skosztować tradycyjnych tureckich trunków. Oprócz otaczających brzeg wąskich plaż, Marmaris oferuje też okazały port jachtowy. Tereny wybrzeża tureckiego tchną starożytnością, bowiem historia tego regionu sięga ok. 5000 tysięcy lat w przeszłość. Atmosfera archaiczności zaklęta w licznych zabytkach i monumentalnych budowlach przyciąga do Marmaris miłośników historii i sztuki.

[foto2]W Marmaris każdy znajdzie coś dla siebie - aktywni sportowo wczasowicze i ci, którzy szukają wieczornej rozrywki z pewnością nie będą mogli narzekać na brak bazy sportowo-kulturowej, gdyż wypożyczalnie sprzętu turystycznego oraz liczne puby i dyskoteki na samym wybrzeżu i w centrum występują w dużej ilości. Zachwyceni będą również ci, którzy do Marmaris przyjechali, aby odpocząć w cieniu egzotycznych palm, wylegując się na ciepłych plażach. Doskonałymi miejscami na wypoczynek z dala od miejskiego zgiełku są liczne ciche zatoczki wybrzeża. Mała, położona w ładnej zatoczce sąsiednia miejscowość Icmeler podoba się ze względu na delikatnie opadającą plażę piaskowo-żwirową, promenadę plażową i swoistą atmosferę. Można do niej dotrzeć pieszo wzdłuż promenady nadbrzeżnej.

Dojazd autobusem z lotniska do Marmaris około 1 h
Przeczytaj także: Regiony w Turcji Miasta w Turcji