Ogłoszenie

Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.

Cayo Coco czy Cayo Guillermo?

Przerwany
Ten wątek jest zamknięty
X
X

• Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

Może we wrześniu i pażdzierniku hotele mają lepsze ceny,bo jak sprawdzałam ten listopad to niezbyt ciekawie to wyglądało

Komentarz

Julka(tu)
      czy ktoś z forumowiczy korzystał ze strony i lini Solwayscuba ? czy tam ceny są stałe.. czy bywają jakie lasty:X widzę że taki przelocik z Hawany na Cayo Coco / Guilermo to koszt 94 euro w 1 stronę za 1 os
      http://www.solwayscuba.com/domestic-flights/

Komentarz

Bepi może napisz do Polki która mieszka na Kubie i pomaga w organizowaniu wycieczek po wyspie.Nawiązaliśmy z nią kontakt podczas planowania wyjazdu na Kube.Może coś Ci doradziJej adres e-mail magda9magda@gmail.com

Komentarz

dzięki Julka(tu) namiar sobie zapisałam
          generalnie jak dla mnie hotele jesienią na Kubie są tanie na wysepkach Cayo coco czy Guilermo np 5 dni w takim Ibeostarze czy Melia 4*-5* w all oczywiście-Dto koszt na glowe 210-250 euro, w Havanie hotel HB od 35 e za dobe za głowe więc dla mnie cenki malinowe.. za to co te hotele oferują><><><o-Di ile litrów Hawany Club mojego ulubionego rumu przepłynie w moim żyłach><

Komentarz

To za Kube-D

Komentarz

-Dza tanie bilety >
              Wynalazłam bardzo fajne hotele w Hawanie takie klimatyczne w stylu kolonialnym w samym centrum starego miasta w takiej kolonialnej ale zadbanej kamienicy ,gdzie pod balkonem toczy się normalne życie mieszkańców Kubyto bym sobie mogła wieczorami siedzieć na chodniku z kubańczykami i cygaro podpalaći rum podpijac

Komentarz

Bepi jak coś "wyknujesz" to daj znać (tu)
                też widziałam te cenki na loty....marzenie na jesień (tu)
                jedynie z Kubą nie dowierzam,że tam się tak wszystko załatwić jak ....w "innych cywilizacjach" np.wypożyczenie auta itp. - zawsze większość jeżdzi na "pakiecik" - dlatego mało jest opisów o turystyce indywidualnej ,a co wtedy z tą nieszczęsna kartą turysty - ichnia wizą ?? na lotnisku ?? czy trza tu , na miejscu załatwiać ...??

Komentarz

Daguś, ja Kubę to teraz tylko na własną rękę, inaczej nie wchodzi w gre :Ptym razem, my auta nie mamy w planach wyporzyczać bo nie ma kto kierować-Do( a o suchym na wakacjach 8-)8-)8-)ale na miejscu można robić różne konszaftyz kubańczykami i to mi się na Kubie podoba ,my za 1 razem jak jechalismy do Hawany to z jakimś szwagrem od kelnerki w naszym hotelu ,w mercedesie z zaciemnionymi szybami, akcja ( (a jeszcze nas Policja zastawiła, pewnie kierowca dał łapówę i gitjechalismy dalej, bo prywatne ososby tam nie mogą przewozić turystów w samochodach tylko taxia te zaś zdzieraja:X

Daguś jak coś wypatrzysz na wrzesień /październik daj znaka

Ps. czy ktoś się orientuje czy na Cayo Coco i Guillermo można wypoczyczyć skuter i jakie są ceny na 1 dobe? czy na Playa Pilar mozna sobie samemu skuterkiem podjechać?

Komentarz

Wiza i karta turysty

Wniosek o kartę turysty (działającą tak jak wiza) należy złożyć w Konsulacie Kuby w Warszawie. Paszport musi być ważny trzy miesiące od daty opuszczenia Kuby. Karta kosztuje 22 ?. Wymagana jest rezerwacja biletu i pierwszego noclegu. Turyści indywidualni powinni móc wykazać się posiadaniem 100 ? na dzień pobytu lub okazać kartę kredytową (co jest raczej tylko teorią). Trzeba też pamiętać, by zachować 25 ? na opłatę wyjazdową. Przed odprawą paszportową każdy turysta musi wypełnić formularz Tarjeta Internacional de Embarque y Desembarque. Podstemplowany formularz należy zachować, ponieważ bez niego nie wyjedziemy z Kuby. Kubańczycy płacą pesos (1 peso = 100 centavos).

Komentarz

aaa,,,czyli luzik (tu)

ciekawajestem czy tam np.ladując w Varadero,mozna jakś taxę dorwac,czy trzeba miec kogoś wczesniej umówionego ...???

Komentarz

ja już mam taki mętlik w głowie,gdzie bym chciała na jesień....że normalnie...prawie wariuję ><><

z jednej strony wiadomo,że daleko i ciepło i palemka i lazurek
                        z drugiej...mój Robert mówi,że on nie koniecznie daleko,że mu np.Grecja tez pasi lub tym podobne :
                        z trzeciej strony mam pomysł ,aby z samymi laskami gdzies skoczyc,ale nie wiem jak z frekwncją
                        z czwartej,cięzko teraz znajomych namówic,bo kazdy nie wie,co bedzie ...jesienią

i tak w kółko.....
                        co zobacze jakoś promocję bilecików to już mi się styki grzeją,ale....zero konkretów
                        normalnie mam jakiś dynamit w tyłku czy cuś.....bo...kombinuje jak koń pod górkę....

nie wiem czy dam rade do jakis lastów wytrzymać hihihih><><><

Komentarz

Daguś
                          tutaj też fajna relacja na własną reke i wiele rad praktycznych znajdziesz, ja też nawet jak bym teraz widziała jesienne promocje to nie moge bukować,dopiero koniec sierpnia mogę bo wtedy w pracy się juz coś klaruje..
                          Mnie się za 1 razem na Kubie bardzo podobało ale trochę rzeczy mnie wkurzało .., błąd popełniłam jeden.. bo pojechałam tam prosto po Dominikanie-)(, więc za dużo porównywałam ...i też wtedy za mało wiedziałam o Kubie.. teraz z perspektywy czasu i obejrzeniu kilkunastu programów z Kuby , wiem napewno że wróciłabym bardzo zadowolona, bo przez te 7 lat od tamtego pobytu na Kubie ,zmienilam trochę sposób rozumowania i patrzenia na świat zwłaszcza Kuby, to jest tak jak z tą Jamajką.. ja jestem oczarowana i zawsze chętnie tam wrócę ale większość osób wraca niezadowolonych po porównują z Dominikaną i wiecznie im coś tam nie pasuje..nie wolno porównywać(((kazde miejsce jest inne i ma ine atrakcje nie koniecznie zawsze musi być NAJ
                          http://www.malypodroznik.pl/swiat/kuba2011/kuba_rap.htm

http://www.malypodroznik.pl/swiat/kuba2011/kuba_blog1.htm

Komentarz

Daguś tutaj widzę cennik transferów w róznych mozliwościach
                            http://www.solwayscuba.com/transfers/havana/

Komentarz

Daguś wklejam coś , ino ubierz bryle..co nie łoślepniesz ..od tego lazuru

Komentarz

takich lazurów( to ja jeszcze chyba nie widziałam>-D

Komentarz

Trwa
                                X