Sol Palmeras

Kod oferty: WAK667111
Last minute
Kod oferty: WAK667111

Opis oferty

Region: MatanzasOrganizator: Prima HolidayKod oferty: WAK667111

Położenie

Hotel położony w Varadero około 5km od centrum, w niewielkiej zatoce. Odległości od najbliższego lotniska w Varadero wynosi 35km, a od międzynarodowego lotniska w Hawanie 140km.

W przypadku lotów do / z Hawany polecamy możliwość rezerwacji specjalnego transferu połączonego ze zwiedzaniem Hawany - City Tour po Hawanie (w 1szym lub ostanim dniu pobytu). Taka opcja jest bardzo atrakcyjna, daje możliwość poznania tego nieprzeciętnego miasta.

Plaża

Bezpośrednio przy hotelu, piaszczysta, leżaki i parasole bezpłatnie.

Hotel

KATEGORIA LOKALNA 5

Kompleks hotelowy utrzymany w karaibskim stylu należący do znanej sieci hotelowej Melia. Obiekt składa się z czteropiętrowego budynku głównego i 200 dwupiętrowych bungalowów położonych w rozległym tropikalnym ogrodzie. Idealne miejsce na rodzinne wakacje lub wyjazd z grupą znajomych. Bogata infrastruktura sportowo-rekreacyjna dla dzieci i dorosłych zadowoli nawet wymagających klientów.

Do dyspozycji gości

Recepcja czynna całą dobę, lobby, winda, sklepik z pamiatkami, fryzjer: płatny, punkt wymiany walut, restauracja główna, 6 restauracji a la carte (m. in. kuchnia włoska, owoce morza, chińska, międzynarodowa, meksykańska), 5 barów, pralnia: płatna.

Internet

Internet Wi-Fi za dodatkową opłatą.

Sport, rekreacja i rozrywka

Bezpłatnie: 2 baseny, leżaki i parasole przy basenie, piłka nożna, siatkówka plażowa.

Płatnie: masaże, jacuzzi, mini golf, korty tenisowe, sporty wodne na plaży.

Dla dzieci

Brodzik, mini klub dla dzieci, plac zabaw, animacje.

Zakwaterowanie

608 pokoi

Pokoje typu Standard dla maksymalnie 2 osób dorosłych i jednego dziecka do lat 12, wyposażone w łazienkę z wanną/prysznicem, suszarkę do włosów, klimatyzację, telewizor, telefon, sejf, mini bar, balkon. Budynek główny.

Pokoje typu Superior wyposażone tak jak pokoje Standard, zakwaterowanie dla 3 osób. Budynek główny.

Pokoje typu One Bedroom Bungalow, wyposażenie jak pokoje typu Standard, zakwaterowanie dla maksymalnie 3 osób dorosłych i jednego dziecka. Położone w Bungalowach.

Wyżywienie

All inclusive: śniadania, obiady i kolacje w formie bufetu, przekąski w ciągu dnia. Wybrane lokalne napoje bezalkoholowe i alkoholowe podawane są w wyznaczonych przez hotel godzinach.

Informacje dodatkowe

Tripadvisor choice 2021.

Hotel Sol Palmeras, Carretera de Las Morlas, Varadero, Kubahttps://www.solpalmerasvaradero.com/

Ze względu na COVID-19 niektóre udogodnienia/atrakcje/serwis hotelu mogą działać w ograniczonym czasie i/lub mogą być wyłączone z oferowania

Cena

Cena uzależniona jest od dostępności miejsc w samolocie w danej taryfie cenowej. Linie lotnicze podają ceny aktualne na chwile zapytania. W związku z powyższym ze względu na wyczerpanie się danych taryf, do momentu podpisania umowy cena może ulegać zmianom.

W przypadku bagażu, który przekracza obowiązujący bezpłatny limit (ilość sztuk lub wymiary) pobierane będą opłaty za nadbagaż. Przekroczenie dozwolonego limitu bagażu podręcznego podlegać będzie dodatkowej opłacie zgodnie z przepisami dotyczącymi nadbagażu w samolocie.

Cena zawiera-oferta z przelotem: bilet lotniczy; bagaż rejestrowany, ale z wyłączeniem przewoźnika Air France, gdzie w cenie jest bagaż podręczny do 8 kg, natomiast bagaż rejestrowany 23 kg jest za dodatkową opłatą około 300pln/szt; transfer lotnisko - hotel - lotnisko; zakwaterowanie w hotelu, wyżywienie wg oferty, opłaty lotniskowe; ubezpieczenie ERGO Reiseversicherung AG NNW, KL, obowiązkowe w przypadku wyjazdów na Kubę dodatkowe ubezpieczenie obejmujące koszty leczenia i transportu powstałe na skutek PANDEMII maksymalnie do kwoty 20.000 EUR (wartość ok. 50pln/os/tydz); OC organizatora, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG - uruchamiany w przypadku niewypłacalności touroperatora), Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP - uruchamiany w przypadku opóźnień w zwrotach przedpłat na skutek wystąpienia nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności uniemożliwiających realizację imprezy turystycznej. Składka na TFP jest bezzwrotna nawet w przypadku rezygnacji Klienta z imprezy turystycznej) VAT.

Od 26.11.2016r wszystkie oferty zawierają w cenie składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG),

Oraz od 01.01.2021 analogiczą wyskość składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP):

15PLN - za imprezy samolotowe czarterowe (za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską)

13PLN - za imprezy nieczarterowe realizowane poza Europę

10PLN - za imprezy oparte o loty rejsowe oraz autokarowe i dojazd własny na terenie Europy (za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską)

Cena zawiera-oferta z dojazdem własnym: zakwaterowanie w hotelu, wyżywienie wg oferty; ubezpieczenie ERGO Reiseversicherung AG NNW, KL, dodatkowe ubezpieczenie obejmujące koszty leczenia i transportu powstałe na skutek PANDEMII maksymalnie do kwoty 20.000 EUR; bagaż (od momentu rozpoczęcia imprezy do jej zakończenia z wyłączeniem czasu trwania dojazdu własnego), OC organizatora, VAT. Transfer na zamówienie.

Od 26.11.2016r wszystkie oferty zawierają w cenie składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFC)

15PLN - za imprezy samolotowe czarterowe (za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską)

13PLN - za imprezy nieczarterowe realizowane poza Europę

10PLN - za imprezy oparte o loty rejsowe oraz autokarowe i dojazd własny na terenie Europy (za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską)Cena nie zawiera: dodatkowego ubezpieczenia: od kosztów rezygnacji, chorób przewlekłych( ok. 68 PLN/os/tydz.), wycieczek fakultatywnych, w przypadku połączeń na Air Franse bagaż rejestrowany 23 kg za opłatą około 300pln / szt., opłaty za obowiązkową wizę tzw kartę turysty - możliwość zakupu takiej karty u organizatora Prima Holiday ok. 150pln/os.)

• UWAGA! - Szczególnie polecamy rezerwację wycieczki - City Tour po Hawanie (już w procesie zakłądania rezerwacji).

Ta atrakcyjna propozycja (składnik opcjonalny) daje możliwość poznania tego nieprzeciętnego miasta. Podczas zwiedzania przewiedziana:

• Wizyta w kolonialnej Hawanie, ogłoszonej Światowym Dziedzictwem Kulturowym wg UNESCO. Spacer po starych częściach miasta, jego fortecach, placach oraz budowle z XVI-XIX wieku. Okazja do zakupów sztuki i rękodzieła.

• Wizyta w La Bodeguita del Medio i okolicach

• Przystanek przy Capitolio

• Lunch w lokalnej restauracji (dodatkowo płatny)

• Panoramiczna wizyta w nowoczesnej Hawanie, z krótkim postojem w Revolution Square do zdjęć

• Przejazd do wybranego hotelu jeśli zwiedzanie jest pierwszego dnia pobytu (tj. po przylocie) / lub na lotnisko jeśli zwiedzanie jest ostatniego dnia pobytu (tj. przed powrotem do kraju).

Warunki wjazdowe

WAŻNE!: Obywatel polski udający się na Kubę obowiązany jest do posiadania wizy odpowiedniej do celu planowanego pobytu lub tzw. karty turysty (Tarjeta de Turista) wydawanej wyłącznie w celach turystycznych przez konsulat kubański w Warszawie. Istnieje również możliwość zakupu takiej karty u organizatora Prima Holiday w cenie ok. 150pln / szt (zamówienie na kartę musi być złożone odpowiednio wcześnie przed wylotem, aby karta dotarła do Klientów wysyłką kurierską jeszcze przed wylotem)

Przy przekraczaniu granicy obowiązkowy jest min. 3-miesięczny okres ważności paszportu, licząc od planowanej daty wjazdu na Kubę. Turysta zobowiązany jest również posiadać bilet powrotny lub umożliwiający kontynuację podróży.

Turyści przyjeżdżający na wypoczynek zorganizowany z biurem podrózy nie muszą udokumentować posiadanych środków pieniężnych. Nie ma możliwośći dokonywania płatności walutą USD. Zalecamy mieć ze sobą Euro, nie wszędzie jest możliwość płatnością kartą kredytową.

Covid-19, warunki wjazdowe cd

Podejmując decyzję o wyjeździe należy liczyć się z możliwymi trudnościami w powrocie do kraju, ograniczeniami w ruchu lotniczym, obowiązkiem poddania się kwarantannie lub samoizolacji, a także przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich na zlecenie władz miejscowych.

W związku z powyższym prosimy o bieżące śledzenie warunków wjazdowych do krajów odwiedzanych: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/kuba , jak również obostrzeń na polskiej granicy przy powrocie z wakacji: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych, https://www.strazgraniczna.pl

W czasie pandemi część infrastruktury hotelowej (restauracje, oferta rekreacyjno - sportowa), animacje może być ograniczona, czy też niedostępna ze względu na obostrzenia sanitarne.

Wszyscy turyści podróżujący na Kubę, również zaszczepieni, ozdrowieńcy i dzieci w każdym wieku, zobowiązani są do przedstawienia negatywnego wyniku testu PCR, wykonanego maksymalnie 72 godziny przed przylotem na Kubę. Wynik musi być przedstawiony w języku angielskim.

Od 15.11.2021r. z obowiązku wykonywania testu zwolnieni maja zostać

Podróżujący, którzy posiadają medyczne zaświadczenie o zaszczepieniu na COVID-19. Zaświadczenie o zaszczepieniu powinno zawierać najważniejsze informacje w języku angielskim, a pełne imię i nazwisko musi zgadzać się z dokumentem tożsamości (np. Unijny Certyfikat COVID-19).

Po przylocie na Kubę, wszyscy pasażerowie zobowiązani są wypełnić deklarację zdrowotną i poddać się testowi PCR albo antygenowy (na lotnisku). Pasażerowie z wykupionymi pakietami w hotelach all inclusive na cały okres pobytu czekają w izolacji na wyniki testu PCR (24-48h). W przypadku wyjazdów na Kubę konieczne jest posiadanie przez podróżnych ubezpieczenia kosztów leczenia w przypadku zachorowania na Covid-19. W cenie imprez na Kubę klienci Prima Holiday Sp. z o. o. mają wliczone dodatkowe ubezpieczenie obejmujące koszty leczenia i transportu powstałe na skutek PANDEMII maksymalnie do kwoty 20.000 EUR. W razie pozytywnego wyniku testu na Covid-19 Klienci kwaterowani są w hotelu - szpitalu.

Wymagane Dokumenty

W samolocie zostanie rozdany przez obsługę formularz z deklaracja sanitarną do wypełnienia. Instrukcja wypełniania deklaracji sanitarnej będzie załączana wraz z dokumentami podróży.

Negatywny wynik testu na COVID-19 w języku angielskim.

Paszport ważny przynajmniej 3miesiące od daty wjazdu na Kubę (także dzieci bez względu na wiek).

Karta Turysty.

Karta Lokalizacji Podróżnego - przy powrocie do kraju. Powrót do Polski z zagranicy:

UWAGA! Ze względu na dynamiczną sytuację i częstotliwość zmian dotyczących procedur podróżowania, prosimy o zapoznanie się z komunikatem na temat aktualnych informacji i wymogów dotyczących kwarantanny na stronie STRAŻY GRANICZNEJ. Od 17 lipca każdy, kto przyleci do naszego kraju, musi wypełnić przez internet Kartę Lokalizacji Podróznego. https://aplikacje.gov.pl/app/klp/#/home

Na miejscu na Kubie (w klinikach lub hotelach na życzenie) istnieje możliwość wykonania testu PCR przed powrotem do kraju w cenie ok. 30 usd

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wylot

Sobota, 23.10.2021
06:15
14:35
WAWWarszawa - Chopin
HAVHawana

Powrót

Sobota, 30.10.2021
17:05
16:25
HAVHawana
WAWWarszawa - Chopin
Trwa weryfikacja ceny

Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

lub

Opinie dodane przez

8.8
nero
Pobyt - Październik 2008wyjazd firmowy

7.0
justyna
Pobyt - Kwiecień 2009Para
Kuba super ale hotel raczej taki sobie, ogolnie stary i brudny obsluga spoko jak dasz napiwek(swoja droga napiwki sa meczace nie musisz ale musisz dac)jedzenie dobre ale kipesko podane w restauracjach nie za czysto.Nie polecam knap chinskiej -syf.nie pojechalabym do tego hotelu kolejny raz ale na Kube owszem;)
9.3
junga
Pobyt - Październik 2008Para

8.8
anna
Pobyt - Grudzień 2007Para
Super hotel ! pięknie polożony ! piękny ogród i piękna plaża! jedzenie ok!
7.8
Jakub / Wladyslawowo
Pobyt - Listopad 2007Para
Miałem okazję spędzić 2 tyg w tym hotelu w grudniu 2007 roku. Hotel bardzo ładnie położony, spokojna okolica jak i cały półwysep. Piękny zalesiony ogród. Piaszczysta plaża ( glony - raczej rzadko sprzątane, mi nie przeszkadzają), woda czysta, w lazurowych kolorach - coś pięknego. W hotelu żarelko dobre, do wyboru wiele restauracji tematycznych, chyba z 5 - jak nigdzie. Polecam chińską restaurację, naprawde bardzo dobre rzeczy :). Wszędzie muzyka live, oryginalna, kubańska... Animacje w miarę, ale bez zachwytu. No i trzeba niestety przejść do mniej przyjemnej czesci - hotel stary i chyba mają problemy z remontami, biorąc pod uwagę wilgotny klimat, to wszędzie zalęgła się już wilgoć. Pokoje bardzo brzydkie i brudne (nie wynika to ze złego ich sprzątania - lecz ze zużycia i zniszczenia), łazienki paskudne. No i miałem przyjemność spotkać się z mrówkami w łóżku...<br>Wszystkie te wrażenia na ogólną całość zbierają się w cudowne wakacje! Kuba jest jedyna w swoim rodzaju!Przepiękna i klimatyczna! Pamietajcie nie jedziecie do hotelu, lecz zobaczyć Kubę :), więc trzeba im wybaczyć ten ogólny hotelowy syf... Na początku byłem wściekły jak na warunki w hotelu 4* , ale szybko mi przeszlo ! <br>Byłem z TUI - nie polecam - przepłacacie za wszystko!

Mapa

Rezydencja Xanadu 1 km w linii prostej od hotelu
Warto odwiedzić rezydencję Xanadu, należącą niegdyś do Alfreda Irenee Du Ponta, który wzbogacił się na produkcji dynamitu w czasie I wojny światowej. Posiadłość jest wyjątkowo okazała, obecnie znajduje się tu hotel oraz restauracja wraz z polem golfowym. Rezydencja jest położona w bardzo malowniczym miejscu - na wzgórzu, z którego rozpościera się zachwycający widok na Morze Karaibskie.

Zobacz więcej

Klub 2 km w linii prostej od hotelu
Varadero to najbardziej rozrywkowe miejsce na Kubie, przez niektórych zwane także rozrywkową stolicą Kuby. Perła Antyli. W Varadero zasmakujemy kubańskiej rozrywki w najlepszym wydaniu. Liczne kluby, dyskoteki, restauracje i bary pełne są muzyki i tancerzy wirujących w rytm salsy. Polecamy niezapomniany wieczór w klubie "Palacio de La Rumba" - świetna zabawa przy doskonałej, kubańskiej muzyce.

Zobacz więcej

Park Retiro Josone 3 km w linii prostej od hotelu
Niezapomniane spotkanie z bogactwem kubańskiej przyrody czeka nas w Parku Retiro Josone, gdzie pośród palm, egzotycznych gatunków drzew i ptaków popływamy łódką po jeziorze lub zjemy obiad w jednej z restauracji, serwującej najlepsze dania lokalnej kuchni. Zatrzymajmy się także w jednym z tamtejszych barów aby skosztować najlepszej na świecie pina colady.

Zobacz więcej

Rezerwat Ecologica Varahicacos 5 km w linii prostej od hotelu
Rezerwat zauroczy nas przede wszystkim pięknem swojej wyjątkowej roślinności - spotkamy tu między innymi kokolubę drzewiastą (niektóre są wysokie na 6 metrów) i wyjątkowo okazałego kaktusa, który zapuścił tu korzenie ponad 500 lat temu. Rezerwat jest także domem dla wielu nietypowych i endemicznym gatunków zwierząt. Dodatkową atrakcją tego miejsca są wapienne jaskinie skrywające tajemnicze prehistoryczne malowidła (przede wszystkim przyjrzyjmy się tym w jaskini Abrosia Cueva).

Zobacz więcej

Pogoda

Październik

Zobacz cały rok
29°C
23°C
28°C
5

Przed podróżą

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że od 1 stycznia 2021 r. Wszyscy podróżujący na Kubę muszą przedstawić zaświadczenie z negatywnym wynikiem testu PCR przeprowadzonego w certyfikowanym laboratorium w kraju pochodzenia i wykonanego w ciągu 72 godzin dodatkowo każdy podróżny wjeżdżający na Kubę zobowiązany jest posiadać ubezpieczenie KL/NNW, które swym zakresem obejmuje również ryzyka związane z COVID-19. Weryfikacja odbywa się na lotnisku docelowym po wylądowaniu. Pasażer, który nie wykupił ubezpieczenia wcześniej, jest zobowiązany do opłacenia odpowiedniej polisy na miejscu - koszt: 30 EUR/os.

Po przylocie na Kubę należy wypełnić deklarację zdrowia. Formularze rozdawane są na pokładzie samolotu lub na lotnisku docelowym po wylądowaniu. Następnie Klienci zostaną poproszeni o wykonanie testu RT-PCR na obecność COVID-19.
Test jest obowiązkowy i bezpłatny - będzie wykonany na koszt rządu kubańskiego. Na lotnisku oraz podczas transferu autobusem lotnisko - hotel - lotnisko obowiązuje nakaz dezynfekcji dłoni oraz zakrywania ust i nosa maseczką. Nie ma obowiązku zakrywania ust i nosa przez Klientów na terenie hoteli w tym również w pomieszczeniach zamkniętych i ogólnodostępnych, jak: recepcja, restauracja, bary, baseny i plaże. Obostrzenia dotyczą tylko obsługi. Wyjątek stanowi sytuacja, gdy nie będzie możliwości utrzymania dystansu społecznego min. 1 m odległości. W takim przypadku noszenie maseczek będzie obowiązkowe.

Na tę chwilę dla turystyki zagranicznej na Kubie otwarte są wyspy Cayo Largo i archipelag Jardines del Rey (Cayo Coco, Cayo Santa Maria, Cayo Guillermo, Cayo Santa Cruz). Od września zostały wznowione loty czarterowe - na początek z Kanady (Montreal i Toronto). Na lotnisku należy okazać potwierdzenie rezerwacji hotelu.

UWAGA

W nawiązaniu do aktualizacji rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 23 czerwca 2021 roku w sprawie ograniczeń na czas pandemii, osoby wracające do Polski z państw nienależących do strefy Schengen, Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub EFTA obowiązane będą poddać się 10 dniowej kwarantannie licząc od dnia następującego po przekroczeniu granicy.

Obowiązek odbycia kwarantanny nie dotyczy osób zaszczepionych na COVID-19, ozdrowieńców oraz dzieci do ukończenia 12. roku życia podróżujących pod opieką dorosłych będących osobami zaszczepionymi przeciwko COVID-19.

Ponadto z obowiązku kwarantanny, po powrocie do kraju zwolnione są również osoby, które odbyły już izolację domową lub były hospitalizowane w związku z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, nie dawniej niż 6 miesięcy przed datą przekroczenia polskiej granicy.

Okres kwarantanny ulega skróceniu w przypadku uzyskania negatywnego wyniku testu na Covid wykonanego po 7 dniach od momentu przekroczenia granicy.
Przy przekraczaniu granicy zalecany jest 3-miesięczny okres ważności paszportu.

Obywatel Polski, udający się na Kubę obowiązany jest do posiadania wizy odpowiedniej do celu planowanego pobytu lub tzw. karty turysty (Tarjeta de Turista), wydawanej wyłącznie w celach turystycznych. Wizy wydaje konsulat kubański w Warszawie, a karty turysty (indywidualne lub grupowe) można nabyć tamże lub w niektórych biurach podróży.
Nie ma obowiązku szczepień ochronnych. Najczęściej występują zatrucia pokarmowe, w szczególności po spożyciu potraw z owocami morza. Nie należy pić nieprzegotowanej wody ani spożywać nie umytych warzyw i owoców.