Ogłoszenie

Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.

Wycieczka do Marrakechu niekoniecznie autostradą

Przerwany
X
 
 • Filtruj
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

 • Wycieczka do Marrakechu niekoniecznie autostradą

  Bardzo ciekawe połączenie trzech miast (Essaouira-Marrakech-Przełęcz Tizi-n-Test-Taroudannt).

  Essaouira:
  Zaledwie 170 km od Agadiru nad brzegiem Atlantyku leży jedno z najbardziej malowniczych miast - Essaouira. Przejazd z Agadiru ciekawą trasą: ok 70 km wybrzeżem, gdzie można podziwiać piękne klify i 100 km przez góry Atlasu Wysokiego. Po drodze zobaczymy? kozy na drzewach ;-).
  Essaouira była natchnieniem dla wielu artystów. Orson Welles 1952r kręcił film pt: Otello. Miasto funkcjonowało już za czasów rzymskich. W połowie XVI w miasto pełniło funkcję twierdzy portugalskiej o nazwie Mogador. Dziś zachwyca uroczymi uliczkami, murami obronnymi z zabytkowymi działami armatnimi, portem rybackim oraz widokiem na Wyspy Purpurowe. Zobaczymy również dzielnicę żydowską Mellah oraz suk, gdzie warto zrobić zakupy. Szczególnie warto zakupić wyroby z tui oraz wyroby ze srebra.

  Marrakech:
  Marrakech został założony w 1062r przez sułtana dynastii Almorawidów. Zwany czerwonym miastem, które jest obecnie Mekką dla turystów. W programie zwiedzanie najważniejszego zabytku w mieście meczetu Kutubijja (z zewnątrz), grobowców Sadytów, pałacu wezyra - El Bahia, wizyta w aptece berberyjskiej, spacer po medinie, która w 1985r została wpisana na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO oraz spacer po suku w labiryncie uliczek. Czas wolny na słynnym placu Jamaa al-Fna, gdzie można zobaczyć zaklinaczy węży, treserów małp, akrobatów, wróżbitów, gawędziarzy, a nawet dentystów. Smaki, zapachy, barwny tłum mediny odsłonią oblicze najbardziej afrykańskiego miasta w Maroku. Koniecznie musisz go zobaczyć!

  Przełęcz Tizi-n-Test:
  Droga zbudowana w okresie protektoratu francuskiego (1912-1956) należy do najbardziej krętych i najpiękniejszych dróg prowadzących przez góry Atlasu Wysokiego. Malownicze widoki, jakie możemy podziwiać przemieszczając się wzdłuż przełęczy zapierają dech w piersiach. Po drodze zobaczymy dziewicze berberyjskie tereny, jak i również tradycyjne wioski oraz jedną z największych zapór wodnych. Dojeżdżamy na wysokość 2100 m n.p.m

  Taroudannt:
  Taroudannt zwany ?Małym Marrakeszem? pełniło funkcję stolicy imperium marokańskiego za czasów panowania jednej z największych dynastii marokańskiej - Saadytów. W programie spacer po lokalnym suku oraz medinie (stare miasto), Bab Kasbah (wejście na mury miasta skąd rozciąga się widok panoramiczny), ogrody pałacu Salam (dawna siedziba paszy Glaoui).

  Szczegół na mailu. Zapraszam!

 • #2
  .. a dlaczego na mailu .. ?? .. a może tutaj .. ?? .. ;-))

  Komentarz


  • #3
   A co chcesz wiedziec odnosnie powyzszej oferty?? 8-) Czyzbys wybieral sie znow do Maroka?? -D

   Komentarz


   • #4
    .. oferta jak oferta .. prościej samemu wypożyczyć samochód i to sobie objechać , drogi dobre, oznaczenia na drogach też .. ;-) .. problem w tym że to Ty jestes nie wiarygodny .. ;-)

    Komentarz


    • #5
     Jestem niewiarygodny mowisz???
     Na jakie podstawie mozesz tak stwierdzic?? Byles zemna na jakakolwiek wycieczce??
     Wypozyczyc auto to zadna sztuka, objechac jeszcze latwiejsza sprawa, ale turystyka na tym nie polega!! Nie sadze zebys wiedzial na czym polega zwiedzanie danego kraju,
     Byles w Maroku, ale sledzac Twoje wypowiedzi (a jest ich sporo na kazdej destynacji) ani raz nie wypowiedziales sie obiektywnie i na temat. Nie udzieliles ani jednej porady.

     Komentarz


     • #6
      .. Twoja niewiarygodność polega na tym że udając zawodowca i oferując publicznie usługę jednoczesnie chowasz sie za anonimowością ..

      Komentarz


      • #7
       Co nazywasz anonimowosc????????
       1/ IP zapamietane
       2/ Login zarejestrowany
       3/ Adres mail jest podany
       4/ Na prywatne maile odpisuje w miare mozliwosci podpisujac sie
       5/ Z osobami zainteresowanymi moimi oslugami zawsze sie spotykam w hotelu i omawiam szczegoly
       6/ Zaplate za moje uslugi pobieram po powrocie z wycieczki
       No chyba nie oczekujesz ze podam tu moje zdjecie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

       PS: byloby na tyle, czekam az napiszesz cos wartosciowego na temat Maroka.

       Komentarz

       Trwa
       X