Ogłoszenie

Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.

Maroko - jedno zasadnicze pytanie

Przerwany
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• Maroko - jedno zasadnicze pytanie

W pierwszych słowach chciałbym powitać wszystkich forumowiczów , a w drugich chciałbym się zapytać czy niezbędne są szczepienia przed wyjazdem , czy ktoś z was się szczepił .
    Marzeniem moim jest tam pojechać ale jak żona się dowiedziała że szczepionki to moje marzenia mogą się nie spełnić .

Musze wziąć żonę nie mam wyjścia

Będe wdzięczny za kilka słów komentarza .

pzdr

MR

Nie wydaje mi się że szczepienie przed wyjazdem do maroka jest obowiazkowe.
    Ja byłem w Casablance i nikt z nas sie nie szczepił.
    trzeba pamietac ze szczepienia zawsze powinno sie robic na dłuższy czas przed wyjazdem, przy szczepionce zdaje sie że osłabiamy organizm i łatwiej wtedy załapac jakies choróbska.
    Mysle że smiało możesz zabrac żone i wypoczywac i zwiedzac Maroko w spokoju i bez stresu, pod warunkiem ze bedziesz mieszkał i jadał w cywilizowanych warunkach, a nie ekstremalnie w chacie Ahmeda na pustyni i ze stadem wielbładów.
    mozesz podejsc do lekarza i poprosic zeby doradził jakies tabletki wzmacnniające od*****ść, thats it.

Jak możesz zapytaj lekarza dla pewności ale na 99% ja bym sie nie szczepił przed wyjazdem do Maroka.

Natromiast w casablance, jesli bedziecie to uważajcie gdy bedziecie poruszali sie autem badz taxi, ekstremalnie inaczej niz w europie, klakson jest najwazniejszy, natomiast przezycie jest ekscytujace.
    Pozdrawiam
    Marcin

Komentarz

Do mrydze. Byliśmy rodziną w Maroko w zeszłym roku i z całą pewnością mogę stwierdzić, że szczepionki są zbyteczne. My dojechaliśmy nawet z polskim przewodnikiem m.in. pod granicę algierską do Erg Chebii rewelacja!), a już sami do Legzira Beach (super sprawa!), tj. 180 km na południe od Agadiru. Bardzo ładny kraj i skromni, sympatyczni ludzie. Maroko nie jest jeszcze, na szczęście, tak skomercjalizowane jak pozostałe kraje północnej Afryki. Warto jechać, będziecie zadowoleni. Powodzenia.

Komentarz

Maroko jest bezpiecznym krajem i nie są wymagane żadne szczepienia. Czasami można trafić na tanie bilety - ja leciałem Ryanairem przez Mediolan do Tangeru, a z powrotem z Marakeszu przez Bolonię. Wszystkie bilety kosztowały około 200 zł. Lećcie śmiało do Maroka, to ciekawy i egzotyczny dla nas kraj - powodzenia!

Komentarz

.. oczywiście nie ma obowiązkowych szczepień .. dobrze jest mieć zrobioną żółtaczkę ale to taka uwaga ogólna nie odnoszaca się w sposób szczególny akurat do Maroka ..
          .. Maroko zdecydowanie różni się od flejowatego Egiptu .. może dlatego że Maroko zamieszkuja jednak w większości Berberowie a nie Arabowie .. mniej w Maroku tego wszechobecnego w Egipcie brudu, ludzie nie sa tak natretni , nie ma szarpania za rekawy i wciągania do sklepików ..

Komentarz

obowiązku nie ma, ale zalecenia są
            ja się zaszczepiłam na żółtaczkę, szczepionka była skojarzona, takie dwa a może trzy w jednym, czyli przeciwko żółtaczce pokarmowej i wszczepiennej. trzeba zachowac ostrożnośc, nie podjadac na bazarach, pic wodę butelkowaną, myc łapki itd. Nie miałam żadnych sensacji żołądkowych, ale ja nigdy nie mam i nie słyszłam żeby ktoś miał. Trzeba uważac na kąpiel w zbiornikach słodkowodnych - ameba!

Komentarz

Oj, z tymi szczepionkami to nieco przesady. My jedliśmy posiłki na Saharze (drób) czy w górach Atlasu (wołowina, baranina) robione na miejscu przez tubylców i nic nikomu się nie stało. Zdecydowanie zgadzam się z cityrunnerem, że nie ma co porównywać Maroka z innymi krajami północnej Afryki, oczywiście z korzyścią i to znaczną na rzecz Maroka. Marokańczycy to sympatyczni, mili i pomocni ludzie. Na szczęście nie ma tam wszechobecnej w inych krajach komercji.

Komentarz

też się nie szczepiłam i jak na razie żyję

Komentarz

.. sam się temu dziwię .. ale ja też żyję .. ;-)))

Komentarz

Zobacz także

Przerwany

Porównaj oferty biur podróży na wakacje i wczasy Maroko, wybierz ekskluzywny pakiet z wszystkim w cenie all inclusive. Atrakcyjne i tanie oferty wyjazdów last minute. Zanim wybierzesz się na wakacje przeczytaj opinie o apartamentach i hotelach.Zobacz oferty na lato 2014 firstminute do 35% taniej.
                  Trwa
                  X