Ogłoszenie

Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.

Madera dlaczego warto tam jechac

Przerwany
X

• Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• Madera dlaczego warto tam jechac

Przepraszm, ze dopiero teraz odpisuje, ale dlugo tu nie zagladalam.
    Tak, to ten sam Apisek , zarowno od wspomnien z Madery, jak i Sri Lanki.
    Ciesze sie, ze ktos z nich skorzystal.
    Pozdrawiam

Dzień dobry apisku. Miło wiedzieć, że znowu tu jesteś. Dzięki tobie (właściwie twojej relacji)wyjechalismy w podróż poślubna na Sri Lankę. Korzystaliśmy z rad podanych przez panią, jedynie żałowaliśmy, że nie jesteśmy w heritansie. Ale cóż te pieniądze. Pozdrawiam i życzę dalszych podróży i relacji ale takich jak z Sri Lanki.

Komentarz

Dlaczego warto na Maderę?
      Dlatego że tam jest soczysto-zielone piękno, schowane w majestatycznych górach, wśród wysokich , poszarpanych klifów, wśród tysięcy kwiatów, wzdł?ż szumiących wodą lewad, a wieczorami przy nastrojowej muzyce fado można wcinac espadę, popijac ją madeirą i wspominac właśnie cudownie spedzony dzień!
      Wysp w Europie jest wiele ( zawęźmy tu temat do Europy!), wszystkie piękne, kuszące, oferuja nam raj, to jedank wiele z nich jest powtarzalnych, schematycznych! Mają podobna geologię, faunę florę, klimat, itd.
      Cudowna jest Zakynthos! i równie cudowna jest pobliska Kefalonia czy Lefkada!
      Przepiękna jest Majorka, jak i Ibiza!
      To co znajdziemy na Korsyce, mozemy też napawac się i na Sadynii!
      a MADERA......., Madera jest JEDNA! NIEPOWTARZALNA!, bez swojej kopii, bez swojego "klona"!
      To jedno z najpiękniejszych miejsc w (niby jeszcze ) EUROPIE! , ale tak myślę ja i pewnie inni wielbiciele tej wyspy!, inni- będą bronic Krety czy Rodosu- bo tam znaleźli swoje "klimaty"! o ok!
      Ja tylko chciałam napisać , a raczej odpowiedzieć na zadane w watku pytanie: " dlaczzego warto jechac na Maderę?"
      Odpowiem króciutko: Jedź! - a sam się przekonasz!

Komentarz

dobrze napisane
        kraina wiecznej wiosny ...i znowu można tam wracać

Komentarz

Barrakuda fajnie w skrócie odpowiedziała na pytanie dlaczego warto jechać na Maderę?
          Jednakże moim celem nie było zadanie tego własnie pytania, gdyż ja już poznałam tę wyspę i jestem nią wyjątkowo zauroczona.
          Chciałam jedynie odpowiedzieć Asi na pytanie czy ja jestem tym samym Apiskiem, która pisała i o Maderze i o Sri Lance.
          Jeżeli kogoś jeszcze interesują moje relacje z wojaży po tych wyspach, proszę poszukać wątków pt:
          Madera - dlaczego warto tam jechać?
          Cejlon - dlaczego warto tam jechać?

Nie jestem zbyt biegła w obsłudze komputera ( pokolenie sprzed ery komputeryzacji ) i nie wiem dlaczego odpowiadając Asi na starym wątku dot. Madery otworzył mi się zupełnie nowy wątek.
          A miała być kontynuacja tego starego....

Komentarz

6 grudnia- wylot! kierunek: Madera- po raz kolejny!

Komentarz

Ale Ci zazdroszczę...
              Tam o kazdej porze roku kwitną jakieś cudowne kwiaty.
              Podejrzewam, że teraz to będą gwiazdy betlejemskie i to nie takie rachityczne jak u nas w doniczkach, tylko ogroooomne.
              A do jakiej miejscowości jedziesz?
              Zyczę wspaniałego urlopu i napisz coś po powrocie.

Komentarz

Barrakuda wraca na Maderę super wyjazd
                też zapytam...do jakiej miejscowości i jakie plany? czekam na wieści
                z tego pośpiechu ja nic nie napisałam po powrocie z Madery...a może kiedyś w długie zimowe wieczory odświeżę fotki i coś tam opiszę?
                Apisek oczywiście przed wyjazdem Twoją relacje przeczytałam od deski do deski
                pozdrawiam

Komentarz

tym razem będę w Funchal (Madeira Regency Palace), ale ten wyjazd ma być taki... romantyczny..., tylko we dwoje...., bez szaleństwa zwiedzania! (dlatego wybrałam ten hotel!)
                  (ale gdzieś na pewno wyruszymy na lewady!)
                  pzdr,

Komentarz

hej Barrakuda,
                    bedę w tym samym hotelu! to juz jutro
                    my lecimy z Warszawy, a Ty?
                    (to juz moja druga podróz na Maderę!- byłam 2 lata temu w Garajau, tym razem postawiłam na wyzszą jakość )
                    Do zobaczenia w hotelu w takim razie)

Komentarz

MADERA!!!! Wyjątkowa,cudowna,klimatyczna kraina. To nie jest miejsce dla "egipsko-podobnych, wylegiwaczy przybasenowych". Ta rajska wyspa jest dla osób aktywnych/ i niekoniecznie tylko zasuwających po górskich lewadach/,dla tych co nie przepadają za upałami ścinającymi białko w mózgu,dla tych kochających ocean,góry i fantastyczną roślinność. Tam nie mieszka się w ogrodzonych enklawach sztucznego dobrobytu,gdzie za płot samodzielnie strach wychylić nos,a nachalni mieszkańcy stale,za najdrobniejszy ruch palcem nieustannie oczekują bakszyszu. Na MADERZE przebywamy wśród mieszkańców wyspy,możemy swobodnie przemieszczać się zawsze mogąc liczyć na ich życzliwość i nie udawaną , wymuszoną grzeczność. Na tej pięknej wyspie zostawiłam kawałek mojego serca,dlatego wracam tam w maju przyszłego roku i......już liczę dni. Pozdrawiam wszystkich uzależnionych od MADERY!

Komentarz

Anna.hanna Napisał(a):
                        -------------------------------------------------------
                        > MADERA!!!! Wyjątkowa,cudowna,klimatyczna kraina.
                        > To nie jest miejsce dla "egipsko-podobnych,
                        > wylegiwaczy przybasenowych". Ta rajska wyspa jest
                        > dla osób aktywnych/ i niekoniecznie tylko
                        > zasuwających po górskich lewadach/,dla tych co
                        > nie przepadają za upałami ścinającymi białko
                        > w mózgu,dla tych kochających ocean,góry i
                        > fantastyczną roślinność. Tam nie mieszka się
                        > w ogrodzonych enklawach sztucznego dobrobytu,gdzie
                        > za płot samodzielnie strach wychylić nos,a
                        > nachalni mieszkańcy stale,za najdrobniejszy ruch
                        > palcem nieustannie oczekują bakszyszu. Na MADERZE
                        > przebywamy wśród mieszkańców wyspy,możemy
                        > swobodnie przemieszczać się zawsze mogąc
                        > liczyć na ich życzliwość i nie udawaną ,
                        > wymuszoną grzeczność. Na tej pięknej wyspie
                        > zostawiłam kawałek mojego serca,dlatego wracam
                        > tam w maju przyszłego roku i......już liczę
                        > dni. Pozdrawiam wszystkich uzależnionych od
                        > MADERY!

i bardzo dobrze że tak jest!
                        dzięki Egiptowi i takiej Tunezji, czy Turcji - na Maderze nie ma buractwa! Buractwo musi miec hotel all inclusiv e( na Maderze tez takie sa , ale koszt od 6000/ za osobę), plażę i nie ruszac się za dużo!
                        A tam nie ma plaż....... wszędzie pod górę, więc zmęczyli by sie za mocno! no a poza tym gdzie by pokazali te swoje złote łańcuchy, itd????, tam zreszta wszyscy biegają w traperkach z kijkami, z plecakami, tam nie ma tych wsiowych różowych spódniczek nabijanych sztucznymi cyrkoniami, cekinami i innym badziewiem!
                        Niech sobie egiptomaniacy dalej jeżdżą do Egiptowa!- a Madere zostawią turystom!

Komentarz

A jakie Ty wulkanie prawdy masz prawo,żeby oceniać innych ludzi??? Tylko ludzie maluczcy, słabi i niepewni, potrafią się wywyższać i udowadniać wszystkim na około,że są lepsi od innych??
                          Myślisz, że skoro obrałeś/łaś kierunek na Maderę to jesteś w czymś lepsza od innych??? A Ci co do Egiptu się wybierają to jakiś gorszy odłam ludzkości???

Postaw sobie człowieku lustro przed sobą i naprawianie świata zacznij od siebie. Jak się zobaczysz w zwierciadełko to może wytrzeźwiejesz .: Jak już całe buractwo z ciebie się wytopi to temu światu i podróżnikom z pewnością będzie lżej!!!

Komentarz

Madera faktycznie jest cudowna! Polecam każdemu Ja co roku korzystam z usług Lostravelos. Dodatkowa oszczędność czasu na szukaniu najlepszych ofert, bo te potrafią być niesamowicie różne. Rok temu leciałem z TUI, ale teraz ta sama wycieczka była droższa o ok. 800 zł... więc wybrałem Itakę

Komentarz

Anna.hanna Napisał(a):
                              -------------------------------------------------------
                              > MADERA!!!! Wyjątkowa,cudowna,klimatyczna kraina.
                              > To nie jest miejsce dla "egipsko-podobnych,
                              > wylegiwaczy przybasenowych". Ta rajska wyspa jest
                              > dla osób aktywnych/ i niekoniecznie tylko
                              > zasuwających po górskich lewadach/,dla tych co
                              > nie przepadają za upałami ścinającymi białko
                              > w mózgu,dla tych kochających ocean,góry i
                              > fantastyczną roślinność. Tam nie mieszka się
                              > w ogrodzonych enklawach sztucznego dobrobytu,gdzie
                              > za płot samodzielnie strach wychylić nos,a
                              > nachalni mieszkańcy stale,za najdrobniejszy ruch
                              > palcem nieustannie oczekują bakszyszu. Na MADERZE
                              > przebywamy wśród mieszkańców wyspy,możemy
                              > swobodnie przemieszczać się zawsze mogąc
                              > liczyć na ich życzliwość i nie udawaną ,
                              > wymuszoną grzeczność. Na tej pięknej wyspie
                              > zostawiłam kawałek mojego serca,dlatego wracam
                              > tam w maju przyszłego roku i......już liczę
                              > dni. Pozdrawiam wszystkich uzależnionych od
                              > MADERY!

Anna.Hanna,
                              pięknie napisane! i dobitnie! mam identyczne odczucia co do porównania takich miejsc jak Egipt, Tunezja z Maderą, Teneryfą, itd, , Dla mnie kraje muzułmańskie, mimo niekwestionowanej urody i skali zabytków, walorów przyrodniczych (rafa) i pogody (ale poza latem)- to wręcz "dzikie" kraje! Nie czuje się tam ani bezpiecznie, ani swobodnie! I nie chodzi o to że coś się stało, bo podczas moich tam pobytów (przedrewolucyjnych na szczęście) nic się nie stało, było spokojenie- to jednak to "coś" wisi tam w powietrzu! , Rozumiem, ze to kraje dość biedne, a co za tym idzie zacofane, ale dlatego to ich realne, prawdziwe zycie, z żebraniem o bakszysz, z fruwającymi smieciami i całą taą biedą - nie działają na mnie jako turystkę budująco!- wręcz przeciwnie.
                              Kolejnym minusem jak dla mnie jest pogoda (potworny upał utrzymujący się od maja do września) - może jak ktoś skupia się na hotelu, siedzi cały czas nad morzem- to nie odczuwa tego tak bardzo, ale ja nie siedziałam ani w Egipcie, ani w Tunezji w hotelu- jeździłam i zwiedzałam te kraje- i pogoda (mimo, że wczesnowiosenna) dała mi w Egipcie nieźle w kość!
                              A Kanary i Madera...hm.... Jednak nie ma to jak w Europie! szczególnie maderyjskie hotele- klimatyczne, na poziomie, bez sieciowej sieczki, tych wszystkich kretyńskich animacji, barów pełnych pijanych wczasowiczów! Kocham plecak, trampki i wędrówki, a eleganckie sandałki i błyszczące bluzeczki królujące w egipskich hotelach- to rzecz zupełnie nie dla mnie!
                              I na Maderze jest tak jak napisała Anna-hanna: to wyspa dla Aktywnych! absolutnie urzekająca i cudowna, mimo, że z bardzo kaprysną pogodą! Początej tegorocznego grudnia był tego przykładem: mokro! sporo chmur i opadów, ale jak sie jeździ wciąż po wyspie, to i słonko się znajdzie. I ciepło!- bardzo przyjemnie ciepło- ok 20C, w południe t0shirt, wieczorem i rano lekki polarek i człowiek się nie męczy, nie poci, non-stop przyjemny relaks! I te widoki..... Ech! napewno wkrótce znów tam wrócę!

Komentarz

Trwa
                              X