Ogłoszenie

Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.

RPA z Rainbow 10.09.2012

Przerwany
X

• Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• RPA z Rainbow 10.09.2012

B) Witam. Kto się wybiera 10.09.2012 r do RPA ? Spotkajmy się na forum.

Cześć,

Jak wycieczka? Podzieliłbyś się wrażeniami?
    Sama rozważam wybranie się z Rainbow...

Komentarz

no właśnie ja też myślę o tym wypadzie

Komentarz

A o który wypad do RPA chodzi?
        Z tego co wiem to były 3 wycieczki: samo RPA, RPA + wodospady Wiktorii i RPA + Zimbabwe + Botswana.
        Same wodospady są warte zobaczenia i zależnie od odwagi to polecam rafting na rzece Zambezi- zaliczany do jednych z najlepszych na świecie.
        10 września to odbyła się trzecia z w.w wycieczek tak więc mogę odpowiedzieć na pytania odnośnie tejże wycieczki.

Komentarz

jaka pogoda? padało?
          realizacja programu?
          hotele i wyżywienie?

Komentarz

Pogoda bez zarzutu nie padało i ciepło było.
            Program częściowo okrojony z pierwszego dnia z powodu opóźnionego wylotu o 10 godzin z Paryża z winy Air France. Pozostałe dni zrealizowane zgodnie z programem. Hotele to duży atut tej wycieczki za wyjątkiem dwóch hoteli pozostałe to biją oryginalnością, wystrojem wnętrz itp.
            Jedzenie bardzo dobre szczególnie polecam dania mięsne z dwóch restauracji: Carnivore w Misty Hills i Boma w Victoria Falls.
            W siódmym albo ósmym dniu jest dzień wolny w Victoria Falls, który można przeznaczyć na atrakcje typu rafting, spacer z lwami, przejaźdzka na słoniu, przelot helikopterem, wyprawa na wyspę Livingstone (ale to przez Zambie itrzeba mieć żółte papiery).
            Jeśli chodzi o safari to najlepsze wrażenie robi park Chobe w Botswanie zarówno przejazd jeepami, jak wodne statkiem. w dalszej kolejności parki Pilanesberg i Hwange. Z ciekawszych rzeczy to warto wymienić wzgórze "Widok Świata" - miejsce pochówku Cecila Rhodesa w parku Matobo - piękne miejsce. Ruiny Wielkiego Zimbabwe kolejne ciekawe miejsce. Dla pasjonatów PKP obowiązkową pozycją jest muzeum kolejnictwa.
            To chyba tak z grubsza.

Komentarz

Trwa
            X