Ogłoszenie

Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.

gdzie , co i jak w Słowacji

Przerwany
X

• Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

Gość odpowiedział
    Polecam Penzion NEMO w miejscowości Spisska Nova Ves (rejon Słowacki Raj; mail: nemo-penzion@stonline.sk). Byliśmy tam z chłopakiem w 2001 r., pojechaliśmy tam w ciemno (pensjonat znaleziony w przewodniku) ale właściciel pensjonatu Milan zajął się nami jakbyśmy byli specjalnymi gośćmi. Po śniadaniu zrobił pokazową lekcję dla nas i dla innych Polaków - podał podstawowe informacje dot. Słowacji, pokazał najciekawsze miejsca Słowackiego Raju (na specjalnie przygotowanych mapkach i filmiku!!!) oraz kilka ciekawych historyjek odnośnie Romów, których w tamtym rejonie jest naprawdę sporo. Później zabrał nas swoim autkiem do centrum pokazał zabytki miasta, wskazał gdzie najsmaczniej i najtaniej zjeść (polecam Nostalgię!), a także zawiózł nas do miejsca skąd zaczynają się wszystkie szlaki. Wiem, że może to zabrzmieć nieprawdopodobnie, ale któregoś pięknego dnia schodzimy rano na śniadanie a tam nad naszym stolikiem napis "HAPPY BIRTHDAY" - tak się złożyło, że tego dnia mój chłopak miał urodziny i nie dość, że z rana został przywitany życzeniami to jeszcze po kolacji zrobiono dla niego tort. Oczywiście za darmo!

Jeśli chodzi o ceny to w 2001 r. cena za os. wynosiła ok. 28 zł, a za śniadanie (szwedzki stół) ok 8 zł. W pokojach znajdowały się mapki, które można było zabrać ze sobą na wędrówki po Słowackim Raju. Acha - polecam pokój nr 2 (na parterze, b.ładny). Pewnie od tego czasu ceny się zmieniły, ale mam nadzieję, że nadal pozostała tam wspaniała rodzinna atmosfera. I mam nadzieję, że kiedyś tam jeszcze wrócimy!!!

Zostaw komentarz:

Gość odpowiedział
    Proponuję Wyskie Tarty, w wersji z własnym samochodem. Mieszka się troszkę dalej od tatrzańskich "metropolii" takich jak Tarzańska Łomnica czy Szczyrbskie pleso, za to w bardzo przyzwoitych warunkach za za nieywgórowana kwotę, a utem jest wszędzie blisko. Najczęściej wynajmuja pkoje Romowie. Nie trzeba sie ich bać tylko trzeba uważać że by nie mieszkać w bloku, tylko w prywatnym domu. Ale Tarty słowackie są piekne i warte polecenia. Miłej podróży..

Zostaw komentarz:

Gość rozpoczął wątek gdzie , co i jak w Słowacji

gdzie , co i jak w Słowacji

Chciałabym w lipcu jechać na Słowacje z rodziną . Czekam na propozycje kwatery. Chętnie zamieszkam w kwaterze prywatnej z wyzywieniem własnym lub nie. Również jeśli ktoś zna jakieś ciekawe miejsca w Słowacji. Będe wdzięczna za wszystkie porady.
Trwa
X