Wczasy Słowacja

Znaleziono 54 oferty spełniające kryteria
Sortuj od
Najpopularniejszych
NajpopularniejszychNajtańszychNajwyżej ocenianych
Polecana oferta
Villa Julia
Słowacja / Wysokie Tatry / Tatranska Lomnica

Villa Julia

23.09.2021- 30.09.2021
7 dni
Dojazd własny
bez wyżywienia
Karpatia

1 141

za osobę
Liptov
Słowacja / Niskie Tatry / Liptovsky Mikulasz

Liptov

16.07.2021- 23.07.2021
7 dni
Dojazd własny
bez wyżywienia
Karpatia
Dobry1 opinia
7,6

1 036

za osobę
Villa Ludmila
Słowacja / Wysokie Tatry / Tatranska Lomnica

Villa Ludmila

05.06.2021- 12.06.2021
7 dni
Dojazd własny
bez wyżywienia
Karpatia

903

za osobę
Tatry Holiday
Słowacja / Wysokie Tatry / Poprad

Tatry Holiday

27.05.2021- 03.06.2021
7 dni
Dojazd własny
bez wyżywienia
Karpatia

679

za osobę
Trigan (ex Banik)
Last minute
Słowacja / Wysokie Tatry / Strbske Pleso

Trigan (ex Banik)

22.04.2021- 29.04.2021
7 dni
Dojazd własny
śniadania i obiadokolacje
Karpatia
Dobry4 opinie
6,8

2 170

za osobę
Hutnik 2
Last minute
Słowacja / Wysokie Tatry / Tatrzanska Matliare

Hutnik 2

24.04.2021- 01.05.2021
7 dni
Dojazd własny
śniadania i obiadokolacje
Karpatia
Dobry6 opinii
6,7

1 491

za osobę
Maj
Last minute
Słowacja / Niskie Tatry / Liptovsky Jan

Maj

22.04.2021- 29.04.2021
7 dni
Dojazd własny
śniadania i obiadokolacje
Karpatia
Dobry4 opinie
6,3

1 862

za osobę
Villa Beatrice
Słowacja / Wysokie Tatry / Tatranska Lomnica

Villa Beatrice

24.05.2021- 31.05.2021
7 dni
Dojazd własny
bez wyżywienia
Karpatia

1 372

za osobę
Magnolia
Słowacja / Wysokie Tatry / Tatranska Lomnica

Magnolia

11.06.2021- 18.06.2021
7 dni
Dojazd własny
bez wyżywienia
Karpatia

1 141

za osobę
Grandhotel Stary Smokovec
Last minute
Słowacja / Wysokie Tatry / Smokovec

Grandhotel Stary Smokovec

20.04.2021- 27.04.2021
7 dni
Dojazd własny
śniadania
Karpatia
Dobry1 opinia
7,9

2 555

za osobę

Przed podróżą

Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu do 90 dni (niezależnie od jego celu) na terytorium Republiki Słowackiej jest paszport bądź dowód osobisty.
Obywatele polscy korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej.
Nie ma obowiązku szczepień ochronnych.

Słowacja

Nie tylko nad wodą można mieć udane wakacje! Słowacja, choć do morza ma daleko to i tak świetnie rozwija się pod względem turystycznym. Sprawdź, gdzie i kiedy warto jechać na Słowację i co warto tam zobaczyć.

 • Wycieczki na Słowację

  Położona w Europie Środkowo-Wschodniej Słowacja stwarza doskonałe warunki do uprawiania turystyki pieszej i wysokogórskiej. Zawdzięcza to swojemu położeniu i rzeźbie terenu, ponieważ obejmuje majestatyczne łańcuchy górskie, w tym Tatry Słowackie. Pośród gór, w dolinach, znajdują się liczne uzdrowiska, gdzie można wypocząć i poprawić stan swojego zdrowia. Zachwycająca jest stolica kraju – Bratysława. To miasto może pochwalić się przepiękną starówką, o której mówi się, że jest jedną z najcudowniejszych stolic w Europie. Wczasy na Słowacji możesz sobie urozmaicić wycieczkami po ruinach zamków, które rozsiane są na całym obszarze kraju. Niegdyś właśnie one broniły Słowaków przed hordami najeźdźców. Wybierz zorganizowane wczasy na Słowacji i zapewnij sobie i swoim najbliższym luksusowy pobyt. Co prawda opcja Słowacja Last Minute rzadko jest dostępna i raczej nie jest zbyt popularna, ale za to dostępne są wyjazdy z dojazdem własnym. Wyjazd na Słowację może być krótką eskapadą z Polski, zwłaszcza jeśli np. wypoczywasz w Bieszczadach i chcesz zobaczyć coś wyjątkowego, ale możesz też spędzić w tym kraju cały swój urlop, odkrywając wszystkie jego tajemnice i cudowne miejsca ukryte przed wzrokiem masowej turystyki.

 • Gdzie najlepiej jechać na Słowację?

  W Tatry na północy kraju czy do Bratysławy? Do licznych uzdrowisk czy do urokliwych miast nad Dunajem? Słowacja bez wątpienia pełna jest miejsc, które warte są Twojej uwagi. Na pytanie „dokąd jechać na Słowację?” nie ma jednej dobrej odpowiedzi. Możesz wybrać się w podróż w góry, ale możesz też nastawić się na wypoczynek nad wodą. Jeśli zaliczasz się do amatorów zwiedzania zabytków kultury i przyrody, na Słowacji znajdziesz wszystko, czego szukasz – zamki, jaskinie i przepiękne krajobrazy. Możesz udać się też na Słowację do uzdrowiska. Jedno jest pewne – nie będziesz się nudzić podczas pobytu w tym kraju. Skorzystaj z oferty na wycieczki na Słowację od naszych partnerów, biur podróży Itaka czy Exim Tours. Tanie biura podróży także będą miały w swojej ofercie ciekawe wyjazdy na Słowację.

 • Słowacja – pogoda i temperatura

  Pogoda na Słowacji jest kształtowana przez wpływy klimatu umiarkowanego kontynentalnego. W praktyce nie odczujesz raczej różnicy pomiędzy tym, jaka temperatura panuje w Polsce, a jaka na Słowacji. Jeśli wyjeżdżasz w celach wypoczynkowych, to najlepiej wybierz okres letni. Jeśli jednak chcesz głównie zwiedzać atrakcje turystyczne tego kraju, spokojnie możesz jechać tam na wiosnę lub jesienią, w takich miesiącach jak kwiecień, maj, wrzesień i październik. Zimy na Słowacji bywają srogie. Temperatury mogą spaść znacznie poniżej zera. Zatem kiedy lecieć na Słowację? Jeśli chcesz, żeby na miejscu było po prostu ciepło, wybierz się do tego kraju w lipcu lub sierpniu. Wakacje zimą będą odpowiednie dla miłośników narciarstwa.

 • Słowacja – co warto zobaczyć?

  Atrakcje turystyczne na Słowacji rozsiane są równomiernie po całym kraju. Warto odwiedzić bez wątpienia Bratysławę i zobaczyć tamtejszą starówkę. Spacer po uliczkach starego miasta czy przejście przez Bramę Michalską to obowiązkowe punkty zwiedzania miasta, podobnie jak wycieczka do zamku Devin. Czy Słowacja będzie dobrym pomysłem dla rodzin z dziećmi? Jak najbardziej! Atrakcje zapewniają m.in. ośrodki wypoczynkowe w miejscowościach uzdrowiskowych. Są to kąpieliska termalne, a także termalny Park Wodny Aquapark Tatralandia niedaleko Liptowskiego Mikułasza. W hotelach i restauracjach poznasz też, jak smakuje słowacka kuchnia. Kraj ten słynie ze swoich wspaniałych jaskiń. Wybierz się zatem do Słowackiego Raju czy Słowackiego Krasu, do Jaskini Krasnogórskiej, Gombaseckiej czy Domicy. Na pewno pobyt w tych miejscach będzie dla Ciebie niezapomnianym przeżyciem.

 • Loty na Słowację

  Jeśli planujesz wybrać się na Słowację, możesz zdecydować się na kilka środków transportu. Z uwagi na niewielką odległość od Polski, warto pojechać tam samochodem lub autokarem. Wygodniejsza może być jednak podróż samolotem, zwłaszcza że możesz znaleźć tanie loty do tego kraju. Biura podróży, które organizują lotnicze wyjazdy na Słowację, oferują loty z różnych miast w Polsce. Chcesz wiedzieć, ile trwa lot na Słowację? Zwykle nie dłużej niż godzinę. Jednak popularniejsze są wyjazdy autokarowe, z takich miast jak: Katowice, Kraków, Łódź, Poznań, Warszawa czy Wrocław.

 • Ceny na Słowacji

  Słowacja ma opinię kraju, w którym jest taniej niż w Polsce. Przelicz, czy rzeczywiście bardziej opłaca Ci się jechać na tanie wycieczki na Słowację bez wyżywienia, czy lepiej dopłacić i wybrać pełne wyżywienie. Na decyzję powinny wpłynąć ceny na Słowacji. Sprawdź, ile kosztują poszczególne produkty: chleb żytni – 0,75 euro, kajzerka – 0,13 euro, mleko 1 l – 0,65 euro, 10 jajek – 1,49 euro, banany 1 kg – 1,20 euro, cebula 1 kg – 0,60 euro, gazowana woda mineralna 1,5 l – 0,65 euro, cola – 1,20 euro. Za obiad z kuflem piwa lub napojem w restauracji zapłacisz około 10-15 euro.

 • Co przywieźć ze Słowacji?

  Słowacja słynie z doskonałych serów. Dlatego warto przywieźć ze sobą z tego kraju bryndzę czy parenicę. Będziesz mógł przypomnieć sobie o wspaniałych wakacjach na Słowacji, jeśli kupisz typowe słowackie produkty. Jako pamiątki z tego kraju dobrze sprawdzą się lentilki, z których ucieszą się nie tylko najmłodsi, a także słowackie piwo czy likiery alkoholowe.

 • Co zabrać na wakacje na Słowację?

  Właściwie wszystko, co należy zabrać na wyjazd do jednego z polskich miast, przyda się podczas urlopu na Słowacji. Weź ze sobą przewodnik turystyczny i mapę, jeśli chcesz zwiedzać na własną rękę. Przydatne mogą okazać się rozmówki polsko-słowackie. Na trekking w górach wybierz solidne, wygodne, zapewniające bezpieczeństwo buty oraz nieprzemakalną odzież. Do tego aparat. Cudowne, kryjące tajemne miejsca jaskinie na Słowacji, wysokie góry i piękne zabytki oraz ruiny zamków – to wszystko zachwyca turystów z całego świata i na pewno zachwyci też Ciebie.

 • Słowacja – informacje

  Wybierasz się na urlop na Słowację? Poznaj najważniejsze informacje o tym pięknym kraju:

  • Flaga Słowacji: W poziome pasy. Od góry biały, granatowy i czerwony, po lewej stronie umieszczony został herb Słowacji.
  • Mapa Słowacji: Kraj położony w Europie Środkowej, graniczący z Austrią, Polską, Czechami, Ukrainą oraz Węgrami.
  • Stolica Słowacji: Bratysława.
  • Czas na Słowacji: taki sam jak czas polski.
  • Waluta Słowacji: euro.
  • Hymn Słowacji: „Nad Tatrami błyska się”.
  • Wymagane dokumenty: Polakom wystarczy dowód osobisty.
  • Zabytki na Słowacji: Starówka w Bratysławie, zamek Devin, Brama Michalska, zamek królewski w Bratysławie, Zamek Orawski, katedra św. Elżbiety i Hlavné Námestie w Koszycach, Jaskinia Krasnogórska, Jaskinia Gombasecka, Wąwóz Zadielski, Jaskinia Domica w Słowackim Krasie, Słowacki Raj, ruiny zamku w Spiszu.
  • Historia Słowacji: Zachodnia i południowa część dzisiejszej Słowacji zamieszkiwana była w epoce żelaza przez Celtów, a także przez plemię Bojów. Wschodnią część kontrolowali Dakowie. W późniejszym czasie ziemiami słowackimi zawładnęły plemiona germańskie, głównie Markomanowie i Kwadowie. W okresie Cesarstwa Rzymskiego, w latach 20-50 n.e., Kwadowie założyli tu swoje królestwo, pod przewodnictwem Vanniusa, dawnego najemnika rzymskiego. W wyniku wojen markomańskich Rzym zdobywał kolejne ziemie słowackie. W V w. n.e. okolice Bratysławy i Dunaju zasiedlili Herulowie. Królestwa Germanów władały ziemiami słowackimi do drugiej połowy VI wieku, kiedy to obszary te wyludniły się w wyniku wojny Gepidów. W średniowieczu w VIII wieku na terenie Słowacji powstało Księstwo Nitrzańskie, a w 833 roku podbił je Mojmira. Od tego czasu aż do 906 roku ziemie słowackie wraz z Czechami i Morawami tworzyły państwo wielkomorawskie. W latach 1003-1018 ziemie Słowacji należały do Polski, a w 1031 roku zostały podbite przez królestwo św. Stefana. Stanowiły integralną część Węgier jako tzw. Górne Węgry. Na przełomie XIII i XIV wieku Słowacją rządzili suwerenni magnaci. W 1526 roku Słowacja stała się częścią monarchii habsburskiej. W 1918 roku Słowacja połączyła się dobrowolnie z Czechami, tworząc Czechosłowację. W latach 1939-1945, czyli w okresie II wojny światowej, Słowacja pozostawała niepodległym państwem, czyli Pierwszą Republiką Słowacką, ale uzależniona była od III Rzeszy. 1 stycznia 1993 roku nastąpił pokojowy podział Czechosłowacji na dwa suwerenne państwa. Dziś Słowacja jest republiką demokratyczną.