Narty Gudauri

Wybrane filtry:
narty
wyczyść

Przed podróżą

Obywatele Polscy mogą przekraczać granicę zarówno na paszporcie jak i dowodzie osobistym.
Obywatele Polscy, bez względu na cel podróży, mogą wjechać do Gruzji w ruchu bezwizowym oraz przebywać do 365 dni.
Nie są wymagane żadne szczepienia. Należy wykazać ostrożność przy zakupie żywności, zwłaszcza na bazarach. Woda w sieci wodociągowej w większości miast nadaje się do bezpośredniego spożycia.
Gudauri jest młodym, dynamicznie rozwijającym się ośrodkiem narciarskim w Gruzji. Znany z fenomenalnych warunków śniegowych, zdobywa coraz większą popularność pośród fanów białego szaleństwa i przyciąga co roku wielotysięczne rzesze narciarzy z całej Europy. W sezonie od grudnia do kwietnia region oferuje nie tylko przygotowane trasy o zróżnicowanym stopniu trudności, ale również możliwość jazdy pozatrasowej a średnia wysokość pokrywy śnieżnej wynosi ponad 2m.

Ośrodek usytuowany jest na południowych zboczach Kaukazu. Dolne stacje wyciągów znajdują się na wysokości 2050 m. n.p.m., skąd można wyjechać aż na 3 250 m. n.p.m.
Najbardziej doświadczonym narciarzom i snowboarderom Gudauri oferuje również możliwości uprawiania heli skiingu, czyli zjazdu w dziewiczym terenie, z wysokości ponad 4000 m.n.p.m., po uprzednim dostaniu się tam na pokładzie helikoptera.

Narciarzy z Polski i Europy przyciągają bardzo przystępne ceny karnetów na nowoczesne wyciągi oraz brak tłoku na trasach.

Na turystów czekają profesjonalne szkółki narciarskie oraz wypożyczalnie sprzętu zimowego.

Standard hoteli i całej infrastruktury nie odstaje poziomem od znanych europejskich kurortów.