68 852  

/za wszystkich
Podsumowanie ceny
8

Opis oferty

Biuro podróży (przedsiębiorca): Logos TourKod oferty: WAK799137

Kraj

Argentyna

Argentyna unikatowa

Fascynujące i roztańczone Buenos Aires, z historyczną dzielnicą Palermo. Największa w Ameryce Południowej kolonia pingwinów magellańskich. Zachwycający rezerwat przyrody na Półwyspie Valdes. Rejs i obserwacja wielorybów. Spotkanie z najrzadszym i najmniejszym na świecie podgatunkiem delfina. Park Narodowy Ziemi Ognistej – najbardziej na południe wysunięty park narodowy na świecie. Rejs łodzią po wodach Kanału Beagle. Niesamowity lodowiec Perito Moreno, przyciągający podróżników z całego świata. Ruta 68 – jedna z najpiękniejszych tras w Ameryce Południowej, urzekająca pięknem przyrody. Cafayate – drugie najważniejsze centrum argentyńskiego wina. Zapierające dech w piersiach formacje skalne i gigantyczne kaktusy. Malownicza dolina Quebrada de Humahuaca i Wielkie Solniska zwane białymi pustyniami. Majestatyczne wodospady Iguazu. Mistrzowski pokaz tańców krajów Ameryki Łacińskiej.

Dzień 1

Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Argentyny.

Dzień 2

Buenos Aires

Przylot do Buenos Aires. Zwiedzanie miasta. Na trasie objazdu m.in. elegancka dzielnica Recoleta ze słynnym cmentarzem, historyczne Palermo z kolonialnymi zabytkami, plac Plaza de Mayo, przy którym stoi katedra metropolitalna, ratusz i siedziba prezydenta Argentyny – Casa Rosada (Różowy Dom). Przejazd przez Puerto Madero, leżącą nad rzeką Plata nowoczesną część miasta, powstałą niedawno na terenie starego portu. Kolorowa i bardzo fotogeniczna uliczka Caminito, część włoskiej dzielnicy La Boca.

Dzień 3

BUENOS AIRES – TRELEW – PUNTA TOMBO – PUERTO MADRYN

Transfer na lotnisko, przelot do Trelew. Przejazd do rezerwatu Punta Tombo, zamieszkiwanego przez największą w Ameryce Południowej kolonię pingwinów magellańskich (ponad pół miliona). Od września do kwietnia trwa sezon lęgowy, a z końcem roku młode przychodzą na świat. Jest to doskonała okazja do obserwacji zachowań pingwinów – od budowy gniazd po pływanie czy zabawę. Obiad. Przejazd do Puerto Madryn.

Dzień 4

PUERTO MADRYN – PÓŁWYSEP VALDES – PUERTO MADRYN

Przejazd na Półwysep Valdes, wpisany na Listę Światowego dziedzictwa UNESCO, do miejscowości Puerto Piramides. Krajobrazowo półwysep przypomina równiny patagońskie, dodatkowo kontrastujące z wodami Atlantyku uderzającymi o klify. Na jego terenie można spotkać m.in. strusie, pancerniki, lwy morskie, słonie morskie, pingwiny magellańskie oraz niezliczone gatunki ptaków. Przede wszystkim jednak jest to jedno z najlepszych na świecie miejsc do obserwacji wielorybów (od czerwca do grudnia). Rejs w poszukiwaniu tych majestatycznych zwierząt oraz zapoznanie się z lokalnym ekosystemem. Przejazd w kierunku Caleta Valdes. Obiad. Obserwacja kolonii słoni morskich. Powrót do hotelu.

Dzień 5

PUERTO MADRYN – PLAYA UNION – USHUAIA

Przejazd do Playa Union. Rejs na obserwację najrzadszego i najmniejszego na świecie znanego podgatunku delfina, zwanego toninas overas, żyjącego w wodach półkuli południowej. Ich maksymalna długość to ok. 1,5 metra, a waga ok. 40 kg. Ogon, głowa i wszystkie płetwy są czarne, zaś reszta ciała jest biała. Zwierzęta te są bardzo aktywne i potrafią poruszać się z dużą prędkością. Obiad. Transfer na lotnisko w Trelew, przelot do Ushuaia.

Dzień 6

USHUAIA – P. N. ZIEMI OGNISTEJ

Przed południem wycieczka do Parku Narodowego Ziemi Ognistej, z zatoką Lapataia, w której oprócz krajobrazów znaleźć można zabawny budynek „poczty na końcu świata”, a także z leżącym na granicy z Chile jeziorem Roca oraz Bahia la Ensenada, gdzie kończy się najdłuższa droga świata – Panamericana, biegnąca z Alaski. Po południu rejs łodzią po wodach Kanału Beagle. Widok na wyspy Wolf i Bird. Podziwianie kolonii kormoranów i uchatek. Opłynięcie latarni morskiej Les Eclaireurs. Kolacja.

Dzień 7

USHUAIA – EL CALAFATE

Transfer na lotnisko i przelot do El Calafate. Okolice El Calafate to rejon położony w południowo-zachodniej Patagonii, gdzie u podnóża Andów rozwinęły się potężne lodowce. Czoła niektórych z nich nie cofają się, mimo postępującego ocieplenia klimatu. Najbardziej znany to położony na terenie Parku Narodowego Los Glaciares Perito Moreno, przyciągający podróżników z całego świata. Widok na imponujące, 70-metrowe czoło lodowca. Fascynujące widowisko cielenia się lodowca, kiedy wielotonowe bloki lodu odłamują się z hukiem od jego czoła i spadają do wód jeziora. Możliwość oglądania lodowca z wielu stron. Powrót do El Calafate, kolacja.

Dzień 8

EL CALAFATE – SALTA

Przelot z El Calafate do Salta – uroczego miasta położonego w kotlinie otoczonej zielonymi szczytami. Po przylocie transfer do hotelu, w czasie którego można zaobserwować charakterystyczną architekturę pamiętającą czasy kolonialne – parterowe domy i wąskie uliczki. W miarę możliwości czasowych objazd miasta - główny plac 9 de Julio; XVI-wieczny klasztor św. Bernarda, którego drzwi wyrzeźbiono w drewnie algarrobo; symbol miasta – kościół św. Franciszka.

Dzień 9

SALTA – CAFAYATE

Przejazd do Cafayate drogą Ruta 68, jedną z najpiękniejszych w Ameryce Południowej. Po drodze postoje na podziwianie niesamowitych krajobrazów. Ta malownicza trasa rozpoczyna się nad brzegiem rzeki Las Conchas i wije przez różnorodne formacje geologiczne w kolorach ochry, czerwieni, pomarańczy i zieleni. Formacje skalne są wynikiem ruchu płyt tektonicznych oraz działania wiatru i wody. Najciekawsze z nich mają swoje nazwy. Po drodze zobaczyć można m.in. Garganta del Diablo, Los Castillos, El Obelisco czy El Sapo. Największe wrażenie robi jednak El Anfiteatro (Amfiteatr) z ciekawym efektem akustycznym. Przyjazd do Cafayate, miasteczka będącego drugim najważniejszym centrum winiarskim kraju. Warunki naturalne jakie panują w tej części kraju tworzą unikatowy mikroklimat, idealny dla winiarstwa, co potwierdza fakt, iż znajdują się tu producenci uznani na całym świecie (np. Michel Rolland). Obiad. Wizyta w lokalnej winnicy.

Dzień 10

CAFAYATE – CACHI – P. N. LOS CARDONES – SALTA

Przejazd do Cachi przez Quebrada de las Flechas, pomiędzy gigantycznymi i pochyłymi skałami, wystającymi z ziemi jak strzały. Ich kolory zmieniają się w zależności od pory dnia i światła dziennego. Każdy zakręt odsłania nowe wąwozy, pionowe ściany i formacje skalne liczące 20 milionów lat, tworzące surrealistyczny krajobraz. Obiad w Cachi. Następnie przejazd do Parku Narodowego Los Cardones, znanego z gigantycznych kaktusów (cardon grande), od których pochodzi również nazwa parku. Krajobraz tworzą wzgórza, sierry, doliny, wąwozy, a także wysokie Andy. Suchy klimat stanowi doskonałe środowisko dla zachowania śladów dinozaurów i szczątków kopalnych. W parku żyje ponad 100 gatunków ptaków (m. in. kondor andyjski), a także wiele zwierząt np. guanako, wigonia, lis szary czy szynszyl. Powrót do Salta.

Dzień 11

SALTA – TILCARA – PURMAMARCA – SALINAS GRANDES – PURMAMARCA

Przejazd do Tilcara. Zwiedzanie strefy archeologicznej z XII wieku (zbudowanej przez cywilizację Omaguaca), gdzie odkryto preinkaskie fortyfikacje (pucara) wraz ze zbiorami archeologicznymi. Następnie wyjazd do najbardziej malowniczej wioski w wąwozie Quebrada de Humahuaca, którego krajobraz wydawać się może dziełem wielkiego artysty-malarza. Purmamarca, znana z legend i lokalnych śpiewaków, leży u podnóża słynnych siedmiokolorowych wzgórz Cerro de 7 Colores. Spacer po wzgórzach, podczas którego można zobaczyć wszystkie odcienie czerwieni. Zarówno kontrast kolorów, formy rzeźbiarskie, intensywność światła jak i czystość nieba nadają temu miejscu magii. Obiad. Dojazd do Salinas Grandes – Wielkich Solnisk zwanych białymi pustyniami, gdzie wszechobecna biel zlewa się z błękitem nieba, tworząc niezapomniany krajobraz. Powrót do Purmamarca.

Dzień 12

PURMAMARCA – PUERTO IGUAZU – FOZ DO IGUACU

Transfer na lotnisko w Salta. Obiad. Przelot do Puerto Iguazu. Przejazd do Foz do Iguacu w Brazylii. Zakwaterowanie w pousada. Dla chętnych kolacja w oryginalnej restauracji serwującej szeroki wybór dań z różnych części świata (ok. 90 USD). Podziwiać będzie można tańce charakterystyczne dla wielu krajów Ameryki Łacińskiej, takie jak cueca, polka paraguaya, chacarera, tango, malambo, capoeira i samba.

Dzień 13

Puerto Iguazu

Przejazd i zwiedzanie najpiękniejszych wodospadów świata – Iguazu (po stronie argentyńskiej). Możliwość obserwacji przyrody w lesie pełnym motyli, egzotycznych ptaków i wszędobylskich coati (ostronosów). Spacer kładkami wzdłuż licznych kaskad, które z hukiem spadają z kilkudziesięciometrowej wysokości i tworzą niezapomniany spektakl. Następnie przejazd kolejką i spacer długim pomostem do najbardziej spektakularnej, potężnej i zachwycającej kaskady zwanej Gardzielą Diabła. Obiad. Fakultatywnie wodne safari – wycieczka pod wodospady pontonami (ok. 90 USD). Powrót do hotelu.

Dzień 14

FOZ DO IGUACU – PUERTO IGUAZU – BUENOS AIRES

Spacer po brazylijskiej stronie wodospadów Iguacu. Możliwość podziwiania całego kompleksu wodospadów z licznych kładek i punktów widokowych. Fakultatywnie (w zależności od warunków pogodowych i liczby chętnych) przelot helikopterem ponad wodospadami (ok. 140 USD). Obiad. Transfer na lotnisko w Puerto Iguazu, przelot do Buenos Aires. Zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 15

Buenos Aires

Transfer na lotnisko. Wylot do Europy.

Dzień 16

Przylot do Warszawy.

I rata

8000 PLN płatna przy zapisie

Ii rata

Płatna na 70 dni przed wyjazdem

Cena obejmuje

Przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej, przeloty wewnętrzne, przejazdy autokarami/mikrobusami, 13 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 3, 2 noclegi w pousada; pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1-os. 3900 PLN, 13 śniadań, 9 obiadów, 4 kolacje,

Opiekę polskiego pilota, usługi lokalnych przewodników, ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).

Uwaga !

Zgodnie z Warunkami uczestnictwa do ceny imprezy zostanie doliczona składka na TFG - 13 PLN oraz składka na TFP - 13 PLN. Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki oraz posiadać min. 2 strony wolne. Przy zapisie na wycieczkę wymagane jest przekazanie do biura danych paszportowych takich jak – imiona i nazwiska (dokładnie jak w paszporcie), numer paszportu i data ważności paszportu.

Na bilety wstępu należy zabrać ok. 150 USD. Na zwyczajowe napiwki sugerujemy przeznaczyć ok. 70 USD. Uprzejmie informujemy, że więcej informacji o składkach na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy, dostępnych jest na naszym blogu we wpisie zatytułowanym Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Terminy

13.10 - 28.10.2024, .00 PLN

Warunki uczestnictwa

Informacje prawne

Realizując obowiązek przewidziany w art. 12a pkt. 2 i 4 ustawy z dnia 30.05.2014 r. o prawach konsumenta (Dz.U. z 2020 r. poz. 287) w zw. z art. 40 ust. 1 ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z (Dz.U. z 2022 r. poz. 511), Wakacje.pl niniejszym informuje Państwa o podziale obowiązków...

Czytaj więcej

Wybierz pokój i godziny lotów

Nowość

Podział na pokoje

Powyżej wybierasz liczbę osób, które będą zakwaterowane w 1 pokoju (lub apartamencie, willi itd.). Wybierz jedną z ofert z listy i zarezerwuj ją. Zrób oddzielne rezerwacje dla każdego kolejnego pokoju lub skontaktuj się z nami, by złożyć zamówienie u naszego doradcy.

Maksymalna liczba uczestników

Jeśli nie możesz dodać kolejnych osób, osiągnąłeś(-aś) maksymalny limit dla 1 pokoju.

Wybierz pokój i sprawdź podany obok rozkład lotu. Czasami zdarza się, że godziny lotów się zmieniają. Jeśli tak się stanie – poinformujemy Cię o tym.

Miejsce w pokoju 2 os.

2 dorosłych

Wg programuMiejsce w pokoju 2 os.
Wylot
WAW · 13.10 (Ndz.)Warszawa - Chopin
EZE · 13.10 (Ndz.)Buenos Aires
Godziny lotu podamy później
Przylot
EZE · 28.10 (Pon.)Buenos Aires
WAW · 28.10 (Pon.)Warszawa - Chopin
Godziny lotu podamy później
68 852 zł
za pokój

Warto dokupić

Aktualizujemy parametry oferty
Tylko u nasPromesa Pewne Wakacje gratis i szeroki pakiet ubezpieczeń.

Oficjalny Parking Lotniska P2, Żwirki i Wigury 1, Warszawa

1 030
za 1 auto
1 auto
Data od
13.10.2024
Data do
28.10.2024
1 030
za 1 auto

Ubezpiecz podróż z AXA Assistance MAX wraz z kosztami rezygnacji

812
za wycieczkę
812
za wycieczkę
Dołóż ubezpieczenie do koszyka, warto!

70%

naszych klientów decyduje się na zakup ubezpieczenia

zero ryzyka

Ubezpieczenie Kosztów Rezerwacji chroni Cię, jeśli zachorujesz na COVID-19

od 80 tys. do 8 mln €

kosztów leczenia zostanie pokrytych, jeśli zdarzy Ci się COVID-19 w trakcie wakacji

Wycieczka68 852

Cena całkowita

68 852
Zaliczka płatna teraz16 052
Pozostała kwota płatna na 71 dni przed wyjazdem.

Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

lub

Pogoda

Październik

Zobacz cały rok
20°C
13°C
17°C
13

Przed podróżą

Nie są wymagane żadne zaświadczenia o szczepieniach.
Przy wjeździe do Argentyny należy okazać ważny paszport. Turysta może być poproszony o okazanie biletu powrotnego oraz dowodu posiadania wystarczających środków finansowych na pokrycie kosztów podróży, z reguły należy także podać planowany adres pobytu w Argentynie.

Obywatele polscy nie potrzebują wizy, gdy udają się do Argentyny na okres do 90 dni.

Nowość!

Odkryj nową stronę podróży – rezerwuj elastyczne pakiety lot+hotel. Sprawdź