Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyArgentynaAntarktyczna przygoda

Antarktyczna przygoda

Rejs

Kod oferty: WAK246979

Dostępne kabiny

Kabina dwuosobowa

zewnetrzna
2 dorosłych
Aktualizujemy cenę

Dodatkowe opcje

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

420
za wycieczkę
promesa

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

promesa
0
za wycieczkę
wpPilot
Teraz przy zakupie wycieczki dostęp do WP Pilot gratis!
Zgarnij kod 14 dniowego dostępu do WP Pilot - telewizji online i oglądaj 35 kanałów TV gdziekolwiek jesteś
 Sprawdź teraz 
Trwa weryfikacja ceny

Informacje o podróży

Wylot

03.11.2020 Wtorek
WAWWarszawa - Chopin
04.11.2020 Środa
USHUshuaia

Powrót

13.11.2020 Piątek
USHUshuaia
14.11.2020 Sobota
WAWWarszawa - Chopin

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK246979Organizator: Konsorcjum Biur Podróży

Dzień 1

Wylot

Odprawa bagażowo-paszportowa na 2 godziny przed wylotem. Wylot do Ushuai w Argentynie.

Dzień 2

Ushuaia - Zaokrętowanie

Po wylądowaniu w Ushuaia transfer do portu, gdzie nastąpi zaokrętowanie na statku badawczym.

Przed nami słynny Przylądek Horn, najbardziej na południe wysunięty punkt Ameryki Południowej oraz Szetlandy Południowe składające się z ponad 20 wysp. Żyją na nich różne gatunki albatrosów i petreli, mewy arktyczne, gołębie. W okolicy wysp Szetlandy Południowe - widok na pierwszą górę lodową. Następnie Kanał Beagle, którego ciekawostką są ogromne pływy morskie, czyli wielkie, dzienne różnice między przypływami i odpływami. Kanał jest niezwykle malowniczy - wznoszą się nad nim strome zbocza gór, w niższych partiach porośnięte drzewami, a wyżej pokryte śniegiem. Wierzchołki najwyższych szczytów sięgają tam 1100metrów!

Zejścia na ląd odbywają się w specjalnych łodziach o nazwie Zodiak(wzmocnione pontony z silnikami, służące do eksploracji brzegów). Planowane są co najmniej 2 zejścia dziennie (w zależności od pogody).

Dzień 3 - 4

KANAŁ BEAGLE - CIEŚNINA DRAKE'A - PRZYLĄDEK HORN

Dziś rozpoczynamy rejs na południe, słynną cieśniną, noszącą imię XVI-wiecznego angielskiego nawigatora Sir Francisa Drake'a. Minęło kilka wieków, ale do dziś nazwa cieśniny wywołuje grymas na twarzach nawet najbardziej zatwardziałych wilków morskich. Wielorybnicy zapuszczający się na Szetlandy Południowe zwykli opowiadać, że na wodach Cieśniny Drake'a nie ma ani prawa, ani Boga. To tutaj Atlantyk łączy się z Pacyfikiem. Wpływając w nią, mija się słynny Przylądek Horn, najbardziej na południe wysunięty punkt Ameryki Południowej.

Towarzyszyć nam będą albatrosy - ptaki o imponującej rozpiętości skrzydeł, dochodzącej niemal do 4metrów! Przy odrobinie szczęścia można będzie zobaczyć pierwsze na trasie wieloryby - opasłych królów mórz arktycznych. Przekroczymy strefę konwergencji arktycznej (mieszania się zimnych wód powierzchniowych z cieplejszymi wodami subarktycznymi). Różnice temperatury, gęstości i zasolenia wód są tam tak duże, że po obu stronach żyją zupełnie inne gatunki organizmów. Wizyta na mostku kapitańskim i sprawdzanie radarów, namierzających góry lodowe.

Wysłuchają Państwo wykładów, które z wolna uchylą rąbka tajemnicy na temat zasad rządzących niebezpieczną, straszną ale jednocześnie zniewalającą pięknem i spokojem Antarktydą. Z pewnością wspomniany zostanie Henryk Arctowski - polski geograf i badacz Antarktyki, oraz Antoni Dobrowolski, zapalony geofizyk i meteorolog. Obaj wzięli pod koniec XIX w. udział w ekspedycji antarktycznej na statku Belgica, który na ponad rok utknął wśród lodów w pobliżu Archipelagu Palmera. Naukowcy przeżyli, żywiąc się mięsem pingwinów i fok i prowadząc badania. Było to pierwsze zimowanie człowieka na Antarktydzie.

Pod koniec dnia 6 dopłyniemy do Szetlandów Południowych.

Dzień 5

Szetlandy Południowe - Wyspa Zwodnicza

Rejs między wysepkami Szetlandów Południowych - fascynująca morska wędrówka wzdłuż brzegów wysp, gdzie powitają nas tysiące uroczych fok oraz ciekawskich pingwinów antarktycznych i białobrewych. Szetlandy Południowe są rajem dla dzikich zwierząt. Na wyspach tego archipelagu gniazdują ptaki, które dotąd towarzyszyły nam na oceanie. Będzie czas na kontemplację olśniewającej bieli pierwszych gór lodowych oraz ośnieżonych szczytów archipelagu. Towarzyszący nam przyrodnicy przekażą Państwu uwagi na temat pierwszego spotkania z pingwinami i fokami.

Ujrzymy w oddali Wyspę Zwodniczą, położoną w Archipelagu Szetlandów Południowych, która jest wystającym ponad powierzchnię oceanu wierzchołkiem dawnego wulkanu. W dawnym kraterze utworzyła się wielka, wypełniona wodą kaldera, do której prowadzi wąski, bo zaledwie 200-metrowej szerokości przesmyk. Przesmyk trudno odnaleźć i patrząc na wyspę z daleka trudno odgadnąć, że kryje ona taką niespodziankę. Stąd nazwa - Zwodnicza Wyspa. Na brzegu zatoki, przy szerokiej plaży z czarnego, wulkanicznego piasku stoją zabudowania opuszczonej stacji wielorybniczej - baraki, piece i zbiorniki.

Wyspa słynie również z gorących źródeł, które poszukiwaczom silnych wrażeń dają szansę antarktycznej kąpieli na świeżym powietrzu. Parująca woda wypływa leniwym strumieniem wprost z czarnego, wulkanicznego piasku i spływa do kaldery.

Dzień 6

PÓŁWYSEP ANTARKTYCZNY (Cieśn. Gerlache'a, Kanały Lemaire i Neumayer, W. Petermanna)

Pożeglujemy Cieśnina Gerlache'a, wąskimi Kanałami Lemaire, Neumayer, między malowniczymi klifami lodowymi i urwiskami skalnymi, do Zatoki Charlotte. Gwarantujemy niezapomniane widoki! Kanał uważany jest nawet za jedno z najbardziej urokliwych miejsc na kuli ziemskiej! Płynąc gładkimi jak lustro wodami wąskiego, 11-kilometrowego przesmyku, można z bliska podziwiać ściany lodowców, a czasami również, przy odrobinie szczęścia, osuwający się z hukiem do morza fragment lodowca.

Jeśli pozwolą warunki pogodowe, zacumujemy na Wyspie Petermanna i odwiedzimy siedliska pingwinów Gentoo, pingwinów Adelia (białookie), wydrzyków i kormoranów czubatych.

Dzień 7

PÓŁWYSEP ANTARKTYCZNY (W. Melchiora, Cuverville, Portal Point, Pleneau, Zatoka Neko)

Dalsza eksploracja Najdalszego Południa.

Zobaczymy również Wyspę Melchiora, skalistą Cuverville, Portal Point i Wyspę Pléneau. Kolejna okazja do podglądania pingwinów Gentoo, zarówno dorosłych osobników jak i bardzo młodych, które dopiero opuściły legowisko i próbują swych sił w pływaniu. Po wpłynięciu do Zatoki Neko i Paradise, które będą podczas naszej wyprawy najdalej wysuniętymi na południe punktami, będziemy mieli okazję postawić stopę na Antarktydzie! Będzie czas na podziwianie wspaniałych formacji lodowych. Nie bez przyczyny zatoka została nazwana rajską - to fascynujący świat lodowców i pływających w morzu gór lodowych, przybierających niekiedy fantastyczne kształty i kolory.

Dzień 8

Półwysep Antarktyczny - Wyspa Paulet

Wyspa Paulet z kolei jest w tym rejonie Antarktydy siedliskiem jednej z największych kolonii pingwinów Adeli. Ponad 100 tys. osobników kolonii tak wielkiej, że aż sięga po horyzont. Niezwykle ciekawym momentem jest obserwacja ich wyjścia, a w zasadzie wyskoku z wody na wysoki, oblodzony brzeg. Znajduje się tu także kolonia kormoranów niebieskookich. Na wyspie znajdują się także pozostałości po małej, kamiennej chatce, w której po zniszczeniu w 1903 r. statku "Antarctic" Kapitan Larsena wraz z towarzyszami ekspedycji Nordenskjold spędził 2 lata!

Dzień 9

SZETLANDY POŁUDNIOWE (Wyspa Króla Jerzego, Livingstona)

Przepłyniemy wzdłuż Wyspy Króla Jerzego - największej z wysp Szetlandów Południowych. Ponad 90% jej powierzchni pokrywa lodowiec, wznoszący się miejscami na wysokość ponad 600m. Zaledwie kilka procent lądu w strefie brzegowej oraz samotne nunataki (nie oblodzone, strome skały wystające ponad kopułę lodowca) są wolne od lodu. Niejednokrotnie Wyspa Króla Jerzego jest nazywana "nieoficjalną stolicą Antarktyki", a to dzięki zlokalizowanym tu aż 9 zimowym stacjom należącym do 8 państw. Mieści się tu również Polska Stacja Antarktyczna im. Henryka Arctowskiego.

W tych dniach zobaczymy kilka gatunków pingwinów, m.in. w okolicy wyspy livingstona, w tym gnieżdżące się w olbrzymich koloniach pingwiny adeli, białobrewe oraz antarktyczne. spośród innych gatunków ptaków towarzyszyć nam będą skuły, petrele, kormorany błękitnookie, mewy dominikańskie, warcabniki i rybitwy antarktyczne. przy odrobinie szczęścia będzie można zobaczyć z bliskiej odległości morskie ssaki, które budzą zawsze ogromny zachwyt

Słonie morskie, foki Wedella, krabojady, lamparty morskie, uchatki. Bez wątpienia największą atrakcją będą potężne wieloryby - ich ogromne ciała i imponujące ogony niemal na wyciągnięcie ręki!

Dzień 10

CIEŚNINA DRAKE'A - KANAŁ BEAGLE

Przeprawa przez zawsze pełne niespodzianek Morze Drake'a i Kanał Beagle. Pożegnanie z Antarktyką, czas na ostatnie zdjęcia kolonii lwów morskich, kormoranów i innych morskich ptaków, a przy odrobinie szczęścia być może także wielorybów. Spotkanie z uczestnikami rejsu, podsumowanie wrażeń, ostatnie odczyty podczas kolacji na pokładzie.

Dzień 11

Ushuaia - Buenos Aires

Po śniadaniu we wczesnych godzinach porannych przypłynięcie do Ushuaia, przez spokojne wody Kanału Beagle. Pożegnanie z załogą. Transfer na lotnisko, wylot do kraju.

Dzień 12

Warszawa

Lądowanie w Polsce.

Rejs odbędzie się statkiem USHUAIA mieszczącym 84 osoby w 41 komfortowych, 2-osobowych kabinach.

Pasażerowie mają na pokładzie do dyspozycji recepcję, jadalnię, bar (z dużym wyborem win i innych alkoholi), salę konferencyjną z nowoczesnym sprzętem multimedialnym, dostęp do Internetu (płatny) dobrze wyposażoną bibliotekę oraz usługi medyczne. Do dyspozycji uczestników rejsu pozostaje również Kapitan, oficerowie i doświadczona załoga. Zapewniamy zespół międzynarodowych specjalistów, wykładowców oraz usługi kucharza, który każdego dnia będzie serwował Państwu wyśmienite dania zarówno kuchni międzynarodowej jak i lokalnej.

Kabiny wewnętrzne c

6 kabin zewnętrznych typu Twin na górnym pokładzie (G), z oknem, z łazienką i dwiema kojami: górna i dolna.

Kabiny zewnętrzna kabiny a

12 kabin zewnętrznych typu Twin na pokładzie E, z oknem, z dwiema kojami: górną i dolną, z łazienką półprywatną (jedna łazienka na dwie kabiny), ale z własną umywalką.: 8 kabin wewnętrznych typu Twin na pokładzie D, bez okna, z dwiema kojami: górną i dolną, z łazienką półprywatną (jedna łazienka na dwie kabiny), ale z własną umywalką.

Istnieje możliwosć dopłaty do kabin o wyższym standardzie.

UWAGA!

Realizacja opisanego programu uzależniona jest od warunków pogodowych. Ostateczną decyzję o przebiegu rejsu podejmuje kierownik wyprawy i kapitan statku w zależności od panujących warunków atmosferycznych, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pasażerów. Wynikające z ich decyzji zmiany nie stanowią podstawy do jakichkolwiek roszczeń ze strony uczestników wyprawy.

Cena zawiera

Bilet lotniczy Warszawa - Ushuaia - Warszawa (w cenie od 4700 zł/os. w grudniu 2019 i ok. 4900 zł/os. w pozostałych terminach), rejs statkiem Ushuaia zgodnie z programem, podczas rejsu pełne wyżywienie, usługi profesjonalnych, anglojęzycznych przewodników i załogi na statku, ubezpieczenie KL, NW, choroby przewlekłe, bagaż, obowiazkową składkę na TFG w wysokości 13 zł/os.

Cena nie zawiera

Napiwków (ok.130 USD/os.), wydatków własnych, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (3,2% ceny imprezy), transferu lotnisko-port-lotnisko ok. 110 USD/os., opłat lotniskowych (ok.30USD/os.), ewentualnych noclegów przed i po rejsie.

Uwagi

1. Realizacja opisanego programu uzależniona jest od warunków pogodowych. Ostateczną decyzję o przebiegu rejsu podejmuje kierownik wyprawy i kapitan statku w zależności od panujących warunków atmosferycznych, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pasażerów. Wynikające z ich decyzji zmiany nie stanowią podstawy do jakichkolwiek roszczeń ze strony uczestników wyprawy.

2. Cena przelotu została podana w najniższej taryfie obowiązującej na przelot w okresie ważności powyższej taryfy. W przypadku niedostępności tej taryfy istnieje możliwość rezerwacji biletu w innej wyższej - za odpowiednią dopłatą.

3. Zaliczka przy rezerwacji = koszt przelotu + 50 % kosztu świadczeń. Pozostała kwota na 90 dni przed wylotem.

4. Przed lub po rejsie istnieje możliwość wykupienia opcjonalnych pakietów turystycznych za dodatkową opłatą.

5. Kabina standard - zewnętrzna, z dzieloną łazienką, Kabina plus- zewnętrzna z prywatną łazienką, Kabina superior - zewnętrzna z prywatną łazienką i oknem. Opis kabin również na www.konsorcjum.pl

6. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

Ubezpieczenie zawarte w ofercie

· Świat Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) - KL 150 000 EURO, NNW - 4 000 EURO, BAGAŻ - 400 EURO

Gwarancja niezmienności ceny

Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba

3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba

Od 6001 do 9000 zł/osoba - 170 zł/osoba

Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

OPCJONALNIE PAKIETY PRZED/ PO REJSIE

BOSKIE BUENOS I TANGO SHOW - CENA OD 450 USD/OS

Dzień 1

Buenos Aires

Po wylądowaniu w Buenos Aires transfer do hotelu, zakwaterowanie w hotelu. Odpoczynek po podróży.

Dzień 2

Zwiedzanie Miasta I Tango Show

Po śniadaniu, zapraszamy Państwa na zwiedzanie boskiego Buenos.

Zobaczymy Katedrę, historyczne Plaza de Mayo, plac otoczony kolonialnymi budynkami, dawną siedzibę kongresu Antiguo Congreso National, zabytkowy budynek Teatru Colon. Odwiedzimy dzielnicę bohemy San Telmo, z pracowniami artystów, przytulnymi restauracjami, sklepami z antykami i pchlim targiem. Plaza Dorrego dni powszednie jest ulubionym miejscem spotkań ludzi, ulicznych grajków i tancerzy zmysłowego tango. Zapraszamy na spacer po niezwykle barwnej dzielnicy La Boca, niegdyś dzielnicy zamieszkanej przez włoskich żeglarzy. Zobaczymy również elegancką, luksusową dzielnicę Recoleta z kafejkami i cmentarzem pełnym misternych, marmurowych mauzoleów z licznymi statuami i w różnych stylach, gdzie pochowana jest m.in. Eva Peron.

Wieczorem zapraszamy na TANGO SHOW w eleganckiej restauracji, połączony z występami profesjonalnych tancerzy zmysłowego tango. W cenie wyśmienita kolacja złożona z dań typowych dla kuchni argentyńskiej. Tutaj tango unosi się w powietrzu, tangiem się tu oddycha… Poczuj się przez chwilę się Argentyńczykiem i daj się ponieść zmysłowemu tangu... Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 3

Wylot

Śniadanie, transfer na lotnisko

USHUAIA ZIEMIA OGNISTA - CENA OD 460 USD/OS

Dzień 1

Ushuaia

Po wylądowaniu w Ushuaia transfer do hotelu, zakwaterowanie w hotelu. Odpoczynek po podróży.

Dzień 2

Park Narodowy Ziemi Ognistej

Zwiedzanie miejsca wysuniętego najdalej na południe na całej kuli ziemskiej. Zapraszamy na wycieczkę do Parku Narodowego Ziemi Ognistej (Tierra del Fuego), znanego z przepięknych krajobrazów m.in. górskie szczyty, rzeki, doliny i jeziora, pełne rzadkich zwierząt i roślin. Wizyta w zatoce Lapataia, rzece Pipo, Mt Susana, Canadon del Toro, jezioro la Roca i krótki postój w "woods light house" z degustacja przepysznych ciast. Możliwość podziwiania fauny, ssaków morskich i ptaków.

Dzień 3

WYLOT/ZAOKRĘTOWANIE

Śniadanie, transfer na lotnisko lub do portu

WODOSPADY IGUAZU - CENA OD 500 USD/OS

Dzień 1

Wodospady Iguazu Po Stronie Brazylijskiej

Po wylądowaniu transfer do hotelu. Przejazd w kierunku wodospadów Iguazú. Iguazú to w języku Indian mieszkających dawniej na tych terenach “wielka woda". Tysiące metrów sześciennych spadającej wody na sekundę, wspaniałe, zapierające dech w piersi widoki oraz potężny huk wody powodują że wrażenia te na długo zostaną w pamięci! Dziś odwiedzimy wodospady po stronie brazylijskiej, spośród których najbardziej znane to Wodospad Floriano, Deodoro, Benjamin Constant, Unión i Diabelska Gardziel. Pomosty pozwalają podziwiać odwiedzającym wspaniały, panoramiczny widok kaskad spadających w przepaść, gdzie nieustannie rozpylane są kropelki wody, tworząc na niebie przepiękne tęcze. To bez wątpienia jeden z najwspanialszych cudów natury i nie bez przyczyny został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Wieczorem czas wolny.

Dzień 2

Wodospady Iguazu Po Stronie Argentyńskiej

Śniadanie w hotelu. Dziś będziemy podziwiać kaskady po stronie argentyńskiej. Korzystając z kładek i ścieżek podejdziemy do najciekawszych miejsc. Najdłuższa kładka prowadzi nad Garganta del Diablo, czyli Diabelskiej Gardzieli, której widok wywiera potężne wrażenie. To miejsce, z którego góry widać jak rzeka spada w potężny wąwóz. Na unoszących się w powietrzu kroplach wody prawie zawsze widać nie tylko łuk, ale prawie pełny krąg tęczy.

Dzień 3

Wylot

Śniadanie, transfer na lotnisko

Cena zawiera

Transfer lotnisko-hotel-lotnisko, zakwaterowanie w hotelu 3, śniadania, zwiedzanie zgodnie z programem, wszystkie niezbędne transfery lądowe.

Cena nie zawiera

Lotów lokalnych, opłat lotniskowych, napiwków, wydatków własnych.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Pogoda

Temperatura w dzień
24°C
Temperatura w nocy
14°C
Temperatura wody
18°C
Liczba godzin słonecznych
10

Opinie

Czekamy na pierwszą opinię! Może Twoją?

Możesz opowiedzieć coś o tej ofercie? Polecasz ją czy wręcz przeciwnie? Podziel się swoimi doświadczeniami i pomóż innym podjąć decyzję, gdzie pojechać na wakacje.

no offer review
no offer review

Przed podróżą

Paszporty

Przy wjeździe do Argentyny trzeba okazać ważny paszport.

Wizy

Polacy nie potrzebują wizy, gdy udają się do Argentyny na okres do 90 dni.

Szczepienia, służba zdrowia

Nie są wymagane żadne zaświadczenia o szczepieniach.

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że Pasażerom nie wolno wjeżdżać do Argentyny do 26 kwietnia.
- Nie dotyczy to obywateli Argentyny.
- Nie dotyczy to pasażerów mieszkających w Argentynie.
Decyzja pozostaje w mocy do odwołania.
Zalecamy śledzenie aktualnych oficjalnych informacji

Infolinia Wakacje.pl

+48 58 325 29 00