16 726  /os.

Podsumowanie ceny
12

Opis oferty

Biuro podróży (przedsiębiorca): RainbowKod oferty: WAK488051

Kategoria

Zakwaterowanie

Hotele/pousady o standardzie odpowiadającym w ocenie organizatora (11 lub 12rozpoczętych dób hotelowych - w zależności od godziny przylotu do Buenos Aires).

Pokoje: we wszystkich hotelach wyposażone w łazienki. Większość hoteli posiada klimatyzowane pokoje.

Zakwaterowanie

Hotele/pousady o standardzie odpowiadającym w ocenie organizatora (11 lub 12rozpoczętych dób hotelowych - w zależności od godziny przylotu do Buenos Aires).

Pokoje: we wszystkich hotelach wyposażone w łazienki. Większość hoteli posiada klimatyzowane pokoje.

Program

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem. Przelot samolotem rejsowym do Buenos Aires (z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych). W niektórych terminach przylot tego samego dnia, co wylot. W tym wypadku w dniu pierwszym nocleg. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora.

Dzień 2

Przylot do Buenos Aires, odprawa paszportowa. Od rana zwiedzanie Buenos Aires nazywanego Paryżem Ameryki Południowej. Miasto jest żywiołowe, gwarne, a zmysłowość tanga uwiedzie każdego. Zobaczymy min. : historyczny plac miasta - Plaza de Mayo, ze sławną Casa Rosada - siedzibą prezydenta, El Cabildo - kolonialnym gmachem Rady Miasta oraz Katedrą, w której pełnił funkcje kardynalskie Papież Franciszek. Wielokulturowy charakter miasta zaobserwujemy na Avenida de Mayo, która bogata jest w ciekawe architektonicznie obiekty. Przejedziemy najszerszą ulicą świata - Avenida 9 de Julio, następnie odwiedzimy artystyczną dzielnicę La Boca z jej kolorowymi blaszanymi domami. Następnie czeka nas nowoczesna część Buenos - Puerto Madero i Recoleta, cmentarz, na którym spoczywa Evita Perón. Zwiedzanie zakończymy lunchem. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem, możliwe fakultatywne uczestnictwo w Tango show (płatne dodatkowo ok. 120 USD/os.).

Dzień 3

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Salty. Następnie przejazd słynną drogą przez Quebrada de las Conchas - Wąwóz Muszelek, czyli argentyński Kanion Czerwonych skał, który można porównać do Bryce Canion w Stanach Zjednoczonych. Podziwiać będziemy mogli niezwykłe formacje skalne takie jak Amfiteatr, Diabelska Gardziel czy Ropucha. Po południu odwiedzimy winiarnię słynącą z produkcji wina torrontes – szczepu narodowego Argentyny. Kolacja, nocleg w Cafayate.

Dzień 4

Po śniadaniu powrót do Salty przez Cachi. Podążymy sławną Ruta 40, obok Route 66 jedną z najdłuższych dróg na świecie, aż dojedziemy do Quebrada de las Flechas - Wąwozu Strzał, gdzie będziemy mogli podziwiać iglice skał poddanych erozji. Następnie podziwiać będziemy Parque de los Cardones - park słynący z wielkich kaktusów, z których drewna jest wykonane wnętrze kościoła w Cachi. Wieczorem dojazd do Salty, zakwaterowanie, nocleg (trasa ok. 330 km).

Dzień 5

Po śniadaniu zatrzymamy się na krótką sesję fotograficzną w Purmamarca, gdzie słońce pięknie oświetla wzgórze 7 kolorów. Następnie odwiedzimy Solnisko Salinas Grandes, które obok Uyuni w Boliwii jest jednym z najbardziej znanych pustyni solnych. Finalnie dotrzemy do miejscowości Purmamarca (2324 m.n. p.m), gdzie podziwiać będziemy mogli Wzgórze Siedmiu Kolorów. Przejedziemy wzdłuż wąwozu Quebrada de Humahuaca, który znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO, a jego tęczowa kompozycja zapewne utkwi nam w pamięci. Powrót do Salty. Kolacja, nocleg. (Trasa ok. 500 km).

Dzień 6

Śniadanie. Krótkie zwiedzanie Salty, którą nazywają “La Linda”, czyli piękna, w szczególności dla tego, że malowniczo położona jest u stóp Andów. W pierwszej kolejności odwiedzimy Muzeum Archeologiczne Gór Wysokich MAAM, gdzie zobaczymy jedną z trzech doskonale zachowanych mumii dzieci złożonych w ofierze inkaskim bogom, które zostały odnalezione na szczycie wulkanu Llullaillaco (zwiedzanie muzeum uzależnione jest od rozkładu lotów do Pousadas). Następnie zobaczymy (z zewnątrz) główny plac, kościół św. Franciszka oraz katedrę. Przelot do Pousadas (możliwy przelot z przesiadką). Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w okolicy Pousadas.

Dzień 7

Śniadanie. Wycieczka do Parque Ibera zwanym argentyńskim Pantanalem. Ten obszar mokradeł jest drugim, co do wielkości, po brazylijskim. Ibera jest jednym z najważniejszych zbiorników słodkiej wody na kontynencie południowo-amerykańskim i największym terenem chronionym w Argentynie. Region słynie z bogactwa zwierząt takich jak jelenie, wydry, wilki czy kapibary. Udamy się na safari fotograficzne i będziemy wypatrywać dziko żyjących zwierząt. Obiad w parku. Noclegw okolicach San Ignacio.

Dzień 8

Śniadanie. Wybierzemy się do Misji Jezuickich, od których nosi nazwę prowincja Misiones. Misje zostały objęte patronatem UNESCO. Odwiedzimy San Ignacio, miejsce niesamowitej historii Jezuitów, którzy pokojowo nawracali Indian Guarani. Jezuici stawiali opór portugalskim bandeirantes porywającym do niewoli Indian, za co zostali wygnani. Obecnie znajdują się tu dobrze zachowane ruiny. Po drodze odwiedzimy również plantację yerba mate. Liście ostrokrzewu paragwajskiego działały pobudzająco na Indian. To właśnie jezuici odkryli ich magiczne właściwości. Obiad. Na koniec wstąpimy do miasteczka Wanda, założonego przez Polaków. Nocleg wPuerto de Iguazu. Dla chętnych latino show (dodatkowo płatne ok. 85 USD/os.).

Dzień 9

Śniadanie. Następnie zwiedzanie brazylijskiej strony słynnych na całym świecie wodospadów Iguaç u, co w języku Indian Guaraní oznacza „wielką wodę”. Spacer po szlaku, w trakcie którego będziemy podziwiać wspaniałe kaskady wody, spływające z różnych wysokości, jednakże głównym celem naszej wyprawy będzie spotkanie z największym wodospadem Iguaç u zwanym Garganta del Diablo - Diabelską Gardzielą, mającą ponad 70 m wysokości. Huk spadających z bazaltowej półki mas wody i wszechobecna mgiełka jest niezapomnianym przeżyciem. Na koniec winda zawiezie nas na górny poziom wodospadów i raz jeszcze będzie okazja do zrobienia kolejnych wyjątkowych zdjęć. (Trasa ok. 30 km). W tym dniu, dla chętnych i jeśli czas na to pozwoli, zaoferujemy wizytę w parku ptaków (dodatkowo płatne ok. 35 USD/os.) i/lub wodne safari (110 USD/os.). Następnie wylot do Rio de Janeiro. Kolacja i nocleg.

Dzień 10

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Rio de Janeiro, jednego z najpiękniej położonych miast na świecie. Samba, futbol oraz skąpane w słońcu plaże Copacabana i Ipanema to jego najsłynniejsze wizytówki. Kolejką udamy się na szczyt góry Corcovado, gdzie znajduje się słynny, wysoki na 38 m posąg Chrystusa Zbawiciela. Następnie przejazd na Praia Vermelha, skąd kolejka linowa zawiezie nas na sam szczyt wzgórza Pã o de Açú car. Powrót do hotelu i obiadokolacja, podczas której będziemy mieli okazję skosztować słynną wołowinę brazylijską w Churrascarii i zapoznać się ze sposobem jej podawania tzw. Rodí zio de carne . (Trasa ok. 50 km).

Dni 11 - 12

Dni wolne na plażowanie. Podczas wypoczynku proponujemy wycieczki opcjonalne: wyspy tropikalne ok. 85 USD/os., lot helikopterem ok. 250 - 300 USD/os. za 30 min. Pełną listę wycieczek opcjonalnych przedstawi na miejscu pilot wycieczki.

Dzień 13

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny na zakupy. Następnie transfer na lotnisko i lot powrotny samolotem rejsowym do Polski (dokładne godziny zbiórki poda na miejscu pilot Rainbow).

Dzień 14

Przylot na lotnisko Chopina w Warszawie.

Uwagi do programu

• Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

• Prosimy o zabranie obuwia antypoślizgowego, repelentów oraz lekkiej kurtki przeciwdeszczowej na spacer po Iguaç u.

• Na niektórych przelotach wewnętrznych w Argentynie obowiązuje limit bagażu głównego 15 kg. (możliwa dopłata na miejscu za nadbagaż 40 USD – 8kg)

UWAGA: Po wylądowaniu w Buenos Aires, podczas kontroli paszportowej, urzędnicy proszą o podanie hotelu w Buenos Aires, w którym Państwo będą zakwaterowani. Należy podać dowolną nazwę hotelu: np. Meriti, Castelar

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym do Buenos Aires i powrót z Rio de Janeiro (z przesiadką w jednym z portów europejskich) oraz przeloty wewnętrzne, opłaty lotniskowe, transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., zakwaterowanie w hotelach jw. (11 rozpoczętych dób hotelowych lub 12 w przypadku przylotu do Buenos Aires w dniu pierwszym), wyżywienie według programu (śniadania/breakfast box + obiadokolacje lub lunch/lunch box), opiekę pilota w Brazylii i Argentynie, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, napiwków (kwota ok.340 USD/os. płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej i innych wydatków osobistych. Cena nie obejmuje podatku turystycznego w Argentynie, wynoszącego ok. 1 USD/noc/os. Podatek płatny będzie u pilota lub w recepcji przed zakwaterowaniem.

Wizy - informacje dla sprzedawców

Paszport musi być ważny przynajmniej 6 miesięcyod daty powrotu z Brazylii.

Uwaga! Dane paszportowe (numer paszportu, data wydania oraz data ważności) muszą zostać uzupełnione na rezerwacji maksymalnie na30 dni przed datą wylotu. Jeżeli sprzedaż ma miejsce później prosimy o niezwłoczne uzupełnienie tych danych.

Wizy

Paszport musi być ważny przynajmniej 6 miesięcyod daty powrotu z Brazylii.

Uwaga! Dane paszportowe (numer paszportu, data wydania oraz data ważności) muszą zostać uzupełnione na rezerwacji maksymalnie na30 dni przed datą wylotu. Jeżeli sprzedaż ma miejsce później prosimy o niezwłoczne uzupełnienie tych danych.

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.4/6. Sprawdź opinie: "

Meta description

Boskie Buenos Wodospady Iguacu Tren a las Nubes - pociąg w chmurach Salta - Piękna" Parque de los Cardones - park kaktusów Quebrada de las Conchas - Kanion Czerwonych Skał solnisko Salinas Grandes Parque Ibera - największe mokradła Argentyny wydry, jelenie i kapibary Misje Jezuickie (UNESCO) Rio de Janeiro"

Warunki uczestnictwa

Wybierz pokój i godziny lotów

Nowość

Podział na pokoje

Powyżej wybierasz liczbę osób, które będą zakwaterowane w 1 pokoju (lub apartamencie, willi itd.). Wybierz jedną z ofert z listy i zarezerwuj ją. Zrób oddzielne rezerwacje dla każdego kolejnego pokoju lub skontaktuj się z nami, by złożyć zamówienie u naszego doradcy.

Maksymalna liczba uczestników

Jeśli nie możesz dodać kolejnych osób, osiągnąłeś(-aś) maksymalny limit dla 1 pokoju.

Wybierz pokój i sprawdź podany obok rozkład lotu. Czasami zdarza się, że godziny lotów się zmieniają. Jeśli tak się stanie – poinformujemy Cię o tym.

2 os. pokoj standardowy

2 dorosłych

śniadania i obiadokolacjeStandardowy
Wylot
06:35
20:25
WAW · 10.01 (Śr.)Warszawa - Chopin
EZE · 10.01 (Śr.)Buenos Aires
Przylot
20:50
23:25
GIG · 22.01 (Pon.)Rio De Janeiro
WAW · 23.01 (Wt.)Warszawa - Chopin
33 452 zł
za pokój

Warto dokupić

Aktualizujemy parametry oferty
Tylko u nasPromesa Pewne Wakacje gratis i szeroki pakiet ubezpieczeń.

Oficjalny Parking Lotniska P2, Żwirki i Wigury 1, Warszawa

980
za 1 auto
1 auto
Data od
10.01.2024
Data do
23.01.2024
980
za 1 auto

Ubezpiecz podróż z AXA Assistance MAX wraz z kosztami rezygnacji

659
za wycieczkę
659
za wycieczkę
Dołóż ubezpieczenie do koszyka, warto!

70%

naszych klientów decyduje się na zakup ubezpieczenia

zero ryzyka

Ubezpieczenie Kosztów Rezerwacji chroni Cię, jeśli zachorujesz na COVID-19

od 80 tys. do 8 mln €

kosztów leczenia zostanie pokrytych, jeśli zdarzy Ci się COVID-19 w trakcie wakacji

Wycieczka33 452

Cena całkowita

33 452
Zaliczka płatna teraz10 036
Pozostała kwota płatna na 30 dni przed wyjazdem.

Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

lub

Pogoda

27°C
20°C
24°C
15

Przed podróżą

Nie są wymagane żadne zaświadczenia o szczepieniach.
Przy wjeździe do Argentyny należy okazać ważny paszport. Turysta może być poproszony o okazanie biletu powrotnego oraz dowodu posiadania wystarczających środków finansowych na pokrycie kosztów podróży, z reguły należy także podać planowany adres pobytu w Argentynie.

Obywatele polscy nie potrzebują wizy, gdy udają się do Argentyny na okres do 90 dni.

Informacje prawne

Realizując obowiązek przewidziany w art. 12a pkt. 2 i 4 ustawy z dnia 30.05.2014 r. o prawach konsumenta (Dz.U. z 2020 r. poz. 287) w zw. z art. 40 ust. 1 ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z (Dz.U. z 2022 r. poz. 511), Wakacje.pl niniejszym informuje Państwa o podziale obowiązków związanych z zawieraną za pośrednictwem Wakacje.pl jako agenta turystycznego umową o udział w imprezie turystycznej a organizatorami turystyki, którzy prezentują swoje oferty na naszym serwisie. Jednocześnie wskazujemy, że wszelkie oferty dostępne na naszym serwisie podchodzą od podmiotów będących przedsiębiorcami.

Czytaj więcej