3 124  /os.

Podsumowanie ceny
6

Opis oferty

Biuro podróży (przedsiębiorca): RainbowKod oferty: WAK705080

Kategoria

Zakwaterowanie

Hotele / (razem 7 noclegów) położone w Chorwacji, część noclegów w miejscowościach nadmorskich.

Pokoje: funkcjonalnie wyposażone 2 - osobowe (możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami i w większości hoteli z TV.

Do dyspozycji gości: wszystkie hotele posiadają recepcję, bar, restaurację, część z nich posiada basen

Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje

Kategoria lokalna: /

Zakwaterowanie

Hotele / (razem 7 noclegów) położone w Chorwacji, część noclegów w miejscowościach nadmorskich.

Pokoje: funkcjonalnie wyposażone 2 - osobowe (możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami i w większości hoteli z TV.

Do dyspozycji gości: wszystkie hotele posiadają recepcję, bar, restaurację, część z nich posiada basen

Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje

Kategoria lokalna: /

Program

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu. Wylot do Chorwacji samolotem czarterowym. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora. Po przylocie spotkanie z pilotem transferowym, następnie przejazd do malowniczego Trogiru, który jest doskonałym przykładem ciągłości miasta. Układ ulic tej wyspiarskiej osady pochodzi z czasów greckich, a późniejsi władcy upiększyli je wyjątkowymi budynkami publicznymi, mieszkalnymi i twierdzami. Zobaczymy między innymi gotycko-renesansowy ratusz i katedrę św. Wawrzyńca z XIII w. Trogir jako jedno z najlepiej zachowanych miast romańsko-gotyckich w centralnej Europie, został wpisany na listę UNESCO. Po zwiedzaniu miasta z przewodnikiem i czasie wolnym, transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie wyspy Krk, największej i najbardziej rozwiniętej wyspy na chorwackim wybrzeżu. Charakteryzuje się ona różnorodnością krajobrazu, od skalistych pustkowi i klifów, po zielone, kwitnące promenady, zatoki ukryte w skale i urocze, małe wioski. Odwiedzimy miasto Krk, którego historia sięga czasów plemion iliryjskich. Zobaczymy między innymi romańską katedrę Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny oraz średniowieczny kasztel rodziny Frankopan. Zwiedzanie zakończymy spacerem pełnymi klimatu, wąskimi uliczkami miasta. Następnie przejedziemy do Vrbnika, słynącego przede wszystkim z wina, zaskakującego nawet prawdziwych koneserów, chlubą tutejszych winnic jest szczep winogron, z którego wytwarzana jest Vrbnič ka ž lahtina. W centrum miasta znajduje się wiele winiarni, gdzie można skosztować tego szlachetnego trunku, udamy się więc do jednej z nich na degustację. Następnie przejedziemy do miejscowości Baš ka, słynącej z pięknej piaszczysto-żwirowej plaży i kamiennej płyty z Baš ki z początku XII wieku, najstarszego zabytku pisma głagolickiego w Chorwacji. Czas na kąpiele słoneczne i morskie w zachwycającej scenerii majestatycznego pasma Velebit oraz wysp Prvić i Sveti Grgur. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Plitwickie Jeziora. Zwiedzanie 16 tarasowo położonych jezior, otoczonych lasem, połączonych ze sobą 72 wodospadami. Woda w jeziorach ma najróżniejsze odcienie zieleni i turkusu. Jest tak przejrzysta, że bez trudu obserwować można żyjące tu ryby. W Parku jest wiele ciekawie położonych tras i drewnianych kładek, prowadzących przez wszystkie jeziora, które umożliwiają podziwianie imponującej przyrody. Ten niezwykły raj wodospadów, ciągnący się na przestrzeni 8 km jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Naturalnego UNESCO. Okolice Parku Narodowego słyną z wyrobu doskonałych serów i miodów, które będzie można zakupić podczas tej wyprawy. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu przejazd do Poreč a. Zwiedzanie: bazyliki Eufrazjana, jednej z najpiękniejszych wczesno-bizantyjskich budowli w Europie, wpisanej na listę UNESCO. Ponadto barokowy kościół św. Marii, gotyckie domy przy ulicy Decumanum. Przejazd do Rovinja, po drodze przystanek nad Kanałem Limskim. Znajdujący się na zachodnim wybrzeżu Istrii, Kanał Limski to wrzynająca się w ląd, 9 km, szmaragdowo - zielona zatoka. Jest to niezwykłe zjawisko przyrody, któremu atrakcyjności dodaje szereg żyjących tu endemicznych roślin i zwierząt. Obecnie jest to miejsce hodowli małż i ostryg, których warto skosztować w jednej z istryjskich restauracji. Zwiedzanie uroczego Rovinja - ulubionego miasta artystów, nazywanego chorwackim Saint Tropez (między innymi katedra św. Eufemii, ratusz, wieża zegarowa). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5

Po śniadaniu przejazd do przystani promowej, przeprawa promowa na wyspę Cres, jedną z największych i najdłuższych wysp Chorwacji. Wyspa słynie z nietkniętej przyrody, rosną tu liczne lecznicze zioła. Górzystą wyspę zamieszkuje m.in. sęp płowy, przy odrobinie szczęścia można go zobaczyć szybującego nad wzgórzami w poszukiwaniu pożywienia. Przejazd do Cresu, stolicy wyspy – zwiedzanie miasta, gdzie zobaczymy m.in. lożę miejską, renesansowy pałac Arsan, kościół św. Izydora. Dalej przejedziemy piękną trasą widokową na wyspę Loš inj, którą od Cresu oddziela wąski kanał z ruchomym mostem. Po drodze zatrzymamy się w Osorze, niegdyś antycznym mieście, przez które wiódł szlak bursztynowy. Następnie dojedziemy do miasteczka Mali Loš inj, w którym odwiedzimy muzeum Apoksjomenosa. Apoksjomenos to antyczna figura z brązu przedstawiająca atletę. To zaginiona rzeźba greckiego rzeźbiarza Lizypa, która była realizacją jego nowego kanonu wysmuklonego ciała ludzkiego. Historia chorwackiego Apoksjomenosa jest bajkowa: w 1996 roku belgijski turysta, nurkując koło wysepki Vele Orjule natknął się na dnie morskim na skorodowany antyczny posąg mężczyzny. Po wydobyciu niezwykłego znaleziska w 1999 roku i po kilku latach delikatnego czyszczenia przez specjalistów z Włoch i Chorwacji, posąg okazał się jednym z największych arcydzieł sztuki greckiej na świecie. Wspaniały Apoksjomenos wykonany jest z brązu, ma wysokość 192 cm, wstępnie datowany jest na ok. I w p.n. e., prawdopodobnie jest hellenistyczną kopią oryginału Lizypa z IV w p.n. e. Po licznych podróżach po świecie chorwacki Apoksjomenos doczekał się swojego domu, niezwykłego muzeum jednego eksponatu, które będziemy mieli okazję odwiedzić. Czas wolny w miasteczku, droga powrotna trasą widokową, przeprawa promowa, powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6

Po śniadaniu – dzień wolny na odpoczynek. Dla chętnych możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych: Wyspa Hvar lub Pag. Cena wycieczek ok.40 - 45 euro. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7

Po śniadaniu wycieczka do Splitu. Zobaczymy największe miasto Dalmacji Split, gdzie zwiedzimy zabytkowe centrum (UNESCO), którego zabudowa odzwierciedla burzliwe dzieje regionu, krzyżują się tu wpływy weneckie, francuskie i austriackie. Zobaczymy ruiny antycznego pałacu cesarza Dioklecjana, jeden z najpiękniejszych w Europie przykładów rzymskiej architektury obronnej (III - IV w.), katedrę, mauzoleum cesarza i malowniczy port. Wraz z rozwojem miasta dawna rezydencja cesarza wtopiła się w późniejszą zabudowę, tworząc dziś niepowtarzalne połączenie stylów architektonicznych różnych epok. Po zwiedzaniu proponujemy spacer wśród palm słynną promenadą nadmorską – Rivą. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, transfer:

• Dla Klientów pozostających dodatkowy tydzień pobytu - przejazd do wybranego hotelu i pobyt w dniach 8 - 14, a 15 dnia wylot do Polski,

• Dla Klientów powracających do Polski - transfer na lotnisko, wylot samolotem czarterowym.

Uwagi do programu

• Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

• Pilot nie oprowadza po miastach i obiektach muzealnych.

• Realizacja tej wycieczki może odbywać się na podstawie dowodu osobistego lub paszportu (dokumenty powinny być ważne min. 3 m-ce od daty powrotu)!

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych), wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, śniadania, obiadokolacje, opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, napiwków, systemu Tour Guide (kwota ok.147 EUR/os. płatna pilotowi imprezy), opłaty klimatycznej ok. 1,50 EUR/dzień/os. w zależności od położenia hotelu, zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej i innych wydatków osobistych.

Meta description

Plitwickie Jeziora – cud natury ? Rovinj, Poreč – perły Istrii Słynne kamienne miasta - Split i Trogir ? Krk i Cres – największe wyspy Adriatyku ? Baš ka – cudowna plaża i tajemnicze inskrypcje ? Vrbnik – szlachetne wino ž lahtina ? Apoksjomenos – wyłowione z morza arcydzieło antycznej rzeźby

Warunki uczestnictwa

Wybierz pokój i godziny lotów

Nowość

Podział na pokoje

Powyżej wybierasz liczbę osób, które będą zakwaterowane w 1 pokoju (lub apartamencie, willi itd.). Wybierz jedną z ofert z listy i zarezerwuj ją. Zrób oddzielne rezerwacje dla każdego kolejnego pokoju lub skontaktuj się z nami, by złożyć zamówienie u naszego doradcy.

Maksymalna liczba uczestników

Jeśli nie możesz dodać kolejnych osób, osiągnąłeś(-aś) maksymalny limit dla 1 pokoju.

Wybierz pokój i sprawdź podany obok rozkład lotu. Czasami zdarza się, że godziny lotów się zmieniają. Jeśli tak się stanie – poinformujemy Cię o tym.

2 os. pokoj standardowy

2 dorosłych

śniadania i obiadokolacjeStandardowy
Wylot
KTW · 28.05 (Wt.)Katowice
SPU · 28.05 (Wt.)Split
Godziny lotu podamy później
Przylot
SPU · 04.06 (Wt.)Split
KTW · 04.06 (Wt.)Katowice
Godziny lotu podamy później
6 248 zł
za pokój

2 os. pokoj standardowy

2 dorosłych

śniadania i obiadokolacjeStandardowy
Wylot
WAW · 28.05 (Wt.)Warszawa - Chopin
SPU · 28.05 (Wt.)Split
Godziny lotu podamy później
Przylot
SPU · 04.06 (Wt.)Split
WAW · 04.06 (Wt.)Warszawa - Chopin
Godziny lotu podamy później
6 458 zł
za pokój

Warto dokupić

Aktualizujemy parametry oferty
Tylko u nasPromesa Pewne Wakacje gratis i szeroki pakiet ubezpieczeń.

PERI Parking Garaże Premium, Wolności 18, 42-625 Pyrzowice

350
za 1 auto
1 auto
Data od
28.05.2024
Data do
04.06.2024
350
za 1 auto

Ubezpiecz podróż z AXA Assistance MAX wraz z kosztami rezygnacji

268
za wycieczkę
268
za wycieczkę
Dołóż ubezpieczenie do koszyka, warto!

70%

naszych klientów decyduje się na zakup ubezpieczenia

zero ryzyka

Ubezpieczenie Kosztów Rezerwacji chroni Cię, jeśli zachorujesz na COVID-19

od 80 tys. do 8 mln €

kosztów leczenia zostanie pokrytych, jeśli zdarzy Ci się COVID-19 w trakcie wakacji

Wycieczka6 248

Cena całkowita

6 248
Zaliczka płatna teraz1 874
Pozostała kwota płatna na 30 dni przed wyjazdem.

Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

lub

Pogoda

19°C
9°C
17°C
15

Przed podróżą

Szczepienia nie są wymagane. Warto przed wyjazdem wyrobić bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i zabrać ją ze sobą na wakacje. Karta EKUZ potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.
W Chorwacji obowiązkowo należy uiścić przy zakwaterowaniu opłatę klimatyczną. Wysokość opłaty zależy od miejsca oraz terminu pobytu i zwykle wynosi około 1-2 EUR za dzień pobytu jednej osoby. Dzieci do 12. roku życia opłata klimatyczna nie obejmuje, a młodzieży w wieku od 12 do 18 lat przysługuje 50% zniżki.
Do Chorwacji Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego dowodu osobistego lub paszportu.
W Chorwacji dla Polaków wizy nie są wymagane. Polacy mogą przebywać na terytorium Chorwacji do 3 miesięcy, licząc od dnia wjazdu.

Informacje prawne

Realizując obowiązek przewidziany w art. 12a pkt. 2 i 4 ustawy z dnia 30.05.2014 r. o prawach konsumenta (Dz.U. z 2020 r. poz. 287) w zw. z art. 40 ust. 1 ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z (Dz.U. z 2022 r. poz. 511), Wakacje.pl niniejszym informuje Państwa o podziale obowiązków związanych z zawieraną za pośrednictwem Wakacje.pl jako agenta turystycznego umową o udział w imprezie turystycznej a organizatorami turystyki, którzy prezentują swoje oferty na naszym serwisie. Jednocześnie wskazujemy, że wszelkie oferty dostępne na naszym serwisie podchodzą od podmiotów będących przedsiębiorcami.

Czytaj więcej