18 547

za osobę
Podsumowanie ceny
Wakacje.plWczasyBrazyliaBrazylia i Argentyna (Urugwaj dla chętnych)

Argentyńskie tango i samba - Rio de Janeiro

Wycieczka objazdowa
Kod oferty: WAK181496
Przedsprzedaż
Kod oferty: WAK181496
10

Opis oferty

Organizator: RainbowKod oferty: WAK181496

Opis oferty

Zakwaterowanie

Hotele/pousady o standardzie (10 rozpoczętych dób hotelowych)

Pokoje: we wszystkich hotelach wyposażone w łazienki. Większość hoteli posiada klimatyzowane pokoje.

Położenie

Program

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem. Wylot samolotem rejsowym z Warszawy (z przesiadką w jednym z europejskich portów) do Buenos Aires. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora.

Dzień 2

Przylot do Buenos Aires, odprawa paszportowa, a następnie wyjazd na typowe argentyńskie rancho. W tym dniu zapoznamy się z kulturą i stylem życia współczesnych gauchos - czyli kowbojów, będących symbolem argentyńskiego charakteru narodowego. Wizyta umożliwia przyjrzenie się z bliska zwyczajom gauchos, pracujących na rozległych równinach, zwanych tu pampas. W tym dniu lunch będzie miał formę asado" - Argentyna słynie bowiem ze wspaniałych potraw z grilla, z najwyższej jakości wołowiny, która jest prawdziwą argentyńską dumą (oprócz dań z grilla podane zostaną tzw. empanadas, czyli pierożki, sałatki, deser oraz wino i kawa). Po posiłku rozpocznie się fiesta gaucha - show oparte na folklorze gauchos, z muzyką na żywo, pokazami tańca regionalnego oraz tanga. Gauchos zaprezentują również swoje doskonałe umiejętności jeździeckie. Będzie też okazja do przejażdżki na koniu w towarzystwie gauchos. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

Dzień 3

Śniadanie w hotelu. Dzień wolny w Buenos Aires lub dla chętnych, jako opcja, wycieczka promem do najstarszego miasta w Urugwaju - Colonia del Sacramento (cena w zależności od ilości osób ok. 205 USD/os.), wpisanego na listę UNESCO. Wąskie uliczki, urokliwe bary i restauracje oraz wspaniałe widoki na estuarium La Plata. Na początek czeka nas objazd miasta, a następnie zwiedzimy zabytkową część Colonii, dzielnicę Barrio Histórico. Bardzo dobrze zachowały się tu mury obronne miasta wraz z bramą wjazdową. Następnie przejdziemy krętymi, pełnymi uroku uliczkami, mijając portugalskie i hiszpańskie budynki aż do odrestaurowanej latarni morskiej i portu jachtowego. W ramach wycieczki lunch. Powrót do hotelu na nocleg. Dla chętnych, jako opcja, kolacja i tango show w jednym z klubów w Buenos Aires (dodatkowo płatne ok. 110 USD/os.). (Trasa ok. 50km).

Dzień 4

Śniadanie w hotelu, a następnie zwiedzanie Buenos Aires nazywanego Paryżem Ameryki Południowej. Miasto jest żywiołowe, gwarne, a zmysłowość tanga uwiedzie każdego. Zobaczymy min.: historyczny plac miasta - Plaza de Mayo, ze sławną Casa Rosada - siedzibą prezydenta, z balkonu której przemawiała Evita Perón, El Cabildo - kolonialnym gmachem Rady Miasta oraz Katedrą, w której pełnił funkcje kardynalskie Papież Franciszek. Wielokulturowy charakter miasta zaobserwujemy na Avenida de Mayo, na której znajduje się słynna kawiarnia Tortoni, odwiedzaną przez m.in. sławnego śpiewaka tango Carlos Gardela, hiszpańskiego poetę Federico Garcia Lorcę, czy naszego rodaka Witolda Gombrowicza. Przejedziemy najszerszą ulicą świata - Avenida 9 de Julio, na środku której dumnie stoi Obelisk, symbol miasta, następnie odwiedzimy artystyczną dzielnicę La Boca z jej kolorowymi blaszanymi domami i stadionem klubu Boca Juniors. Następnie czeka nas nowoczesna część Buenos - Puerto Madero i Recoleta, cmentarz, na którym spoczywa Eva Perón. Zwiedzanie zakończymy obiadem. Po południu transfer na lotnisko, przelot do Puerto Iguazu, transfer do hotelu i zakwaterowanie w Foz do Iguacu lub w Puerto Iguazu. (trasa ok. 200km). Nocleg.

Dzień 5

Po śniadaniu zwiedzanie Parku Narodowego Iguazu po stronie argentyńskiej. Wyznaczonymi szlakami i pociągiem, będziemy odkrywać tajemnice tropikalnego lasu deszczowego, a naszym oczom ukażą się przepiękne widoki wodospadów przejdziemy trasę ok. 2km pomostem aż do tarasu widokowego, z którego zachwycimy się pięknem wodospadu Garganta del Diablo. Lunch na terenie parku lub kolacja w hotelu. Dla chętnych, jako opcja, wodne safari (dodatkowo płatne ok. 110 USD/os.). Następnie przejedziemy przez „most braterstwa” na stronę brazylijską. Nocleg. (Trasa ok. 50km). W tym dniu, dla chętnych latino show (dodatkowo płatne ok. 85 USD/os.).

Dzień 6

Po śniadaniu zwiedzanie brazylijskiej strony słynnych na całym świecie wodospadów Iguaç u, co w języku Indian Guaraní oznacza „wielką wodę”. Spacer po szlaku, w trakcie którego będziemy podziwiać wspaniałe kaskady wody, spływające z różnych wysokości, jednakże głównym celem naszej wyprawy będzie spotkanie z największym wodospadem Iguaç u zwanym Garganta del Diablo - Diabelską Gardzielą, mającą ponad 70m wysokości. Huk spadających z bazaltowej półki mas wody i wszechobecna mgiełka jest niezapomnianym przeżyciem. Na koniec winda zawiezie nas na górny poziom wodospadów i raz jeszcze będzie okazja do zrobienia wyjątkowych zdjęć. W tym dniu, dla chętnych i jeśli czas na to pozwoli, zaoferujemy wizytę w parku ptaków (dodatkowo płatne ok. 45 USD/os.). Transfer na lotnisko i przelot do Rio de Janeiro (możliwy z przesiadką). Zakwaterowanie w hotelu w Rio. Kolacja i nocleg.

Dzień 7

Śniadanie. Czas na odpoczynek i kąpiele słoneczne na jednej ze wspaniałych plaż Rio de Janeiro - polecamy zwłaszcza 4,5km Copacabanę lub elegancką Ipanemę. Podczas wypoczynku proponujemy wycieczki opcjonalne (np. helikopter 220-250 USD/os. za pół godziny nad kluczowymi atrakcjami Rio), których pełną listę przedstawi na miejscu pilot wycieczki. Kolacja i nocleg w Rio.

Dzień 8

Po śniadaniu zwiedzanie Rio de Janeiro, które od dziesięcioleci jest jednym z najpopularniejszych miejsc turystycznych w Brazylii. Jego tętniące życiem centrum jest pełne kultury i historii Brazylii. Rio, jest drugim, co do wielkości miastem w Brazylii i trzecią, co do wielkości metropolią w całej Ameryce Południowej. Kolejką udamy się na szczyt góry Corcovado, gdzie znajduje się słynny, wysoki na 38m posąg Chrystusa Odkupiciela. Następnie udamy się na Sambodrom - to właśnie tutaj co roku barwne korowodytancerzy samby prezentują swoje umiejętności w trakcie najsłynniejszego karnawału na świecie (w okresie koncertów i karnawałowym Sambodrom jest zamknięty, można go zobaczyć tylko z okien autobusu). Następnie przejazd na „czerwoną plażę” - Praia Vermelha, skąd kolejka linowa zawiezie nas na sam szczyt wzgórza Pã o de Açú car (pol: Głowa Cukru, 396m n.p.m.). Podczas lunchu będziemy mieli okazję skosztować słynną wołowinę brazylijską w Churrascarii i zapoznać się ze sposobem jej podawania tzw. Rodí zio de carne. Nocleg.

Dzień 9

Po śniadaniu przejazd do portu oraz rejs na wyspę Ilha Grande, zwanej Brazylijskimi Karaibami. W XVI w. miejsce to odgrywało istotną rolę dla hiszpańskiej i portugalskiej floty, która dzięki bogactwom naturalnym mogła zaopatrywać swoje statki w świeże zapasy żywności, owoców i wody pitnej. Rozwój turystyki nastąpił stosunkowo niedawno, dzięki czemu możemy cieszyć się bujnymi lasami deszczowymi, plażami i czystym powietrzem, gdyż ruch samochodowy jest tu zabroniony. Wody okalające wyspę są pod ścisłą ochroną i słyną z niesamowitych koralowców. Podczas rejsu będziemy mieli okazję snurowkać w czystych wodach oraz zjemy lunch na jednej z rajskich plaż. Przejazd do Paraty na nocleg.

Dzień 10

Śniadanie. Dzień wolny na odpoczynek. Miasto, które leży w pasie tzw. Zielonego Wybrzeża, jest doskonałym przykładem wspaniale zachowanej architektury kolonialnej - kręte, brukowane uliczki, bielone domki i maleńkie kościółki podkreślają dawny charakter miasteczka. Niegdyś Paraty było jednym z najważniejszych portów eksportujących złoto do Portugalii. Z czasem zapomniane, zachowało niepowtarzalny, brazylijski klimat. Paraty również słynie z cachaç y, wódki z trzciny cukrowej na bazie której przygotowuje się brazylijski drink caipirinhę. Paraty jest wspaniałym miejscem na odpoczynek. Czas wolny na spacer po miasteczku i zakup lokalnych pamiątek w uroczych, oryginalnych sklepikach (hamaki, papryczki, przetwory z owoców). Dla chętnych, jako opcja, wycieczka jeepami do lasu deszczowego. Podczas wycieczki asfaltowymi i szutrowymi drogami, zatrzymamy się przy dwóch wodospadach, gdzie będzie możliwość kąpieli oraz podziwiania lokalnego sportu jakim jest serfowanie z wodospadu Tarzan. Następnie udamy się do destylarni cachaca, gdzie skosztujemy lokalnego trunku w miejscu, które jest kolebką produkcji tego popularnego brazylijskiego alkoholu (koszt ok. 85 USD/os). Obiadokolacja i nocleg w Paraty w pousadzie. Wieczorem można wybrać się na plac główny do jednej z knajpek i skosztować caipirinhi, wsłuchując się w cudownie brzmiącą bossa novę.

Dzień 11

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Sao Paulo. Po drodze odwiedzimy największą bazylikę Ameryki Południowej, Nossa Senhora Aparecida, a następnie udamy się do Sao Paulo, największego miasta Ameryki Południowej. Metropolia liczy sobie aż 20milionów mieszkańców i słynie z nowoczesnej zabudowy, na którą składają się przede wszystkim monumentalne drapacze chmur. Wśród nich znajduje się m. in. siedziba największej giełdy w Ameryce Łacińskiej i centrum biznesowe Brazylii. Lunch lub obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 12

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Krótkie zwiedzanie miasta, podczas którego zrozumiemy sławne powiedzenie Brazylijczyków: Rio się bawi, Sao Paulo pracuje. Zobaczymy m.in. Katedrę Sé położoną w historycznej części miasta oraz teatr muzyczny Theatro Municipal - jeden z najpiękniejszych budynków w mieście. Następnie transfer na lotnisko i lot powrotny do Polski (dokładne godziny zbiórki poda na miejscu pilot Rainbow).

Dzień 13

Przylot na lotnisko Chopina w Warszawie.

Uwagi do programu

• Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu (w wybranych datach program może zaczynać się w Rio de Janeiro lub Sao Paulo a kończyć w Buenos Aires)

• Prosimy o zabranie obuwia antypoślizgowego, repelentów oraz lekkiej kurtki przeciwdeszczowej na spacer po Iguaç u.

• Na niektórych przelotach wewnętrznych w Argentynie obowiązuje limit bagażu głównego 15 kg (możliwa dopłata na miejscu za nadbagaż 40 usd – 8kg).

UWAGA: Po wylądowaniu w Buenos Aires, podczas kontroli paszportowej, urzędnicy proszą o podanie hotelu w Buenos Aires, w którym Państwo będą zakwaterowani. Należy podać dowolną nazwę hotelu: np. Meriti, Rochester, Castelar

"

świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym do Buenos Aires oraz powrót z Sao Paulo (z przesiadką w jednym z portów europejskich) oraz przeloty wewnętrzne (możliwe loty z przesiadkami), opłaty lotniskowe, transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., zakwaterowanie w hotelach jw., wyżywienie według programu (śniadania/brakfast box + obiadokolacje lub lunch/lunch box. Brak kolacji w dniu z opcjonalnym tango show w Buenos Aires), opiekę pilota w Brazylii i Argentynie, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, bagaż).

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wycieczek fakultatywnych oraz innych wydatków osobistych. Koszt uczestnictwa w programie (opłata na miejscu) ok. 255 USD/os (w tym bilety wstępu, napiwki dla lokalnych przewodników i kierowców). Cena nie obejmuje podatku turystycznego w Argentynie, wynoszącego ok. 1 USD/noc/os. Podatek płatny będzie u pilota lub w recepcji przed zakwaterowaniem.

Dokumenty potrzebne do Brazylii przed wylotem:

• certyfikat zaszczepienia przeciwko COVID-19 (od ostatniej dawki musi minąć minimum 14 dni).

• w przypadku braku szczepienia: należy przedstawić negatywny wynik testu RT_PCR lub antygenowego wykonany na dzień przed wylotem.

Wizy - informacje dla sprzedawców

Paszport musi być ważny przynajmniej 6miesięcyod daty powrotu.

Uwaga! Dane paszportowe (numer paszportu, data wydania oraz data ważności) muszą zostać uzupełnione na rezerwacji maksymalnie na14 dni przed datą wylotu. Jeżeli sprzedaż ma miejsce później prosimy o niezwłoczne uzupełnienie tych danych.

Dokumenty potrzebne do Brazylii przed wylotem:

• certyfikat zaszczepienia przeciwko COVID-19 (od ostatniej dawki musi minąć minimum 14 dni).

• w przypadku braku szczepienia: należy przedstawić negatywny wynik testu RT_PCR lub antygenowego wykonany na dzień przed wylotem.

Wizy

Paszport musi być ważny przynajmniej 6miesięcy od daty powrotu.

Uwaga! Dane paszportowe (numer paszportu, data wydania oraz data ważności) muszą zostać uzupełnione na rezerwacji maksymalnie na 14 dni przed datą wylotu. Jeżeli sprzedaż ma miejsce później prosimy o niezwłoczne uzupełnienie tych danych.

Dokumenty potrzebne do Brazylii przed wylotem:

• certyfikat zaszczepienia przeciwko COVID-19 (od ostatniej dawki musi minąć minimum 14 dni).

• w przypadku braku szczepienia: należy przedstawić negatywny wynik testu RT_PCR lub antygenowego wykonany na dzień przed wylotem.

Meta description

Buenos Aires • Colonia de Sacramento - kolonialny Urugwaj • Rio de Janeiro - słoneczne plaże, samba i futbol • 38-metrowy pomnik Chrystusa Zbawiciela • Foz do Iguacu • Cataratas do Iguacu - największe wodospady na świecie • Paraty - kolonialna perełka na Zielonym Wybrzeżu •Ilha Grande - brazylijskie Karaiby

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.9/6. Sprawdź opinie: "

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wybierz pokój i godziny lotów

Nowość
Wybierz pokój i sprawdź podany obok rozkład lotu. Czasami zdarza się, że godziny lotów się zmieniają. Jeśli tak się stanie – poinformujemy Cię o tym.

2 os. pokoj standardowy

2 dorosłych

śniadania i obiadokolacjeStandardowy
Wylot
WAW · 23.02 (Czw.)Warszawa - Chopin
EZE · 24.02 (Pt.)Buenos Aires
Godziny lotu podamy później
Przylot
GRU · 06.03 (Pon.)Sao Paulo
WAW · 07.03 (Wt.)Warszawa - Chopin
Godziny lotu podamy później
37 094 zł
za pokój

Warto dokupić

Aktualizujemy parametry oferty
Tylko u nasPromesa Pewne Wakacje gratis i szeroki pakiet ubezpieczeń.

Oficjalny Parking Lotniska P2, Żwirki i Wigury 1, Warszawa

860
za 1 auto
1 auto
Data od
23.02.2023
Data do
07.03.2023
860
za 1 auto

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

420
za wycieczkę
420
za wycieczkę
Dołóż ubezpieczenie do koszyka, warto!

70%

naszych klientów decyduje się na zakup ubezpieczenia

zero ryzyka

Ubezpieczenie Kosztów Rezerwacji chroni Cię, jeśli zachorujesz na COVID-19

od 80 tys. do 8 mln €

kosztów leczenia zostanie pokrytych, jeśli zdarzy Ci się COVID-19 w trakcie wakacji
Wycieczka37 094
Cena całkowita37 094
Zaliczka płatna teraz11 128
Pozostała kwota płatna na 30 dni przed wyjazdem.
lub

Czekamy na pierwszą opinię! Może Twoją?

Możesz opowiedzieć coś o tej ofercie? Polecasz ją czy wręcz przeciwnie? Podziel się swoimi doświadczeniami i pomóż innym podjąć decyzję, gdzie pojechać na wakacje.

no offer review

Mapa

Pogoda

30°C
23°C
25°C
6

Przed podróżą

SYTUACJA W UKRAINIE
W związku z obecną sytuacją władze Ukrainy zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Oznacza to, że samoloty, w tym także te o charakterze turystycznym nie przelatują nad terytorium tego kraju. Linie lotnicze zawiesiły czasowo połączenia z Ukrainą. Wszystkie loty będą realizowane alternatywnymi, bezpiecznymi trasami.

COVID-19
WYMAGANE DOKUMENTY
Oświadczenie Zdrowia Podróżnego DSV (drukowane lub w formie cyfrowej), wypełnione w ciągu 72 godzin poprzedzających wjazd do Federacyjnej Republiki Brazylii, zawierające zgodę na przestrzeganie obostrzeń sanitarnych w okresie pobytu w kraju. Oświadczenie.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie obowiązuje o ile podróżujący przedstawi unijny certyfikat COVID (nie wiesz co to za dokument przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: tak, PCR lub antygenowy na 24 godziny przed lądowaniem.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: tak, PCR antygenowy na 24 godziny przed lądowaniem- nie dotyczy dzieci do 12 roku życia.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: tak, PCR antygenowy na 24 godziny przed lądowaniem.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowe do tego państwa (możesz być objęty dodatkowymi restrykcjami). Szczegóły na: zobacz więcej.

TESTY W SUPERCENIE!
Jeśli potrzebujesz testu, możesz szybko i tanio zamówić go przez Wakacje.pl. W ofercie są zarówno testy przed wyjazdem za granicę z zaświadczeniem w języku angielskim, jak i testy po powrocie do Polski. Przeczytaj więcej o tym, jak skorzystać z szybkich testów na COVID-19 w supercenie.
Podczas wjazdu do Brazylii należy mieć paszport ważny minimum 6 miesięcy od dnia przekroczenia granicy.
Przy przekraczaniu brazylijskiej granicy podróżujący otrzymuje kartę wjazdu. Należy ją bezwzględnie zachować, gdyż okazanie tego dokumentu jest niezbędne podczas kontroli granicznej przy wyjeździe z Brazylii. Służby graniczne mogą żądać okazania biletu powrotnego, jak również odpowiednich środków finansowych na czas pobytu (karty kredytowe, czeki podróżne bądź gotówka).

Obywatele polscy przybywający do Brazylii w celu turystycznym i/lub biznesowym mają prawo do 90-dniowego pobytu bezwizowego w okresie 180 dni.
Nie wymaga się szczepień od osób przybywających z Europy. Szczepienie przeciw żółtej febrze jest jednak szczególnie zalecane osobom podróżującym do niektórych stanów.