14 575

za osobę
Podsumowanie ceny
Wakacje.plWczasyBrazyliaNieokiełznana przyroda - Manaus, Iguacu

Nieokiełznana przyroda - Manaus, Iguacu

Wycieczka objazdowa
Kod oferty: WAK444482
Przedsprzedaż
Kod oferty: WAK444482
14
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie

Opis oferty

Organizator: RainbowKod oferty: WAK444482

Opis oferty

Zakwaterowanie

Hotele/lodge o standardzie (9 rozpoczętych dób hotelowych)

Pokoje: we wszystkich hotelach wyposażone w łazienki. Większość hoteli posiada klimatyzowane pokoje.

Położenie

Program

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem. Przelot samolotem rejsowym do Rio de Janeiro (z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora.

Dzień 2

Przylot do Rio de Janeiro, odprawa paszportowa. Następnie rozpoczniemy zwiedzanie Rio de Janeiro. Kolejką udamy się na szczyt góry Corcovado (pol: Garbus, 710m n.p.m.), gdzie znajduje się słynny, wysoki na 38m posąg Chrystusa Zbawiciela. W 2007 roku uznano go za jeden z siedmiu Nowych Cudów Świata. Ze szczytu wzgórza Corcovado rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na panoramę Rio de Janeiro. Następnie skierujemy się ku „czerwonej plaży” - Praia Vermelha, skąd kolejka linowa zawiezie nas na sam szczyt wzgórza Pã o de Açú car (pol: Głowa Cukru, 396m n.p.m.). Głowa Cukru i Wzgórze Corcovado konkurują o miano najlepszego punktu widokowego na Rio de Janeiro. Na lunch będziemy mieli okazję skosztować słynną wołowinę brazylijską w Churrascarii i zapoznać się z systemem jej podawania tzw. Rodí zio de carne. (trasa ok. 50km). Nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd do centrum miasta. Po drodze przejedziemy obok słynnej „świątyni” futbolu - stadionu Maracanã, uważanego za największy tego typu obiekt na świecie, na którym rozegrały się ważne mecze Mistrzostw Świata 2014. Następnie udamy się na Sambodrom - to właśnie tutaj co roku korowody barwnych tancerzy samby prezentują swoje umiejętności w trakcie najsłynniejszego karnawału na świecie (w okresie karnawałowym i koncertów tylko z okien autobusu). Dojedziemy również na bulwar Olimpijski, gdzie będziemy mogli podziwiać na wolnym powietrzu jeden z największych graffiti na świecie i wybudowane na Olimpiadę nowoczesne Muzeum Jutra, autorstwa Santiago Calatravy. Powrót do hotelu. Czas wolny na plażowanie i zakup pamiątek. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Rio de Janeiro (Trasa ok. 50km).

Dzień 4

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Manaus, stolicy stanu Amazonas (możliwa przesiadka). Manaus jest największym miastem Amazonii, również największym portem dla statków oceanicznych, który znajduje się 1500km od oceanu oraz wycinkiem cywilizacji w sercu dżungli, z historią sięgającą końca XVII wieku. Swój złoty okres miasto przeżywało na przełomie XIX i XX wieku, kiedy wzrosło zapotrzebowanie na kauczuk wywołane rozwojem motoryzacji. W środku dżungli zaczęto budować pałace i okazałe rezydencje, otwierać kasyna, a w domach światło elektryczne świeciło wcześniej, niż w Londynie. Kiedy z dżungli Amazońskiej wykradziono nasiona kauczukowca i możliwym było uprawienie tego surowca w innych częściach świata, rozwój miasta został zahamowany. Obecnie Manaus, nazywany „Metropolią Brazylijskiej Północy”, jest czwartym, najbardziej rozwiniętym miastem Brazylii, strefą wolnego handlu, oraz głównym miejscem, z którego rozpoczyna się odkrywanie lasu deszczowego. Przejedziemy nabrzeżnymi ulicami portowymi aż do gmachu Teatro Amazonas - opery amazońskiej neoklasycystycznej budowli ukończonej w 1896 roku na fali boomu kauczukowego, która, jako miejsce reprezentacyjne, zyskała przepiękny wystrój. Transfer łódkami do Ecopark Jungle Lodge. Będziemy mieli okazję płynąć rzeką Rio Negro, która w połączeniu z rzeką Solimoes, tworzy brazylijską Amazonkę – największą rzekę świata, zaliczaną do Siedmiu Cudów Świata w kategorii “przyroda”. Zakwaterowanie, obiadokolacja i czas wolny. Ecopark Jungle Lodge jest ukryty w kameralnym zakątku dżungli, ok 40minut łódką od Manaus. Oferuje zakwaterowanie w przytulnych bungalowach otoczonych tropikalną roślinnością. Czas wolny na odpoczynek w jednym z naturalnych basenów, na prywatnej plaży lub w hamakach. Wieczorem wyprawa łódkami w poszukiwaniu kajmanów. W świetle reflektora zauważyć można świecące tuż nad wodą punkty – oczy gadów. Powrót do lodge i kolacja. (Trasa ok. 70km).

Dzień 5

Przed śniadaniem trekking w głąb tropikalnego lasu na spotkanie budzącej się dzikiej przyrody. Będą nam towarzyszyć odgłosy ptaków, owadów i małp. Po śniadaniu wizyta u caboclos - czyli brazylijskich metysów będących potomkami miejscowych Indian oraz Europejczyków, którzy żyli głównie z pozyskiwania kauczuku. Poznamy proces uprawy manioku i wytwarzania z niego różnych rodzajów mąki i pikantnej przyprawy do potraw, oraz najbardziej tradycyjny sposób w jaki wytwarzano kauczuk w Amazonii. Powrót do lodge, obiad. Po obiedzie zmierzymy się z jedną z najbardziej znanych ryb, które występują w amazonce i jej dorzeczach, piranią. Każdy będzie miał możliwość spróbowania swoich umiejętności przy połowie. Powrót do lodge, kolacja i nocleg.

Dzień 6

Śniadanie, czas wolny na odpoczynek nad wodą. W tym dniu zaproponujemy udział w wycieczce opcjonalnej (dostępność zależna od stanu wód) - safari z występującymi jedynie w Amazonii różowymi delfinami (dodatkowo płatne ok. 180 USD/os.) Te niezwykle inteligentne oraz przyjazne ssaki występują tu zupełnie na wolności, chętnie przypływają do ludzi. Będziemy mogli zobaczyć ich karmienie. Przepływać będziemy przez tzw. spotkanie rzek (Encontro das Aguas): Rio Negro (Czarna rzeka), której ciemne wody spotykają się z jasnymi wodami Solimõ es (górnej części Amazonki). Obie rzeki przez około 20km płyną w jednym korycie, jednakże ich odmienne barwy nie mieszają się ze sobą. Z pokładu łodzi będziemy podziwiać to niecodzienne zjawisko. Odwiedzimy również Indian amazońskich w ich wiosce, którzy pokażą nam swoje zwyczaje. W trakcie wycieczki w zależności od poziomu rzeki zobaczymy rośliny wodne nazywane roślinami „Królowej Wiktorii”. Okrągłe, unoszące się na wodzie liście o rozmiarach dochodzących do 3m, mają łodygi osiągające długość do 7 – 8m, a także może zawitają do nas małpy. Po obiedzie w pływającej restauracji udamy się do hodowli największej słodkowodnej ryby łuskowatej – arapaimy, gdzie będziemy mogli wypróbować swoich sił podczas jej karmienia. Przy odrobinie szczęścia zobaczymy leniwca czy anakondę. Powrót na nocleg w lodge. (Trasa ok. 100km)

Dzień 7

Po śniadaniu powrót do Manaus, a następnie transfer na lotnisko i przelot do Foz do Iguazú (z przesiadką). Zakwaterowanie w hotelu. W tym dniu, dla chętnych i jeśli czas na to pozwoli, zaoferujemy wizytę w parku ptaków (dodatkowo płatne ok. 45 USD/os.). Lunch lub obiadokolacja w zależności od rozkładu lotów. Nocleg. (Trasa ok 100km)

Dzień 8

Po śniadaniu zwiedzanie brazylijskiej strony słynnych na całym świecie wodospadów Iguaç u, co w języku Indian Guaraní oznacza „wielką wodę”. Spacer po szlaku, w trakcie którego będziemy podziwiać wspaniałe kaskady wody, spływające z różnych wysokości, jednakże głównym celem naszej wyprawy będzie spotkanie z największym wodospadem Iguaç u zwanym Garganta del Diablo - Diabelską Gardzielą, mający ponad 70m wysokości. Huk spadających z bazaltowej półki mas wody i wszechobecna mgiełka jest niezapomnianym przeżyciem. Na koniec winda zawiezie nas na górny poziom wodospadów i raz jeszcze będzie okazja do zrobienia kolejnych wyjątkowych zdjęć. Przejazd do hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 30km).

Dzień 9

Po śniadaniu zwiedzanie Parku Narodowego Iguazú po stronie argentyńskiej. Wyznaczonymi szlakami i w kolejce, będziemy odkrywać tajemnice tropikalnego lasu deszczowego, a naszym oczom ukażą się przepiękne widoki wodospadów przejdziemy trasę ok. 2km pomostem aż do tarasu widokowego, z którego po raz kolejny zachwycimy się pięknem wodospadu Garganta del Diablo. Lunch na terenie parku lub kolacja w hotelu. Dla chętnych jako opcja, wodne safari - przejazd samochodem terenowym przez las tropikalny, podziwianie świata dzikiej przyrody, a następnie wycieczka pod wodospady łodziami podobnymi do pontonów (dodatkowo płatne ok. 110 USD/os.). Następnie przejedziemy przez „most braterstwa” na stronę brazylijską. Po południu transfer na lotnisko i przelot do Rio de Janeiro (możliwa przesiadka). Zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 10

Czas na odpoczynek i kąpiele słoneczne na jednej ze wspaniałych plaż Rio de Janeiro - polecamy zwłaszcza 4,5km Copacabanę lub elegancką Ipanemę. Podczas wypoczynku proponujemy wycieczki opcjonalne: wyspy tropikalne ok85 USD/os, samba show ok. 100 USD/os, lot helikopterem ok 220-250 USD/os. za 30min. Pełną listę wycieczek opcjonalnych przedstawi na miejscu pilot wycieczki. (Trasa ok. 50km)

Dzień 11

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny na zakupy. Następnie transfer na lotnisko i lot powrotny do Polski (dokładne godziny zbiórki poda pilot Rainbow).

Dzień 12

Przylot na lotnisko Chopina w Warszawie.

Uwagi do programu

• Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

• Prosimy o zabranie obuwia antypoślizgowego oraz lekkiego płaszcza przeciwdeszczowego na spacer po Iguaç u.

Szczepienia i zdrowie

Szczepienia nie są wymagane. Jedynie w rejonie Amazonii jestzalecane szczepienie przeciwko żółtej febrze. Należy zabrać repelenty.

świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym do Rio de Janeiro (z przesiadką w jednym z portów europejskich) oraz przeloty wewnętrzne (możliwe loty z przesiadkami), opłaty lotniskowe, transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., zakwaterowanie w hotelach jw. (9 rozpoczętnych dób hotelowych), wyżywienie według programu (śniadania/breakfast box + obiadokolacje lub lunch/lunch box), opiekę pilota w Brazylii, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wycieczek fakultatywnych dla chętnych (jak w opisie), dodatkowych posiłków i napoi oraz zwyczajowych napiwków i innych wydatków osobistych. Koszt uczestnictwa w programie (opłata na miejscu) ok. 245 USD/os (w tym bilety wstępu, napiwki dla lokalnych przewodników i kierowców). Cena nie obejmuje podatku turystycznego w Argentynie, wynoszącego ok. 1 USD/noc/os. Podatek płatny będzie u pilota lub w recepcji przed zakwaterowaniem.

Dokumenty potrzebne do Brazylii przed wylotem:

• certyfikat zaszczepienia przeciwko COVID-19 (od ostatniej dawki musi minąć minimum 14 dni).

• w przypadku braku szczepienia: należy przedstawić negatywny wynik testu RT_PCR lub antygenowego wykonany na dzień przed wylotem.

Wizy

Paszport musi być ważny przynajmniej 6miesięcyod daty powrotu z Brazylii.

Uwaga! Dane paszportowe (numer paszportu, data wydania oraz data ważności) muszą zostać uzupełnione na rezerwacji maksymalnie na14 dni przed datą wylotu. Jeżeli sprzedaż ma miejsce później prosimy o niezwłoczne uzupełnienie tych danych.

Dokumenty potrzebne do Brazylii przed wylotem:

• certyfikat zaszczepienia przeciwko COVID-19 (od ostatniej dawki musi minąć minimum 14 dni).

• w przypadku braku szczepienia: należy przedstawić negatywny wynik testu RT_PCR lub antygenowego wykonany na dzień przed wylotem.

Wizy - informacje dla sprzedawców

Paszport musi być ważny przynajmniej 6miesięcyod daty powrotu z Brazylii.

Uwaga! Dane paszportowe (numer paszportu, data wydania oraz data ważności) muszą zostać uzupełnione na rezerwacji maksymalnie na14 dni przed datą wylotu. Jeżeli sprzedaż ma miejsce później prosimy o niezwłoczne uzupełnienie tych danych.

Dokumenty potrzebne do Brazylii przed wylotem:

• certyfikat zaszczepienia przeciwko COVID-19 (od ostatniej dawki musi minąć minimum 14 dni).

• w przypadku braku szczepienia: należy przedstawić negatywny wynik testu RT_PCR lub antygenowego wykonany na dzień przed wylotem.

Uwagi do programu

Szczepienia i zdrowie

Szczepienia nie są wymagane. Jedynie w rejonie Amazonii jestzalecane szczepienie przeciwko żółtej febrze. Należy zabrać repelenty.

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.6/6. Sprawdź opinie: "

Meta description

Cudowne Miasto Boga • Chrystus z Corcovado • Manaus - wielkie miasto w środku dżungli • Cuda Świata: największa rzeka i największe wodospady - Amazonka i Iguazu • leniwce i różowe delfiny w Amazonii • słoneczne plaże Copacabana i Ipanema

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wybierz pokój i godziny lotów

Nowość
Wybierz pokój i sprawdź podany obok rozkład lotu. Czasami zdarza się, że godziny lotów się zmieniają. Jeśli tak się stanie – poinformujemy Cię o tym.

3 os. pokój standardowy

2 dorosłych

śniadania i obiadokolacjeStandardowy
Wylot
WAW · 06.02 (Pon.)Warszawa - Chopin
GIG · 06.02 (Pon.)Rio De Janeiro
Godziny lotu podamy później
Przylot
GIG · 16.02 (Czw.)Rio De Janeiro
WAW · 17.02 (Pt.)Warszawa - Chopin
Godziny lotu podamy później
29 150 zł
za pokój

Warto dokupić

Aktualizujemy parametry oferty
Tylko u nasPromesa Pewne Wakacje gratis i szeroki pakiet ubezpieczeń.

Oficjalny Parking Lotniska P2, Żwirki i Wigury 1, Warszawa

860
za 1 auto
1 auto
Data od
06.02.2023
Data do
17.02.2023
860
za 1 auto

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

385
za wycieczkę
385
za wycieczkę
Dołóż ubezpieczenie do koszyka, warto!

70%

naszych klientów decyduje się na zakup ubezpieczenia

zero ryzyka

Ubezpieczenie Kosztów Rezerwacji chroni Cię, jeśli zachorujesz na COVID-19

od 80 tys. do 8 mln €

kosztów leczenia zostanie pokrytych, jeśli zdarzy Ci się COVID-19 w trakcie wakacji
Wycieczka29 150
Cena całkowita29 150
Zaliczka płatna teraz8 745
Pozostała kwota płatna na 30 dni przed wyjazdem.
lub

Czekamy na pierwszą opinię! Może Twoją?

Możesz opowiedzieć coś o tej ofercie? Polecasz ją czy wręcz przeciwnie? Podziel się swoimi doświadczeniami i pomóż innym podjąć decyzję, gdzie pojechać na wakacje.

no offer review

Mapa

Pogoda

30°C
23°C
25°C
6

Przed podróżą

SYTUACJA W UKRAINIE
W związku z obecną sytuacją władze Ukrainy zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Oznacza to, że samoloty, w tym także te o charakterze turystycznym nie przelatują nad terytorium tego kraju. Linie lotnicze zawiesiły czasowo połączenia z Ukrainą. Wszystkie loty będą realizowane alternatywnymi, bezpiecznymi trasami.

COVID-19
WYMAGANE DOKUMENTY
Oświadczenie Zdrowia Podróżnego DSV (drukowane lub w formie cyfrowej), wypełnione w ciągu 72 godzin poprzedzających wjazd do Federacyjnej Republiki Brazylii, zawierające zgodę na przestrzeganie obostrzeń sanitarnych w okresie pobytu w kraju. Oświadczenie.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie obowiązuje o ile podróżujący przedstawi unijny certyfikat COVID (nie wiesz co to za dokument przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: tak, PCR lub antygenowy na 24 godziny przed lądowaniem.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: tak, PCR antygenowy na 24 godziny przed lądowaniem- nie dotyczy dzieci do 12 roku życia.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: tak, PCR antygenowy na 24 godziny przed lądowaniem.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowe do tego państwa (możesz być objęty dodatkowymi restrykcjami). Szczegóły na: zobacz więcej.

TESTY W SUPERCENIE!
Jeśli potrzebujesz testu, możesz szybko i tanio zamówić go przez Wakacje.pl. W ofercie są zarówno testy przed wyjazdem za granicę z zaświadczeniem w języku angielskim, jak i testy po powrocie do Polski. Przeczytaj więcej o tym, jak skorzystać z szybkich testów na COVID-19 w supercenie.
Podczas wjazdu do Brazylii należy mieć paszport ważny minimum 6 miesięcy od dnia przekroczenia granicy.
Przy przekraczaniu brazylijskiej granicy podróżujący otrzymuje kartę wjazdu. Należy ją bezwzględnie zachować, gdyż okazanie tego dokumentu jest niezbędne podczas kontroli granicznej przy wyjeździe z Brazylii. Służby graniczne mogą żądać okazania biletu powrotnego, jak również odpowiednich środków finansowych na czas pobytu (karty kredytowe, czeki podróżne bądź gotówka).

Obywatele polscy przybywający do Brazylii w celu turystycznym i/lub biznesowym mają prawo do 90-dniowego pobytu bezwizowego w okresie 180 dni.
Nie wymaga się szczepień od osób przybywających z Europy. Szczepienie przeciw żółtej febrze jest jednak szczególnie zalecane osobom podróżującym do niektórych stanów.