Dobry4 opinie
5,2
Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyChinySzanghaj i okolice

Szanghaj i okolice

Wycieczka objazdowa

Kod oferty: WAK322206
Z Wakacje.pl podróżuj bezpiecznie!
W sekcji „Przed podróżą” przeczytaj ważne informacje o bezpieczeństwie podróżowania i wymaganiach związanych z koronawirusem.
Jeżeli to możliwe zarezerwuj wycieczkę online.
 Zobacz szczegóły 

Dodatkowe opcje

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

315
za wycieczkę
promesa

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

promesa
0
za wycieczkę
Trwa weryfikacja ceny

Najchętniej wybierana opcja. Szybko, bezpiecznie, gdziekolwiek jesteś!

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK322206Organizator: Ecco Travel

Region

Chiny

Opis

Szanghaj - Suzhou - Wuxi - Zhouzhuang - Hangzhou - Szanghaj
Dzień 1. Warszawa - Szanghaj. Wylot z Warszawy.
Dzień 2. Szanghaj. Przylot do Szanghaju oraz rozpoczęcie programu zwiedzania. Odwiedzimy Bund - czyli szanghajskie nabrzeże - jeden z symboli miasta, który przeniesie nas w czasy kolonialne. Ogromne klasycystyczne budynki znajdujących się tu banków, urzędów państwowych i hoteli to pamiątka z czasów, gdy w mieście panowali Brytyjczycy. Następnie Perła Orientu, górująca nad rzeką Huang Pu wieża telewizyjna, która dzieli miasto na dwie części. Kolacja, a następnie dla chętnych fakultatywna wycieczka - rejs po rzece Huang Pu. Powrót do hotelu autokarem.
Dzień 3. Szanghaj. Po śniadaniu wizyta w Muzeum Szanghajskim, znajdującym się na Placu Ludowym. Gmach ten mieści w sobie kolekcję ponad 120 tys. sztuk reliktów kultury chińskiej, zajmując powierzchnię 12 tys. m2. Spacer po starym mieście gdzie znajdują się małe ryneczki oferujące wszystko od herbaty i antyków, po tradycyjne pamiątki. Następnie zabytkowy ogród Yuyuan z czasów dynastii Ming, z mnóstwem ścieżek, pagód, stawów i skalniaków a na koniec wizyta w Świątyni Nefrytowego Buddy, która została wzniesiona w 1882 roku, jako miejsce przechowywania dwóch figur Buddy, przywiezionych z Birmy. Kolacja w restauracji, a dla chętnych fakultatywnie pokaz cyrkowych akrobacji. Powrót do hotelu.
Dzień 4. Szanghaj - Suzhou. Śniadanie oraz przejazd autobusem do Suzhou. Zwiedzanie miasta nazywanego Wenecją Wschodu. Suzhou w Epoce Trzech Królestw przez kilka lat było stolicą państwa Wu. Miasto od XIV wieku przodowało w produkcji jedwabiu, a zyski przeznaczone były m.in. na utworzenie 287 nowych ogrodów, z których 69 przetrwało do dziś. Odwiedzimy przepiękny Ogród Wangshi (Ogród Mistrza Sieci) z 1149 roku, zabytkową uliczkę Shantang, Wzgórze Tygrysiego Kurhanu usypane w miejscu grobu założyciela Suzhou - He Lu oraz starą uliczkę Pingjiang. Po południu wizyta z Muzeum Jedwabiu z możliwością dokonania zakupów oraz w Instytucie Hafciarstwa. Kolacja w restauracji oraz powrót do hotelu.
Dzień 5. Suzhou - Wuxi-Suzhou. Po śniadaniu, dla chętnych poranna gimnastyka Tai Chi. Następnie przejazd autobusem do starego miasta Wuxi. Na miejscu rejs po trzecim pod względem wielkości jeziorze Chin - Tai Hu, w czasie którego udamy się na Yuantou Zhu (Wysepkę Żółwiej Głowy). Kolacja w restauracji oraz nocleg w hotelu.
Dzień 6. Suzhou - Zhouzhuang - Hangzhou. Po śniadaniu przejazd autokarem do Zhouzhuang - wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Powstałe w czasach Yuan miasto, pocięte jest licznymi kanałami z mnóstwem urokliwych, kamiennych mostków. Po południu udamy się do miasta Hangzhou - ważnego ośrodka administracyjnego, w centrum jednego z najlepiej prosperujących regionów Chin. Kolacja w restauracji, nocleg w hotelu.
Dzień 7. Hangzhou. Śniadanie w hotelu oraz rozpoczęcie zwiedzania miasta. Wizyta w malowniczo zlokalizowanym Lingyin Si (Klasztor Ukrytych Dusz) oraz rejs łodzią po Jeziorze Zachodnim połączony z wizytą w najbardziej reprezentatywnym ogrodzie Hangzhou - Guozhuang Garden. Kolacja w restauracji, nocleg w hotelu.
Dzień 8. Hangzhou - Szanghaj. Po śniadaniu odwiedzimy plantację herbaty. Miejscowa herbata Lung Ching jest dobrze znana w całym kraju. Następnie udamy się w drogę powrotną do Szanghaju. Po przyjeździe czas wolny na zakup pamiątek na ulicy Nanjing Road, będącej głównym pasażem handlowym miasta. Kolacja w restauracji oraz nocleg w hotelu.
Dzień 9. Szanghaj - Warszawa. Po śniadaniu transfer na lotnisko i zakończenie programu. Wylot do Polski (przylot może nastąpić dnia następnego).

Wyposażenie

Brak udogodnień dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

świadczenia

Przelot na trasie Polska - Szanghaj - Polska z przesiadkamiopłaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNWzakwaterowanie w hotelach 4 w pokojach dwuosobowych z łazienkami i klimtyzacjąśniadania w formie bufetu, obiadokolacje wg programu (w cenie 1 szklanka napoju)lokalny transport klimatyzowanym autokaremzwiedzanie wg programu (bez biletów wstępu do zwiedzanych obiektów)serwis polskiego pilota

Cena nie zawiera

Obowiązkowa opłata za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługę lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 180 USD na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczkidopłata do pokoju jednoosobowego, albo do tańszej opcji "podróżujący samotnie" (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) - w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji "podróżujący samotnie", dopłata zostanie anulowanakoszty wizy chińskiejkoszty wycieczek fakultatywnych

• Szanghaj nocą (25 USD/os.)

• Przedstawienie z czasów dynasti Song w Hangzhou (40USD/os.)

• Rejs po rzece Huang Pu (29 USD/os.)

• Przedstawienie cyrkowe w Szanghaju (35 USD/os.)

Obsługa na miejscu

W jęz. polskim

Informacje wizowe

Wizy
Wymagane są wizy, wydawane przez Ambasadę Chin w Warszawie w cenie 445 PLN/os *. Ecco Travel pośredniczy w uzyskaniu wizy w cenie 100 PLN/os. za pośrednictwo.
Zgodnie z chińskim prawem i przepisami oraz międzynarodowymi praktykami, od 15.12.2019 roku Ambasada Chin w Polsce będzie wydawała wizy biometryczne. Ambasada upoważnia Chińskie Centrum Obsługi Aplikacji Wizowych w Warszawie do pobierania odcisków linii papilarnych dziesięciu palców obywateli Polski, obcokrajowców posiadających udokumentowane prawo stałego pobytu w Polsce chcących ubiegać się o wizę do Chin.
CZEGO WYMAGANY OD KLIENTÓW KORZYSTAJACYCH Z POSREDNICTWA ECCO TRAVEL?
1. Posiadania paszportu ważnego min. 6miesięcy od daty wjazdu do Chin (z 3 pustymi stronami obok siebie/ogólnie 6 wolnych stron)

2. NAJPÓŹNIEJ NA 21 DNI ROBOCZYCH PRZED WYLOTEM na adres mailowy: mailto: wizy@eccoholiday.com należy przesłać elektronicznie wypełniony wniosek wizowy (prawidłowo, zgodnie z poniższą instrukcją https://ssl.eccoholiday.com/files/Podrecznik_wizowy_Chiny.pdf) osobno dla każdego uczestnika celem weryfikacji poprawności wypełnienia wniosku
Jeżeli wniosek uzyska akceptację działu wizowego należy przesłać go najpóźniej na 14 DNI ROBOCZYCH PRZED WYLOTEM w wersji papierowej wraz z:
- paszportem,
- dwoma zdjęciami UWAGA! Zdjęcie, wydrukowane na papierze fotograficznym, musi spełniać wszystkie wytyczne wskazane w instrukcji wypełnienia wniosku
- wydrukowanym dowodem rezerwacji/voucherem (jeden voucher osobno do każdego wniosku)
- ksero paszportu (na białej kartce formatu A-4 – strona ze zdjęciem)
na adres biura przedstawicielskiego:
DO UZUPELNIENIA
z oznaczeniem nazwy imprezy i jej terminu.
3. Pracownik działu wizowego skontaktuje się z wnioskodawcą i poinformuje zainteresowanego czy wnioski są prawidłowo wypełnione oraz wskaże możliwe terminy wizyty w centrum wizowym w Warszawie, na którą każda osoba aplikująca o wizę będzie musiała stawić się osobiście w celu złożenia odcisków palców.
Podczas wizyty w centrum wizowym pracownik Ecco Holiday będzie do dyspozycji klientów korzystających z pośrednictwa wizowego.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Pogoda

Temperatura w dzień
30°C
Temperatura w nocy
18°C
Temperatura wody
27°C
Liczba godzin słonecznych
5

Przed podróżą

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że Chiny kontynentalne podjęły decyzję o czasowym zawieszeniu wjazdu dla cudzoziemców drogą morską oraz lądową. Na terytorium Chin wlatywać mogą tylko podróżni mający wizy wydane po 28 marca (o ile nie przelatują z Bangladeszu, Belgii, Francji, Indii, Włoch, Filipin, Rosji, Wielkiej Brytani) i po 3 listopada. Pasażerowie muszą wypełnić formularz wjazdowy wydawany przez Ambasadę Chin, ukazać negatywny wynik badania NAT na obecność wirusa SARS-CoV-2 oraz wypełnić przed wylotem deklarację zdrowia dostępną na stronie: zobacz więcej.
Pasażerowie poddawani są badaniom przesiewowym oraz 14-dniowej kwarantannie.
Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy (min. 6 stron wolnych obok siebie).
Obywatele polscy udający się do Chin muszą mieć ważną wizę pobytową lub tranzytową. Osoby oczekujące na lotnisku na międzynarodowe połączenia lotnicze nie dłużej niż 24 godziny mogą opuścić lotnisko na podstawie krótkotrwałego zezwolenia uzyskiwanego bezpośrednio przy odprawie paszportowej. Wyjątek stanowią międzynarodowe lotniska w miastach: Pekin, Szanghaj, Kanton (Guangzhou), Shenzhen, Chengdu, Chongqing, Dalian, Shenyang, Hangzhou, Guilin, Kunming, Xi'an i Xiamen, gdzie władze chińskie wydłużyły okres ważności zezwolenia do 72 godzin (jednak bez prawa opuszczania obszaru administracyjnego danego miasta).
30 stycznia 2016 r. władze chińskie wprowadziły prawo do 6-dniowego (max.144 godz.) pobytu bez obowiązku posiadania wizy dla cudzoziemców podróżujących tranzytem drogą lotniczą przez 4 międzynarodowe porty lotnicze: w Szanghaju (Hongqiao International Airport i Pudong International Airport), w stolicy prowincji Jiangsu, Nankinie (Nanjing Lukou Airport) oraz w stolicy prowincji Zhejiang, Hangzhou (Hangzhou Xiaoshan Airport). Cudzoziemcy podróżujący tranzytem przez wyznaczone porty lotnicze, posiadając paszport oraz bilet na dalszy odcinek podróży, mogą ubiegać się na lotnisku, w wyznaczonym specjalnie do tego miejscu, o prawo do opuszczenia lotniska na czas do 144 godzin/6 dni, z obowiązkiem powrotu na wyznaczony lot. W tym czasie istnieje możliwość poruszania się w obrębie trzech wyznaczonych obszarów administracyjnych Chin tj. miasta Szanghaj, prowincji Jiangsu oraz prowincji Zhejiang jednakże bez możliwości przemieszczania się poza ich granice.
Od 10 maja 2019 r. osoby ubiegające się o wizę do Chin w Ambasadzie Chińskiej Republiki Ludowej w Warszawie oraz w Konsulacie Generalnym Chińskiej Republiki Ludowej w Gdańsku powinny wypełnić wniosek online i umówić się na wizytę za pośrednictwem strony internetowej zobacz więcej. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Centrum Obsługi Aplikacji Wizowych: zobacz więcej.

We wszystkich punktach granicznych pobierane są odciski palców od przyjeżdżających cudzoziemców w wieku 14-70 lat. W związku z tym, przed podejściem do okienka kontroli paszportowej wszyscy podróżni muszą skorzystać z urządzenia do samodzielnego oddania odcisków palców i pobrać wydruk z potwierdzeniem (dotyczy to również osób poniżej 14 i powyżej 70 roku życia, takie osoby odbierają tylko wydruk potwierdzający brak konieczności zostawienia odcisków palców).

Opinie

Opinie dodane przez

4.0
Artur
Pobyt - Październik 2018Grupa przyjaciół
Na wstępie pragnę powiedzieć, że byłem w Chinach po raz 4 i niestety był to pod względem turystycznym najsłabszy wyjazd. Mam wrażenie, że program Shanghai i okolice był przygotowany na kolanie. W samym Shanghai-u zwiedziliśmy Wieżę Telewizyjną ale już nie zobaczyliśmy ronda dla pieszych, które jest pokazywane na pocztówkach z tego miasta, choć przechodziliśmy w pobliżu tego miejsca spiesząc się do autokaru aby pojechać do muzeum, do którego i tak nie weszliśmy z powodu dużych kolejek. Reszta wycieczki to generalnie same parki i jeziora po za kilkoma wyjątkami jak: świątynia Buddy, Klasztor Ukrytych Dusz czy plantacja herbaty, Standardowo wiozą wycieczkę do fabryki jedwabiu czy pereł gdzie ceny przyprawiają o zawrót głowy. Temat obiadokolacji został dobrze opisany przez Adama. Na koniec został temat przewodnika a mianowicie pani Oktawii L. Pani Oktawia sprawiała wrażenie, że posiada bardzo niewielką wiedzę na temat Shanghai-u na każde pytanie spoza programu odpowiadała, że nie wie. Nie była zainteresowana tym czego oczekuje grupa, jedynie pragnęła \"zaliczyć\" punkty programu, mało tego kazała nam podpisywać oświadczenia, że nie będziemy wnosić roszczeń jeżeli nie zobaczymy jakiegoś punktu programu np. nie popłyniemy łodzią bo był duży wiatr. Traktowała dorosłych ludzi jak przedszkolaków, był zakaz poruszania się po autokarze ( bo możemy zęby wybić a pani Oktawia przecież za nas odpowiada) ale jak już byśmy zgubili paszport to pani Oktawia powiedziała, że to ją nie interesuje i to jest nasz problem, żeby dostać się do Pekinu do ambasady i wyrobić sobie duplikat - kuriozum. Mam nieodparte wrażenie, że jedyne co panią Oktawię interesowało to kasa zebrana na wstępie po 180$ od osoby i na każdym kroku powtarzała, że za niewykorzystane wstępy pieniędzy nie będzie zwracać. Osobie z problemami gastrycznymi wracającej taksówką do hotelu też przypominała, że za kurs musi zapłacić z własnych pieniędzy i tak co chwila - choć nikt nie prosił o żadne zwroty ale Pani Oktawia zapomniała już zadzwonić do tej osoby i zapytać się tak po ludzku czy już lepiej, czy dotarła szczęśliwie do hotelu? Ja się pytam po co nam taki przewodnik? Miałem wrażenie, że jesteśmy w dwóch przeciwnych drużynach, cały czas \"pod górę\" i to za własne pieniądze. Reasumując program wydłużony na siłę - prawdopodobnie organizator zachęcony sukcesem wycieczki Pekin i okolice miał nadzieję, że będzie to hit a wyszedł kit a tak na marginesie tych dwóch wycieczek nie da się ze sobą porównać, może za sprawą przewodnika pana Jacka, który mógłby o Chinach opowiadać bez przerwy i potrafił nauczyć po chińsku podstawowych zwrotów i liczb.
Zaletyegzotyczne jeszcze Chiny
Wadyprogram monotonny praktycznie same parki i jeziora

8.8
Marta
Pobyt - Luty 2018Grupa przyjaciół
Wycieczka \\\"Szanghaj i okolice\\\" to totalny kosmos! Chiny jak zwykle zachwycają widokiem nowoczesnych wieżowców jak i \\\"starożytnych\\\" budynków. Przepiękne ogrody i stare pagody oraz niesamowite \\\"Perła Szanghaju\\\" i \\\"Shanghai Tower\\\" zapierają dech w piersi. Fantastyczne jedzenie (oprócz restauracji muzułmańskiej, która męczyła podróżnych baraniną i kolendrą). Każdy mógł wybrać coś dla siebie i zaspokoić głód. Program wycieczki nie był męczący, pozwalał na spokojne obejrzenie atrakcji i zrobienie zdjęć. Przewodnicy polski, jak i chiński byli pomocni, udzielali wszelkich informacji i zawsze służyli pomocą. A kierowca bez problemu i bezpiecznie po chińskich drogach. Jedynym minusem było 7-godzinne oczekiwanie na następny lot. O ile w Frankfurcie można było na własną rękę zorganizować \\\"małe zwiedzanie\\\" miasta, to w Pekinie w środku nocy było to niemożliwe. Plusem tej sytuacji, była możliwość podziwiania pokazu fajerwerków z okazji chińskiego Nowego Roku z okien lotniska.
ZaletyCiekawy, urozmaicony program wyjazdu Przewodnicy (Ela i Michael)
WadyZbyt długie oczekiwanie na lotnisku na kolejny lot

6.0
Darek
Pobyt - Wrzesień 2017Para
potwierdzam w całej rozciągłości to co napisał przedmówca.dodam ,że nam trafiła się super opiekunka P.Ela ,która jak tylko mogła starała się swoją elokwencją uzupełnić braki programowe.po co np.obwieziono nas po czterech jeziorach?w tym czasie mogliśmy poświęcić więcej czasu na zwiedzanie Szanghaju-np,Szanghaj Tower który zwiedziliśmy na własną rękę w czasie wolnym i z pomocą P. Eli nowaczki691
Zaletyegzotyka-to jednak Chiny!
Wadybeznadziejne chińskie jedzenie(mało)

2.0
Adam Klient Wakacje.pl
Pobyt - Październik 2017Grupa przyjaciół
Była to naprawdę niezwykła wyprawa. Myślałem że wykupiłem wycieczkę objazdową, a Ecco zafundowało mi horror survival z elementami pielgrzymki i wczasów dietetycznych. Poniżej opiszę swoje odczucia uczciwie podkreślając plusy i minusy wycieczki. HOTELE:trochę grzyba i pleśni, trochę odpadających tynków i w niektórych brudno. Szczerze mówiąc mi ten standard na objazdówce nie przeszkadzał ale na pewno nie był to standard 4*, za to spokojnie 2*. WYŻYWIENIE: Śniadania ? szwedzki stół, czasami lepsze czasami gorsze, ale można się było najeść. Wg mnie + dla organizatora( a raczej dla hoteli). Obiadokolacja ? i tu jeden wielki minus. U innych organizatorów zwykle przy zwiedzaniu jest jeszcze opcja dodatkowo płatnego obiadu. Można skorzystać, lub nie, ale jest. Tutaj od śniadania do często późno wieczornej kolacji nie było miejsca, ani czasu na inny posiłek. A i sama kolacja pozostawiała wiele do życzenia. Właściwie nie była to obiadokolacja, a raczej degustacja, po której każdy był gotów na następny posiłek. W trakcie posiłku brokuł podany na 3 sposoby, jakieś liście sparzonej kapusty, zupa z niczego. Na jednej z kolacji obok nas siedzieli inni europejczycy, jak podsłuchaliśmy byli bardzo niezadowoleni, głodni ? dostali to samo co my. Jedyna różnica, że to co oni dostali na 6 osób u nas miało się tym najeść 11. Po chińskiej eskapadzie udało mi się przywieźć 1.5kg obywatela mniej ? także jak ktoś będzie potrzebował wczasów odchudzających ? Szanghaj będzie jak znalazł. PILOT ? to najsłabsza strona tej wycieczki. Naszym pilotem była Pani Oktawia L.. Wg organizatora cena zawiera ?serwis polskiego pilota?. Po objazdówkach z innymi organizatorami spodziewałem się, że pilot będzie mówił, mówił i mówił. Dostaliśmy najbardziej milczącego pilota jakiego spotkałem. Pani raczej specjalizowała się w autoprezentacji niż w uczciwym oprowadzaniu wycieczek. W czasie długich przejazdów mogliśmy obejrzeć sobie ?Ostatnią cesarzową? i ?Dom latających sztyletów?. Nie po to jadę do Chin by oglądać film, który leci co 2 tygodnie w telewizji. W ramach anegdoty ? zapytałem co to za krzewy ? pokazując na jakieś plantacje, Pani pilot odpowiedziała że nie wie. Okazało się że to krzewy herbaciane. Pilot który nie rozpoznaje krzewów herbacianych ? takie rzeczy tylko w EccoTravel. OPIS WYCIECZKI: dzień 3: Po śniadaniu wizyta w Muzeum Szanghajskim. Gmach ten mieści w sobie kolekcję ponad 120 tys. sztuk reliktów kultury chińskiej, zajmując powierzchnię 12 tys. m2 - mamy o ile dobrze pamiętam 30 minut patrzenia na coś. Dokładnie nie wiadomo na co, pilot dała nam czas na samodzielne zwiedzanie. To wychodzi po około 4000 sztuk na minutę. Najciekawsza i najbardziej rozpoznawalna była w tym budynku klatka schodowa. Dzień 6: To ten dzień zaważył o ocenie całości. W ten dzień chodziliśmy w kółko po kilka razy, kierowca nie chciał nas wozić autobusem, część starszych lub zmęczonych osób została w otwartym autobusie ( bez żadnej opieki), kierowca w tym czasie spacerował sobie pomiędzy nami a autobusem, chiński pilot prowadził nas nie wiadomo gdzie i po co, na końcu nawrzeszczał na nas po angielsku klnąc, obrażając przy tym i na końcu spluwając nam pod nogi. Polska pilot mówiła by nie pyskować bo sobie jeszcze pójdzie i co ona wtedy zrobi z nami? W ten dzień przeszliśmy 14 km chodząc często w kółko. Nie takiej opieki spodziewałbym się na wycieczce markowego organizatora. Napisaliśmy zgłoszenie reklamacyjne w odpowiedzi otrzymaliśmy: ?Zwracamy Państwa uwagę, że nie miało miejsce żadne wydarzenie, które niosłoby za sobą w skutkach konsekwencje dla któregoś z klientów i było wynikiem zaniedbania ze strony organizatora.? Czyli póki nikt nie zginął - nic się nie stało. Dzień 7: atrakcja dodatkowo płatna 55$ ale naprawdę warta zobaczenia to występ na wodzie, poniżej link do występu:https://www.youtube.com/watch?v=4Dl51G2R_dY Występ imponujący, ponad 200 artystów ? rzecz piękna, poruszająca, warta zobaczenia. W ostatni dzień musieliśmy się wymeldować do godziny 12 i mieliśmy do 19 czas wolny. Pani pilot nie udzieliła nam żadnych informacji na temat okolicy. A szkoda bo niedaleko było: -muzeum IV zjazdu partii ( darmowe) -muzeum kina z pokazami filmów niemych ( darmowe) -bardzo fajne targowisko z różnościami -piękny park. Szkoda tylko że musieliśmy tych rzeczy poszukać sami ? a nie powiedziała nam tego pani pilot. W ramach wycieczki opłaciliśmy 175$ na obowiązkowej opłaty za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługę lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki i inne opłaty lokalne ? szkoda, że płatne na początku wycieczki. Ani kierowca, który nie chciał nas wozić, ani przewodnik, który na nas wrzeszczał i wyzywał na żadne napiwki, ani zapłatę za wykonaną pracę nie zasłużyli. Zawsze jak byłem na objazdówkach cieszyłem się , że zobaczyłem kawałek obcego kraju. Tutaj jako podsumowanie niech posłużą słowa jednej z towarzyszek niedoli: ?JEŚLI MIAŁABYM TU PRZYJECHAĆ JESZCZE RAZ, TO WOLAŁABYM SIĘ ZABIĆ WŁASNĄ PIĘŚCIĄ\".
Zalety- imponujący występ na wodzie ( co prawda poza programem ? więc trudno tu pochwalić organizatora) - bardzo fajni towarzysze niedoli ? dzięki którym tą wycieczkę szło jakoś znieść
Wady-bardzo słaba organizacja imprezy ( pełna amatorszczyzna) -w Szanghaju zwłaszcza przy bezwietrznej pogodzie śmierdzi kanalizacją - obiadokolacje przypominały raczej degustacje niż prawdziwe posiłki, zwłaszcza jeśli wcześniej uczestniczyłeś w pieszej pielgrzymce - kierowca, który nie chciał jeździć, dzięki czemu wycieczka objazdowa miejscami zamieniała się w pieszą - chiński pilot wyzywający nas po angielsku - polska pilotka zamiast opowiadać o Chinach chciała nam puszczać filmy vvideo -
+6