Najniższa cena z ost. 30 dni

przed obniżką: 

8050 zł/os.

16 200  

/za wszystkich
Podsumowanie ceny
50
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie

Opis oferty

Region: Ile-de-FranceBiuro podróży (przedsiębiorca): Ecco HolidayKod oferty: WAK810893

Kategoria

3

Region

Francja/Wycieczka objazdowa

Informaje dodatkowe

W tym programie nie zabraknie najważniejszych atrakcji, które można zwiedzić z przewodnikiem. Możliwy jest również wyjazd, by zwiedzić zamki nad Loarą i Disneyland. Zapisując się na program Paryż Premium - na bogato!, bez dodatkowych opłat otrzymasz:

• Dwudniową kartę muzealną, która pozwala na odwiedzenie w czasie wolnym wybranych obiektów

• Bilet na samodzielny wjazd na III piętro wieży Eiffla

• Obiad z winem na statku podczas rejsu po Sekwanie

• Kolację z winem w restauracji na Montmartre

• Kolację w restauracji samoobsługowej przy Łuku Triumfalnym

• 2-dniową kartę muzealną (Luwr, Wersal, Orsay, Rodin i inne)

• Polski audioprzewodnik do Luwru, Wersalu

• Wycieczkę z polskojęzycznym przewodnikiem - Średniowieczny Paryż - 4 godziny

• Zwiedzanie z polskojęzycznym przewodnikiem Montmartre - 3 godziny

• Wycieczkę z przewodnikiem wokół wieży Eiffla - 3 godziny

• Wycieczkę z przewodnikiem Polami Elizejskimi - 3 godziny

• Wycieczkę z polskojęzycznym przewodnikiem po dzielnicy Montparnasse wraz z biletem na samodzielny wjazd na wieżę

• Bilety na dojazd i powrót kolejką do Wersalu

• Bilety na przejazdy metrem podczas zwiedzania z przewodnikiem

Dzień 1.

Po przylocie do Paryża transfer do hotelu i spotkanie z przewodnikiem. Jeśli czas na to pozwoli, zapraszamy na pierwszą wycieczkę z przewodnikiem - POLAMI ELIZEJSKIMI z kolacją w restauracji Monte Carlo (3 godziny). Przewodnik pokaże jedną z najsłynniejszych ulic Paryża. Zaczyna się od Placu Gwiazdy skąd dokładnie widać Pola Elizejskie oraz dzielnicę La Defence, gdzie skoncentrowane są biurowce, często odbywają się wystawy. Jest to bardzo nowoczesna dzielnica, nazwana tak od pomnika La Défense de Paris, który upamiętnia żołnierzy i zwykłych ludzi, którzy walczyli w 1870 roku, była to wojna francusko-pruska. Patrząc na ŁUK TRIUMFALNY z lotu ptaka, można zauważyć promieniste rozłożenie ulic odchodzących od Łuku, jest ich aż 12! Plan przebudowy Paryża stworzył Barona Georgesa Haussmanna, dzięki niemu powstała Aleja Pól Elizejskich, oczywiście na zlecenie Napoleona III. Spacer zakończymy kolacją w restauracji przy Łuku Triumfalnym. Zapraszamy do restauracji samoobsługowej Monte Carlo, zlokalizowana w siedemnastej dzielnicy Paryża. Przykładowe menu składające się z trzech dań wygląda następująco:

• Przystawka: połówka awokado w sosie vinegrette; pasztet wiejski; sałatka Monte Carlo z serem, szynką, pomidorami i kukurydzą

• Danie główne: duszona wołowina z papryką; panierowany kotlet z indyka w sosie grzybowym; potrawka z kurczaka w musztardzie po staroświecku; filet rybny w estragonie x ryżem basmati

• Desery: ciasto francuskie z gruszką; biały ser z jagodami; krem karmelowy; krem z białego sera z brzoskwiniami

Samodzielny powrót do hotelu. Z Placu Etoile do hotelu można dojechać autobusem 31. Trasa trwa 15 minut i liczy 10 przystanków. Końcowy przystanek to Moines - Davy 200 metrów od hotelu.

Dzień 2.

Po śniadaniu czas na dalsze odkrywanie miasta z przewodnikiem. Zapraszamy na wycieczkę - ŚREDNIOWIECZNY PARYŻ (wycieczka wraz z biletami na metro jest wliczona w cenę). Spacerem przejdziemy przez najstarszą historycznie dzielnicę Paryża. Zaczniemy od MUZEUM D'ORSAY, które co roku odwiedzają tłumy turystów. Jest to budynek dawnego dworca. Zobaczyć można tu wiele dzieł sztuki, są obrazy takie jak Gwiaździsta Noc" Vincenta Van Gogha, Śniadanie na trawie" Édouarda Maneta. Idąc wzdłuż Sekwany, zobaczymy budki słynnych BUKINISTÓW - zgodnie z legendą wzięli się tam z zatopionego w średniowieczu statku obok Katedry Notre Dame. Statek przewoził między innymi książki. Zrozpaczona załoga starała się ocalić te książki, które nie uległy zniszczeniu i postanowili sprzedawać je przechodniom. Idąc dalej natkniemy się na most PONT DE CARROUSEL, często nazywany PONT DE LOUVRE. Następnym mostem jest PONT DES ARTS, zwany mostem sztuki. Został zbudowany na specjalne życzenie Napoleona Bonaparte. W 2014 roku część balustrady runęła pod ciężarem kłódek wieszanych przez zakochanych. Przejdziemy na drugą stronę mostu i znajdziemy się pod budynkiem AKADEMII FRANCUSKIEJ, przyjrzymy się budynkowi z zewnątrz i udamy się do następnego mostu na trasie, czyli PONT NEUF. Stamtąd udamy się pod budynek najstarszego więzienia w Paryżu, który znajduje się na wyspie Île de la Cité - CONCIERGERIE. Jednymi z więźniów byli Maria Antonia, która osiwiała ze stresu w jeden dzień (syndrom Marii Antoniny) i Maksymilian Robespierre. Następnie przechodzić będziemy obok kaplicy SAINTE-CHAPELLE, co oznacza to bramę niebios. Następnie udamy się jak najbliżej KATEDRY NOTRE DAME. Kierując się w stronę mniejszej wyspy, przejdziemy przez most Saint-Louis i idąc dalej naprzeciwko mostu de la Tournelle zobaczymy kamienicę, w której MIESZKAŁA MARIA SKŁODOWSKA-CURIE NA WYSPIE ŚW. LUDWIKA. Następnie przejdziemy mostem PONT DE LA TOURNELLE, który można nazwać do trzech razy sztuka", gdyż odbudowy mostu podjęto się trzy razy. Spacer zakończymy pod PAŁACEM LAMBERTA. Wieczorem zapraszamy na spacer z przewodnikiem WOKÓŁ WIEŻY EIFFLA (wycieczka wliczona w cenę). Zaczniemy od PLACU TROCADERO, który znany jest z pięknego widoku na wieżę, dalej przez ogrody przejdziemy do PLACU WARSZAWY z Pomnikiem Żołnierza Polskiego, dalej mostem Pont D'lena, z którego będziemy podziwiać kolejny piękny widok na Sekwanę, Palais de Chaillot i symbol Paryża. Wycieczka zakończy się samodzielnym WJAZDEM NA III PIĘTRO WIEŻY, aby podziwiać piękne widoki z miasta świateł (bilet na wjazd na III piętro wieży Eiffla wliczony w cenę). Powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 3.

Po śniadaniu czas wolny, aby skorzystać z KARTY MUZEALNEJ. Proponujemy, aby odwiedzić MUZEUM D'ORSAY, jest to obowiązkowy punkt w Paryżu, prawie tak samo ważny jak wieża Eiffla. Powstał w 1900 roku, wtedy funkcjonował jako dworzec kolejowy. Dziś skrywa muzeum z dziełami sztuki impresjonistycznych artystów. Warto zwrócić uwagę na zabytkowy przeszklony zegar przez który można spoglądać na panoramę miasta. Można tu zobaczyć słynne "Śniadanie na trawie" Maneta, "Praczka" Daumiera, "Absynt" Degasa, "Gracze w karty" Cezanne i nie tylko. Muzeum znane jest też z dwóch zegarów, jeden z nich znajduje się w holu głównym, a drugi w kawiarni (Café des Hauteurs). Po wizycie w wybranym muzeum wycieczka do WERSALU (bilety wstępu oraz samodzielny dojazd i powrót pociągiem - wliczone w cenę wycieczki). Odwiedzimy królewską rezydencję, siedzibę Ludwika XIV, a historie związane z pałacem usłyszymy z zestawu audioguide w języku polskim. Koniecznie trzeba zobaczyć Galerię Zwierciadlaną - 357 luster, która robi niesamowite wrażenie. Zwiedzanie odbywa się z zestawem audioguide po polsku wraz z mapą. Po wizycie w Wersalu powrót do hotelu na chwilkę przerwy i czas na wieczorne zwiedzanie dzielnicy MONTMARTRE wraz z przewodnikiem (wycieczka wliczona w cenę wyjazdu). Jest to bardzo klimatyczna dzielnica Paryża, niegdyś (w XIX wieku) była to mekka artystów i świata bohemy. Właśnie w tej dzielnicy żyli np. Leonardo Picasso, Vincent Van Gogh, Henri de Toulouse-Lautrec, Maurice Utrillo, więc trzeba przyznać, że była to śmietanka świata malarskiego. To tu narodził się impresjonizm w jednej z kawiarni, a w pracowni Lavoir powstał obraz "Panny z Awinionu". Podczas przechadzania się po tej ciekawej dzielnicy dowiemy się więcej na temat tworzących tam artystów, istniejących tam kabaretów. Będzie też możliwość przekonania się, czy naprawdę najlepsze kasztany są na Placu Pigalle. Po spacerze ZJEMY KOLACJĘ w restauracji La Cremaillere 1900 (kolacja wliczona w cenę wycieczki). Restauracja ta znajduje się w najwyższym punkcie miasta, w dzielnicy Montmartre, na placu du Tertre. Jeśli pogoda na to pozwoli kolację proponujemy zjeść w cieniu kasztanowców w ogródku, który należy do restauracji. La Cremaillere 1900 słynie oczywiście z kuchni francuskiej i właśnie tych specjałów będziemy próbować. Posiłek składa się z przystawki (3 opcje do wyboru), dania głównego (4 dania do wyboru) i deser (2 propozycje). Napoje wliczone w cenę to: Kir, czerwonego wina domu. Po kolacji czas wolny, możliwość powrotu do hotelu lub spektakl w słynnym kabarecie MOULIN ROUGE (opcja 1. fakultatywna/dodatkowo płatna)

Dzień 4.

Dzień zaczyna się od śniadania w hotelu. Następnie proponujemy, aby skorzystać z karty muzealnej (wliczona w cenę). W ramach museum pass można odwiedzić słynne MUZEUM RODINA, gdzie w ogrodzie znajdziemy rzeźby artysty. Można również wjechać na szczyt ŁUKU TRIUMFALNEGO, gdzie zlokalizowane jest muzeum. Z tarasu widokowego można podziwiać panoramę miasta z widokiem na Pola Elizejskie. Kolejną propozycją jest MUZEUM DE L'ORANGERIE, jest to Narodowe muzeum sztuki w Ogrodach Tuileries, do której można dostać się pieszo lub korzystając z metra. W swoich zbiorach posiada aż 148 dzieł z kolekcji Jeana Waltera i Paula Guillaume'a, można też zobaczyć robiący wrażenie poziomy obraz pt. "Lilie wodne" Moneta. Można również odwiedzić PAŁAC INWALIDÓW (Hotel des Invalides), idealne miejsce dla fanów militariów. W swoich zbiorach posiada bogate zbiory broni i mundurów, znajduje się tu również wypchany koń samego Napoleona- Wizyr. Złożone zostały tu również prochy Napoleona. Ważnym punktem dnia będzie zwiedzanie LUWRU z oryginalnym autorskim przewodnikiem audio guide w języku polskim nagranym specjalnie na potrzeby tej wycieczki (bilet wstępu i przewodnik audio guide wliczony w cenę wycieczki). Zapraszamy do zanurzenia się w świecie sztuki, wchodząc do wnętrza szklanej piramidy. Niegdyś pałac królewski, a teraz jedno z największych muzeów na świecie. Odwiedzając Luwr można zobaczyć słynne dzieła, takie jak: Mona Lisa, Wenus z Milo, Wolność wiodąca lud na barykady, Tratwa Meduzy, Nike z Samotraki, Madonna w Grocie, Siedzący Skryba, Koronczarka, Oszust z asem karo, autoportret Joseph Ducreux. Po zakończeniu zwiedzania czas wolny lub powrót do hotelu.

Dzień 5.

Po śniadaniu czas na wycieczkę na Wieżę MONTPARNASSE (bilet wstępu na wieżę wliczony w cenę wycieczki). Wieża ta mierzy aż 210 metrów, powstała w latach siedemdziesiątych. Aktualnie mieszczą się tam przestrzenie biurowe. Wraz z przewodnikiem wjedziemy na szczyt wieży, która liczy 56 pięter i posiada jedne z najszybszych wind w europie, podróż trwa zaledwie 38 sekund. Jeśli pogoda na to pozwoli widoczność ze szczytu możliwa jest na 40 kilometrów! Kolejną atrakcję tego dnia będzie niezapomniany REJS PO SEKWANIE Z OBIADEM Z WINEM NA STATKU - serwowana będzie kuchnia francuska. Obiad składa się z przystawki, dania głównego deseru oraz wina. Rejs po Sekwanie odbędzie się statkiem firmy Bateaux Parisiens i trwa 2 godziny. Podczas rejsu będziemy przepływać pod 22 mostami i będziemy mieli okazję podziwiać Paryż z innej perspektywy. Po rejsie powrót do hotelu we własnym zakresie.

Dzień 6.

Po śniadaniu czas wolny lub całodniowa wycieczka do ZAMKÓW NAD LOARĄ (opcja 1. fakultatywna/dodatkowo płatna). Wyrusz z nami w magiczną podróż po Dolinie Loary, w skład której wchodzi aż majestatycznych 200 zamków. Proponujemy odwiedzić same perełki. Zamek Clos Luce - Dom i pracownia Leonarda da Vinci. Zjemy obiad w Auberge du Prieuré, gdzie czeka znakomita kuchnia i zabawa z renesansowymi przepisami (obiad w cenie). Następnie Chenonceau - Zamek nad rzeką Cher, gdzie historię tworzyły trzy niezwykłe kobiety: Diana de Poitiers, Katarzyna Medycejska i Ludwika Lotaryńska. Ważnym punktem jest Chambord - największy z zamków w Dolinie Loary, arcydzieło renesansowej architektury. Miejsce pobytu Stanisława Leszczyńskiego po utracie tronu polskiego. Powrót do hotelu w godzinach wieczornych i czas wolny.

Dzień 7.

Po śniadaniu czas wolny, w którym proponujemy samodzielnie odwiedzić dom towarowy GALERIES LAFAYETTE - idealne miejsce na zrobienie zakupów, ale też na podziwianie kolorowych witraży znajdujących się w kopule. Polecamy skorzystać z tarasu widokowego, który znajduje się na ostatnim piętrze galerii, roztacza się z niego piękna panorama miasta skąd oczywiście widać wieżę, a wstęp na taras jest darmowy. Alternatywną opcją będzie CAŁODNIOWA WYCIECZKA DO DISNEYLANDU (opcja 2. fakultatywna/dodatkowo płatna). Jest to idealna opcja, bo w disneylandzie każdy znajdzie coś dla siebie, będzie to na pewno niezapomniana wizyta w krainie bajek i filmów.

Dzień 8.

Po śniadaniu jeśli czas na to pozwoli, proponujemy, aby zostawić bagaże w recepcji i wybrać się na samodzielne zwiedzanie pobliskiego CMENTARZA MONTMARTRE. Spotkanie przed hotelem z kierowcą transferu na 3 godziny przed wylotem, transfer na lotnisko i powrót do kraju.

Świadczenia

Przelot Polska - Paryż - Polska

Bagaż podręczny:

• Na lotach Ryanair (FR) - w cenie 1 mały bagaż podręczny (max. wymiary: 40 x 20 x 25 cm)

• Na lotach Wizz Air (W6) - w cenie 1 mały bagaż podręczny do 10kg (max. wymiary: 40 x 30 x 20 cm)

• Na lotach EasyJet (EJU) - w cenie 1 mały bagaż podręczny do 15 kg (max. wymiary 45 x 36 x 20 cm)

Opłaty lotniskowe

Zakwaterowanie w hotelu 3 w centrum Paryża, w pokojach dwuosobowych z możliwością jednej dostawki

Wyżywienie: śniadania w formie bufetu

Transfer lotnisko - hotel - lotnisko

Zwiedzanie wg programu, poza opcjami fakultatywnymi (dodatkowe płatne)

Serwis wykwalifikowanego polskiego przedstawiciela

Podatek miejski wliczony w cenę

Ubezpieczenie KL i NNW

Bilet na samodzielny wjazd na III piętro wieży Eiffla

Obiad z winem na statku podczas rejsu po Sekwanie

Kolację z winem w restauracji na Montmartre

Kolację w restauracji samoobsługowej przy Łuku Triumfalnym

2-dniową kartę muzealną (Luwr, Wersal, Orsay, Rodin i inne)

Polski audioprzewodnik do Luwru, Wersalu wraz z mapą

Wycieczkę z polskojęzycznym przewodnikiem - Średniowieczny Paryż - 4 godziny

Zwiedzanie z polskojęzycznym przewodnikiem Montmartre - 3 godziny

Wycieczkę z przewodnikiem wokół wieży Eiffla - 3 godziny

Wycieczkę z polskojęzycznym przewodnikiem po dzielnicy Montparnasse wraz z biletem na samodzielny wjazd na wieżę

Bilety na dojazd i powrót kolejką do Wersalu

Bilety na przejazdy metrem podczas zwiedzania z przewodnikiem

Dodatkowo płatne

Dokupienie dodatkowego bagażu podręcznego i rejestrowanego zgodnie z ofertą

Zakwaterowanie w pokoju pojedynczym

Ewentualne wycieczki i wstępy fakultatywne, zwyczajowe napiwki dla bagażowych, kierowców, przewodników

Miejsca obok siebie w samolocie za dodatkową opłatą (o cenę i dostępność zapytaj sprzedawcę). OPCJE FAKULTATYWNE

Opcja 1. Spektakl w kabarecie Moulin Rogue z butelka szampana: 800 PLN/os., dziecko do 11 lat (490 PLN)

Opcja 2. opcja 2. bilet wstępu do parku Disneyland - samodzielna wizyta w parku rozrywki bez opieki przewodnika

Chyba że pozostałe postanowienia umowy stanowią inaczej.

Dodatkowo płatne

Uwaga! Po potwierdzeniu rezerwacji przez Ecco Holiday, dokupienie miejsc w samolocie lub dodatkowego bagażu jest możliwe wyłącznie poprzez kontakt z infolinią Ecco Holiday - cena może być wyższa niż w momencie potwierdzania rezerwacji.

Warunki uczestnictwa

Informacje prawne

Realizując obowiązek przewidziany w art. 12a pkt. 2 i 4 ustawy z dnia 30.05.2014 r. o prawach konsumenta (Dz.U. z 2020 r. poz. 287) w zw. z art. 40 ust. 1 ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z (Dz.U. z 2022 r. poz. 511), Wakacje.pl niniejszym informuje Państwa o podziale obowiązków...

Czytaj więcej

Wybierz pokój i godziny lotów

Nowość

Podział na pokoje

Powyżej wybierasz liczbę osób, które będą zakwaterowane w 1 pokoju (lub apartamencie, willi itd.). Wybierz jedną z ofert z listy i zarezerwuj ją. Zrób oddzielne rezerwacje dla każdego kolejnego pokoju lub skontaktuj się z nami, by złożyć zamówienie u naszego doradcy.

Maksymalna liczba uczestników

Jeśli nie możesz dodać kolejnych osób, osiągnąłeś(-aś) maksymalny limit dla 1 pokoju.

Wybierz pokój i sprawdź podany obok rozkład lotu. Czasami zdarza się, że godziny lotów się zmieniają. Jeśli tak się stanie – poinformujemy Cię o tym.

Standard pokój dwuosobowy z możliwością dostawek

2 dorosłych

Wg programuStandardowy
WylotEasyjet Airline Company Limited, U2 4670
20:25
22:45
KRK · 31.05 (Pt.)Kraków
CDG · 31.05 (Pt.)Paryż
Przylot
17:40
19:55
CDG · 07.06 (Pt.)Paryż
KRK · 07.06 (Pt.)Kraków
16 200 zł
za pokój

Standard pokój dwuosobowy z możliwością dostawek

2 dorosłych

Wg programuStandardowy
WylotLOT Polish Airlines, LO 335
16:25
18:50
WAW · 31.05 (Pt.)Warszawa - Chopin
CDG · 31.05 (Pt.)Paryż
Przylot
07:05
09:20
CDG · 07.06 (Pt.)Paryż
WAW · 07.06 (Pt.)Warszawa - Chopin
16 700 zł
za pokój

Standard pokój dwuosobowy z możliwością dostawek

2 dorosłych

Wg programuStandardowy
WylotAir France, AF 1047
20:00
22:20
WAW · 31.05 (Pt.)Warszawa - Chopin
CDG · 31.05 (Pt.)Paryż
Przylot
16:40
18:55
CDG · 07.06 (Pt.)Paryż
WAW · 07.06 (Pt.)Warszawa - Chopin
18 000 zł
za pokój

Warto dokupić

Aktualizujemy parametry oferty
Tylko u nasPromesa Pewne Wakacje gratis i szeroki pakiet ubezpieczeń.

Victory Cars P2, ul. Długa 33, 32-083 Szczyglice

170
za 1 auto
1 auto
Data od
31.05.2024
Data do
07.06.2024
170
za 1 auto

Ubezpiecz podróż z AXA Assistance MAX wraz z kosztami rezygnacji

268
za wycieczkę
268
za wycieczkę
Dołóż ubezpieczenie do koszyka, warto!

70%

naszych klientów decyduje się na zakup ubezpieczenia

zero ryzyka

Ubezpieczenie Kosztów Rezerwacji chroni Cię, jeśli zachorujesz na COVID-19

od 80 tys. do 8 mln €

kosztów leczenia zostanie pokrytych, jeśli zdarzy Ci się COVID-19 w trakcie wakacji

Wycieczka16 200

Cena całkowita

16 200
Do zapłaty teraz16 200

Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

lub

Pogoda

18°C
9°C
15

Przed podróżą

Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu na terytorium Republiki Francuskiej jest ważny polski paszport bądź dowód osobisty. Przed wyjazdem należy się upewnić, czy dokument jest w wystarczająco dobrym stanie technicznym i pozwala na stwierdzenie tożsamości.
Wiza nie jest wymagana.

Nowość!

Odkryj nową stronę podróży – rezerwuj elastyczne pakiety lot+hotel. Sprawdź