Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Wakacje.plWczasyGrecjaAntyczna Przygoda

Antyczna Przygoda

Wycieczka objazdowa

Last minute
Kod oferty: WAK193180

Nasi klienci docenili

 • Legendarne Mykeny z Pałacem oraz Grobem Agamemnona, któremu wiersz poświęcił Juliusz Słowacki.
 • Zwiedzanie monastyrów zbudowanych na słynnych meteorach (trudno dostępnych skałach przypominających maczugi).
 • Skarby Aten - największe i najsłynniejsze atrakcje miasta (m.in. Partenon, Akropol, Wieża Wiatrów).
 • Opis oferty

  Organizator: RainbowKod oferty: WAK193180

  Opis oferty

  Zakwaterowanie:

  Grecja

  Hotele , , - razem 6 noclegów.

  Pokoje: wszystkie, 2 - i 3 - osobowe z łazienkami, wc, często z telefonem i balkonami, wszystkie posiadają klimatyzację (w cenie).

  Serbia

  Hotel (1 nocleg tranzytowy).

  Pokoje: z łazienkami (niektóre hotele w Serbii posiadają klimatyzację za dopłatą). Hotele najczęściej nie posiadają windy.

  Wyżywienie:

  Śniadania kontynentalne

  Kategoria lokalna:

  Grecja: C, B

  Serbia:

  Program

  Dzień 1

  Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy. Przejazd przez Słowację, Węgry. Po drodze planowane są krótkie postoje.

  Dzień 2

  Przejazd przez Serbię. Przyjazd do Grecji w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie w hotelu i czas na odpoczynek.

  Dzień 3

  Po śniadaniu wyjazd do Kalambaki na zwiedzanie Meteorów - słynnych bizantyjskich klasztorów, zbudowanych przez mnichów na niedostępnych, przypominających maczugi skałach. Według legendy, św. Atanazy, założyciel najstarszego i największego klasztoru tzw Wielkiego Meteoronu wzniósł się na skały na grzbiecie orła. Obecnie tylko dwa klasztory są ośrodkami życia monastycznego, pozostałe pełnią funkcję muzealną.

  Uwaga! Konieczny skromny strój - okryte ramiona, panie - długie spódnice, panowie - długie spodnie.

  Po zwiedzaniu wizyta w pracowni ikon bizantyjskich, nastepnieprzejazd do Aten i zakwaterowanie w hotelu.

  Dzień 4

  Po śniadaniu zwiedzanie Aten - stolicy Grecji. Zobaczymy wszystkie najsłynniejsze atrakcje miasta: wzgórze Akropolu zwieńczone ruinami Partenonu - Świątyni Ateny Partenos (dziewicy) zbudowanej przez słynnego ateńskiego architekta Kallikratesa, monumentalna brama Propyleje, świątynia Ateny Nike, Erechtejon ze słynnym krużgankiem oraz Agora - centrum życia politycznego, religijnego i handlowego starożytnej Grecji. Nastepnie zobaczymy Odeon Herodosa Attyka, wieżę wiatrów, świątynię Zeusa Olimpijskiego oraz zrekonstruowany stadion Kali Marmaro, na którym odbyły się pierwsze nowożytne igrzyska olimpijskie. Zobaczymy także słynnych gwardzistów greckich wtradycyjnych strojach trzymających wartę przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Spacer po Place, rozrywkowej dzielnicy Aten. Zwiedzanie zakończymy w Narodowym Muzeum Archeologicznym. To jedno z najważniejszych muzeów świata. Zobaczymy miedzy innymi skarb mykeński ze złotą maską Agamemnona odkryty przez Schliemanna, brązowy posąg Posejdona, rzeźbę i ceramikę grecką. Nocleg w hotelu w Atenach.

  Wieczorem dla chętnych wieczór grecki.

  Dzień 5

  Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd na Peloponez. W programie postój przy Kanale Korynckim - 6-kilometrowy przesmyk oddany do użytku w 1893 r. - dzisiaj skraca czas opływania przylądka o wiele godzin i jest niezaprzeczalną atrakcją turystyczną. Następnie udamy się do Myken, miasta założonego przez legendarnego Perseusza. Zwiedzimy twierdzę mykeńską ze słynną Lwią Bramą, Pałac Agamemnona, malownicze mury obronne oraz Grób Agamemnona, czyli Skarbiec Atreusza. Później przejazd do Epidauros, zobaczymy m.in.: teatr zbudowany w IV wieku p.n.e. o fenomenalnej akustyce, w którym do dzisiaj odbywają się spektakle dramatów antycznych oraz świątynię Asklepiosa, poświęconą patronowi lekarzy i uzdrowicieli. Przejazd i krótkie zwierzanie Nafplion - Starego Miasto z tureckimi meczetami, leżącego u podnóża fortecy Palamidi, do której prowadzi 899 wyciosanych w kamieniu schodów. Przejazd i zakwaterowanie w hotelu nad morzem w okolicach Loutrak

  Dzień 6

  Po śniadaniu, przejazd do Olimpii, miejsca najważniejszych igrzysk antycznej Grecji i zwiedzanie zachowanych fragmentów niemal dwustumetrowego stadionu słynnego Altisu ze świątynią Zeusa oraz muzeum archeologicznego. Tego dnia zaprosimy taż na wizytę do lokalnej tłoczni oliwy, gdzie poznamy tajniki wytwarzania "płynnego złota". Po drodze będziemy podziwiać panoramę nowoczesnego mostu Rio-Antirio. Wieczorem przejazd do Delf i zakwaterowanie w hotelu.

  Dzień 7

  Po śniadaniu zwiedzanie Delf. Wyrocznia delficka była miejscem pielgrzymek antycznych Greków poszukujących boskich porad w sprawach polityki, wojny czy też miłości. Zwiedzimy najciekawsze części antycznej wyroczni: Święty Okręg, czyli Świątynia Apollina, w której urzędowały Pytie, czyli antyczne wróżki, Skarbiec Ateńczyków, wspaniały teatr, który mógł pomieścić 5 tys. widzów, "święte" Źródło Kastalskie. Odwiedzimy też lokalne muzeum archeologiczne, jedno z najważniejszych w Grecji. Następnie przejazd w kierunku Salonik. Po drodze postój w Termopilach, miejscu krwawej walki Persów z Grekami, gdzie zobaczymy pomnik Leonidasa. Zakwaterowanie w hotelu na Riwierze Olimpijskiej lub w okolicach Salonik.

  Dzień 8

  Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, krótkie zwiedzanie Salonik, między innymi Odos Egnatia, głównej ulicy miasta, przy której przeplatają się zabytki rzymskie, greckie, bizantyjskie i tureckie, kościół Panagia Chalkeon, ruiny rzymskiej agory, Łuk Galeriusza, Rzymska Rotunda, Agia Sophia - wzorowana na słynnej bazylice z Konstantynopola oraz Biała Wieża. Następnie przejazd do Serbii. Wieczorem przyjazd na nocleg.

  Dzień 9

  Po śniadaniu przejazd do Belgradu i zwiedzanie miasta, w programie między innymi stare miasto ze śladami architektury tureckiej, potężna, zbudowana przez Turków Osmańskich twierdza Kalemegdan z przepięknym widokiem na Sawę i Dunaj, bazylika Sveti Sava oraz wieża zegarowa. Po zwiedzaniu proponujemy wycieczkę fakultatywną- rejs Dunaj - Sawa (cena ok. 14 eur). Po południu wyjazd w kierunku Polski. Podczas przejazdu możliwość fakultatywnego zobaczenia Budapesztu nocą. W programie m.in. Plac Bohaterów, Parlament, mosty nad Dunajem , kompleks budynków pałacowych i Baszty Rybackie na Wzgórzu Zamkowym, Góra Gellerta z budapesztańską Statuą Wolności. Przejazd przez Węgry i Słowację. Po drodze planowane są krótkie postoje.

  Dzień 10

  Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych. (Katowice ok. 11.00)

  (Realizacja programu obejmuje przejazd ok. 4400km).

  Uwagi do programu

  • Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

  • Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

  Realizacja tej wycieczki może odbywać się na podstawie dowodu osobistego lub paszportu (dokumenty powinny być ważne min. 3m-ce od daty powrotu)!

  świadczenia

  Cena podstawowa obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (wc, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie w hotelach w Grecji (6 rozpoczętych dób hotelowych), śniadania (7), a za dopłatą kolacje w Grecji (5 obiadokolacji, bez kolacji w dniu wieczoru greckiego), 1 nocleg na terenie Serbii ze śniadaniem, program turystyczny j.w., opiekę pilota oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

  Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu i lokalnych przewodników, Tour Guide System (system bezprzewodowego oprowadzania grup) oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie (łącznie z systemem Tour Guide) - ok.185 EUR/os. Wycieczki fakultatywne dodatkowo płatne: wieczór grecki ok.35 EUR/os, Dunaj - Sawa - ok.14 EUR/os, Budapeszt nocą ok.10 EUR/os. Studenci proszeni są o zabranie polskich legitymacji. Orientacyjna cena jednego obiadu - ok.10 EUR/os (podczas objazdu będą organizowane przerwy na lunch).

  UWAGA! Cena nie obejmuje greckiego podatku turystycznego, wynoszącego ok. 12 - 17 EUR/pokój za tydzień. Podatek płatny będzie u pilota lub w recepcji przed zakwaterowaniem. Wysokość podatku uzależniona jest od standardu hotelu: hotel 2 - 0.5 EUR/pokój/noc, hotel 3 - 1.5 EUR/pokój/noc, hotel 4 - 3 EUR/pokój/noc.

  Ze względu na COVID-19 niektóre udogodnienia/atrakcje/serwis hotelu mogą działać w ograniczonym czasie i/lub mogą być wyłączone z oferowania

  Inne

  Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.

  Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

  "

  Meta description

  Ateny - Akropol i Plaka • antyczne Delfy i wyrocznia • Meteory - klasztory na skałach • Mykeny i Epidauros • Olimpia - stadion i świątynia Zeusa • Belgrad • Turcy, Dunaj i pałace

  Opinie klientów

  Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.3/6. Sprawdź opinie: "

  Warunki uczestnictwa
  Wyświetl szczegóły

  Dojazd

  07:30
  16:00
  WarszawaSobota, 29.05.2021
  Antyczna PrzygodaSobota, 29.05.2021

  Powrot

  10:00
  18:00
  Antyczna PrzygodaPoniedziałek, 07.06.2021
  WarszawaPoniedziałek, 07.06.2021

  Opinie

  Czekamy na pierwszą opinię! Może Twoją?

  Możesz opowiedzieć coś o tej ofercie? Polecasz ją czy wręcz przeciwnie? Podziel się swoimi doświadczeniami i pomóż innym podjąć decyzję, gdzie pojechać na wakacje.

  no offer review
  no offer review

  Pogoda

  24°C
  16°C
  19°C
  8

  Przed podróżą

  Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że od 19 kwietnia 2021 r. podróżni przybywający do Grecji z krajów Unii Europejskiej, zwolnieni są z obowiązku odbywania kwarantanny.

  Wymogi dotyczące obowiązku posiadania formularza PLF oraz zaświadczenia o negatywnym wyniku badania na COVID-19 pozostają bez zmian: podróżujących liniami lotniczymi z Polski wjazd na terytorium Grecji dozwolony jest pod warunkiem przedstawienia negatywnego wyniku testu diagnostycznego na koronawirusa, wykonanego metodą PCR. Test powinien zostać przeprowadzony w ciągu ostatnich 72 godziny przed wjazdem do Grecji, zaświadczenie o negatywnym wyniku testu powinno zostać przygotowane w języku angielskim.

  UWAGA:

  W związku z nowelizacją z dnia 22 lutego 2021 r. do rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ograniczeń na czas pandemii, osoby posiadające zaświadczenie o otrzymaniu dwóch dawek szczepienia przeciwko COVID-19, szczepionką dopuszczoną do obrotu w Unii Europejskiej są zwolnione z obowiązkowej kwarantanny po powrocie do Polski z zagranicy. Ponadto z obowiązku kwarantanny, po powrocie do kraju zwolnione są również osoby, które odbyły już izolację domową lub były hospitalizowane w związku z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, nie dawniej niż 6 miesięcy przed datą przekroczenia polskiej granicy.
  Do Grecji Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego.
  W Grecji dla Polaków wizy nie są wymagane.
  Szczepienia nie są wymagane. Warto przed wyjazdem wyrobić bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i zabrać ją ze sobą na wakacje. Karta EKUZ potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.
  W Grecji obowiązkowo należy uiścić przy zakwaterowaniu opłatę klimatyczną. Wysokość opłaty zależy od długości pobytu oraz kategorii hotelu wynosi od 0,25 do 4 EUR za dzień pobytu, a dokładniej:

  1). dla pobytów w hotelach: 5* - 4 EUR / noc / pokój, 4* - 3 EUR / noc / pokój, 3* - 1,5 EUR / noc / pokój, 2*, 1* - 0,5 EUR / noc / pokój,
  2). dla pobytów w apartamentach: 4* - 1 EUR / noc, 3* - 0,5 EUR / noc, 2*, 1* - 0,25 EUR / noc.

  Pobierana opłata to kwota za cały pokój, naliczana niezależnie od liczby zameldowanych w nim osób.