Wspaniały3 opinie100% poleceń
9.1
Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyGrecjaKlasyczna Hellada

Klasyczna Hellada

Wycieczka objazdowa
Kod oferty: WAK212036
Last minute
Kod oferty: WAK212036
COVID-19
Przypominamy, że wciąż obowiązują restrykcje i dodatkowe wymagania (np. obowiązkowe testy dla osób bez szczepienia). Sprawdź tutaj, jakie warunki wjazdu obowiązują w przypadku tej oferty.

Dostępne pokoje

Pokój dwuosobowy

standardowy
2 dorosłych
Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny

Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

lub

Opis oferty

Organizator: RainbowKod oferty: WAK212036

Opis oferty

Zakwaterowanie

Część objazdowa

Hotele: (5 noclegów: na terenie Grecji , oraz w Serbii (1 nocleg)).

Pokoje: wszystkie z łazienkami, wc oraz klimatyzacją (poza 1 noclegiem w Serbii), często z telefonami i balkonami.

Część pobytowa

Hotele: (5 nocy) na Zakynthos. Hotel Letsos lub podobny.

Pokoje: wszystkie z łazienkami, wc, często z telefonami i balkonami. Istnieje możliwość dopłaty do klimatyzacji (7 EUR/dzień za pokój).

Położenie

Program

Dzień 1

Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy. Przejazd przez Słowację, Węgry. Po drodze planowane są krótkie postoje.

Dzień 2

Przejazd przez Serbię. Przyjazd do Grecji w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie w hotelu i czas na odpoczynek.

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd do Meteorów - słynnych bizantyjskich klasztorów, zbudowanych przez mnichów na niedostępnych, przypominających maczugi skałach. Według legendy św. Atanazy, założyciel największego i najstarszego klasztoru tzw. Wielkiego Meteoronu wzniósł się na grzbiecie orła na szczyt skały, po to aby zapoczątkować wznoszenie klasztorów. Uwaga! Konieczny skromny strój, panie spódnice minimum do kolan i okryte ramiona, panowie długie spodnie. Po zwiedzaniu wizyta w wytwórni ikon bizantyjskich, możliwość zakupu pamiątek. Przejazd do hotelu w Atenach, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu zwiedzanie Aten. Zobaczymy wszystkie najważniejsze atrakcje miasta: wzgórze Akropolu zwieńczone ruinami Partenonu, świątyni Ateny Partenos (dziewicy) zbudowanej przez słynnego ateńskiego architekta Kallikratesa, monumentalna brama Propyleje, świątynia Ateny Nike oraz Erechtejon ze słynnym krużgankiem kor. Znakomity widok z Akropolu pozwoli nam również przyjrzeć się pobliskim wzgórzom, które były w starożytności najważniejszymi punktami otaczającymi serce Aten: Pnyks, Filopapu oraz Aeropag jak i zobaczyć Odeon Herodosa Attyka i Teatr Dionizosa. Następnie przejdziemy na starożytną agorę, która począwszy od VI w p.n.e. stanowiła ośrodek życia politycznego Aten i od wieków zachwyca Świątynią Hefajstosa czy portykiem kolumnowym Attalosa. Kolejnymi atrakcjami Aten, które zobaczymy będzie marmurowa Wieża Wiatrów na rzymskiej Agorze i świątynia Zeusa w Olimpiejonie. Następnie spacer po Place - rozrywkowej dzielnicy Aten. Podczas objazdu miasta zobaczymy zrekonstruowany stadion Kali Marmaro, na którym odbyły się pierwsze nowożytne igrzyska olimpijskie oraz słynnych gwardzistów greckich w tradycyjnych strojach, trzymających wartę przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Zwiedzanie zakończymy w Narodowym Muzeum Archeologicznym. To jedno z najważniejszych muzeów świata. Zobaczymy między innymi skarb mykeński ze złotą maską Agamemnona odkryty przez Schliemanna, freski z Thiry, brązowy posąg Posejdona, rzeźbę i ceramikę grecką. Powrót do hotelu na nocleg. Wieczorem wieczór grecki na Place /fakultatywnie/.

Dzień 5

Po śniadaniu przejazd na Peloponez, w programie: postój przy Kanale Korynckim, 6-kilometrowym przesmyku oddanym do użytku w 1893 r., który łączy dzisiaj dwa morza Jońskie i Egejskie skracając tym samym czas opływania Peloponezu. Następnie zwiedzanie Nafplio, pierwszej stolicy niepodległej Grecji. Spacer po starówce m.in. Plac Konstytucji, mury obronne cytadeli Palamedesa, Akronafplionu oraz twierdzy obronnej na wyspie Burtsi Następnie udamy się do Myken, miasta założonego przez legendarnego Perseusza, zwiedzimy twierdzę Mykeńską i mury cyklopie ze słynną bramą lwic, pałac Agamemnona, oraz Grób Agamemnona zwany Skarbcem Atreusza. Po południu przejazd do Epidauros m.in.: teatr zbudowany w IV w p.n.e. o fenomenalnej akustyce, w którym do dzisiaj odbywają się spektakle dramatów antycznych oraz świątynie Asklepiosa - boga sztuki medycznej. Przejazd do miejscowości Killini i przeprawa portowa na Zakynthos. Zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 6 - 9

Czas na wypoczynek, kąpiele słoneczne i morskie. Podczas wypoczynku możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej (np.: Zante Tour, czy wycieczka na Kefalonię).

Dzień 10

Po śniadaniu wykwaterowanie przeprawa promowa i przejazd do Olimpii, miejsca najważniejszych igrzysk antycznej Grecji. Zwiedzimy gimnazjon i palestrę, gdzie przygotowywali się sportowcy do zawodów, pracownia Fidiasza, w której powstał jeden z 7 cudów świata - Zeus Olimpijski oraz Altis, czyli święty gaj oliwny ze Świątynia Zeusa i Hery oraz Stadion Olimpijski, a także muzeum archeologiczne. Tego dnia zaprosimy taż na wizytę do lokalnej tłoczni oliwy, gdzie poznamy tajniki wytwarzania "płynnego złota". Po drodze będziemy podziwiać panoramę nowoczesnego mostu Rio-Antirio. Nocleg w Delfach.

Dzień 11

Rano zwiedzanie Delf. Wyrocznia delficka była miejscem pielgrzymek antycznych Greków poszukujący boskich porad w sprawach polityki, wojny czy też miłości. Zwiedzimy 3 najciekawsze części wyroczni: Święty Okręg ze Świątynią Apollina, w której na trójnogu zasiadały pytie- antyczne wróżki, Skarbiec Ateńczyków, wspaniały teatr, który mógł pomieścić 5 tys widzów, stadion, gdzie odbywały się ważne Igrzyska Pytyjskie, święte źródło Kastalijskie. Zwiedzanie zakończy wizyta w Muz. Archeologicznym. Przejazd na północ w kierunku granicy z Macedonią, po drodze krótki postój w Termopilach, miejscu słynnej bitwy w 480 r. p.n.e. między Persami i Grekami. Zobaczymy pomnik Leonidasa - króla Sparty. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Salonik.

Dzień 12

Po śniadaniu zwiedzanie Salonik m.in. Odos Egnatia - główna ulica miasta, przy której przeplątają się zabytki greckie, rzymskie, bizantyjskie i tureckie: łuk Cesarza Galeriusza, rzymska Rotunda, Hamam Bey (Rajska Łaźnia) kościół Panagia Chalkedon (Matka Boska od Kowali Miedzi). Następnie odwiedzimy bazylikę św. Demetriusza, patrona Salonik. Podczas objazdu miasta zobaczymy tez Białą Wieże - symbol Salonik, posąg Aleksandra Wielkiego, kościół świętej Mądrości Bożej i Dom Ataturka. Przejazd do Serbii i zakwaterowanie.

Dzień 13

Po śniadaniu przejazd do Belgradu i zwiedzanie miasta, w programie między innymi stare miasto ze śladami architektury tureckiej, potężna, zbudowana przez Turków Osmańskich twierdza Kalemegdan z przepięknym widokiem na Sawę i Dunaj, bastion Kula Nebojsa, bazylika Sveti Sava, wieża zegarowa oraz pałac księżnej Ljubicy. Po zwiedzaniu proponujemy wycieczkę fakultatywną- rejs Dunaj - Sawa (cena ok 14 eur). Po południu wyjazd w kierunku Polski. Podczas przejazdu możliwość fakultatywnego zobaczenia Budapesztu nocą. W programie m.in. Plac Bohaterów, Parlament, mosty nad Dunajem, kompleks budynków pałacowych i Baszty Rybackie na Wzgórzu Zamkowym, Góra Gellerta z budapesztańską Statuą Wolności.

Dzień 14

Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych. (Katowice ok. 11.00). (Realizacja programu obejmuje przejazd ok. 4500km).

Uwagi do programu

• Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

• Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

• Realizacja tej wycieczki może odbywać się na podstawie paszportu lub dowodu osobistego(dokumenty powinny być ważne min. 3m-ce od daty powrotu)!

Serbia wymaga od turystów negatywnego testu PCR na COVID (nie dotyczy transferu przy tzw zamkniętych drzwiach - nie ma możliwości zwiedzania). W związku z tym, informujemy o zmianie programowej na imprezie autokarowej GRP wlipcu w dniu12 i13 (nocleg w Macedonii i zwiedzanie Skopje zamiast Belgradu):

Dzień 12

Po śniadaniu zwiedzanie Salonik m.in. Odos Egnatia - główna ulica miasta, przy której przeplątają się zabytki greckie, rzymskie, bizantyjskie i tureckie: łuk Cesarza Galeriusza, rzymska Rotunda, Hamam Bey (Rajska Łaźnia) kościół Panagia Chalkedon (Matka Boska od Kowali Miedzi). Następnie odwiedzimy bazylikę św. Demetriusza, patrona Salonik. Podczas objazdu miasta zobaczymy tez Białą Wieże - symbol Salonik, posąg Aleksandra Wielkiego, kościół świętej Mądrości Bożej i Dom Ataturka. Następnie przejazd do Macedonii. Wieczorem przyjazd na nocleg.

Dzień13

Po śniadaniu przejazd do stolicy Macedonii - Skopje, zwiedzanie Starego i Nowego Miasta połączonych Kamiennym Mostem. Stara Carsija - dawny turecki bazar położony u stóp wzgórza z twierdzą Kale, to orientalna w charakterze plątanina uliczek z warsztatami, meczetami i łaźniami oraz zabytkowymi zajazdami. Tu znajduje się też Dom Pamięci Matki Teresy z Kalkuty. Po południu wyjazd w kierunku Polski. Podczas przejazdu możliwość fakultatywnego zobaczenia Budapesztu nocą. W programie m.in. Plac Bohaterów, Parlament, mosty nad Dunajem , kompleks budynków pałacowych i Baszty Rybackie na Wzgórzu Zamkowym, Góra Gellerta z budapesztańską Statuą Wolności. Przejazd przez Węgry i Słowację. Po drodze planowane są krótkie postoje.

świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (wc, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie w hotelach (11 rozpoczętych dób hotelowych), 11 śniadań, (w Grecji za dopłatą 9 obiadokolacji, bez kolacji w dniu wieczoru greckiego), program turystyczny j.w., opiekę pilota oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu i lokalnych przewodników, Tour Guide System (bezprzewodowego systemu oprowadzania grup), dodatkowych posiłków, oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt uczestnictwa w całym programie - około 192 EUR/os (w tym Tour Gouide system). Wycieczki fakultatywne dodatkowo płatne:Dunaj - Sawa ok.14 EUR/os, wieczór grecki ok. 35 EUR/os, Budapeszt nocą ok.10 EUR/os, Zante Tour - 36 EUR/os, Kefalonia - 55 EUR/os. Studenci proszeni są o zabranie polskich legitymacji. Orientacyjna cena jednego obiadu ok.10 EUR/os (podczas objazdu będą organizowane przerwy na lunch).

UWAGA! Cena nie obejmuje greckiego podatku turystycznego, wynoszącego ok. 12 - 18 EUR/pokój za tydzień. Podatek płatny będzie u pilota lub w recepcji przed zakwaterowaniem. Wysokość podatku uzależniona jest od standardu hotelu: hotel 2 - 0.5 EUR/pokój/noc, hotel 3 - 1.5 EUR/pokój/noc, hotel 4 - 3 EUR/pokój/noc.

Ze względu na COVID-19 niektóre udogodnienia/atrakcje/serwis hotelu mogą działać w ograniczonym czasie i/lub mogą być wyłączone z oferowania

Wycieczki lokalne

MAGICZNE ZANTE- 38 EUR

Poznaj Zakynthos od strony lądu i morza! Posmakuj niezwykłych tradycyjnych produktów! Przemierz dzikie zielone wzgórza, górskie wioski, gaje oliwne i winnice, wykąp się w idealnym miejscu do snurkowania - w krystalicznej i skrzącej się wodzie Błękitnych Jaskiń. Zobacz Zatokę Wraku z góry - z wysokiego klifu! W trakcie tej wycieczki odwiedzimy tłocznię, w której powstaje płynne złoto wyspy - oliwa z oliwek, zobaczymy najstarsze drzewko oliwne na wyspie, posłuchamy opowieści o najciekawszych historiach, zajrzymy do tajemniczego i starego klasztoru, zatrzymamy się przy tradycyjnych górskich straganach wypełnionych smakowitymi lokalnymi wyrobami i rękodziełem. Nie zabraknie zapierającego dech w piersiach widoku na najczęściej fotografowaną, a przy tym jedną z najpiękniejszych zatok Świata - Zatokę Wraku! Na północnym krańcu wyspy, z urokliwego portu, wypłyniemy do Błękitnych Jaskiń, podziwiając tam niesamowity spektakl - grę świateł i kolorów morza. Będzie też czas na kąpiel, a po tych atrakcjach, czas na odpoczynek i obiad w tawernie położonej nad samym brzegiem morza.

REJS - NAVAJO, BŁĘKITNE JASKINIE i plażowanie - ok. 29 EUR

Najbardziej popularna wycieczka - całodzienny rejs, podczas którego będzie czas na plażowanie i kąpiele oraz wizytę w tzw. Zatoce Wraku (Navaggio lub Navajo), gdzie na otoczonej wysokimi skałami urokliwej plaży spoczywa wrak statku - jest to najczęściej fotografowana plaża na terenie całej Grecji . Zatrzymamy się również na zrobienie zdjęć w pobliżu Skinari - Błękitnych Jaskiń. Drinki, lody i przekąski będą dostępne na pokładzie łodzi. (Postój na kąpiel zależy od kapitana statku i w zależności od wysokości fal może odbyć się w innej zatoce).

Kefalonia

Promem i autokarem - ok. 54 EUR

Największa wyspa Archipelagu Wysp Jońskich - przepiękna i tajemnicza Kefalonia. Zwiedzimy tam dwie urzekające swą urodą jaskinie - Melissani z podziemnym, spektakularnym jeziorem, gdzie popłyną Państwo łódkami na spotkanie z bajkową grą świateł, oraz liczącą 2mln lat smoczą jaskinię Drogarati ze stalaktytami i stalagmitami oraz naturalnie wyrzeźbionym balkonem, będącym sceną podczas licznych, kameralnych koncertów. Zobaczymy również słynną plażę Myrtos - gwiazdę pośród plaż Morza Jońskiego, odwiedzimy klasztor patrona wyspy - świętego Jerassimosa. Będzie również czas wolny na obiad i kawę w Agia Effimia - urokliwym, portowym miasteczku Kefalonii z przepięknym widokiem na wyspę słynnego mitologicznego króla Odesusza - Itakę. Zajrzymy również do Argostoli - miasta będącego stolicą wyspy, gdzie przywita nas przepiękna sceneria. Kefalonia, przepiękna królowa Wysp Jońskich, specjalnie dla Państwa w wydaniu VIP - szybkim, nowoczesnych statkiem, którym wypływamy z miasta Zakynthos do portu w Poros, dzięki czemu możemy się na spokojnie rozkoszować urokami magicznej Kefalonii.

Inne

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.

Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

"

Wizy

W związku z koniecznością wypełnienia formularza PLF najpóźniej w dniu poprzedzającymwyjazd (do godziny 22:00) oraz posiadania kodu QR przy przekraczaniu granicy greckiej, informujemy:

1. Strona internetowa do samodzielnego wypełnienia formularza PLF to:

2. Instrukcja wypełnienia formularza znajduję się:

3. W razie problemów z wypełnieniem formularza, prosimy o kontakt ze swoim sprzedawcą.

4. Adresy hoteli konieczne do wypełnienia wniosku znajdują się poniżej.

5. Każdy turysta zobowiązany jest do wypełnienia formularza. Po jego wypełnieniu, na e-maila podanego w formularzu przyjdzie potwierdzenie wypełnienia. Każda osoba z rezerwacji w tym dzieci obowiązkowo musi wypełnić swój wniosek (nie może to być np. 1 wniosek na rodzinę/rezerwację). Wymagane jest, aby każdy turysta dodał w swoim formularzu podróżujących z nim członków rodziny/niespokrewnionych towarzyszy wyjazdu.

6. Po zweryfikowaniu danych na skrzynkę pocztową przyjdzie również formularz z unikalnym kodem QR, który trzeba okazać nagranicy docelowej w formie elektronicznej (w telefonie) lub wydrukowany.

7. W przypadku nieposiadania kodu QR turyści nie zostaną wpuszczeni do Grecji.

Adres hotelu

Hotel Phillipion

56610 Thessaloniki

Osoby przyjeżdżające do Grecji zobowiązane są posiadać negatywny wynik testu antygenowego na obecność koronawirusa (zaświadczenie powinno zostać sporządzone w j. angielskim, dokument musi zawierać numer paszportu lub dowodu osobistego osoby poddanej badaniu). Test należy przeprowadzić nie wcześniej niż48 godzin przed godzinąwjazdu doGrecji. Test jest obowiązkowy dla wszystkich (w tym dzieci powyżej12 roku życia).

UWAGA! Z obowiązku przedstawienia negatywnego wyniku testu zwolnione są osoby w pełni zaszczepione, pod warunkiem, że ostatnią dawkę szczepionki przyjęły co najmniej 14 pełnych dni przed wylotem oraz są w stanie przedstawić komplet dokumentów potwierdzających pełne zaszczepienie na COVID-19 (europejski certyfikat szczepienia pobrany z Internetowego Konta Pacjenta). Z obowiązku posiadania negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa zwolnieni są również tzw. ozdrowieńcy. Należy posiadać pozytywny wynik testu na COVID-19 (w języku angielskim) wykonany w czasie od 2 do 9miesięcy poprzedzających przylot do Grecjioraz certyfikat ozdrowienia, które również można pobrać z IKP. Instrukcja dotycząca pobierania dokumentów z Internetowego Konta Pacjenta dostępna jest na naszej stronie internetowej:

"

Meta description

Pobyt na Zakynthos • Ateny i antyczne Delfy • Meteory - klasztory na skałach • Mykeny i Epidauros • Olimpia i Saloniki • Belgrad - twierdza Kalemegdan

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.1/6. Sprawdź opinie: "

Wizy - informacje dla sprzedawców

W związku z koniecznością wypełnienia formularza PLF najpóźniej w dniu poprzedzającymwyjazd (do godziny 22:00) oraz posiadania kodu QR przy przekraczaniu granicy greckiej, informujemy:

1. Strona internetowa do samodzielnego wypełnienia formularza PLF to:

2. Instrukcja wypełnienia formularza znajduję się:

3. Adresy hoteli konieczne do wypełnienia wniosku znajdują się poniżej.

4. Każdy turysta zobowiązany jest do wypełnienia formularza. Po jego wypełnieniu, na e-maila podanego w formularzu przyjdzie potwierdzenie wypełnienia. Każda osoba z rezerwacji w tym dzieci obowiązkowo musi wypełnić swój wniosek (nie może to być np. 1 wniosek na rodzinę/rezerwację). Wymagane jest, aby każdy turysta dodał w swoim formularzu podróżujących z nim członków rodziny/niespokrewnionych towarzyszy wyjazdu.

5. Po zweryfikowaniu danych na skrzynkę pocztową przyjdzie również formularz z unikalnym kodem QR, który trzeba okazać nagranicy docelowej w formie elektronicznej (w telefonie) lub wydrukowany.

6. W przypadku nieposiadania kodu QR turyści nie zostaną wpuszczeni do Grecji.

Adres hotelu

Hotel Phillipion

56610 Thessaloniki

Osoby przyjeżdżające do Grecji zobowiązane są posiadać negatywny wynik testu antygenowego na obecność koronawirusa (zaświadczenie powinno zostać sporządzone w j. angielskim, dokument musi zawierać numer paszportu lub dowodu osobistego osoby poddanej badaniu). Test należy przeprowadzić nie wcześniej niż48 godzin przed godzinąwjazdu doGrecji. Test jest obowiązkowy dla wszystkich (w tym dzieci powyżej12 roku życia).

UWAGA! Z obowiązku przedstawienia negatywnego wyniku testu zwolnione są osoby w pełni zaszczepione, pod warunkiem, że ostatnią dawkę szczepionki przyjęły co najmniej 14 pełnych dni przed wylotem oraz są w stanie przedstawić komplet dokumentów potwierdzających pełne zaszczepienie na COVID-19 (europejski certyfikat szczepienia pobrany z Internetowego Konta Pacjenta). Z obowiązku posiadania negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa zwolnieni są również tzw. ozdrowieńcy. Należy posiadać pozytywny wynik testu na COVID-19 (w języku angielskim) wykonany w czasie od 2 do 9miesięcy poprzedzających przylot do Grecjioraz certyfikat ozdrowienia, które również można pobrać z IKP. Instrukcja dotycząca pobierania dokumentów z Internetowego Konta Pacjenta dostępna jest na naszej stronie internetowej:

"

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Dojazd

07:30
16:00
WarszawaSobota, 28.08.2021
Klasyczna HelladaSobota, 28.08.2021

Powrot

10:00
18:00
Klasyczna HelladaPiątek, 10.09.2021
WarszawaPiątek, 10.09.2021

Opinie dodane przez

10
Monika Klient Wakacje.pl
Pobyt - Sierpień 2019Rodzina z dziećmi
Wymarzone, magiczne wakacje, z przyjemnością wybiorę się na kolejny wypoczynek również z Rainbow. Nie mam niczego do zarzucenia. Oferta spełniła więcej oczekiwań niż miałam.:)
ZaletyCiekawy program wycieczek, profesjonalny i bardzo dobrze zorganizowany pilot, wykwalifikowani przewodnicy, doskonała atmosfera
WadyBrak

9.0
Eugeniusz Klient Wakacje.pl
Pobyt - Lipiec 2018Para
Na tak długą wycieczkę autobus mógł by być wyższej klasy
ZaletyBardzo dużo można zwiedzić interesujących miejsc
WadyZamiana programu wycieczki

8.2
Bogdan
Pobyt - Czerwiec 2018Singiel
plus tej wycieczki to fajna zgrana grupa ludzi,fajnie ,polecam
Zaletyfajny program dla aktywnych ale również i wypoczynek w Tolo ,super praca pilotki Martyny,oraz praca kierowców Michała i Pawła ogólnie było super
Wadytrochę gorsze hotele w serbii,ale nie najgorsze

Mapa

Pogoda

31°C
22°C
25°C
11

Przed podróżą

WYMAGANE DOKUMENTY
Formularz lokalizacji pasażera - PLF (Passenger Locator Form), który należy wypełnić przed wylotem (kod QR zostaje wygenerowany w przeciągu godziny) i posiadać przy sobie wersję elektroniczną zobacz więcej.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany o ile podróżujący przedstawi unijny certyfikat COVID (nie wiesz co to za dokument przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje- należy posiadać unijny certyfikat COVID.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany o ile podróżujący przedstawi unijny certyfikat COVID (nie wiesz co to za dokument, przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje- należy posiadać unijny certyfikat COVID.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany dla dzieci do 12 roku życia. Starsze dzieci wymagają przedstawienia unijnego certyfikatu COVID (nie wiesz co to za dokument, przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie- dzieci do ukończenia 12. roku życia podróżujące pod opieką dorosłych, którzy są zaszczepieni przeciwko COVID-19 lub przedstawili negatywny wynik testu na COVID-19. Starsze dzieci- patrz ZASZCZEPIENI, OZDROWIEŃCY lub POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: wymagają unijnego certyfikatu COVID (nie wiesz co to za dokument, przeczytaj o nim);
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: tak- 10 dni. Aby być zwolnionym z kwarantanny należy wykonać test PCR lub antygenowy: nie wcześniej niż 48 godz. Przed przekroczeniem granicy Polski lub nie później niż 48 godz. Po przekroczeniu granicy Polski.
Do Grecji Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego.
W Grecji dla Polaków wizy nie są wymagane.
Szczepienia nie są wymagane. Warto przed wyjazdem wyrobić bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i zabrać ją ze sobą na wakacje. Karta EKUZ potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.
W Grecji obowiązkowo należy uiścić przy zakwaterowaniu opłatę klimatyczną. Wysokość opłaty zależy od długości pobytu oraz kategorii hotelu wynosi od 0,25 do 4 EUR za dzień pobytu, a dokładniej:

1). dla pobytów w hotelach: 5* - 4 EUR / noc / pokój, 4* - 3 EUR / noc / pokój, 3* - 1,5 EUR / noc / pokój, 2*, 1* - 0,5 EUR / noc / pokój,
2). dla pobytów w apartamentach: 4* - 1 EUR / noc, 3* - 0,5 EUR / noc, 2*, 1* - 0,25 EUR / noc.

Pobierana opłata to kwota za cały pokój, naliczana niezależnie od liczby zameldowanych w nim osób.