Dobry120 opinii
6.9
Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny

Gardelli Resort

Kod oferty: WAK577092
Last minute
Kod oferty: WAK577092
obiekt, basenbasen, sport i rekreacjabasenbasenplażarecepcja / lobbyrecepcja / lobbyrecepcja / lobbyrestauracjarestauracjapokój, 32S, 2N1pokój, 1SQ, 31R, 19N, 2JHpokój, 32S, 2N1pokój, 2JH, 19Npokój, rodzinny, 32S, 2N1
obiekt, basen
basen, sport i rekreacja
basen
basen
plaża
COVID-19
Przypominamy, że wciąż obowiązują restrykcje i dodatkowe wymagania (np. obowiązkowe testy dla osób bez szczepienia). Sprawdź tutaj, jakie warunki wjazdu obowiązują w przypadku tej oferty.

Nasi klienci docenili

 • Hotel ma swoją małą część plaży i darmowe leżaki ? jest ich jednak niewiele, większość leżaków jest przy basenach
 • Miasto Zakynthos ok. 8 km, lotnisko ok. 6 km
 • Internet bezprzewodowy przy recepcji bezpłatnie
 • Plaża bezpośrednio przy hotelu piaszczysta plaża
 • Dostępne pokoje

  Pokój dwuosobowy

  standardowy
  2 dorosłych
  Aktualizujemy cenę
  Trwa weryfikacja ceny

  Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

  lub

  Opis oferty

  Region: ZakynthosOrganizator: RainbowKod oferty: WAK577092

  Opis oferty

  Naszym zdaniem

  Idealne miejsce na rodzinny wypoczynek na malowniczej wyspie Zakynthos! Basen z widokiem na morze, cudowna, piaszczysta plaża z łagodnym zejściem do wody, animacje oraz zabawy w naszym Figloklubie a także poza hotelem w tętniącym życiem Laganas zachwycą zarówno dzieci jak i dorosłych.

  Strona www

  Www.gardellibeachresort.gr

  Położenie

  Nowocześnie urządzony, 2-piętrowy hotel leży w miejscowości Laganas, bezpośrednio przy plaży. Składa się z dwóch bliźniaczych budynków oddzielonych uliczką, którą dochodzi się do plaży. Odległość do centrum - ok. 400m, do sklepów - ok. 50m, do przystanku autobusowego - ok. 200m, a do miasta Zakynthos - ok. 9km, a do lotniska - ok. 7km. Cena nie obejmuje lokalnego podatku turystycznego w wysokości 3 EUR/pokój/dzień. Podatek jest obligatoryjny i płatny bezpośrednio w recepcji, przed zakwaterowaniem Klientów w hotelu.

  Plaża

  Hotel zlokalizowany jest bezpośrednio przy piaszczystej, publicznej plaży (z widokiem na wyspę Marathonisi) o łagodnym zejściu do morza. Parasole i leżaki płatne (ok. 8 EUR/dzień), ręczniki za kaucją (ok. 10 EUR wymiana: 1 EUR). Istnieje możliwość korzystania z bezpłatnych leżaków zlokalizowanych w prywatnej hotelowej strefie przyplażowej.

  Do dyspozycji gości

  Całodobowa recepcja, 2 windy, eleganckie lobby, restauracja główna, 2 baseny (z czego jeden dochodzi do samej plaży), snack-bar przy basenie.

  Wyżywienie

  All Inclusive: śniadania (08:00-10:00), obiad (13:00-14:30) i kolacja (19:00-21:00) w formie bufetu w restauracji - przysmaki kuchni śródziemnomorskiej. Przekąski (lody i tosty) serwowane są w godzinach - 10:30-12:30 oraz 15:00-18:00, napoje bezalkoholowe (w tym kawa, herbata) oraz lokalne napoje alkoholowe (lekkie piwo, 2 rodzaje wina) w wyznaczonych barach w godzinach 10:30-22:45.

  Program sportowy i animacyjny

  Do dyspozycji nasz własny, doskonale zorganizowany Figloklub oferujący animacje, gry i zabawy dla dzieci oraz dorosłych w języku polskim! Siłownia.

  Internet

  Wi-Fi bezpłatne w hotelu.

  Program

  Dzień Pierwszy

  Wyloty z Polski. Zbiórka na 2 godz. przed planowanym wylotem przy stanowisku Rainbow na lotnisku. Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na: stronie operatora.

  Dni od drugiego do przedostatniego

  Czas na wypoczynek, kąpiele morskie i słoneczne, udział w wycieczkach fakultatywnych itp.

  Dzień ostatni

  Wykwaterowanie z hotelu wraz z końcem ostatniej doby hotelowej, transfer na lotnisko, powrót do Polski.

  "

  świadczenia

  Cena obejmuje: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, 4 rozpoczęte doby hotelowe, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, opiekę polskiego rezydenta, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

  Cena nie obejmuje: wycieczek fakultatywnych, posiłków innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, napojów do posiłków jeśli w opisie hoteli nie podano inaczej oraz innych wydatków osobistych.

  Cena nie obejmuje greckiego podatku turystycznego, którego wprowadzenie zapowiedziano na I kwartał 2018 i którego wysokość szacuje się na 7-10 EUR za osobę za tydzień pobytu. Podatek płatny będzie w recepcji przed zakwaterowaniem. Szczegoły w opisach hoteli.

  Ze względu na COVID-19 niektóre udogodnienia/atrakcje/serwis hotelu mogą działać w ograniczonym czasie i/lub mogą być wyłączone z oferowania

  Wycieczki lokalne

  WYCIECZKI FAKULTATYWNE (ceny orientacyjne, bez biletów wstępu)

  Dookoła Zakynthos

  Ok. 27 EUR

  Relaksująca wycieczka, która pozwala poznać najpiękniejsze zakątki wyspy m.in. winiarnia Callinicas z degustacją lokalnych win, Skinari - ze swymi słynnymi Błękitnymi Jaskiniami, zapierający dech w piersiach widok na Zatokę Wraku, Klasztor św. Dionizosa - patrona Zakynthos, Miejscowość Exo Hora z najstarszym drzewkiem oliwnym, liczacym ok. 2700 lat. Punkt widokowy Katastari z doskonałym widokiem na zatokę Alikanas i wyspę Kefalonię. Wycieczka wiedzie przez tradycyjne wioski i zalesione wzgórza, przeznaczona dla tych, którzy pragną poznać wyspę Zakynthos nie tylko od strony pięknych plaż i morza. Lunch oraz łóki do Błękitnych Grot nie są wliczone w cenę.

  REJS - NAVAJO, BŁĘKITNE JASKINIE i plażowanie - ok. 29 EUR

  Najbardziej popularna wycieczka - całodzienny rejs, podczas którego będzie czas na plażowanie i kąpiele oraz wizytę w tzw. Zatoce Wraku (Navaggio lub Navajo), gdzie na otoczonej wysokimi skałami urokliwej plaży spoczywa wrak statku - jest to najczęściej fotografowana plaża na terenie całej Grecji . Zatrzymamy się również na zrobienie zdjęć w pobliżu Skinari - Błękitnych Jaskiń. Drinki, lody i przekąski będą dostępne na pokładzie łodzi. (Postój na kąpiel zależy od kapitana statku i w zależności od wysokości fal może odbyć się w innej zatoce).

  WYCIECZKA DO KAIKI - ok. 25 EUR

  Zapraszamy na spotkanie z żółwiami Caretta Caretta! Podczas tej wycieczki, przy odrobinie szczęścia, będziecie Państwo mogli zobaczyć słynne żółwie morskie w Zatoce Laganas. Relaksujący dzień na łodzi z kąpielami w Jaskiniach Keri oraz w pobliżu idyllicznej wyspy Zatoki Laganas - Marathonisi. Prosimy o zabranie własnego lunchu, na pokładzie statku, czasem dostępny jest bar z przekąskami, lecz nie możemy tego zagwarantować. Doskonały rejs dla rodzin z dziećmi!

  KEFALONIA - promem i autokarem - ok. 50 EUR

  Całodzienna wycieczka na pobliską wyspę Kefalonię. W programie przepłynięcie promem na Kefalonię i zwiedzanie dwóch jaskiń - Melissani z podziemnym jeziorem oraz Dragorati ze stalaktytami. Zatrzymamy się także w stolicy wyspy Argostoli, zobaczymy plaże Myrthos oraz klasztor Św. Gerssimosa. Czas wolny w nadmorskiej, malowniczej miejscowości z widokiem na wyspę Itaka znanej z opowieści o Odyseuszu.

  OLIMPIA - promem i autokarem - ok. 55 EUR

  Całodzienna wycieczka na półwysep Peloponez, dzięki której poznamy prawdziwą Grecję teraz i w przeszłości. Wczesnym rankiem wyjazd z hotelu, a następnie rejs promem do Kyllini na Peloponezie. Przejazd do Olimpii - kolebki igrzysk olimpijskich. Zwiedzimy muzeum i ruiny antycznego miasta z przewodnikiem. Będzie również czas na spacer w Starożytnej Olimpii oraz lunch i zakupy w centrum dzisiejszego miasteczka. Bilety wstępu do muzeum i starożytnej części Olimpii nie są wliczone.

  Uwaga! Zamieszczone powyżej opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów.

  Wycieczki prowadzone są w języku polskim (przy min. 15-20 osobach w zależności od wycieczki). Ich organizatorem nie jest Rainbow , a lokalne biuro, które odpowiada za jakość serwisu. Ustala też ich program, ceny i terminy wyjazdów. Rezydent jest jedynie pośrednikiem w zapisie na imprezy fakultatywne. Nie ma możliwości płatności kartą kredytową.

  Inne

  ZAKYNTHOS informacje ogólne

  Waluta

  Eur

  Euro. Płatności kartami kredytowymi akceptowane są w niektórych miejscach, korzystanie z bankomatów jest możliwe w miejscowościach turystycznych. W miejscowościach turystycznych istnieje wiele miejsc w których można wymienić funty brytyjskie lub dolary USA. Nie ma możliwości wymiany złotówek.

  Napiwki

  Przyjęte jest zostawianie drobnych sum jako napiwków. Szczególnie dotyczy to kierowców na wycieczkach lokalnych i kelnerów w restauracjach. Zdarza się, że napiwek zostaje doliczony do rachunku. Często w restauracjach dolicza się 1 EUR za chleb podawany przed posiłkiem.

  Wiza

  Obywatele polscy mogą podróżować do Grecji na podstawie dowodu osobistego.

  Czas

  + 1 godzinę w stosunku do czasu polskiego.

  Orientacyjne ceny

  Obiad w tawernie od 8-10 EUR woda 1 l - 1.5 EUR piwo w barze od 2.5 EUR kawa w kawiarni od 2,5-4,5 EUR

  Poczta

  Znaczek na kartkę pocztową kosztuje 0.80 EUR. Kartki ze znaczkiem najlepiej zostawiać w recepcji do wysłania.

  Elektryczność

  Napięcie 220 V, 50 Hz. Urządzenia z polskimi wtyczkami działają bez problemów.

  Telefony

  Karty telefoniczne można kupić w sklepach i kioskach w pobliżu publicznych aparatów telefonicznych. Karty telefoniczne kosztują 5 EUR (100 jednostek). Telefony komórkowe działają w całej Grecji, mogą występować problemy z zasięgiem w budynkach hotelowych. Rozmowy lokalne są tanie, natomiast zagraniczne - dość drogie. Koszty połączeń w roamingu polskich sieci komórkowych prosimy sprawdzać przed wyjazdem u operatora.

  W regionie

  Zakynthos

  Jedna z najładniejszych wysp Jońskich jest pełna zieleni - gaje oliwne, winorośle, sady cytrusowe i sosnowe lasy. Do tego piękne piaszczyste plaże, a morze i niebo w kolorze "electric blue". Na szczególną uwagę jednak zasługują dwa miejsca - zatoka Navajo, której zdjęcia stały się, obok Santorini, jednym z fotograficznych symboli Grecji oraz zatoka Laganas, gdzie swoje siedliska mają żółwie careta careta.

  Laganas

  Najpopularniejszy kurort Zakynthos z bardzo długą piaszczystą plażą i niezliczonymi możliwościami rozrywek, szczególnie wieczornych i nocnych. To miejsce dla osób kochających plażę w ciągu dnia i życie nocne wieczorami.

  Kalamaki

  To spokojna miejscowość wakacyjna położona nad malowniczą zatoką. Plaża łagodnie opada do morza i stanowi idealne i bezpieczne miejsce dla dzieci. Z Kalamaki nie daleko także do Laganas i stolicy wyspy - miasta Zakynthos.

  Argassi

  Doskonale zlokalizowana miejsowość wakacyjna - tylko 5km od stolicy wyspy i głównego portu. Do najpopularniejszej plaży na półwyspie Vasilikoss ok. 10km. Plaża w Argassi jest wąska i piaszczysto-żwirowa. Nie jest zagospodarowana.

  Tsilivi

  Położona w zatoce miejscowość jest dobrym miejscem dla rodzin z dziećmi. Długa, piaszczysta, dobrze zagospodarowana plaża, której przyznano błękitą flagę za czystość i łagodne zejście do morza oraz wiele atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych. W miasteczku tawerny bary i sklepy których przybywa z każdym rokiem bo miejscowość od kilku lat zyskuje na popularności wśród turystów.

  Alykanas

  Nieduży, urokliwy i spokojny kurort położony jest na północno-wschodnim wybrzeżu wyspy. Alykanas słynie z ładnej, piaszczystej plaży (nagrodzonej Błękitną Flagą), dużej ilości lasów i ciekawych widoków na górzystą Kefallonię. Oddalony od zgielku wielkich kurortów, lecz nie pozbawiony uroczych, tadycyjnych tawern, barów i kawiarni. Doskonaly wybor dla indywidualistów i rodzin z dziećmi.

  Wyloty z: Warszawy, Katowic, Wrocławia, Krakowa, Gdańska, Bydgoszczy, Łodzi i Poznania. Zbiórka na 2 godz. przed planowanym wylotem przy stanowisku Rainbow na lotnisku. Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na: stronie operatora.

  "

  Wizy - informacje dla sprzedawców

  W związku z koniecznością wypełnienia formularza PLF najpóźniej w dniu poprzedzającym wylot (do godziny 22:00) oraz posiadania kodu QR przy przylocie do Grecji, informujemy:

  1. Strona internetowa do samodzielnego wypełnienia formularza PLF to:

  2. Wzór wypełnienia znaleźć można na Travelli, w zakładce Komunikaty (Grecja - formularz wjazdu!) oraz

  3. Adresy hoteli konieczne do wypełnienia wniosku znajdują się poniżej.

  4. Każdy turysta zobowiązany jest do wypełnienia formularza. Po jego wypełnieniu, na e-maila podanego w formularzu przyjdzie potwierdzenie wypełnienia. Każda osoba z rezerwacji w tym dzieci obowiązkowo musi wypełnić swój wniosek (nie może to być np. 1 wniosek na rodzinę/rezerwację). Wymagane jest, aby każdy turysta dodał w swoim formularzu podróżujących z nim członków rodziny/niespokrewnionych towarzyszy wyjazdu.

  5. Po zweryfikowaniu danych na skrzynkę pocztową przyjdzie również formularz z unikalnym kodem QR, który trzeba okazać na lotnisku docelowym w formie elektronicznej (w telefonie) lub wydrukowany.

  6. W przypadku nieposiadania kodu QR turyści nie zostaną wpuszczeni na pokład samolotu lecącego do Grecji.

  Adresy hoteli:

  Sezonowość

  Zwykle wysoki sezon turystyczny w Grecji trwa od 15.06 do 15.09.

  Wizy

  W związku z koniecznością wypełnienia formularza PLF najpóźniej w dniu poprzedzającym wylot (do godziny 22:00) oraz posiadania kodu QR przy przylocie do Grecji, informujemy:

  1. Strona internetowa do samodzielnego wypełnienia formularza PLF to:

  2. Instrukcja wypełnienia formularza znajduję się:

  3. W razie problemów z wypełnieniem formularza, prosimy o kontakt ze swoim sprzedawcą.

  4. Adresy hoteli konieczne do wypełnienia wniosku znajdują się poniżej.

  5. Każdy turysta zobowiązany jest do wypełnienia formularza. Po jego wypełnieniu, na e-maila podanego w formularzu przyjdzie potwierdzenie wypełnienia. Każda osoba z rezerwacji w tym dzieci obowiązkowo musi wypełnić swój wniosek (nie może to być np. 1 wniosek na rodzinę/rezerwację). Wymagane jest, aby każdy turysta dodał w swoim formularzu podróżujących z nim członków rodziny/niespokrewnionych towarzyszy wyjazdu.

  6. Po zweryfikowaniu danych na skrzynkę pocztową przyjdzie również formularz z unikalnym kodem QR, który trzeba okazać na lotnisku docelowym w formie elektronicznej (w telefonie) lub wydrukowany.

  7. W przypadku nieposiadania kodu QR turyści nie zostaną wpuszczeni na pokład samolotu lecącego do Grecji.

  Adresy hoteli:

  Warunki uczestnictwa
  Wyświetl szczegóły

  Wylot

  Piątek, 06.08.2021
  05:55
  09:30
  WAWWarszawa - Chopin
  ZTHZakynthos

  Powrót

  Wtorek, 10.08.2021
  16:55
  18:25
  ZTHZakynthos
  WAWWarszawa - Chopin

  Opinie dodane przez

  9.3
  Beata
  Pobyt - Czerwiec 2021Para
  Pobyt w roku 2021 , w czerwcu bardzo udany i Hotel Gardelli godny polecenia!
  ZaletyHotel doskonale położony przy samej piaszczystej, długiej, szerokiej i czystej plaży. Leżaki w tym roku hotel wystawił na plażę, są więc bezpłatne, hotelowe leżaki i parasole na plaży. Dwa czyste baseny też kuszą do zabawy i pływania. W tym roku posiłki all inclusive na poziomie 5 gwiazdek, urozmaicone i pięknie podane. Widać i czuć, że kucharz się bardzo stara, w tym roku jest nowy kucharz.
  WadyMałe łazienki, ale za to sprzątanie jest codziennie.

  9.8
  Bogumił
  Pobyt - Czerwiec 2021Para
  Doskonale położony hotel tuż przy plaży, blisko głównego centrum zabaw i sklepów na Laganas
  ZaletyHotel Gardelli jest tuż przy plaży, boso można przeskoczyć do morza, aby popływać z żółwiami careta-careta. Pyszne wyżywienie na all inclusive Szef kuchni codziennie zaskakuje nas coraz to nowymi sałatkami i potrawami. Materace wygodne, pokoje codziennie sprzątane, obsluga życzliwa, kelnerka mówi po polsku i angielsku. Cóż można sobie więcej życzyć dla udanych wakacji?
  WadyMałe łazienki

  9.9
  Honorata
  Pobyt - Czerwiec 2021Seniorzy
  To był strzał w 10 :) . Przyjechałam tu z rodziną w tym roku ( 2021 ) . Personel jest niezwykle sympatyczny , jedzenie mieliśmy all inclusive ( bardzo smaczne , codziennie cos nowego , grecka kuchnia , a wszystko artystycznie przygotowane , nie chodzilismy do restauracji :) ) Eleganckie czyste pokoje , gorące słońce i bardzo ciepłe morze dosłownie 15 m od hotelu. 2 baseny , jest również płytka część dobra dla dzieci. Bardzo przyjemna , rodzinna atmosfera. Na pewno przyjedziemy też w przyszłym roku :)
  Zalety- Lokalizacja 15m od morza - przepyszne jedzenie na all inclusive - blisko do sklepików - rodzinna spokojna atmosfera - czyste przestrzenne pokoje
  Wady- kucharz zbyt dobrze gotuje i przytyło nam się parę kilo :)

  4.9
  Monika
  Pobyt - Wrzesień 2019Para
  Czytając przed wylotem opinie, troszeczkę się obawialiśmy jak będzie na miejscu. Zawsze staramy się patrzeć na wszystko pozytywnie, i wszystko jakoś usprawiedliwić i nie nastawiać się źle. A więc tak, były to nasze kolejne wakacje, już różne hotele widzieliśmy. Przeważnie spotykałam się z opiniami, które w ogóle nie pokrywały się z tym co zastawałam na miejscu. Niestety tu było inaczej. Hotel odnowiony, czysty, ogólnie zadbany. Natomiast w ofercie z Grecosa mieliśmy dostać pokój 17 m2 a dostaliśmy pokój, który miał maksymalnie 13 m2, pokój ładny i zadbany, łazienka dramat, takiej mikro umywalki jak tam nie widziałam nigdy wcześniej, prysznic bez żadnej zabudowy, chociażby zasłonki, kąpiesz się i cała łazienka zalana. Kolejnym minusem była zepsuta winda, możemy się przejść po schodach to nie jest problem, nie jesteśmy nie wiadomo jak wygodni, ale jeżeli coś jest zepute to dlaczego obsługa tego nie naprawi, mając też starszych gości w hotelu? Ostatnim minusem była oferta all inclusive. Na prawdę nie polecam, do jedzenia, codziennie praktycznie to samo, jedzenie samo w sobie nam smakowało, ale w porównaniu do innych hoteli tam był jakiś dramat, około 8 bemarów z jedzeniem z czego w 3 były dodatki takie jak brokuły, czy marchewka, codziennie spaghetti, zapiekanka i czasami była jedna ryba, poza tym frytki. Podchodząc po pierwszego drinka ( zamówiliśmy whisky z cola) wprost opadła nam szczęka, kelner nalał whisky po czym zalał je chamska podróbą coli która w Polsce kosztuje około 90 gr 1,5 l, skoro mamy taki fajny odnowiony hotel, to nie lepiej zainwestować w pistolety z napojami na zasadzie koncentratów? Bierzesz drinka, podchodzisz do leżaka i drink już nie ma gazu. Widać, że hotel chamsko oszczędza na swoich klientach, bo powiedzmy sobie szczerze, ile kosztuje makaron robiony codziennie z sosem pomidorowym, frytki, desery, które zawierają tylko bitą śmietanę, bo jest najtańsza. No po prostu nie do wiary. Cena wakacji nie jest adekwatna do tego co się tam oferuję. Współczuję parom które były z dziećmi, zero animacji. Panie w recepcji sympatyczne i pomocne, natomiast w restauracji pracował starszy bezczelny Pan chyba manager, w niebieskiej koszuli, gdy wchodziliśmy za każdym razem patrzył chamsko na zegarek... zaglądał do talerzy, tam po prostu czekali aż wszyscy sobie pójdą, czytałam opinie, że ludzie czuli się jak pilnowali na stołówce, nie wierzyłam w to ale sama się przekonałam. Ogólnie reszta obsługi bardzo miła, lokalizacja cudowna, czystość na wysokim poziomie, basen też, zejście do plaży na duży plus. Jedzenie w smaku na prawdę dobre, ale niech będzie bardziej różnorodne. Hotel nie powinien tak oszczędzać na produktach! Pierwszy raz pisze o hotelu negatywną opinię. My nie wiemy za co zapłaciliśmy, cena nie adekwatna na prawdę! Myślę, że można trafić na dużo lepszy hotel w tej cenie i nie denerwować się na wakacjach.
  Zaletylokalizacja sympatyczna obsługa w recepcji czystość
  Wadyobsługa restauracji jedzenie drinki

  7.6
  Izabela Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Wrzesień 2019Para
  Hotel jest położony poza dzielnicą rozrywkową a to w Laganas duży plus.
  ZaletyHoltel przy samej plaży .Leżaki hotelowe na częsci trawiastej przed samą plażą bezpłatne. Pokoje urządzone w miarę nowoczesnie tv LCD
  WadyLeżaki bez materacy twarde plastik udający ratan. Sprzatanie pokoi raczej srednie, Ręczniki i posciel ma być wymieniana co drugi dzień ale zdaża się że zapomną. Jedzenie mało urozmaicone jesli chodzi o sniadania

  Mapa

  Laganas 1 km w linii prostej od hotelu
  Niekończące się imprezy w modnych klubach, dyskotekach i restauracjach - tak w jednym zdaniu można opisać największe atrakcje Langanas. To najbardziej rozrywkowy kurort na Zakynthos - szczególnie popularny wśród młodzieży. Ma jednak do zaoferowanie nieco więcej niż bogate życie nocne. Wielką atrakcją tego kurortu są żółwie Caretta-caretta, które wybrały sobie jego plaże za miejsca wylęgu - to największe siedlisko żółwi w rejonie Morza Śródziemnego. Małe żółwiki wylęgają się z jaj od początku sierpnia do połowy września - przy odrobinie szczęścia, spacerując wczesnym rankiem, kiedy piasek jest jeszcze chłodny, możemy stać się świadkiem tego niesamowitego zjawiska.

  Zobacz więcej

  Laganas
  Miasto Zakynthos 7 km w linii prostej od hotelu
  Niestety trzęsienie ziemi, które nawiedziło Zakynthos w 1953 r., nie oszczędziło stolicy i większość historycznej zabudowy został zniszczona. Dużą część budynków (w stylu włoskim) udało się jednak odbudować. Dziś, spacerując wąskimi uliczkami dawnej Wenecji Orientu koniecznie odwiedźmy Kościół Św. Dionizosa (z piękną dzwonnicą i ikonami) oraz Muzeum Bizantyjskie (z malowidłami ściennymi z czasów XII w. oraz przede wszystkim z makietą przedstawiającą zabudowę miasta z okresu przed trzęsieniem ziemi). Warto także wejść do kościoła Agios Nikolaos tou Molou z relikwiami św. Dionizosa - patrona wyspy. Bardzo popularnym punktem widokowym jest także pobliskie wzgórze Bochali, z którego można podziwiać zachwycające dech w piersiach widoki (poszukiwaczom ciekawych kadrów polecamy wybrać się na wzgórze po zachodzie słońca).

  Zobacz więcej

  Miasto Zakynthos
  Paralia Gerakas 10 km w linii prostej od hotelu
  Zakynthos słynie z pięknych plaż. Ale jedna z nich - Paralia Gerakas - zlokalizowana na terenie parku narodowego, na samym końcu półwyspu Vassilikos, jest na prawdę wyjątkowa. Oprócz nadzwyczajnie miękkiego, wręcz pudrowego piasku spotkamy tu chroniony gatunek żółwi Caretta-caretta. Plaża ta jest ich naturalnym środowiskiem lęgowym. Plażowanie w tym wyjątkowym miejscu odbywa się jednak na kilku warunkach: z uwagi na liczne lęgowiska żółwi musimy przestrzegać obowiązującego tu regulaminu, oraz nie przebywać na plaży dłużej niż 3 godziny (otrzymamy specjalny bilet). Charakterystycznym widokiem na Paralia Gerakas są lęgowiska przykryte specjalnymi osłonkami z przypuszczalną datą wyklucia jaj. Ze względu na bardzo długie i łagodne zejście do morza plaża jest szczególnie polecana rodzinom z dziećmi.

  Zobacz więcej

  Paralia Gerakas
  Półwysep Keri 10 km w linii prostej od hotelu
  To propozycja zarówno dla niepoprawnych romantyków jak i amatorów zjawiskowych widoków. Przylądek Keri to najdalej na południe wysunięte miejsce na Zakynthos. Charakteryzuje się wyjątkowo pięknym, klifowym wybrzeżem, z którego można obserwować najbardziej niezwykłe i romantyczne zachody słońca na całej wyspie. Znajdziemy tu kilka wyjątkowych punktów widokowych: pierwszy z nich jest przy latarni, a drugi - około 500 m dalej - na tarasie widokowym tawerny (kładce zawieszonej nad 300 metrów nad przepaścią. Stąd - jak na dłoni - zobaczymy także słynne Mizithres Rocks - dwie monumentalne skały wystające prosto z głęboko granatowego morza. Atrakcją tawerny jest także maszt z największa flagą w całej Grecji.

  Zobacz więcej

  Półwysep Keri
  Plaża Xigia i gorące źródła 20 km w linii prostej od hotelu
  Takiej plaży nie znajdziecie na żadnej innej greckiej wyspie. Jest wyjątkowa z dwóch powodów. Dzięki znajdującym się tu źródłom siarki jest niczym ekskluzywny salon SPA pod chmurką. W malowniczej zatoczce, w otoczeniu pięknych, wysokich klifów możemy zażywać leczniczych kąpieli. Dzięki związkom siarki woda ma zbawienny wpływ na cerę i łagodzi bóle. Ze względu na bliskość kilku jaskiń kąpiel można także połączyć z nurkowaniem. Zamiast piasku spotkamy tu białe otoczaki, ale jest tu także mały serwis plażowy z leżakami i parasolami. Kolejna atrakcja to beach bar na klifie, który zamówienia gości realizuje za pomocą kolejki górskiej.

  Zobacz więcej

  Plaża Xigia i gorące źródła

  Pogoda

  31°C
  22°C
  11

  Przed podróżą

  WYMAGANE DOKUMENTY
  Formularz lokalizacji pasażera - PLF (Passenger Locator Form), który należy wypełnić przed wylotem (kod QR zostaje wygenerowany w przeciągu godziny) i posiadać przy sobie wersję elektroniczną zobacz więcej.

  ZASZCZEPIENI
  Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
  Test: nie jest wymagany o ile podróżujący przedstawi unijny certyfikat COVID (nie wiesz co to za dokument przeczytaj o nim).
  Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
  Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje- należy posiadać unijny certyfikat COVID.

  OZDROWIEŃCY
  Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
  Test: nie jest wymagany o ile podróżujący przedstawi unijny certyfikat COVID (nie wiesz co to za dokument, przeczytaj o nim).
  Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
  Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje- należy posiadać unijny certyfikat COVID.

  DZIECI
  Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
  Test: nie jest wymagany dla dzieci do 12 roku życia. Starsze dzieci wymagają przedstawienia unijnego certyfikatu COVID (nie wiesz co to za dokument, przeczytaj o nim).
  Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
  Kwarantanna po powrocie: nie- dzieci do ukończenia 12. roku życia podróżujące pod opieką dorosłych, którzy są zaszczepieni przeciwko COVID-19 lub przedstawili negatywny wynik testu na COVID-19. Starsze dzieci- patrz ZASZCZEPIENI, OZDROWIEŃCY lub POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY.

  POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
  Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
  Test: wymagają unijnego certyfikatu COVID (nie wiesz co to za dokument, przeczytaj o nim);
  Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
  Kwarantanna po powrocie: tak- 10 dni. Aby być zwolnionym z kwarantanny należy wykonać test PCR lub antygenowy: nie wcześniej niż 48 godz. Przed przekroczeniem granicy Polski lub nie później niż 48 godz. Po przekroczeniu granicy Polski.
  Do Grecji Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego.
  W Grecji dla Polaków wizy nie są wymagane.
  Szczepienia nie są wymagane. Warto przed wyjazdem wyrobić bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i zabrać ją ze sobą na wakacje. Karta EKUZ potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.
  W Grecji obowiązkowo należy uiścić przy zakwaterowaniu opłatę klimatyczną. Wysokość opłaty zależy od długości pobytu oraz kategorii hotelu wynosi od 0,25 do 4 EUR za dzień pobytu, a dokładniej:

  1). dla pobytów w hotelach: 5* - 4 EUR / noc / pokój, 4* - 3 EUR / noc / pokój, 3* - 1,5 EUR / noc / pokój, 2*, 1* - 0,5 EUR / noc / pokój,
  2). dla pobytów w apartamentach: 4* - 1 EUR / noc, 3* - 0,5 EUR / noc, 2*, 1* - 0,25 EUR / noc.

  Pobierana opłata to kwota za cały pokój, naliczana niezależnie od liczby zameldowanych w nim osób.