Dobry3 opinie100% poleceń
7.3
Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Wakacje.plWczasyGruzjaGruzińska uczta

Gruzińska uczta

Wycieczka objazdowa
Kod oferty: WAK224619
Last minute
Kod oferty: WAK224619
zwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie

Nasi klienci docenili

 • Tbilisi: katedra Trójcy Świętej (największa budowla sakralna Zakaukazia), Narikala (starożytna twierdza nad Tbilisi).
 • Mccheta: pierwsza stolica i religijne centrum Gruzji, wpisana na listę UNESCO.
 • Batumi: stara i nowa część miasta, promenada z Wieżą Alfabetu i rzeźbą "Ali i Nino", plac i statua Medei.
 • Bordżomi - słynne gruzińskie uzdrowisko z Parkiem Wód Mineralnych.
 • Opis oferty

  Organizator: RainbowKod oferty: WAK224619

  Opis oferty

  Do dyspozycji gości

  W hotelu restauracja i bar

  Wyżywienie

  Śniadania kontynentalne typu bufet oraz obiadokolacje wg. programu (bufet lub zestawy serwowane do stolików)

  Zakwaterowanie

  Hotele klasy turystycznej (7 rozpoczętych dób hotelowych) - położone zwykle poza centrami miast.

  Pokoje: 2 - osobowe (możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami.

  Uwaga! Dla chętnych za dopłatą istnieje możliwość przedłużenia wycieczki o tydzień pobytu w Gruzji w Batumi w wybranym przez Państwa hotelu. Opisy hoteli na dalszych stronach lub więcej ofert w katalogu "Wypoczynek - Gruzja" i w systemie rezerwacyjnym.

  Program

  Dzień 1

  Dla wylotu z Katowic: Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora. Wylot do Gruzji - Kutaisi. Po przylocie spotkanie z lokalnym przewodnikiem. Następnie po przyjeździe Klientów przylatujących z Warszawy do Batumi transfer do hotelu w okolicach Kutaisi. Zakwaterowanie i nocleg (w tym dniu nie ma kolacji w hotelu).

  Dla wylotu z Warszawy: Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: stronie operatora. Wylot do Gruzji - Batumi. Po przylocie transfer do hotelu w okolicach Kutaisi (ok.2,5 godz.). Zakwaterowanie i nocleg (w tym dniu nie ma kolacji w hotelu).

  Dzień 2

  Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu, spotkanie z pilotem i zwiedzanie Kutaisi. Miasto zamieszkałe jest od 4000 lat, było stolicą antycznego królestwa Kolchidy, do którego wg legendy przybył Jazon z Argonautami po złote runo. Zwiedzimy katedrę Bagrati, jak również klasztor Gelati (lista UNESCO) oraz zobaczymy nowy budynek parlamentu i fontannę Kolchidy. W okolicach miasta zwiedzimy też jedną z jaskiń znanych z pięknych form krasowych. Po południu, już w drodze do Tbilisi, wstąpimy do Gori, które zostało ufundowane przez jednego z najsławniejszych władców Gruzji, Dawida IV Budowniczego (1089-1125). Wizyta w domu - muzeum Stalina, zobaczymy również wagon, którym dyktator pojechał na konferencję do Poczdamu. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Tbilisi. (Trasa ok. 300km).

  Dzień 3

  Po śniadaniu w hotelu zwiedzanie stolicy Gruzji: zobaczymy m. in. największą budowlę sakralną Zakaukazia - katedrę Trójcy Świętej, wjedziemy kolejką linową na Narikalę - starożytną twierdzę wznoszącą się nad Tbilisi z przepiękną panoramą miasta. Przejedziemy Aleją Rustawelego - najdłuższą ulicą w Tbilisi rozciągającą się pomiędzy placem Wolności, a placem Rewolucji Róż. Znajduje się przy niej m.in. stary parlament, Muzeum Narodowe, jak również liczne galerie, teatry i kawiarnie. W trakcie spaceru po starym mieście poznamy najstarszą część metropolii. Czas wolny. Następnie dla chętnych kolacja w tradycyjnej restauracji, połączona z programem artystycznym (dodatkowo płatna ok. 30 EUR/os ). Nocleg w hotelu w okolicach Tbilisi (w tym dniu nie ma kolacji w hotelu). (Trasa ok. 30km).

  Dzień 4

  Po śniadaniu wyruszymy w stronę Wysokiego Kaukazu krętą, górską Gruzińską Drogą Wojenną. Pierwszym przystankiem będzie punkt widokowy przy położonej nad Jeziorem Żynwalskim fortecy Ananuri. Następnie pokonując Przełęcz Krzyżową dotrzemy do Stepantsmindy (dawniej Kazbegi) - miejscowości położonej już przy granicy z Rosją. Przy dobrej pogodzie rozciągają się stąd wspaniałe widoki na szczyty Kaukazu: mamy szansę ujrzeć masyw Kazbek o wys. 5033m.n.p.m. Tu przesiądziemy się do samochodów terenowych i podjedziemy do kościółka Cminda Sameba. Fotografie tej XIV w. świątyni są ozdobą wszystkich albumów i przewodników po Gruzji. W trakcie wycieczki obiad. Następnie powrót do hotelu w okolicy Tbilisi na nocleg.

  Dzień 5

  Po śniadaniu przejazd do Mcchety, pierwszej stolicy i religijnego centrum Gruzji, wpisanej na listę UNESCO. Położona przy ważnym trakcie handlowym łączącym Morze Czarne z miastami na wybrzeżu kaspijskim istniała już w głębokiej starożytności. Przez kilka wieków Mccheta była stolicą gruzińskiego królestwa Iberii. Rezydujący w Mcchecie król Mirian III w 317 r. przyjął chrześcijaństwo, dlatego też później miasto było siedzibą najwyższych władz Gruzińskiego Kościoła Prawosławnego. Odwiedzimy tu katedrę Sweti Cchoweli, która przez stulecia była miejscem koronacji i pochówku władców Gruzji - wg legendy złożona jest szata Chrystusa. Wjedziemy też na punkt widokowy przy kościele Dżwari. Przejazd do hotelu w Bakuriani / Achalciche, kolacja i nocleg. (Trasa ok.240km).

  Dzień 6

  Śniadanie w hotelu i przejazd malowniczą trasą do Wardzii, skalnego miasta-klasztoru usytuowanego na zboczu góry Eruszeti. W średniowieczu Wardzia służyła jako schronienie podczas najazdów mongolskich była jednym z najważniejszych miast Gruzji. Mogło tu mieszkać nawet do 60 tys. ludzi. Później Wardzia została przekształcona przez królową Tamarę z obronnej fortecy w zespół rezydencjalno-klasztorny. Kompleks wykuty jest w zboczu górskim na kilkunastu poziomach, centrum jego stanowi kościół Wniebowzięcia z XII w. z bogatymi freskami. Następnie wizyta w Achalciche, gdzie zwiedzimy twierdzę Rabati z XII w., położoną na wzgórzu w starej części miasta. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 280km).

  Dzień 7

  Po śniadaniu w hotelu i wykwaterowaniu przejazd do Bordżomi, słynnego gruzińskiego uzdrowiska, gdzie skosztujemy wody mineralnej ze źródła w Parku Wód Mineralnych. Poczujemy się trochę jak kuracjusze w otoczeniu wysokogórskich krajobrazów. Następnie przejazd w stronę Batumi, stolicy Adżarii, dziś najsłynniejszego kurortu nadmorskiego Gruzji. Powszechnie znane są tutejsze plaże oraz jedna z najdłuższych na świecie promenada przyciągająca rzesze turystów. Podziwiać tu można także urokliwe uliczki, eleganckie kamienice, świątynie różnych wyznań i subtropikalną roślinność. Zobaczymy promenadę z Wieżą Alfabetu i rzeźbą "Ali i Nino", plac i statuę Medei nawiązującą do mitu o złotym runie. Przejedziemy też aleją im. Marii i Lecha Kaczyńskich. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 280km).

  Dzień 8

  Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu (do godz. 10.00). Następnie transfery:

  • dla klientów pozostających na dodatkowy tydzień pobytu - przejazd do wybranego hotelu w Batumi i pobyt w dniach 8-14, a 15 dnia transfer na lotnisko w Batumi (dla osób wracających do Warszawy)/Kutaisi (dla osób wracających do Katowic trasa ok.130km) i wylot do Polski

  • dla klientów powracających do Polski - transfer na lotnisko w Batumi (dla osób wracających do Warszawy)/ Kutaisi (dla osób wracających do Katowic trasa ok.130km) i wylot do Polski

  Uwagi do programu

  • ww. program należy traktować ramowo i może on ulec zmianie z zachowaniem wszystkich pozycji zwiedzania.

  • kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. - pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

  • w Gruzji, poza plażami Batumi, od turysty oczekiwany jest skromny ubiór mężczyźni zazwyczaj noszą długie spodnie, kobiety sukienki /spódnice za kolana, jeżeli kobieta decyduje się na spodnie, powinny one być do kostek. Kobiety nie powinny nosić bluzek z głębokimi dekoltami. Bardzo prosimy stosować się do powyższych wytycznych - inaczej turyści mogą nie zostać wpuszczeni do zwiedzanych obiektów.

  • wygodne buty. Wiele atrakcji wymaga podejść po kamienistych drogach pod górę. Pamiętajmy, że na każdej trasie pokonujemy odcinki przez góry, gdzie pogoda może znacznie różnić się od upalnych dolin. Przyda się cieplejsze okrycie chroniące również przed deszczem oraz krem z filtrem przeciwsłonecznym. Uwaga: nie chodzi o kurtki zimowe.

  • dla pań bardzo przydatna będzie chusta w Gruzji w wielu obiektach sakralnych od kobiet wymaga się nakrycia głowy.

  • w Gruzji będzie konieczność wymiany pieniędzy na lokalną walutę - lari (GEL). Aktualne kursy można sprawdzić /porównać na www.xe.com.

  • istnieje możliwość korzystania z kart płatniczych / kredytowych, jednak w słabiej zagospodarowanych rejonach trzeba posługiwać się gotówką.

  • w Gruzji działają telefony polskich operatorów GSM.

  • w Gruzji w dalszym ciągu najpopularniejszym językiem obcym jest rosyjski. Wbrew utartemu przekonaniu Gruzini nie mają nic przeciwko posługiwaniu się tym językiem.

  • na wszystkie leki wwożone do Gruzji Klienci powinni mieć recepty/zaświadczenia lekarskie (wraz z tłumaczeniami na język gruziński lub angielski), a zestaw mieć w bagażu podręcznym. Inaczej mogą zostać rozpakowane główne bagaże a leki bez zaświadczeń mogą zostać zatrzymane. Zwracamy uwagę, że niektóre leki dostępne w Polsce bez recepty, w Gruzji mogą być kwalifikowane jako środki odurzające i substancje psychotropowe. Jednocześnie uczulamy, że gruzińskie służby graniczne działają w tym zakresie bardzo restrykcyjnie. Obowiązuje absolutny zakaz wwożenia do Gruzji leków zawierających kodeinę lub pseudoefedrynę. Informacje o lekach i substancjach, które wymagają okazania dodatkowej dokumentacji można znaleźć na stronie International Narcotics Control Board oraz do uzyskania w Ambasadzie Gruzji w Warszawie tel. 22 616 62 21/lub 22/lub 25. Więcej informacji o procedurze wwiezienia leków do Gruzji: .

  • każdy bagaż przed wyjściem z hali przylotów jest prześwietlany. Podobnie przy wylocie: tu kontrola obrazów, ikon, noży, pamiątek stylizowanych na antyki. Każdy taki przedmiot musi mieć oficjalny certyfikat zezwalający na jego wywóz z kraju. Niektóre sklepy wydają go od razu, ale nie zawsze i nie wszędzie.

  • ze względu na odmienną florę bakteryjną zalecamy zaopatrzyć się w środki przeciw dolegliwościom żołądkowym tylp Stoperan (leki te są dozwolone w Gruzji i nie ma konieczności poiadania na nie zaświadczenia lekarskiego).

  "

  świadczenia

  Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym do Gruzji - Batumi, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych podczas objazdu lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych: objazd + pobyt w Batumi w wybranym hotelu), transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, wyżywienie: podczas części objazdowej (7 śniadań oraz 5 obiadokolacji), a podczas części pobytowej - jak w opisie hoteli, opiekę pilota i rezydenta podczas pobytu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

  Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, usług przewodnickich, napiwków, Tour Guide System - razem ok.115 EUR/os płatnepilotowi na miejscuwycieczek fakultatywnych, dodatkowych posiłków we własnym zakresie (ok. 10-15 EUR za 1 posiłek) oraz innych wydatków osobistych.

  Ze względu na COVID-19 niektóre udogodnienia/atrakcje/serwis hotelu mogą działać w ograniczonym czasie i/lub mogą być wyłączone z oferowania

  Opinie klientów

  Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.7/6. Sprawdź opinie: "

  Meta description

  Batumi - czarnomorski kurort • Rioni i Argonauci • Kutaisi (lista UNESCO) • Gori - dom Stalina • Tbilisi - kulturowy tygiel • Przejazd Gruzińską Drogą Wojenną • Maccheta - religijna stolica Gruzji • Wardzia - klasztor wykuty w skale • Borjomi - "alpejskie uzdrowisko"

  Wizy - informacje dla sprzedawców

  Od obywateli polskich nie jest wymagana wiza przy wjeździe do Gruzji. Do wjazdu na teren Gruzji wymagany jest paszport lub dowód osobisty ważny co najmniej 6miesięcy od daty powrotu. UWAGA!!! powyższe informacje odnoszą się do obywateli polskich. Obywateli pozostałych państw mogą obowiązywać odmienne przepisy paszportowe lub wizowe

  Wizy

  Od obywateli polskich nie jest wymagana wiza przy wjeździe do Gruzji. Do wjazdu na teren Gruzji wymagany jest paszport lub dowód osobisty ważny co najmniej 6miesięcy od daty powrotu. UWAGA!!! powyższe informacje odnoszą się do obywateli polskich. Obywateli pozostałych państw mogą obowiązywać odmienne przepisy paszportowe lub wizowe

  Warunki uczestnictwa
  Wyświetl szczegóły

  Wylot

  Poniedziałek, 21.06.2021
  15:00
  20:30
  WAWWarszawa - Chopin
  BUSBatumi

  Powrót

  Poniedziałek, 28.06.2021
  21:30
  23:05
  BUSBatumi
  WAWWarszawa - Chopin

  Opinie

  Opinie dodane przez

  5.6
  Roland Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Sierpień 2018Para
  Wycieczka dla \"koneserów\" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  ZaletyPiękne zabytki, widoki !
  WadyKiepskie warunki, jedzenie, przewodnik.

  7.8
  Andrzej
  Pobyt - Lipiec 2018Para
  Odbyliśmy wycieczkę objazdową po Gruzji na początku lipca. Program dość ciekawy . Dużo ciekawych miejsc . No i przede wszystkim piękne widoki . Góry Kaukazu bardzo urokliwe . Widać ,że kraj sie otwiera na turystykę . Zwłaszcza Batumi . Dość tani . Na bilety wpłacaliśmy po 90 euro. Nie do końca wiem na co poszło , bo bilety w Gruzji są bardzo tanie . Nikt się z nami nie rozliczył z tego . A nie pierwszy raz jestem na tego typu wyjeździe . I oby nie trafić na przewodnika z Ukrainy ( polaka) Chłopak sympatyczny , ale jeszcze musi się dużo uczyć . Zwłaszcza jęz. polskiego . Ale kraj godny polecenia .
  ZaletyPiękny kraj , piękne krajobrazy . Warto naprawdę zwiedzić Gruzję
  WadyNiekompetentny przewodnik . Problem z wiedzą i z językiem polski

  8.4
  adam Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Lipiec 2018Para
  Można z całą stanowczością polecić wycieczkę. Rewelacyjne krajobrazy, troszkę za dużo cerkwi. Ekipa niesamowita. Jedyna w swoim rodzaju.
  Zaletyrewelacyjna grupa, z którą mieliśmy możliwość podróżować. Przepiękne krajobrazy, póki co bardzo tani kraj
  WadyPrzewodnik, przed którym jeszcze długa droga do perfekcji

  Pogoda

  27°C
  16°C
  8

  Przed podróżą

  Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że każda osoba która podróżuje do Gruzji zobowiązana jest do wypełnienia formularza elektronicznego zobacz więcej i przedstawienia negatywnego wyniku testu PCR wykonanym w ciągu ostatnich 72 godz. przed przylotem (w języku angielskim).
  Dzieci również powinny mieć wypełniony formularz i posiadać zaświadczenie.
  Podróżni są zobowiązani do wykoniania kolejnego testu PCR na własny koszt po 3 dniach od przyjazdu.

  W okresie pomiędzy dniem przylotu a dniem wykonania kolejnego testu podróżni mogą swobodnie przemieszczać się po kraju. Uwaga! - w przypadku braku zaświadczenia podczas kontroli paszportowej można spotkać się z odmową wjazdu do Gruzji.

  Osoby zwolnione z obowiązku wykonania testu przed podróżą:

  - osoby posiadające zaświadczenie o przyjęciu pełnego cyklu szczepienia przeciwko COVID-19 (szczepionką jedno- lub dwudawkową). Zaświadczenie powinno być wystawione w języku angielskim. Władze gruzińskie nie określiły wzoru dokumentu. Zaświadczenie powinno zawierać przynajmniej następujące dane: imię, nazwisko, data urodzenia, data podania szczepionki. Dokument wygenerowany z Internetowego Konta Pacjenta zawiera następujące dane: imię, nazwisko, numer PESEL, przyjęcie jednej dawki lub dwóch dawek szczepionki, data szczepienia. Po przyjęciu pełnego cyklu szczepienia możesz od razu wjechać do Gruzji. Uwaga! - w przypadku braku zaświadczenia podczas kontroli paszportowej możesz spotkać się z odmową wjazdu do Gruzji.

  UWAGA:
  W związku z nowelizacją z dnia 22 lutego 2021 r. do rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ograniczeń na czas pandemii, osoby posiadające zaświadczenie o otrzymaniu dwóch dawek szczepienia przeciwko COVID-19, szczepionką dopuszczoną do obrotu w Unii Europejskiej są zwolnione z obowiązkowej kwarantanny po powrocie do Polski z zagranicy. Ponadto z obowiązku kwarantanny, po powrocie do kraju zwolnione są również osoby, które odbyły już izolację domową lub były hospitalizowane w związku z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, nie dawniej niż 6 miesięcy przed datą przekroczenia polskiej granicy.
  Obywatele Polscy mogą przekraczać granicę zarówno na paszporcie jak i dowodzie osobistym.
  Obywatele RP, tak jak wszyscy obywatele Unii Europejskiej, korzystają z prawa do swobodnego wjazdu i pobytu w Gruzji przez okres do 360 dni .
  Nie są wymagane żadne szczepienia. Należy wykazać ostrożność przy zakupie żywności, zwłaszcza na bazarach. Woda w sieci wodociągowej w większości miast nadaje się do bezpośredniego spożycia.