Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyIndieW krainie wysokich przełęczy

W krainie Wysokich Przełęczy

Wycieczka objazdowa
Kod oferty: WAK414918
Kod oferty: WAK414918
1/16

Opis oferty

Organizator: RainbowKod oferty: WAK414918

Opis oferty

Program

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie, na 2 godziny przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na www. R.pl. Bezpośredni przelot do New Delhi liniami rejsowymi.

Dzień 2

Przylot do New Delhi w godzinach porannych, transfer do hotelu. Śniadanie. Następnie zwiedzanie New Delhi. W programie m.in.: Złota Świątynia sikhijska, grobowiec Humayuna (pierwowzór słynnego Taj Mahal). Z zewnątrz zobaczymy budynki rządowe: Sansad Bhawan (Parlament Indyjski) oraz Rashtrapati Bhawan (Dom Prezydencki). Kolejno udamy się pod India Gate (słynną bramę Indii). Po południu zwiedzanie Starego Delhi: obejrzymy z zewnątrz monumentalny Czerwony Fort zbudowany przez Szahjahana (przez lata służący jako koszary), zwiedzimy największy w Indiach Płn. meczet Jama Masjid oraz Raj Ghat - miejsce kremacji Mahatmy Gandhiego. Obiadokolacja i nocleg w hotelu. (Trasa ok. 40km).

Dzień 3

Śniadanie, wykwaterowanie i transfer na lotnisko w New Delhi. Przelot do stolicy Kaszmiru – miasta Śrinagar. Sercem miasta jest Jezioro Dal, na którym spędzimy noc w tzw. houseboatach – drewnianych domach na wodzie. Wizyta w ogrodach Shalimar Bagh, będących przykładem ogrodów perskich zaprojektowanych przez samego sułtana Jahangira. Ogrody to wijące się kanały, naturalne źródła, fontanny, kaskady wodne, tarasy, aleje, zatopione w bujnej roślinności zarówno kwiatów jak i drzew, a wszystko to z przedgórzami Himalajów w tle. W pobliże ogrodów dostaniemy się łódkami – shikarami, które są głównym środkiem transportu po jeziorze. Spędzimy popołudnie i nocleg na wodach jeziora Dal. (Trasa ok. 40km, wysokość 1700m n.p.m.).

Dzień 4

Wczesne śniadanie, wykwaterowanie z łodzi i przejazd w kierunku Ladakhu. Przejazd jedną z piękniejszych górskich dróg świata, z zapierającymi dech w piersiach widokami na Himalaje, do Kargil, niewielkiego miasta zagubionego wśród gór i wysokich przełęczy. Zatrzymamy się w Sonamarg (2800m n.p.m.) – to miasteczko zwane „łąką Boga” położone jest u stóp wiecznie ośnieżonych szczytów w lodowcowej dolinie. Kolejno pokonamy przełęcz Zoji La (3529m n.p.m.), a następnie zatrzymamy się w małej wiosce Drass na rozgrzewającą gorącą herbatę (płatna dodatkowo ok. 1,5 USD), bo to przecież najzimniejszy punkt na terenie całych Indii! Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Kargil (2676m.n.p.m.). (Trasa ok. 220km, wysokość max. 3529m n.p.m.).

Dzień 5

Śniadanie, wykwaterowanie i przejazd w kierunku Leh. Będziemy kontynuować podróż przez wysokie himalajskie przełęcze: Namika La (3800m n.p.m.) i Fatu La (4100m n.p.m.). Na trasie w wiosce Mulbekh powita nas pierwszy wykuty w skale posąg Buddy – ta kamienna średniowieczna forteca była niegdyś bramą do Ladakhu. Mniej więcej w połowie drogi zobaczymy sylwetkę pięknie położonego klasztoru Lamayuru, to pierwsza lokalna gompa. Kolejno skierujemy się do Alchi, jednej ze starszych ladackich wiosek, gdzie w X wieku założony został duży kompleks klasztorny, który stał się jednym z ważniejszych uniwersytetów buddyjskich. Jego wnętrze zdobią malowidła będące arcydziełami sztuki buddyjskiej. Pod wieczór dotrzemy do stolicy „Krainy Wysokich Przełęczy” – w ten sposób literacko określany jest Ladakh – do królewskiego miasta Leh. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Leh (3500m n.p.m.). (Trasa ok. 240km, wysokość max. 4100m n.p.m.).

Dzień 6

Po śniadaniu całodniowe zwiedzanie Leh, które zaczniemy od wizyty w Pałacu Królewskim z XVII w., który choć znacznie mniejszy i dziś częściowo zniszczony, swoją sylwetką przypomina Potalę - Pałac Dalajlamów z Lhasy, stolicy Tybetu. Przejedziemy do położonego w pobliżu Leh buddyjskiego monasteru Spituk z XV w., który jest jednym z najstarszych klasztorów porządku Gelugpa w Dolinie Indusu. Kolejnym punktem zwiedzania będzie Shanti Stupa, wybudowana współcześnie przez japońskiego buddystę w myśl szerzenia pokoju na świecie, stanowi wspaniały punkt widokowy na miasto Leh i otaczające je góry. Dzień zakończymy wizytą na lokalnym targu. Obiadokolacja i nocleg w hotelu. (Trasa ok. 50km, wysokość max. 3500m n.p.m.).

Dzień 7

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie najsłynniejszego w regionie klasztoru Hemis, którego początki sięgają XI w. Tętniący życiem kompleks składa się ze świątyni, sali zgromadzeń i zabudowań klasztornych z kwaterami mnichów. Wokół roztacza się surowy himalajski krajobraz. Następnie przejedziemy do malowniczo położnego na wzgórzu ogromnego klasztoru Thiksey – najpotężniejsza budowla Ladakhu. Kompleks słynie z bogatych rzeźb i malowideł przedstawiających lamaistyczne wierzenia. Znajduje się tu ogromna figura Buddy w pozycji siedzącej, która zajmuje dwie kondygnacje budynku. Z klasztornego tarasu rozciąga się piękny widok na dolinę Indusu. Powrót na obiadokolacje i nocleg do hotelu w Leh. (Trasa ok. 100km, wysokość max. 3500m n.p.m.).

Dzień 8

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd w kierunku Doliny Nubra jedną z najwyżej na świecie położnych dróg jezdnych. Po drodze zatrzymamy się na zdjęcia na przełęczy Khardung La (5 358m n.p.m.) – tym samym znajdziemy się w najwyżej położonym punkcie na trasie naszej wyprawy! Następnie, widokowy zjazd do wiosek Khardung i Khalsar oraz przejazd na zwiedzanie gompy Diskit, znajdującej się przy największej wiosce w dolinie. Obiadokolacja i nocleg w guest house w Dolinie Nubra na wysokości ok. 3100m n.p.m. (Trasa ok. 150km, wysokość max. 5358m n.p.m.).

Dzień 9

Śniadanie. Ten dzień spędzimy na terenie Doliny Nubra. Dolina Nubra ograniczona jest rzekami Shyok i Nubra, które są dopływami Indusu i stanowi spokojny zielony teren oddzielający Ladakh od wysokiego pasma Karakorum. To idealne miejsce dla miłośników gór, spokoju, ciszy i prawdopodobnie jedno z najbardziej oddalonych od wszelkiej cywilizacji miejsce, w jakim przyszło nam się znaleźć! Dla chętnych, safari na bakryjskich wielbłądach po górskiej pustyni (płatne dodatkowo ok. 13 USD/os.) i trekking (ok. 3 godz., płatne dodatkowo ok. 20 USD/os.). Obiadokolacja i nocleg w guest house na terenie Doliny Nubra (Trasa ok. 40km, wysokość max. 3100m n.p.m.).

Dzień 10

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Następnie udamy się w drogę powrotną do miejscowości Leh. Raz jeszcze pokonamy malowniczą trasę prowadzącą przez krainę Ladakh, zatopioną pomiędzy głównym pasmem Himalajów a górami Karakorum. Surowe górskie krajobrazy, przeplatane turkusowymi wodami rzek i jezior z pewnością długo pozostaną w Państwa pamięci. W takich miejscach wręcz poczuć można siłę natury. Będzie to kolejna okazja by przyjrzeć się górskim szczytom, przepastnym dolinom i utrwalić te piękne widoki w obiektywie aparatu fotograficznego, aby zabrać ze sobą chociaż namiastkę tych zapierających dech w piersi widoków. Dla wielbicieli aktywnego wypoczynku spływ pontonami po rzece Shyok (płatne dodatkowo ok. 30 USD/os.). Po powrocie czas na zasłużony odpoczynek w hotelu lub samodzielne odkrywanie stolicy Ladakhu. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Leh. (Trasa ok. 150km, wysokość max. 3500m n.p.m.).

Dzień 11

Po śniadaniu przejazd nad położone na granicy z Tybetem wysokogórskie Jezioro Pangong (4550m n.p.m.). Po drodze zobaczymy zabudowania monasterów Shey i Thiksey, malownicze tereny Doliny Indusu oraz przełęcz Chang La (5290m n.p.m.). To bezodpływowe jezioro otaczają lodowce i pokryte śniegiem pasma górskie Pang-Gong i Chang-Chenmo, których sylwetki odbijają się w niebieskiej tafli wody. Powrót na obiadokolację i nocleg do Leh. (Trasa ok. 320km, wysokość max. 5290m n.p.m.).

Dzień 12

Po śniadaniu transfer na lotnisko w Leh i przelot do Delhi. Następnie przejazd do Agry i zwiedzanie Taj Mahal – wspaniałego mauzoleum ufundowanego przez cesarza Szachjahana ku czci swojej żony Mumtaz Mahal, budowane przez 22 lata i 22 tyś. rzemieślników, jest uznawany za jedną z najpiękniejszych budowli sztuki sepulkralnej, a także jeden z siedmiu cudów współczesnego świata. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Agrze. Możliwość realizacji wycieczki do teatru w Agrze (płatne dodatkowo, ok. 35 USD). (Trasa ok. 240km).

Dzień 13

Po śniadaniu wykwaterowanie i zwiedzanie monumentalnego Fortu w Agrze - największego i najlepiej zachowanego mogolskiego pałacu. Czas na wspólne zakupy. Przejazd do Delhi. Czas na odpoczynek przed powrotem do domu. Obiadokolacja i nocleg do hotelu w Delhi. (Trasa ok. 240km).

Dzień 14

Śniadanie i wczesne wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko. Wylot z New Delhi liniami rejsowymi – przelot bezpośredni do Warszawy. Przylot do Warszawy.

Uwagi do programu

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

Rozkład lotów jest orientacyjny i może różnić się w zależności od grupy. Wyjazd ma znamiona wyprawy. Będziemy przebywać na dużych wysokościach, jeździć i spacerować po górach. Nie będą to trudne podejścia, trzeba jednak zabrać wygodne zakryte buty na piesze wycieczki i przeciwdeszczową kurtkę. Ze względu na skromną infrastrukturę drogową w Kaszmirze i Ladakhu przemieszczać się będziemy minibusami, z bagażem umieszczonym na dachu. Należy pamiętać, iż drogi w Indiach nie są najlepszej jakości, podobnie ma się rzecz z autobusami i pociągami.

Od dnia 09.11.2016 r. banknoty o wartości nominalnej 500 (stare" 500 Rupii) i 1000 Rupii przestały być prawnym środkiem płatniczym w Indiach. Wprowadzono do obiegu "nowe" banknoty 500 Rupii i 2000 Rupii.

Jeśli Klienci zabierają ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że w Indiach nie są akceptowane banknoty wydane przed2013 r. i /lub zniszczone, naddarte, itp.

"

świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot bezpośredni samolotem rejsowym na trasie Warszawa - New Delhi – Warszawa, przeloty wewnętrzne New Delhi - Śrinagar oraz Leh - New Delhi (limit bagażu 15 + 5 kg), opłaty lotniskowe, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub mini busem, zwiedzanie według programu, 13 rozpoczętych dób hotelowych, 13 śniadań, 12 obiadokolacji, opiekę polskiego pilota, 1 butelka wody/osobę/dzień, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: opłaty za procedurę wizową do Indii, biletów wstępu oraz napiwków dla lokalnych przewodników, bagażowych, kelnerów (ok. 240 USD/os. płatne pilotowi, jako pakiet), dodatkowych posiłków (niewyszczególnionych w programie), wydatków własnych, opłat za fotografowanie i filmowanie (ok. 40 USD/os.), wycieczek lokalnych.

Uwaga! Powyższe ceny wiz oraz wysokość pakietu świadczeń podane zostały na dzień 25.02.2021 r. i mogą ulec zmianie.

Ze względu na COVID-19 niektóre udogodnienia/atrakcje/serwis hotelu mogą działać w ograniczonym czasie i/lub mogą być wyłączone z oferowania

Inne

Od dnia 09.11.2016 r. banknoty o wartości nominalnej 500 (stare" 500 Rupii) i 1000 Rupii przestały być prawnym środkiem płatniczym w Indiach. Wprowadzono do obiegu "nowe" banknoty 500 Rupii i 2000 Rupii.

Jeśli Klienci zabierają ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że w Indiach nie są akceptowane banknoty wydane przed2013 r. i /lub zniszczone, naddarte, itp.

"

Wizy

Wiza.

Do przekroczenia granicy indyjskiej przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 6miesięcy od daty powrotu oraz wiza. Pośredniczymy w uzyskaniu wizy. Usługa kosztuje 219 zł/os. Konieczne jest wypełnienie i potwierdzenie wniosku wizowego oraz dostarczenie skanów paszportu i zdjęć opisanych w instrukcji wizowania na adres

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.0/6. Sprawdź opinie: "

Meta description

Indie – W Krainie Wysokich Przełęczy - 14 dni • Delhi i Brama Indii • Śrinagar - miasto na wodzie • Sonamarg – „Łąka Boga” • Leh i Kraina Wysokich Przełęczy • klasztory Ladakhu • Dolina Nubra • mauzoleum Taj Mahal • Fort w Agrze

Wizy - informacje dla sprzedawców

Wiza

Do przekroczenia granicy indyjskiej przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 6miesięcy od daty powrotu oraz wiza. Pośredniczymy w uzyskaniu wizy. Usługa kosztuje 219 zł/os. Konieczne jest wypełnienie i potwierdzenie wniosku wizowego oraz dostarczenie skanów paszportu i zdjęć opisanych w instrukcji wizowania na adres

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wylot

Wtorek, 13.09.2022
WAWWarszawa - Chopin
DELDelhi

Powrót

Poniedziałek, 26.09.2022
DELDelhi
WAWWarszawa - Chopin

Wybierz pokój i godziny lotów

Ważne!Wybierz pokój i sprawdź podany obok rozkład lotu. Czasami zdarza się, że godziny lotów się zmieniają. Jeśli tak się stanie – poinformujemy Cię o tym.

2 os. pokoj standardowy

śniadania i obiadokolacje, standardowy
2 dorosłych

Wylot (WAW): 2022-09-13 (DEL).

Powrót (DEL): 2022-09-26 (WAW).

Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny
lub

Czekamy na pierwszą opinię! Może Twoją?

Możesz opowiedzieć coś o tej ofercie? Polecasz ją czy wręcz przeciwnie? Podziel się swoimi doświadczeniami i pomóż innym podjąć decyzję, gdzie pojechać na wakacje.

no offer review

Mapa

Pogoda

28°C
20°C
5

Przed podróżą

SYTUACJA W UKRAINIE
W związku z obecną sytuacją władze Ukrainy zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Oznacza to, że samoloty, w tym także te o charakterze turystycznym nie przelatują nad terytorium tego kraju. Linie lotnicze zawiesiły czasowo połączenia z Ukrainą. Wszystkie loty będą realizowane alternatywnymi, bezpiecznymi trasami.

COVID-19
WYMAGANE DOKUMENTY
Wymagane jest wypełnienie formularza: zobacz więcej.
Ubezpieczenie kosztów leczenia covidu-19.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie, o ile podróżujący przedstawi unijny certyfikat COVID potwierdzający pełne szczepienie (nie wiesz co to za dokument przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: tak, PCR najwcześniej 72 godziny przed podróżą- wynik należy wgrać podczas wypełniania formularza online. Zaświadczenie o wyniku testu musi być wystawione w języku angielskim.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie o ile dziecko jest zaszczepione lub podróżuje pod opieką w pełni zaszczepionego opiekuna. W innym przypadku- PCR najwcześniej 72 godziny przed podróżą. Zaświadczenie o wyniku testu musi być wystawione w języku angielskim.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: tak, PCR najwcześniej 72 godziny przed podróżą- wynik należy wgrać podczas wypełniania formularza online. Zaświadczenie o wyniku testu musi być wystawione w języku angielskim.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowego do tego państwa (możesz być objęty dodatkowymi restrykcjami). Szczegóły na: zobacz więcej.

TESTY W SUPERCENIE!
Jeśli potrzebujesz testu, możesz szybko i tanio zamówić go przez Wakacje.pl. W ofercie są zarówno testy przed wyjazdem za granicę z zaświadczeniem w języku angielskim, jak i testy po powrocie do Polski. Przeczytaj więcej o tym, jak skorzystać z szybkich testów na COVID-19 w supercenie.
Paszport ważnego przynajmniej 6 miesięcy po zakończeniu podróży, zawierający przynajmniej dwie wolne strony.
Obywatele polscy udający się do Indii są objęci obowiązkiem wizowym.

Indyjska e-wiza pozwala na wykonanie całej procedury wizowej online, w tym dokonanie płatności i wydruk wizy bez konieczności składania wizyty w konsulacie. Program obejmuje tylko osoby ubiegające się o wizę w następujących kategoriach: turystyka, biznes, udział w konferencji oraz w związku z leczeniem.

Program e-wiza obejmuje tylko osoby ubiegające się o wizę w następujących kategoriach: turystyka, odwiedziny, krótkoterminowa opieka medyczna, bądź krótkoterminowa podróż służbowa w celach biznesowych.

Ponadto, posiadacze e-wizy mogą przekroczyć granicę Indii przy wjeździe tylko na terenie 28 portów lotniczych: Delhi, Mumbai, Chennai, Kolkata, Thiruvananthapuram, Bengaluru, Hyderabad, Cochin, Goa, Ahmedabad, Amritsar, Gaya, Jaipur, Lucknow, Trichy, Varanasi, Calicut, Mangalore, Pune, Nagpur, Coimbatore, Bagdogra, Guwahati, Chandigarh, Visakhapatnam, Madurai, Bhubaneswar, Port Blair a także na terenie 5 portów morskich: Mumbai, Cochin, Mormugao, Chennai, New Mangalore.

Opuszczenie Indii z e-wizą jest możliwe w dowolnym punkcie granicznym, z wyłączeniem obszarów ograniczonego ruchu turystycznego, na które trzeba uzyskać osobne pozwolenie.
Szczegóły programu oraz opis procedury uzyskania e-wizy są dostępne na stronie: zobacz więcej.
Nie są wymagane żadne szczepienia.