Bardzo dobry4 opinie100% poleceń
8.6
-38%4 625 zł

2 876

za osobę
Podsumowanie ceny
Wakacje.plWczasyIzraelIzrael nie tylko dla pielgrzymów

Izrael - nie tylko dla pielgrzymów

Wycieczka objazdowa
Kod oferty: WAK180546
Kod oferty: WAK180546
5
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie

Opis oferty

Organizator: RainbowKod oferty: WAK180546

Opis oferty

Do dyspozycji gości

W hotelu restauracja oraz bar

Pokoje

Wszędzie 2 - osobowe (możliwość dostawki), wszystkie klimatyzowane z łazienkami oraz najczęściej TV-sat.

Wyżywienie

Śniadania oraz kolacje (wg. opisu w programie)

Zakwaterowanie

Hotele o standardzie odpowiadającym / w ocenie organizatora (wg programu) - (7 rozpoczętych dób hotelowych).

Położenie

Program

Dzień 1.

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora. Po przylocie do Tel Awiwu odprawa paszportowo-celna, transfer do hotelu w Betlejem / Hebronielub okolicy. Późna kolacja (możliwa w formie zimnego pakietu) i nocleg w hotelu. (Trasa ok. 70km).

Dzień 2.

Po śniadaniu wjazd na Górę Oliwną oraz zwiedzanie Bazyliki Wszystkich Narodów położonej przy Getsemani, czyli Ogrodzie Oliwnym, znanym Polakom jako Ogrójec. Następnie przejazd do Starego Miasta. Przejdziemy przez dzielnicę muzułmańską i bazar arabski Drogą Krzyżową (Via Dolorosa), na końcu której znajduje się Bazylika Grobu ze skałą Golgoty i Grobem Jezusa. Następnie udamy się do dzielnicy ormiańskiej i żydowskiej oglądając po drodze Cardo Maximus - pozostałości po starej rzymskiej ulicy i dojdziemy do Bramy Syjońskiej. Przejazd do Betlejem - miejsca narodzin Jezusa - wizyta w Grocie Narodzenia i wybudowanej na niej Bazylice Narodzenia Pańskiego. Kolacja i nocleg w Betlejem / Hebronie lub okolicy. (Trasa ok. 60km).

Dzień 3.

Po śniadaniu przejazd do Bramy Gnojnej, przez którą dojdziemy do Ściany Płaczu i na Wzgórze Świątynne (jeśli tylko będzie udostępnione) z sanktuarium Złotej Kopuły na Skale i Meczetem Al-Aksa (nie wchodzimy do świątyń). Następnie przejedziemy do Jerozolimy Zachodniej, gdzie zwiedzanie rozpoczniemy od Wielkiej Synagogi. W dalszej kolejności pojedziemy pod Kneset (parlament izraelski) zobaczyć słynną menorę, odwiedzimy również Ein Karem z kościołem Jana Chrzciciela. Kolejnym punktem programu będzie wizyta w Instytucie Yad Vashem - miejscu upamiętniającym ofiary Holokaustu. Powrót do hotelu, kolacja. Dla chętnych zwiedzanie Jerozolimy nocą" w późnych godzinach wieczornych (dodatkowo płatne ok.30 USD/os). (Trasa ok. 50km).

Dzień 4.

Po śniadaniu udamy się w kierunku Galilei. Dla chętnych, o ile czas pozwoli, wycieczka do najstarszego miasta świata - Jerycha (dodatkowo płatne - ok.20 USD). Następnie Bet Shean, gdzie zobaczymy m. in. teatr rzymski, bizantyjską ulicę, antyczne świątynie oraz łaźnie rzymskie. Wizyta w Nazaret, gdzie odwiedzimy Bazylikę Zwiastowania Pańskiego (zbudowanej wokół Groty Zwiastowania). Odwiedzimy Jardenit nad Jordanem, symboliczne miejsce chrztu Chrystusa. Kolacja i nocleg w hotelu w Nazaret lub Tyberiadzie (lub okolicy). (Trasa ok. 230km).

Dzień 5.

Po śniadaniu możliwość wycieczki fakultatywnej na Wzgórza Golan (dodatkowo płatna - ok. 40 USD/os.). Podczas lunchu będzie można delektować się wyśmienitym obiadem z endemicznie występującą w tym rejonie rybą św. Piotra (dodatkowo płatne ok. 30 USD/os.). Następnie przejazd do miejsc związanych z ważnymi dla chrześcijan wydarzeniami: Mała Tabgha - kościół Prymatu św. Piotra, gdzie Jezus Chrystus wskazał apostoła Piotra jako swego następcę na ziemi, Kafarnaum - wielokrotnie wspominane w Biblii miejsce zamieszkania Jezusa oraz Góra Błogosławieństw (miejsce tzw. Kazania na Górze). Tego dnia odwiedzimy kibuc - specyficzną izraelską formę "spółdzielni". Rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim. Kolacja i nocleg w hotelu w Tyberiadzie lub Nazarecie (lub okolicy). (Trasa ok. 50km).

Dzień 6.

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Akki (lista UNESCO) - malowniczego starego miasta, gdzie zwiedzimy twierdzę krzyżowców. Potem udamy się do Hajfy, gdzie zobaczymy efektowne perskie Ogrody Bahaitów (bahaizm to mieszanka judaizmu, chrześcijaństwa i islamu). Następnie udamy się do Cezarei Nadmorskiej, wspaniałego portowego miasta wybudowanego przez króla Heroda Wielkiego, zobaczymy między innymi hipodrom, teatr, akwedukt z II w. oraz mury krzyżowców z potężną bramą. Jadąc dalej wybrzeżem Morza Śródziemnego dojedziemy do Tel Awiwu - przejazd przez najciekawsze części miasta. Dotrzemy do Jaffy - miasteczka pamiętającego wydarzenia wspominane w Starym Testamencie. Spacer po starej Jaffie. Przejazd do Betlejem / Hebronielub okolicy - zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 240km).

Dzień 7.

Po śniadaniu wyjazd nad Morze Martwe, gdzie zwiedzimy Masadę - twierdzę Heroda Wielkiego i jednocześnie miejsce walki zelotów - społeczności Żydów, która najdłużej opierała się Rzymowi. Następnie zwiedzimy Qumran - starożytną wioskę Esseńczyków, twórców słynnych zwojów znad Morza Martwego. Zakupy kosmetyków z minerałami z Morza Martwego oraz przejazd na kąpiel w Morzu Martwym - 430m p. p. m. Kolacja i nocleg w hotelu w Betlejem / Hebronielub okolicy. (Trasa ok. 220km).

Dzień 8.

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Jerozolimy. Czas wolny (w zależności od godziny lotu powrotnego do Polski) samodzielne zwiedzanie miasta oraz zakup pamiątek. Następnie transfer na lotnisko w Tel Awiwie i wylot do Polski. (Trasa ok. 50km).

Uwagi do programu

Ze względu na specyfikę kraju wielowyznaniowego, szczególnie w okresach świątecznych (lokalne święta narodowe i religijne) organizacja objazdów i pobytów może ulec zmianie (np. kolejność zwiedzania, godziny otwarcia obiektów muzealnych i świątyń, godziny serwowanych posiłków i menu).

W okresie najważniejszego święta religijnego Yom Kippur, mogą wystąpić zmiany w organizacji objazdów i pobytów. Wszystkie posiłki w tym czasie są serwowane na zimno, podawane są tylko napoje bezalkoholowe.

Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

Do urządzeń elektrycznych z „grubymi bolcami” potrzebne są adaptery.

Godziny wylotów/powrotów mogą ulec zmianie! Aktualne godziny powrotu poda pilot Rainbow na miejscu.

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

Osobomkorzystającym z kąpieli w Morzu Martwym sugerujemy posiadanieobuwiado wody.

"

świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem do/z Tel Awiwu, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie śniadania i obiadokolacje (lub lunche), transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania i ubezpieczenie TU Europa - wariant standard (NW, KL, Assistance oraz bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów realizacji programu zwiedzania (biletów wstępu, zwiedzania Masady, Tour Guide System, obsługi przewodników, kierowców itp.): ok. 235 USD/os. (płatne na miejscu). Cena nie obejmuje również: napojów do kolacji, obiadów, wycieczek fakultatywnych (Jerozolima nocą ok.30 USD/os., Wzgórza Golan ok.40 USD/os., Jerycho ok20 USD/os.) oraz innych wydatków osobistych. Najpopularniejszą walutą na miejscu jest dolar USA.

Inne

NOWOŚĆ - obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.

Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

"

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.4/6. Sprawdź opinie: "

Meta description

Jerozolima - święte miasto • Via Dolorosa - Droga Krzyżowa • Ściana Płaczu • Betlejem - Grota Narodzenia • Akka - twierdza krzyżowców • Cezarea Nadmorska • Nazaret - bazylika Zwiastowania NMP • Kafarnaum - Góra Błogosławieństw • Tel Awiw • Hajfa - perskie ogrody • Masada - twierdza Heroda • Morze Martwe - dla urody! •

Wizy

Paszport

- Paszport musi być ważny min. 6miesięcy od daty powrotu do Polski.

• Obywatele polscy nie potrzebują wiz do Izraela na pobyt do 90 dni.

• Od 1.01.2018 roku, władze Państwa Izrael nie stemplują paszportów na żadnym z przejść granicznych. Każdy pasażer otrzymuje standardowo wydrukowaną kartkę z zezwoleniem na wjazd i pobyt na terenie Izraela. Należy jednak pamiętać, że fakt przekroczenia granicy lądowej z Izraelem może oznaczać brak możliwości lub utrudnienia wjazdu do Arabii Saudyjskiej, Iraku, Iranu, Libanu, Libii, Syrii. Dlatego jeśli planujecie Państwo wizytę w tych krajach, należy zwrócić się do urzędu paszportowego o wymianę paszportu. Nie ma natomiast problemu z wjazdem do Izraela przy uprzedniej bytności w krajach arabskich lub innych nieuznających Izraela.

Wizy - informacje dla sprzedawców

Paszport

- Paszport musi być ważny min. 6miesięcy od daty powrotu do Polski.

• Obywatele polscy nie potrzebują wiz do Izraela na pobyt do 90 dni.

• Od 1.01.2018 roku, władze Państwa Izrael nie stemplują paszportów na żadnym z przejść granicznych. Każdy pasażer otrzymuje standardowo wydrukowaną kartkę z zezwoleniem na wjazd i pobyt na terenie Izraela. Należy jednak pamiętać, że fakt przekroczenia granicy lądowej z Izraelem może oznaczać brak możliwości lub utrudnienia wjazdu do Arabii Saudyjskiej, Iraku, Iranu, Libanu, Libii, Syrii. Dlatego jeśli planujecie Państwo wizytę w tych krajach, należy zwrócić się do urzędu paszportowego o wymianę paszportu. Nie ma natomiast problemu z wjazdem do Izraela przy uprzedniej bytności w krajach arabskich lub innych nieuznających Izraela.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wybierz pokój i godziny lotów

Nowość
Wybierz pokój i sprawdź podany obok rozkład lotu. Czasami zdarza się, że godziny lotów się zmieniają. Jeśli tak się stanie – poinformujemy Cię o tym.

2 os. pokoj standardowy

2 dorosłych

śniadania i obiadokolacjeStandardowy
Wylot
05:45
10:50
WAW · 09.12 (Pt.)Warszawa - Chopin
TLV · 09.12 (Pt.)Tel Aviv
Przylot
11:40
14:50
TLV · 16.12 (Pt.)Tel Aviv
WAW · 16.12 (Pt.)Warszawa - Chopin
5 751 zł
za pokój

Warto dokupić

Aktualizujemy parametry oferty
Tylko u nasPromesa Pewne Wakacje gratis i szeroki pakiet ubezpieczeń.

Parking Park for you, ul. Słowikowskiego 75, 05-092 Warszawa – Raszyn

277
za 1 auto
1 auto
Data od
09.12.2022
Data do
16.12.2022
277
za 1 auto

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

185
za wycieczkę
185
za wycieczkę
Dołóż ubezpieczenie do koszyka, warto!

70%

naszych klientów decyduje się na zakup ubezpieczenia

zero ryzyka

Ubezpieczenie Kosztów Rezerwacji chroni Cię, jeśli zachorujesz na COVID-19

od 80 tys. do 8 mln €

kosztów leczenia zostanie pokrytych, jeśli zdarzy Ci się COVID-19 w trakcie wakacji
Wycieczka5 751
Cena całkowita5 751
Cena całkowita5 751
lub

Opinie dodane przez

Ann
Marzec 2019 ·

Para

Dodano: 18.03.2019
8.0
brak przedstawiciela orgaznizatora na lotnisku w Warszawie
Zaletyilość atrakcji zasób wiedzy przewodników
Wadyhotel; wyżywienie; zbyt mała ilość czasu wolnego

Ann
Marzec 2019 ·

Para

Dodano: 26.03.2019
8.2
brak uwag dodatkowych do wyjazdu, opcja: \"Izrael nie tylko dla pielgrzymów\"
Zaletydobra organizacja
Wadybrak przewodnika na lotnisku w Warszawie

Bogdan
Luty 2019 ·

Para

Dodano: 27.02.2019
9.4
Byliśmy w Izraelu pierwszy raz, zwiedziliśmy główne miejsca bogatej historii tego narodu. Opiekun wycieczki p. Aneta oraz przewodnik lokalny p. Marek z ogromną wiedzą z humorem przekazali nam historię i współczesne warunki życia w Izraelu. Kąpiel w morzu martwym - troszkę za zimno w lutym wieczorem ale zaliczona - nie było tak źle bo ok. 17 stopni. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wycieczki.
Zaletydobrze zorganizowany program zwiedzania, świetni przewodnicy Rainbow ( p. Aneta) i lokalny (p. Marek)
Wadybrak

janina
Maj 2018 ·

Para

Dodano: 16.07.2018
8.8
Wycieczka świetna, bardzo dobre biuro .polecam wszystkim.
ZaletyBardzo interesująca ,ciekawa, świetnie zorganizowana,dobre hotele, nie najgorsze wyżywienie Dobrzy piloci szczególnie Pan Lolek, o którym powiem rewelacyjny nie tylko ze względu na kompetencje i ogromną wiedzę , ale o osobowość ;kulturalny, wrażliwy,otwarty i opiekujący się bardzo swoją grupą
WadyKiepski hotel w Tyberiadzie niezbyt czysty i dużo gorsze niż w Betlejem wyżywienie.Nie odpowiadała mi maniera, styl bycia, i jego dygresje dotyczące kardynała St Dziwisza i opowiastki z jego życia rodzinnego ,pilota żydowskiego p; Józka, który miejscami był nawet niegrzeczny.Nie wolno było zadawać pytań, on wiedział najlepiej.Mówiąc krótko daleko mu było do wiedzy P Lolka.(Longina)

Mapa

Pogoda

18°C
11°C
21°C
10

Przed podróżą

SYTUACJA W UKRAINIE
W związku z obecną sytuacją władze Ukrainy zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Oznacza to, że samoloty, w tym także te o charakterze turystycznym nie przelatują nad terytorium tego kraju. Linie lotnicze zawiesiły czasowo połączenia z Ukrainą. Wszystkie loty będą realizowane alternatywnymi, bezpiecznymi trasami.

COVID-19
WYMAGANE DOKUMENTY
Wszyscy podróżni są zobowiązani do wypełnienia formularza najwcześniej na 48 godzin przed podróżą do Izraela. Zobacz więcej.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów;
Test: nie obowiązuje.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.
Ubezpieczenie: każdy podróżny jest obowiązany przedstawić dowód posiadania ubezpieczenia zdrowotnego pokrywającego koszty leczenia COVID. Zaleca się, by polisa pokrywała również ewentualne koszty skierowania do odbycia obowiązkowej kwarantanny w wyznaczonym ośrodku.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów;
Test: nie obowiązuje.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.
Ubezpieczenie: każdy podróżny jest obowiązany przedstawić dowód posiadania ubezpieczenia zdrowotnego pokrywającego koszty leczenia COVID. Zaleca się, by polisa pokrywała również ewentualne koszty skierowania do odbycia obowiązkowej kwarantanny w wyznaczonym ośrodku.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów;
Test: nie obowiązuje.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.
Ubezpieczenie: każdy podróżny jest obowiązany przedstawić dowód posiadania ubezpieczenia zdrowotnego pokrywającego koszty leczenia COVID. Zaleca się, by polisa pokrywała również ewentualne koszty skierowania do odbycia obowiązkowej kwarantanny w wyznaczonym ośrodku.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów;
Test: nie obowiązuje.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.
Ubezpieczenie: każdy podróżny jest obowiązany przedstawić dowód posiadania ubezpieczenia zdrowotnego pokrywającego koszty leczenia COVID. Zaleca się, by polisa pokrywała również ewentualne koszty skierowania do odbycia obowiązkowej kwarantanny w wyznaczonym ośrodku.

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowego do tego państwa (możesz być objęty dodatkowymi restrykcjami). Szczegóły na: zobacz więcej.

TESTY W SUPERCENIE!
Jeśli potrzebujesz testu, możesz szybko i tanio zamówić go przez Wakacje.pl. W ofercie są zarówno testy przed wyjazdem za granicę z zaświadczeniem w języku angielskim, jak i testy po powrocie do Polski. Przeczytaj więcej o tym, jak skorzystać z szybkich testów na COVID-19 w supercenie.
Do Izraela Polacy mogą wjechać za okazaniem paszportu. Dokument musi być ważny przez co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego powrotu z Izraela.
W Izraelu dla Polaków wizy nie są wymagane, jeśli czas pobytu nie przekracza 90 dni. Stemple lub wizy z krajów muzułmańskich w paszporcie nie są podstawą do odmowy wjazdu na terytorium Izraela, jednak osoby posiadające wyżej wymienione stemple czy wizy powinny liczyć się z bardziej szczegółową kontrolą bezpieczeństwa podczas przekraczania granicy. Z uwagi na uliczne kontrole izraelskich służb imigracyjnych i policji cudzoziemcy powinni stale mieć przy sobie paszporty oraz wizy.
Szczepienia nie są wymagane.