Bardzo dobry149 opinii93% poleceń
8,5
Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny

Magia Izraela

Wycieczka objazdowa

Kod oferty: WAK281481
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzanie

Nasi klienci docenili

 • Jerozolima: dzielnica Żydowska i Złota Menora - symbol Izraela, wizyta w Wieczerniku, Synagoga Grobu Króla Dawida.
 • Góra Oliwna, przejazd trasą Niedzieli Palmowej do Dominus Flevit, Droga Krzyżowa do Bazyliki Grobu Pańskiego.
 • Rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim - największym jeziorze słodkowodnym Izraela z panoramą na Dolną i Górną Galileę.
 • Morze Martwe i plaża Neve Midbar, gdzie wykorzystuje się lecznicze działanie wód i osadów błotnych.
 • Dostępne pokoje

  Pokój dwuosobowy

  2 dorosłych
  Aktualizujemy cenę

  Dodatkowe opcje

  Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

  185
  za wycieczkę
  promesa

  Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

  promesa
  0
  za wycieczkę
  wpPilot
  Teraz przy zakupie wycieczki dostęp do WP Pilot gratis!
  Zgarnij kod 14 dniowego dostępu do WP Pilot - telewizji online i oglądaj 35 kanałów TV gdziekolwiek jesteś
   Sprawdź teraz 
  Trwa weryfikacja ceny

  Informacje o podróży

  Wylot

  29.12.2020 Wtorek
  WAWWarszawa - Chopin
  29.12.2020 Wtorek
  TLVTel Aviv

  Powrót

  05.01.2021 Wtorek
  TLVTel Aviv
  05.01.2021 Wtorek
  WAWWarszawa - Chopin

  Szczegóły oferty

  Kod oferty: WAK281481Organizator: Ecco Travel

  Region

  Izrael

  Oferta

  Współczesne państwo Izrael ma swoje korzenie w Ziemi Izraela, która przez 3000 lat zajmowała centralne miejsce w judaizmie. Zanim Ziemia Izraela została podbita przez muzułmanów w VII wieku przechodziła kolejno pod panowanie Asyrii, Babilonii, Persji, Grecji, Rzymu i Bizancjum. To tutaj znajduje się namacalna historia ludzkości , tu splatają się drogi trzech największych religii świata. To miejsce urodzenia Chrystusa. Miejsca święte, historyczne, plaże skąpane w słońcu, oszałamiające krajobrazy. Wobec Izraela trudno być obojętnym. Turystów przyciąga długa historia tego państwa, ale największą atrakcję wciąż stanowi ogromna różnorodność jego mieszkańców.

  Opis

  Betlejem - Góra Oliwna - Jerozolima - Cezarea - Hajfa - Akka - Nazaret - Morze Martwe


  Dzień 1. Przelot do Izraela na lotnisko Dawida Ben Guriona w Tel Avivie. Przejazd do hotelu w Betlejem, zakwaterowanie. Kolacja i nocleg.
  Dzień 2. Betlejem - Góra Oliwna - Jerozolima. Po śniadaniu udamy się na Górę Oliwną, która od czasów chrześcijańskich była uważana za miejsce święte. Helena, matka cesarza Konstantyna, wzniosła na szczycie bazylikę nazywaną Eleona, obok której pochowany został św. Cyryl Jerozolimski. Wizyta w Kościele Pater Noster - miejscu, w którym Chrystus uczył apostołów Modlitwy Pańskiej. Z tarasu widokowego zobaczymy zapierający dech panoramę Jerozolimy. Następnie przejdziemy tak zwaną trasą Niedzieli Palmowej do Dominus Flevit - kaplicy katolickiej mieszczącej się na zboczu Góry Oliwnej, w miejscu, gdzie według Ewangelii Jezus Chrystus zapłakał i przepowiedział upadek Jerozolimy. Przejście do Kościoła Wszystkich Narodów znajdującego się w Ogrodzie Oliwnym. Droga Krzyżowa, czyli przejście ulicą Via Dolorosa do Bazyliki Grobu Pańskiego, gdzie znajduje się zarówno Golgota, jak i Grób Jezusa. Przejazd do Betlejem. Wizyta na Polu Pasterzy - miejscu w którym Anioł ogłosił dobrą nowinę. Następnie udamy się do Centrum Betlejem. Wizyta w Bazylice Bożego Narodzenia - najstarszym kościele, wybudowanym przez Św. Helenę. Następnie odwiedzimy miejsce cudów - Grotę Mleczną, jaskinię na Pustyni Judzkiej - od czasów starożytnych chrześcijańskie miejsce pielgrzymkowe. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.
  Dzień 3. Jerozolima. Po śniadaniu wizyta (w miarę możliwości) na Wzgórzu Świątynnym - jednym z największych obszarów sakralnych na świecie, znajdującym się we Wschodniej Jerozolimie. W starożytności na jego terenie znajdowała się Świątynia Jerozolimska, najświętsze miejsce judaizmu. Obecnie, na wzgórzu mieszczą się miejsca święte dla muzułmanów: Kopuła na Skale oraz meczet Al-Aksa. W czasach biblijnych, wzgórze nosiło nazwę Moria. Po hebrajsku Moria oznacza Wybrane przez Jahwe. Przejście przez dzielnicę Ż ydowską, możliwość zobaczenia Złotej Menory - symbolu Izraela umieszczanego m.in. na paszportach, jednego z najstarszych symboli narodu żydowskiego. Według wierzeń, menora symbolizuje krzew gorejący, który ujrzał Mojżesz na Górze Synaj. Dojście na Syjon Chrześcijański - wzgórze w Jerozolimie, na którym według przekazu biblijnego znajdowała się twierdza Jebuzytów, zdobyta przez Dawida, który umieścił tam Arkę Przymierza. Następnie wizyta w Wieczerniku, zwanym także Salą na górze, gdzie według tradycji chrześcijańskiej odbywała się Ostatnia Wieczerza i w której nastąpiło zesłanie Ducha Świętego. Ocalały także historyczne przekazy mówiące o tym, że w istniejącym tam przed wiekami sanktuarium chrześcijańskim przechowywana była korona cierniowa oraz kolumna, przy której biczowany był Jezus. Zobaczymy również Synagogę Grobu Króla Dawida oraz Opactwo Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny. Na koniec wizyta w Muzeum Ofiar i Bohaterów Holokaustu - Yad Vashem. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem. Dla chętnych, wieczorem, wycieczka fakultatywna: Jerozolima Nocą - nocna wizyta pod Ścianą Płaczu. Przejazd przez ortodoksyjną dzielnicę Mea Sharim, taras widokowy na oświetloną Jerozolimę nocą, wizyta pod Knesetem i Menorą. (ok. 25 USD/os).
  Dzień 4. Betlejem - Cezarea - Hajfa - Akka - Nazaret. Po śniadaniu przejazd w kierunku Cezarei Nadmorskiej (czas przejazdu 2h), miasta założonego przez króla Judei Heroda Wielkiego na terenie dawnej osady helleńskiej. Aż do okresu Krzyżowców stanowiło jeden z najważniejszych portów regionu. Zwiedzanie obejmuje część rzymskiej stolicy prowincji. Dawny pałac Heroda Wielkiego częściowo został zatopiony przez wody morza, jednak nadal można podziwiać jego pozostałości. W najlepszym stanie zachowały się hipodrom, akwedukt oraz rzymski teatr, który został współcześnie odbudowany i mieści 3500 osób. Następnie udamy się do Hajfy aby zobaczyć kopułę Mauzoleum Baby i Ogrody Bahaitów, wspaniałe ogrody tarasowe, które rozciągają się od podstawy do szczytu Góry Karmel. Przejazd do Akko, jednego ze starożytnych miast portowych, którego historia sięga epoki brązu. Ze względu na swoje strategiczne położenie umożliwiające szeroki dostęp do Palestyny, przez setki lat było ważnym portem. Swój szczyt rozwoju osiągnęło na przełomie XII i XIII wieku jako stolica Królestwa Jerozolimskiego. Spacer ulicami miasta oraz czas wolny na lunch (ok. 1h). Przejazd do Nazaretu i wizyta w Bazylice Zwiastowania NMP, jednej z trzech najważniejszych świątyń katolickich w Ziemi Świętej. Wchodzi ona w skład kompleksu sakralnego Klasztoru Franciszkanów w Nazarecie. Wedle tradycji chrześcijańskiej bazylika stoi na miejscu, w którym Archanioł Gabriel miał zwiastować Maryi, iż stanie się Matką Syna Bożego. Wizyta w Kanie Galilejskiej - miejscowości, w której Jezus Chrystus dokonał swojego pierwszego cudu, przemienił wodę w wino. Obiadokolacja i nocleg na północy Izraela.
  Dzień 5. Galilea - Betlejem. Po śniadaniu udamy się w rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim - największym jeziorze słodkowodnym Izraela. Z pokładu łodzi będzie można podziwiać zapierające dech widoki Dolnej i Górnej Galilei, Wzgórz Golan. Następnie zobaczymy Górę 8 Błogosławieństw, gdzie zostały wygłoszone pierwsze słowa słynnego Kazania Jezusa Chrystusa, podczas jego działalności publicznej w Galilei. Wizyta w położonym nad Jeziorem Tyberiadzkim Kafarnaum - miasteczku rybackim, w którym Jezus spędził przynajmniej rok swojego życia i gdzie dokonał największej liczby cudów. Po drodze wizyta w Kościele Prymatu Świętego Piotra - tu kryje się skarb chrześcijaństwa Mensa Christi - kamienny stół, na którym Jezus Chrystus miał spożywać posiłek ze swoimi uczniami po zmartwychwstaniu. Potem, wizyta w Kościele Rozmnożenia chleba i ryb, który jest kopią bazyliki z IV w., wybudowanej na pamiątkę cudu nakarmienia pięciu tysięcy ludzi. Powrót do Betlejem (czas przejazdu ok. 2h i 30min). Obiadokolacja i nocleg.
  Dzień 6. Betlejem - Morze Martwe. Po śniadaniu przejazd na plażę nad Morze Martwe, gdzie wykorzystuje się lecznicze działanie wód i osadów błotnych. W tak nisko położonym terenie powietrze jest aż o 10% bogatsze w tlen i mikroelementy. Ciśnienie atmosferyczne dochodzi do 800mm Hg i jest najwyższe na świecie. Poza tym bogate w minerały czarne błoto oraz gorące źródła siarkowe występujące wzdłuż wybrzeża wykorzystuje się do leczenia chorób stawów i skóry. Możliwość korzystania z leczniczego błota. Przejazd do Jerycha. Widok na Górę Kuszenia, gdzie zgodnie z tradycją biblijną, Jezus w trakcie czterdziestodniowego postu i pobytu na pustyni był kuszony przez szatana. Czas na zakupy palestyńskich słodyczy i słynnych kosmetyków z Morza Martwego. Następnie zobaczymy sykomorę Zacheusza. W drodze powrotnej postój na polu widokowym Wadi Qelt, gdzie w dole, wśród wapiennych wzgórz wije się najgłębsza dolina Pustyni Judzkiej. W porze suchej jest całkowicie pozbawione wody, w porze deszczowej wyschnięte koryto zamienia się w rwący potok. Dnem doliny wiedzie stara droga z Jerozolimy do Jerycha. Znajduje się tam również prawosławny klasztor św. Jerzego Koziby, założony w V wieku w miejscu, gdzie według tradycji przez pewien czas mieszkał prorok Eliasz. Obiadokolacja i nocleg. Dla chętnych w ciągu dnia: wycieczka na Masadę - zwiedzanie starożytnej twierdzy, której początki sięgają rządów dynastii hasmonejskiej. W 40 r. p.n.e. w Masadzie schronił się Herod uciekając przed Partami. Od tego czasu upodobał sobie to miejsce. Wybudowana została jako rezydencja króla miłującego luksus, z wykorzystaniem naturalnej rzeźby terenu. W trakcie Pierwszego Powstania Ż ydowskiego Masada była najdłużej broniąca się twierdzą, Zeloci wytrzymali tam aż do 73 roku. Legenda ta została opisana przez Józefa Flawiusza w Historii Wojen Ż ydowskich. Z tej pustynnej twierdzy rozciąga się najpiękniejszy widok na Morze Martwe (płatne 65 USD/os).
  Dzień 7. Betlejem - Tel Aviv. Po śniadaniu czas wolny, który można będzie wykorzystać na odpoczynek lub spacery po Betlejem. Dla chętnych przejazd do Tel Avivu - śródziemnomorskiej metropolii, która nigdy nie zasypia. Wycieczka ulicami miasta założonego w 1909 roku pod pierwotną nazwą Ahuzat Bayit. Było to żydowskie osiedle mieszkaniowe założone na przedmieściach Jaffy. Mieszkali tutaj Ż ydzi pracujący w arabskiej Jaffie. Następnie odpoczynek na plaży lub spacer wzdłuż promenady. Na koniec wizyta w Jaffie. Pierwsze wzmianki o mieście występują w listach z 1470 p.n.e. relacjonujących podbój egipskiego faraona Totmesa III. Jaffa służyła jako port morski przez 4 tys. lat. W 1099 chrześcijańskie wojska I wyprawy krzyżowej, dowodzone przez Gotfryda z Bouillon, zdobyły Jaffę, która stała się miastem portowym Królestwa Jerozolimskiego. Powrót do Betlejem (koszt ok. 45 USD/os).
  Dzień 8. Tel Aviv - Polska. Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko w Tel Avivie i powrót do Polski.

  Wyposażenie

  Brak udogodnień dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

  świadczenia

  Cena zawiera
  przelot bezpośredni Polska - Tel Awiw - Polska opłaty lotniskoweubezpieczenie KL, NNWzakwaterowanie, 7 nocy, w hotelach 3wyżywienie wg programu - śniadania i obiadokolacje w formie bufetutransport klimatyzowanymi autokaramizwiedzanie wg programu, bez biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, serwis polskiego pilota1 sztuka bagażu głównego i 1 sztuka bagażu podręcznego

  Cena nie zawiera

  Obowiązkowa opłata za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługę lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 185 USD na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki, dopłaty do zakwaterowania w pokoju pojedynczym, albo do tańszej opcji podróżujący samotnie (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) - w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji "podróżujący samotnie", dopłata zostanie anulowanamiejsca obok siebie w samolocie za dodatkową opłatą (o cenę i dostępność zapytaj sprzedawcę).

  Obsługa na miejscu

  W języku polskim

  Informacje wizowe

  Wizy

  Wizy nie są wymagane dla pobytów na okres do 90 dni. Wymagany paszport ważny co najmniej sześć miesięcy od daty wjazdu.

  WAŻNE

  Stempel izraelski w paszporcie skutkuje brakiem możliwości wjazdu do niektórych krajów arabskich (Libanu, Libii, Arabii Saudyjskiej, Syrii). Przy odprawie paszportowej w Izraelu należy poprosić urzędnika o niestemplowanie paszportu, natomiast tzw. Flying Visa zostanie wydana i podstemlowana na osobnej kartce.

  Pieczątki potwierdzające pobyt w krajach arabskich nie uniemożliwiają wjazdu do Izraela.
  UWAGA!!! Wymagane jest przesłanie danych paszportowych w momencie rezerwacji lub najpóźniej na 30 dni przed wylotem, z uwagi na konieczność potwierdzenia usług w Izraelu. W przypadku nieuzupełnienia danych w terminie Ecco Travel zastrzega możliwość odwołania wyjazdu.

  Warunki uczestnictwa
  Wyświetl szczegóły

  Pogoda

  Temperatura w dzień
  19°C
  Temperatura w nocy
  11°C
  Temperatura wody
  20°C
  Liczba godzin słonecznych
  8

  Opinie

  Opinie dodane przez

  8.0
  Marta L.
  Pobyt - Marzec 2020Singiel
  Na wyjeździe Magia Izraela byłam w styczniu 2020. Wycieczka była rewelacyjna, co jest największą zasługą przewodniczki Zuzi. Jej zaangażowanie, kompetencje, wiedza i organizacja uczyniły wyjazd bardzo ciekawym, pouczającym i bogatym w atrakcje. W ciągu tygodnia zobaczyliśmy naprawdę dużo, Zuzia dopasowywała program do pogody i dołożyła wszelkich starań by nic nas nie ominęło. Nie było pytania, na które nie znałaby odpowiedzi. Pełen profesjonalizm, świetna organizacja, bogaty program. Jeśli chodzi o hotele i wyżywienie to takie 3*, jak to na objazdówkach, ale zupełnie przyzwoite choć i tak była to sprawa drugorzędna przy poznawaniu tegoż kraju. Polecam serdecznie!!
  ZaletyPrzewodnik Zuzia i obsługa biura Ecco Travel Bogaty program i super organizacja
  WadyBrak

  4.6
  Urszula Mazur-Stasiak Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Luty 2020Singiel
  Miała być "mozaika Izraela", a była wędrówka po miejscach Jezusowych. Dom teściowej św Piotra mnie załamał. Przewodnik potraktował to jak kolejną pielgrzymkę, chociaż na taką się nie wybierałam.Nie podobało mi się wręczanie certyfikatu o modleniu się na jeziorze Galilejskim. Wiem gdzie i kiedy się modlić.Za to poznalam prawie całą historię życia i pracy Pana Marka Kulczyckiego. Tylko po co mi to?Nie zobaczyłam i nie usłyszałam nic o kulturze żydowskiej, nie usłyszałam muzyki tego kraju, może architektura nie jest oszałamiająca, ale też nie dowiedziałam się nic.Na pytanie o Banksyego w Betlejem, przewodnik zarówno polski jak izraelski byli zaskoczeni.
  ZaletyUprzejmy kierowca i obsługa hotelowa
  WadyPrzewodnik, który "mówił co wie, a nie zawsze wiedział co mówi". Słabe wyżywienie wegetariańskie

  9.8
  Sławomir
  Pobyt - Luty 2020Grupa przyjaciół
  Bardzo profesjonalna, miła i kompetentna obsługa Pani przewodnik / Pani Zosia z Ecco Travel/. Bardzo dobry program . Bezpieczny transport. Polecam wycieczkę
  ZaletyBardzo dobry program, miła rodzinna atmosfera
  Wadynie było

  8.8
  Agata Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Luty 2020Rodzina z dziećmi
  "Magia Izraela" jest godna polecenia dla osób lubiących odwiedzanie miejsc historycznych i biblijnych. Program intensywny, ale dostosowany do każdej grupy wiekowej. Interesujące opowieści pilotki Pani Zosi Gacarzewicz zachwycą każdego, jej zaangażowanie i wiedza jest ogromne. Dziękujemy za wspaniały wyjazd i opiekę.
  Zalety"Magia Izraela" Program intensywny, ale dostosowany do każdej grupy wiekowej.
  WadyPogoda w lutym dobra do zwiedzania, ale trzeba pamiętać że jest pora deszczowa i mimo że ciepło to jednak czasami pada.

  9.0
  Piotr
  Pobyt - Luty 2020Grupa przyjaciół
  \"Magia Izraela\" jest godna polecenia dla osób lubiących odwiedzanie miejsc historycznych i biblijnych. Program intensywny, ale dostosowany do każdej grupy wiekowej. Interesujące opowieści pilotki Pani Ani zachwycą każdego. Kąpiel w Morzu Martwym możliwa nawet w zimie. To prawdziwa magia!
  ZaletyOrganizacja wycieczki i ogromna wiedza pilotki Ani
  Wadyprzeciętne hotele

  Przed podróżą

  Paszporty

  Do Izraela Polacy mogą wjechać za okazaniem paszportu. Dokument musi być ważny przez co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego powrotu z Izraela.

  Wizy

  W Izraelu dla Polaków wizy nie są wymagane, jeśli czas pobytu nie przekracza 90 dni. Stemple lub wizy z krajów muzułmańskich w paszporcie nie są podstawą do odmowy wjazdu na terytorium Izraela, jednak osoby posiadające wyżej wymienione stemple czy wizy powinny liczyć się z bardziej szczegółową kontrolą bezpieczeństwa podczas przekraczania granicy. Z uwagi na uliczne kontrole izraelskich służb imigracyjnych i policji cudzoziemcy powinni stale mieć przy sobie paszporty oraz wizy.

  Szczepienia, służba zdrowia

  Szczepienia nie są wymagane.

  Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że Pasażerom nie wolno wjeżdżać do Izraela.
  - Nie dotyczy to obywateli Izraela.
  - Nie dotyczy to mieszkańców Izraela.
  - Nie dotyczy to pasażerów posiadających specjalne zezwolenie na wjazd od ludności i Urzędu Imigracyjnego Izraela.
  Decyzja pozostaje w mocy do odwołania.
  Zalecamy śledzenie aktualnych oficjalnych informacji.

  Infolinia Wakacje.pl

  +48 58 325 29 00