Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyLitwaBursztynowy Szlak

Bursztynowy Szlak

Wycieczka objazdowa

Kod oferty: WAK593515

Promocja

tylko 15% zaliczkipakiet gwarancji GRATIS

Itaka - LATO 2021

tylko 15% zaliczkipakiet gwarancji GRATIS
Oferta z niską zaliczką - tylko 15%. Dodatkowo GRATIS: Gwarancja Niezmienności Ceny i Gwarancja Najniższej Ceny (jeśli po dokonaniu rezerwacji znajdziesz identyczną ofertę w korzystniejszej cenie w ramach tej promocji - Organizator obniży cenę wycieczki).

Dostępne pokoje

Pokój dwuosobowy

2 dorosłych
Aktualizujemy cenę

Pokój dwuosobowy

2 dorosłych
Aktualizujemy cenę

Dodatkowe opcje

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

231
za wycieczkę
promesa

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

promesa
0
za wycieczkę
Trwa weryfikacja ceny

Informacje o podróży

Dojazd

09:0011.05.2021 WtorekWarszawa
00:0011.05.2021 WtorekLitwa - Wyc. Objazdowa

Powrot

00:0020.05.2021 CzwartekLitwa - Wyc. Objazdowa
00:0020.05.2021 CzwartekWarszawa

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK593515Organizator: Itaka

Region

Litwa / Litwa

Opis oferty:

Kowno • Szawle • Ryga • Tallin • Carskie Sioło • Sankt Petersburg • Kronsztad • Peterhof • Wilno • Troki Niezapomniana podróż słynnym szlakiem bursztynowym! Odkryj wspaniałe zabytki, intrygujące miasta, spróbuj lokalnych przysmaków i zobacz wszystko, co warto zobaczyć. W programie sentymentalna podróż do miejsc nierozerwalnie związanych z Adamem Mickiewiczem, jak Kowno i cmentarz Na Rossie w Wilnie, a także hanzeatyckie miasta: urzekająca Ryga i klimatyczny Tallin. Kilka dni w Sankt Petersburgu - kulturalnej stolicy Rosji - będzie okazją do poznania światowej sławy muzeów oraz udziału w kolacji z lokalnymi potrawami i tradycyjnymi pieśniami. Dodatkowo na trasie imponujące rezydencje carów w Carskim Siole i Peterhofie, a także wyprawa na wyspę Kotlin. Łączna trasa w krajach zwiedzanych: ok. 2000km.

1. dzień. kowno

Zbiórka uczestników. Przejazd do KOWNA - stolicy międzywojennej Litwy, miasta, gdzie Wilia spotyka się z Niemnem, gdzie żył i pracował Adam Mickiewicz. Zwiedzanie archikatedry św. Piotra i Pawła. Spacer po starym mieście z ratuszem zwanym Białym Łabędziem, Gimnazjum Jezuitów, w którym wykładał Adam Mickiewicz, Domem Perkuna - litewskiego bożka błyskawic - i pozostałościami kowieńskiego zamku. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

2. dzień. szawle - ryga

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd w okolice SZAWLI i zwiedzanie Góry Krzyży, gdzie znajduje się ok. 150 tys. krzyży, pozostawionych przez pielgrzymów i tworzących niezwykłe sanktuarium. Przejazd do RYGI, stolicy Łotwy. Spacer po starówce wpisanej na listę UNESCO: zamek ryski, zespół średniowiecznych kamieniczek - Trzej Bracia, Mała i Wielka Gildia, Dom Bractwa Czarnogłowych, katedra protestancka, Ulica Alberta - piękne secesyjne kamienice autorstwa Michaiła Eisensteina. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

3. dzień. tallin

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do TALLINA i zwiedzanie stolicy Estonii, nazywanej Florencją Północy. Spacer po przepięknej średniowiecznej starówce wpisanej na listę UNESCO, otoczonej potężnym systemem fortyfikacji miejskich z licznymi wieżyczkami i basztami: zamek Toompea - obecnie siedziba parlamentu, średniowieczny rynek z XIV w. z okazałym ratuszem, cerkiew Aleksandra Newskiego, zespół średniowiecznych kamieniczek Trzy Siostry, baszta Gruba Małgorzata, kościoły: św. Olafa i św. Ducha z XIV w. Zwiedzanie katedry luterańskiej, spacer i podziwianie ogrodu pałacu Kadriorg. Panoramiczny przejazd przez dzielnicę olimpijską Pirita. Czas wolny. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

4. dzień. carskie sioło - sankt petersburg

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na przejście graniczne z Rosją w Iwangorodzie. Przekroczenie granicy. Przejazd do miasta Puszkin i zwiedzanie wspaniałego zespołu parkowo-pałacowego, dawnej rezydencji władców - CARSKIEGO SIOŁA. Jest to jedna z najpiękniejszych rezydencji w stylu rosyjskiego baroku, wpisana na listę UNESCO. Zwiedzanie: Pałac Katarzyny z Komnatą Bursztynową, której ściany były w całości pokryte bursztynową okładziną. Komnata zaginęła w czasie II wojny światowej, obecnie można podziwiać jej rekonstrukcję. Spacer po przepięknych ogrodach carycy Katarzyny. Czas wolny. Przejazd do Sankt Petersburga. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

5. dzień. sankt petersburg

Śniadanie. Objazd SANKT PETERSBURGA z panoramicznym zwiedzaniem: Teatr Maryjski, Pole Marsowe, Pałac Marmurowy, Ogród Letni, Monastyr Smolny, z postojami w najciekawszych miejscach. Przejazd do Twierdzy Pietropawłowskiej z soborem św. Piotra i Pawła. Twierdza jest najstarszą budowlą w mieście, przez długi czas pełniła funkcję więzienia, gdzie przetrzymywano więźniów politycznych, wśród których byli m.in. Dostojewski i Gorki. Rejs małym statkiem turystycznym po malowniczych kanałach miasta, zwanego Wenecją Północy oraz po Newie, wypływającej z Jeziora Onega i wpadającej do Zatoki Fińskiej. Czas wolny. Zwiedzanie Ermitażu - jednego z najsłynniejszych muzeów świata, ze wspaniałą kolekcją malarstwa. Muzeum mieści się w pięciu pałacach, a jego głównym budynkiem jest Pałac Zimowy. W zbiorach Ermitażu są dzieła takich mistrzów, jak: Rembrandt, van Dyck, Tycjan, Picasso, Monet, Michał Anioł i van Gogh. Czas wolny. Powrót do hotelu, nocleg. Dla chętnych (za dodatkową opłatą na miejscu): nocny rejs po rzece Newie - jedna z największych atrakcji turystycznych w Petersburgu. W godzinach nocnych mosty miasta są otwierane na kilka godzin, aby umożliwić żeglugę dużym jednostkom pływającym. Otwieraniu mostów towarzyszy niezliczona ilość różnokolorowych świateł, wiele małych statków turystycznych na rzece oraz rzesze turystów obserwujących widowisko z brzegów (w godz.: 24.00 do 03.00). Powrót do hotelu, nocleg.

6. dzień. kronsztad

Śniadanie. Wyjazd do KRONSZTAD, rosyjskiego miasta na wyspie Kotlin w Zatoce Fińskiej, silnie ufortyfikowanego portu stanowiącego obronę Sankt Petersburga od strony morza. Objazd miasta, zwiedzanie: XIX w. sobór św. Włodzimierza, Sobór Morski (sobór św. Mikołaja), Plac Kotwiczny, mareograf - przyrząd wyznaczający średni poziom Morza Bałtyckiego, suchy dok Piotra I. Czas wolny. Rejs statkiem turystycznym i podziwianie fortów od strony morza. Powrót do Sankt Petersburga. Czas wolny. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wieczór z pieśniami rosyjskimi - doskonała zabawa przy tradycyjnej muzyce rosyjskiej towarzyszącej przy kolacji. Powrót do hotelu, nocleg.

7. dzień. peterhof

Śniadanie. Przejazd do PETERHOFU, słynącego ze wspaniałej rezydencji wzniesionej przez cara Piotra Wielkiego nad samą Zatoką Fińską. Peterhof przez lata pełnił funkcję letniej rezydencji carów Rosji. Zwiedzanie pałacu i wspaniałych ogrodów ze sławną Wielką Kaskadą. Powrót do Sankt Petersburga. Czas wolny. Następnie wizyta w Muzeum Ruskiej Wódki. Poznanie historii wyrobu tego trunku, co ściśle wiąże się z historią kraju. Degustacja 3 rodzajów wódki z typowymi zakąskami rosyjskimi (tylko dla dorosłych). Powrót do hotelu, nocleg.

8. dzień. przejazd do wilna

Pobranie suchego prowiantu. Wykwaterowanie i wczesny wyjazd z hotelu. Przejazd na przejście graniczne z Estonią w Iwangorodzie. Po przekroczeniu granicy przejazd przez terytorium Estonii, Łotwy i Litwy. W trakcie przejazdu przerwa na posiłek (we własnym zakresie). Przyjazd do Wilna w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

9. dzień. wilno

Śniadanie. Zwiedzanie WILNA, stolicy Litwy. Cmentarz Na Rossie, panorama miasta z Góry Trzech Krzyży. Spacer po starym mieście wpisanym na listę UNESCO: Plac Katedralny z archikatedrą wileńską, pomnik Giedymina - założyciela Wilna i Trok, Zamek Górny z basztą Giedymina, rynek Starego Miasta, ratusz, pomnik Adama Mickiewicza, kościół św. Anny, kościół Bernardynów, kościół św. Jana, kościół św. Kazimierza. Zwiedzanie: Muzeum Bursztynu, kaplica w Ostrej Bramie ze słynnym obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej, Muzeum Adama Mickiewicza, kościół św. Piotra i Pawła, archikatedra św. Stanisława, Uniwersytet Wileński, kościół św. Teresy, cerkiew św. Ducha. Czas wolny. Kolacja, nocleg.

10. dzień. troki

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do TROK, zwiedzanie zamku zwanego małym Malborkiem oraz rejs po Jeziorze Galwe wokół zamku z degustacją karaimskich kibinów, czyli narodowych pierogów o różnym nadzieniu. Wyjazd do Polski.

świadczenia:

9 noclegów w hotelach klasy turystycznej: 1 w Kownie, 1 w Rydze, 1 w Tallinie, 4 w Sankt Petersburgu, 2 w Wilnie; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie (serwowane): 9 śniadań, 6 kolacji • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie Complex

Uwagi:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide: ok. 230 EUR. Wizy: od 01.10.2019 r. obywatele Polski mogą składać wnioski o bezpłatną wizę elektroniczną na stronie MSZ Rosji pod adresem: http://electronic-visa.kdmid.ru. BP ITAKA oferuje pośrednictwo w uzyskaniu wizy turystycznej, szczegółowe informacje w zakładce "Informacje praktyczne". Opłata za pośrednictwo: 50 PLN. Opłaty fakultatywne: nocny rejs po Newie: ok. 35 EUR; kolacja z pieśniami rosyjskimi: ok. 45 EUR (wymagane min. 25 os.). Przy rezerwacji wycieczki poniżej 30 dni do terminu wyjazdu brak gwarancji wstępu do Carskiego Sioła, Peterhofu i Ermitażu. Wymagany paszport ważny min. 6miesięcy od daty powrotu.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Pogoda

Temperatura w dzień
17°C
Temperatura w nocy
7°C
Liczba godzin słonecznych
8

Przed podróżą

Paszporty

Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu (niezależnie od jego celu) na terytorium Litwy do 90 dni jest paszport bądź dowód osobisty. Przed wyjazdem należy się upewnić, czy dokument jest w wystarczająco dobrym stanie technicznym i pozwala na stwierdzenie tożsamości.

Wizy

Obywatele polscy korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach UE oraz Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Szczepienia, służba zdrowia

Obowiązkowe szczepienia ochronne nie są wymagane. Obywatele RP płacący składki na NFZ mają prawo do korzystania na Litwie z opieki medycznej w ramach ubezpieczenia.

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że międzynarodowy przewóz pasażerów przez porty lotnicze, porty, autobusy i transport kolejowy został wznowiony od 10 czerwca do krajów (UE, EOG, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii), w których w ciągu ostatniego 14-dniowego łącznego okresu przypada nie więcej niż 15 nowych przypadków na 100 000 mieszkańców. Loty można wznowić do krajów (UE, EOG, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii), w których w ciągu ostatniego 14-dniowego łącznego okresu nie ma więcej niż 25 nowych przypadków na 100 000 mieszkańców.

Infolinia Wakacje.pl

+48 58 325 29 00