Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyMacedoniaPerły Macedońskiego Morza

Perły Macedońskiego Morza

Wycieczka objazdowa

Last minute
Kod oferty: WAK469928

Dodatkowe opcje

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

185
za wycieczkę

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

0
za wycieczkę
Trwa weryfikacja ceny

Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

lub

Opis oferty

Organizator: RainbowKod oferty: WAK469928

Opis oferty

Zakwaterowanie

Hotel Holiday M lub podobny, klasy turystycznej - położony ok. 6km od Ochrydy, bezpośrednio przy publicznej żwirkowej plaży (leżaki i parasole - dodatkowo płatne) (7 rozpoczętych dób hotelowych).

Do dyspozycji gości: recepcja, restauracja i bar, Wi Fi (płatne)

Pokoje: 26, komfortowo wyposażonych, pokoi2 - osobowe (możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami, TV,Wi Fi (płatne). Nie wszystkie pokoje posiadają balkony, niektóre posiadają balkon francuski. Pokojemają widok na jeziorolub na Park Narodowy Galicica.

Wyżywienie: śniadania kontynentalne w formie bufetu, za dopłatą 6 obiadokolacji (serwowane do stolików - zupa, wybór z 2 dań, bufet sałatkowy, deser/owoc), napoje dodatkowo płatne.

Program

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: stronie operatora. Wylot do Ochrydy samolotem czarterowym. Po przylocie transfer do hotelu w okolicy Ochrydy. Zakwaterowanie w hotelu, czas na odpoczynek kolacja(fakultatywnie) i nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Ochrydy, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W tym położonym wyjątkowo pięknie, kaskadowo na wzgórzu, a jednocześnie przytulonym do jeziora Ochrydzkiego mieście odwiedzimy m.in. antyczny teatr, cerkiew św. Bogurodzicy Perivlepta z cennymi freskami oraz wzgórze Plaoš nik. Dla chętnych wejście na mury Twierdzy cara Samuela górującej nad miastem. Zwiedzanie zakończymy pocztówkowym widokiem na cerkiewkę św. Jovana Kaneo, usytuowaną na wysokim klifie ponad wodami jeziora. Czas wolny. Przejazd do Kaliszta - zespołu cerkwi i cel mnichów, wykutych w skałach nad samym brzegiem jeziora. Następnie przejdziemy do wioski Vevcani, by zobaczyć ukryte w zieleni kaskady Vevcanskiego Potoku. Wioska słynie także z proklamowania samozwańczej "republiki" oraz hucznego karnawału. Powrót do hotelu kolacja (fakultatywnie) i nocleg. (Trasa ok. 80km)

Dzień 3

Po śniadaniu wycieczka do stolicy kraju - Skopje oraz do Kanionu Matka - najpiękniejszego w Macedonii, utworzonego malowniczo na rzece Treska. Popłyniemy łódkami w rejs po rzece, co pozwoli nam nacieszyć się nieskalaną jeszcze przyrodą tego miejsca. Wejdziemy też do jaskini, a chętni będą mogli wstąpić do cerkwi św. Andrzeja z XIV w. W Skopje, zwiedzanie rozpoczniemy od twierdzy Kale. W przeszłości była to prawdopodobnie siedziba Justyniana I. Następnie przejazd na największą czarsziję w Europie, gdzie w labiryncie uliczek zobaczymy orientalne budowle z okresu panowania tureckiego, takie jak meczet Mustafy Paszy, największy w kraju oraz karawanseraj Suli An. Podziwiać będziemy również rezultat projektu "Skopje 2014" - współczesnej aranżacji nowej części centrum miasta. Zobaczymy połączenie historycznych elementów, takich jak Kamienny Most, z nowymi budynkami stylizowanymi na klasyczne, a także pomniki symbolizujące postaci i zdarzenia znaczące dla historii Macedonii. Skopje to również miasto rodzinne Matki Teresy, zobaczymy Dom Pamięci jej poświęcony. Powrót do hotelu kolacja (fakultatywnie) i nocleg. (Trasa ok. 350km)

Dzień 4

Dzień wolny przeznaczony na wypoczynek, kąpiele w jeziorze Ochrydzkim i plażowanie. Dla chętnych w ciągu dnia możliwość skorzystania z dodatkowych atrakcji. Ekscytujący trekking w Parku Narodowym Galicica a po nim wspólne gotowanie tradycyjnego posiłki (dodatkowo płatne ok. 45 EUR/os.) - to będzie dzień pełen różnorodnych wrażeń - wszystkie zmysły w gotowości! Z niedalekiej wsi Elszani rozpoczniemy przyjemny około godzinny trekking po ścieżkach Parku Narodowego Galicica, towarzyszyć nam będą osiołki, z których wieś Elszani słynie - każdy gospodarz ma przynajmniej jednego! Następnie gospodarze zaproszą nas do wspólnego przygotowywania lokalnych potraw macedońskich w tradycyjny sposób: meš ano meso, lokalne pity, sałatki etc. Nie zabraknie lokalnej rakii i wina! Wspólnie przyrządzony posiłek zjemy na zielonym tarasie z widokiem na malowniczo położoną na wzgórzu wieś i jezioro Ochrydzkie, pośród mieszających się odgłosów natury i kapeli przygrywającej skoczny macedoński folklor. Dla chętnych możliwość przyodziania się w ręcznie robione stroje macedońskie! Natomiast dla miłośników adrenaliny proponujemy niezwykle widokowe loty paralotnią w tandemie - ze wzgórz Parku Narodowego Galicica nad Jeziorem Ochrydzkim (dodatkowo płatne ok. 65 EUR/os.sugerujemy wykupienie dodatkowego ubezpieczenia obejmującego sporty ekstremalne). Loty są dozwolone dla osób od 5 roku życia. Loty w tandemie nie wymagają specjalnego przygotowania, tylko stosowanie się do zaleceń instruktora, z którym lecimy. Należy być odpowiednio ubranym - długie spodnie, bluza, buty trzymające się stopy. Możliwość wykonania skoku jest uzależniona od pogody. Obiadokolacja (fakultatywnie), nocleg.

Dzień 5

Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Galicica i nad Jezioro Prespańskie, gdzie będziemy mieli czas na relaks nad wodą, a przy odrobinie szczęścia zobaczymy mieszkające tam pelikany. W Bitoli odwiedzimy cerkiew św. Dimitrija ze słynnym rzeźbionym w drewnie ikonostasem. Główną ulicą Szirok Sokak, przejdziemy do placu z pomnikiem Filipa II Macedońskiego z wieżą zegarową i meczetami z XVI w. (Evi i Isak). Zwiedzimy także dawne greckie miasto Heraclaea Lincaestis z fragmentami świątyń oraz pięknymi mozaikami oraz etno muzeum Podmocani, gdzie zaskoczy nas niesamowita i bogata prywatna kolekcja strojów ludowych. Powrót do hotelu. Wieczorem proponujemy spotkanie z macedońskim folklorem. Cały region Bałkanów słynie ze swojego niesamowitego folkloru, muzyki i doskonałego jedzenia. W niewielu miejscach na świecie jeszcze sztuka ludowa jest tak żywa jak tutaj, w Macedonii. To nie relikt przeszłości, to się dzieje tu i teraz. Taniec, śpiew to nieodłączny element lokalnej kultury. Zakosztujmy takiej atmosfery i my! Przy wspólnym stole, przy rytmach bałkańskiej muzyki. (dodatkowo płatne, ok. 25 EUR/os.). W tym dniu nie ma fakultatywnej kolacji w hotelu. Nocleg. (Trasa ok. 150km)

Dzień 6

Wczesny wyjazd z hotelu (pakiety śniadaniowe) do Albanii, której odkrywanie rozpoczniemy od stolicy - Tirany. Ten ciągle bardzo tajemniczy i fascynujący kraj, do początku lat 90-tych był właściwe odcięty od świata. Współcześnie Tirana - tętniąca życiem, skutecznie próbuje nadrobić stracony czas. Rytm ulicy miesza się z rytmem codzienności, do życia leniwie budzą się uliczne biznesy, a mieszkańcy Tirany w swoich mercedesach, ulubionej tu marce samochodów, niespiesznie wyruszają do codziennych obowiązków. Mijając wypełnione po brzegi kawiarnie odkrywamy symbole miasta - zabytkowy meczet, odnowione centrum, stalowo-szklaną piramidę, czy najstarszą wieżę zegarową. Następnie przeniesiemy się w czasie do okresu dyktatury Envera Hodży, której dzieje zgłębimy w najbardziej tajemniczym z kilkuset tysięcy albańskich bunkrów (niedawno odkrytym i udostępnionym dla zwiedzających) schronie atomowym okrutnego satrapy. Następnie udamy się do położonej w pobliskich górach Kruji, albańskiego Krakowa, miasta-symbolu i niegdysiejszego bastionu walki z Turkami. Wybrukowana uliczka poprowadzi nas kocimi łbami przez lokalny bazar, pełen rękodzieła i kunsztownego filigranowego srebra, a nad kramami unosić się będzie duch albańskiej smykałki do handlu przemieszany z tradycją gościnności i uprzejmości. Nad miastem górują ruiny twierdzy Skanderbega, a przy nich jej współczesna wersja - muzeum tego największego wojownika, Jerzego Kastrioty. Panorama okolicy urzeka swoją malowniczością. Powrót do hotelu kolacja (fakultatywnie) i nocleg. (Trasa ok. 350km)

Dzień 7

Po śniadaniu, przedpołudnie wolne na odpoczynek i kąpiele w krystalicznie czystych wodach Jeziora Ochrydzkiego. Po południu dla chętnych (dodatkowo płatna ok 39 EUR/os.) wycieczka - rejs statkiem do monastyru św. Nauma, mistycznego miejsca, gdzie według legendy przykładając ucho do grobowca można usłyszeć bicie serca świętego. Zwiedzimy prehistoryczną osadę na wodzie w Zatoce Kości. Znajdziemy się także w niesamowitym miejscu, gdzie słychać jedynie odgłosy przyrody. To rezerwat źródeł rzeki Czarny Drim. Nie zabraknie też degustacji miejscowych specjałów. Będzie można również dowiedzieć się, jak powstają słynne perły ochrydzkie. Powrót do hotelu kolacja (fakultatywnie) i nocleg.

Dzień 8

Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu i transfer:

• dla Klientów pozostających dodatkowy tydzień pobytu - przejazd do wybranego hotelu i pobyt, a 15- go dnia wylot do Polski,

• dla Klientów powracających do Polski - transfer na lotnisko, wylot samolotem czarterowym.

Uwagi do programu

• Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

• Pilot nie oprowadza po miastach i obiektach muzealnych.

• Panie są proszone o wzięcie chusty do nakrycia głowy (wejście do cerkwi/meczetu).

Ważne:

• Obywatele polscy mogą uczestniczyć w wycieczce na podstawie dowodu/paszportu z odpowiednim terminem ważności.

NOWOŚĆ

• obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Atrakcje pokazane na mapie oraz Street View służą jedynie celom poglądowym i nie zawsze będą zwiedzane w formie w jakiej prezentuje je Google. Wstępy przewidziane są wyłącznie do tych atrakcji, przy których jednoznacznie odnotowano to w programie katalogowym imprezy.

świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym do Ochrydy, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych podczas objazdu lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych: objazd + pobyt nad Jeziorem Ochrydzkim), wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, wyżywienie: podczas części objazdowej (7 śniadań), opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, lokalnych przewodników, napiwków i systemu Tour Guide. Orientacyjny koszt uczestnictwa w całym programie (łącznie z systemem Tour Guide) - 95 EUR/os. płatne pilotowi na miejscu obiadokolacji, dodatkowych posiłków, opłaty klimatycznej ok. 1-1,5 EUR/dzień/os. płatne w hotelach (dotyczy części objazdowej i pobytowej dla Klientów przedłużających wycieczkę o tydzień pobytu) oraz innych wydatków osobistych. Imprezy fakultatywne: rejs statkiem do monastyru św. Nauma ok. 39 EUR/os., wieczór bałkański ok. 25 EUR/os., gotowanie po macedońsku w Elsani ok. 45 EUR/os., paralotnia ok. 65 EUR/os. (sugerujemy wykupienie dodatkowego ubezpieczenia obejmującego sporty ekstremalne). Możliwa dopłata do obiadokolacji (6) w systemie rezerwacyjnym.

Ze względu na COVID-19 niektóre udogodnienia/atrakcje/serwis hotelu mogą działać w ograniczonym czasie i/lub mogą być wyłączone z oferowania

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Macedonii trwa od początku czerwca do połowy września.

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.9/6. Sprawdź opinie: "

Wizy

Do wjazdu na teren Macedonii wymagany jest dowód lub paszport ważny co najmniej 6miesięcy od daty powrotu. UWAGA!!! powyższe informacje odnoszą się do obywateli polskich. Obywateli pozostałych państw mogą obowiązywać odmienne przepisy paszportowe lub wizowe.

Meta description

Ochryd i jego perły (UNESCO) • odpoczynek nad krystalicznym Jeziorem Ochrydzkim • Kanion Matka • Skopje - stolica Macedonii i dom Matki Teresy • Wizyta w Albanii - Tirana i bunkry • Kruja - albański Kraków • Park Narodowy Galicica i Jezioro Prespańskie • niesamowity folklor Macedonii • czas na plażowanie nad jeziorem Ochrydzkim

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wylot

Poniedziałek, 07.06.2021
15:10
17:25
WAWWarszawa - Chopin
OHDOhrid

Powrót

Poniedziałek, 14.06.2021
18:25
20:40
OHDOhrid
WAWWarszawa - Chopin

Pogoda

24°C
14°C
8

Przed podróżą

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że wjazd do Macedonii odbywa się bez dodatkowych obostrzeń.

UWAGA:

W związku z nowelizacją z dnia 22 lutego 2021 r. do rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ograniczeń na czas pandemii, osoby posiadające zaświadczenie o otrzymaniu dwóch dawek szczepienia przeciwko COVID-19, szczepionką dopuszczoną do obrotu w Unii Europejskiej są zwolnione z obowiązkowej kwarantanny po powrocie do Polski z zagranicy. Ponadto z obowiązku kwarantanny, po powrocie do kraju zwolnione są również osoby, które odbyły już izolację domową lub były hospitalizowane w związku z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, nie dawniej niż 6 miesięcy przed datą przekroczenia polskiej granicy.
Do Macedonii Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego. Brak paszportu może jednak utrudnić załatwienie niektórych spraw, np. zameldowanie w hotelu, wypożyczenie samochodu, korzystanie z usług bankowych. Przy wjeździe do Macedonii na podstawie dowodu osobistego należy żądać od macedońskiej policji granicznej stosownego blankietu z pieczątką graniczną potwierdzającą wjazd, ponieważ macedońskie służby graniczne mogą zażądać okazania tego blankietu przy wyjeździe.
W Macedonii dla Polaków wizy nie są wymagane, jeśli czas pobytu nie przekracza 90 dni w ciągu 180 dni, licząc od dnia pierwszego wjazdu.
Szczepienia nie są wymagane.