0
7 625 zł

6 826

za osobę
Podsumowanie ceny
Wakacje.plWczasyOmanW 7 dni dookoła Arabii

W 7 dni dookoła Arabii

Wycieczka objazdowa
Kod oferty: WAK444543
Przedsprzedaż
Kod oferty: WAK444543
1/7

Opis oferty

Organizator: RainbowKod oferty: WAK444543

Opis oferty

Położenie

Do dyspozycji gości

Do dyspozycji gości: na terenie hotelu najczęściej: restauracja, bar, recepcja.

Pokoje

Pokoje: 2-osobowe wyposażone w łazienki z wc, klimatyzację, często TV.

Wyżywienie

Wyżywienie: Śniadania oraz za dopłatą obiadokolacje (we wskazanych dniach, zazwyczaj w restauracjach hotelowych) napoje do kolacji dodatkowo płatne.

Zakwaterowanie

Hotele o standardzie odpowiadającym / w ocenie organizatora (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych).

Program

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu na lotnisku. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora. Przelot do Omanu (lotnisko w Salali, możliwe międzylądowanie). Po przylocie odprawa celno-paszportowa i transfer do hotelu w Salali. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w Salali lub okolicy. (w tym dniu nie ma opcjonalnej obiadokolacji)

Dzień 2

Po śniadaniu wyruszymy na zwiedzanie Salali – stolicy regionu Dhofar, znanego z wszechobecnej egzotycznej zieleni. Zwiedzimy okazały meczet Sułtana Kabusa, do którego dojedziemy mijając bujne ogrody miejskie (Od osób wchodzących do meczetu wymagany jest odpowiedni strój: panie muszą mieć zakryte nogi wraz z kostkami, ramiona do nadgarstków i włosy. Panowie muszą mieć długie spodnie). Następnie zatrzymamy się na zdjęcia przy pałacu Al Husn oraz odwiedzimy orientalny, barwny bazar Souq Al Haffah (czas na zakupy). Po zakupach przejedziemy do Muzeum Ziemi Kadzidła, gdzie zapoznamy się z dziejami Omanu jako potęgi morskiej na Szlaku Kadzidlanym. Przed powrotem do hotelu pospacerujemy w jednym ze znanych z urokliwych krajobrazów zakątków Omanu- plaży Muqsil, gdzie przy wysokiej fali na oceanie z otworów w skałach wytryskują wodne gejzery. Powrót do hotelu w Salali lub okolicy, obiadokolacja (opcjonalnie). (Trasa około 50km)

Dzień 3

Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu udamy się w stronę znanego od wieków z suszonych sardynek rybackiego portu Taqa. Zatrzymamy się pod położoną na wzgórzu twierdzą zarządcy miasta, z perspektywy której będziemy podziwiać widok na okolicę. Następnie pojedziemy na spacer do Wadi Dirbat- zaskakującego lazurową wodą i bujną zielenią koryta jednej z omańskich rzek okresowych. Stamtąd udamy się do Chor Rori skrywającego ruiny starożytnego miasta Sumharam – jednego z największych portów na Szlaku Kadzidlanym. Miasto znajdowało się na szlaku łączącym Lewant i Persję z Indiami. Niektóre źródła podają, że bywała tu władczyni Królestwa Saby. Po zwiedzeniu ruin wyruszymy do Mirbatu, dawnej stolicy regionu Z- początku Szlaku Kadzidlanego. Zwiedzimy tam muzeum w twierdzy Mirbat prezentujące tradycje regionu oraz zobaczymy pozostałości po starej zabudowie miasta. Trasa około 160km. Obiadokolacja lub lunch w zależności od godziny wylotu. Przelot do stolicy kraju, Maskatu.

Dzień 4

Po śniadaniu wyruszymy na zwiedzanie Maskatu. Zaczniemy od pełnego ruchu i zgiełku targu rybnego, gdzie przeciskając się między handlującymi ludźmi zobaczymy egzotyczne ryby i owoce morza. Następnie malowniczym bulwarem przejdziemy w stronę orientalnego bazaru Souq Al Matrah - najlepszego miejsca na zakup wyrobów omańskiego rzemiosła, pamiątek, przypraw, srebrnej i złotej biżuterii (czas wolny na zakupy i spacer). Po zakupach wjedziemy na punkt widokowy, z którego obejrzymy niezwykłą panoramę starego Maskatu wciśniętego między surowe góry. Następnie zjedziemy w stronę starego Maskatu, żeby odbyć spacer w okolicach pałacu Al Alam- reprezentacyjnej siedziby sułtana. Po obejściu pałacu otworzy się przed nami kolejny zaskakujący urokiem widok na głęboką zatokę strzeżoną przez dwie masywne twierdze Dżalali i Mirani. Po spacerze przejedziemy do Opery Królewskiej. Obejrzymy z zewnątrz imponujący gmach łączący w sobie nowoczesność z tradycyjną architekturą Omanu. Przejazd do hotelu w Maskacie lub okolicy. Trasa około 50km. Dla chętnych (dodatkowo płatna ok. 45 USD/os) fakultatywna wycieczka „Muscat by night z przysmakami z grilla serwowanymi na plaży i muzyką (w tym dniu nie ma opcjonalnej obiadokolacji).

Dzień 5

Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu przejedziemy przez zadbane dzielnice stolicy do Wielkiego Meczetu Sułtana Kabusa – centrum religijnego i jednej z najpiękniejszych tego typu budowli (Od osób wchodzących do meczetu wymagany jest odpowiedni strój: panie muszą mieć zakryte nogi wraz z kostkami, ramiona do nadgarstków i włosy. Panowie muszą mieć długie spodnie). Następnie odwiedzimy interesujące muzeum Bait Al-Zubair z prywatnymi zbiorami bogatej omańskiej rodziny przedstawiającymi obok kulturowego dziedzictwa Omanu także meble i sprzęty domowe właścicieli obiektu. Po zwiedzeniu muzeum wyruszymy do Sur. Po drodze zatrzymamy się na wybrzeżu Oceanu Indyjskiego w miejscu nazywanym Bimmah Sinkhole. Jest to głęboki lej krasowy wypełniony oceaniczną wodą. W dalszej drodze zatrzymamy się raz jeszcze przy Wadi Al-Szab – ujściu rzeki płynącej głębokim wąwozem. Odbędziemy spacer w miejscu łączącym w sobie surowość suchych skał z bogatą roślinnością. Pod koniec dnia dotrzemy do Sur, gdzie zwiedzimy stocznię prawdziwych drewnianych statków typu dhow oraz przespacerujemy się po mieście położonym nad urokliwą zatoką. Sur to miejsce, gdzie słońce wstaje najwcześniej w całym świecie arabskim. Tworząc związki handlowe z Indiami, Malajami i Afryką miasto stanowiło punkt styku tych kultur i okno na świat dla Półwyspu Arabskiego. Nocleg w okolicy Sur obiadokolacja (opcjonalnie). Trasa około 250km.

Dzień 6

Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu wyjazd na zachód w kierunku gór Al Dżabal Al Achdar (Gór Zielonych). Mijając piękne krajobrazy surowych skał i płowych pustyń, dojedziemy do Birkat al-Mauz, typowej omańskiej wioski, której stara część zabudowana jest domami z gliny i cegły suszonej na słońcu. Po krótkim spacerze wyruszymy w dalszą drogę do Nizwy. Miasto w przeszłości pełniło funkcję religijnej stolicy kraju i do dziś szczyci się pięknymi zabytkami. Zwiedzimy jeden z największych w Omanie fortów, z którego rozpościera się rozległy widok na miasto położone wśród bujnej zieleni oazy. Zobaczymy miejski bazar, na którym można kupić lokalne produkty od warzyw i świeżych ryb po rękodzieło, tekstylia i wyroby złotnicze (czas wolny na zakupy). Przejazd do hotelu w Nizwie lub okolicy, zakwaterowanie, obiadokolacja (opcjonalnie). (Trasa ok. 210km) Po południu (za dodatkową opłatą ok. 95 USD/os.) chętni mogą udać się na górską wyprawę do Wielkiego Kanion Omanu. Przejedziemy samochodami terenowymi w kierunku Dżebel Szams, najwyższego szczytu Omanu. Wspinając się mozolnie w kierunku podnóża najwyższej góry Omanu zobaczymy zapierające dech w piersiach widoki na Wielki Kanion Omanu. (Cena może ulec zmianie w zależności od ilości uczestników. Osoby decydujące się na tę atrakcję nie będą uczestniczyć w realizacji niewielkiej części programu wycieczki.)

Dzień 7

Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu. Udamy się na zwiedzanie górskich okolic Nizwy, znanych z mnogości zabytków. Zatrzymamy się, by podziwiać piękne górskie widoki w okolicach jednej z pięknie położonych zabytkowych górskich miejscowości (Misfat Al Abrieen, lub Al Hamra). Kolejnym przystankiem będzie jaskinia Al-Huta (otwarta przy normalnym stanie wód wewnątrz). Następnie obejrzymy z zewnątrz wpisany na listę UNESCO monumentalny fort w Bahli. Na koniec zwiedzimy siedemnastowieczną twierdzę Dżabrin, w którym zaskoczą nas bogate zdobienia i pragmatyczna konstrukcja budowli. Zobaczymy zarówno pomieszczenia gospodarcze, jak i prywatne części twierdzy. Przejazd na lotnisko w Maskacie i przelot do Salali, transfer na nocleg do hotelu w okolicy Salali, obiadokolacja (opcjonalnie). (Trasa ok. 220km)

Dzień 8

Wykwaterowanie z hotelu (doba hotelowa trwa do godz. 10.00) transfer na lotnisko w Salali, a dla klientów przedłużających pobyt transfer do wybranego hotelu. Wylot do Polski. Dla chętnych za dopłatą istnieje możliwość przedłużenia wycieczki o tygodniowy pobyt w hotelach w Salali. Opisy hoteli w sekcji „Wypoczynek Oman” i w systemie rezerwacyjnym.

Uwagi!

• Program jest ramowy. Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

• Rozkład lotów może ulec zmianie. Prosimy o potwierdzenie godzin przed wylotem na stronie operatora.

• Najlepiej wymienialną walutą na miejscu jest dolar amerykański (USD). Akceptowane są banknoty wydane po 2014 r.- kolorowe i z paskiem zabezpieczającym.

• Gniazdka elektryczne w większości hoteli wymagają zastosowania adaptera.

• Przy wstępach do niektórych obiektów wymienionych w programie wymagany jest odpowiedni ubiór: długie spodnie, koszule polo (z kołnierzem) i zakryte buty dla mężczyzn oraz długie spódnice (za kostki), bluzki zakrywające ręce (za nadgarstki) oraz chusty, jako nakrycie głowy dla kobiet

• Ze względu na specyfikę kraju wyznaniowego, szczególnie w okresach świątecznych (lokalne święta narodowe i religijne, np. Ramadan 22.03-20.04.2023) organizacja objazdów i pobytów może ulec zmianie ( np. kolejność zwiedzania, godziny otwarcia obiektów muzealnych i świątyń, godziny serwowanych posiłków i ich zawartość).

• Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów i pilotów.

• Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

"

świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: opłaty lotniskowe, przelot samolotem czarterowym Warszawa - Salala - Warszawa oraz samolotem rejsowym Salala - Maskat - Salala, transfery klimatyzowanym autobusem lub busem, zakwaterowanie w hotelach wg programu (7 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Warszawie, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta. podczas objazdu, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa - wersja standard (NNW, KL i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: opłaty za pakiet z tytułu realizacji programu zwiedzania (m.in. obsługi lokalnych przewodników, biletów wstępu, opłat rezerwacyjnych oraz napiwków dla obsługi, itp.)w kwocieok. 215 USD/os (płatne na miejscu), opłata nie zawiera wycieczek fakultatywnych i wizy omańskiejoraz innych wydatków osobistych.

Możliwość opcjonalnej dopłaty do obiadokolacji (5) w systemie rezerwacyjnym (napoje płatne dodatkowo).

Meta description

Maskat - zabytki stolicy Omanu ? Sur - miejsce, gdzie wschodzi słońce ? Nizwa - potężny fort w oazie? Salala - ogrody Półwyspu Arabskiego ? plaża Mughsail - oceaniczny gejzer ? Misfat al-Abrieen - bajkowa wioska w górach Hadżar ? Szlak Kadzidlany ? opcjonalnie tydzień wypoczynku nad morzem w Salali

Wizy - informacje dla sprzedawców

Paszport powinien być ważny min. 6miesięcy od daty zakończenia wycieczki.

Przy wjeździe do Omanu wymagana jest wiza - można ją otrzymać na lotnisku w Omanie.

Wizy

Paszport powinien być ważny min. 6miesięcy od daty zakończenia wycieczki.

Przy wjeździe do Omanu wymagana jest wiza - można ją otrzymać na lotnisku w Omanie.

O szczegóły zapytaj swojego opiekuna wycieczki lub agenta u którego dokonywałeś rezerwacji.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wybierz pokój i godziny lotów

Nowość
Wybierz pokój i sprawdź podany obok rozkład lotu. Czasami zdarza się, że godziny lotów się zmieniają. Jeśli tak się stanie – poinformujemy Cię o tym.

2 os. pokoj standardowy

2 dorosłych

śniadania i obiadokolacjeStandardowy
Wylot
WAW · 07.11 (Pon.)Warszawa - Chopin
SLL · 07.11 (Pon.)Salalah
Godziny lotu podamy później
Przylot
SLL · 14.11 (Pon.)Salalah
WAW · 14.11 (Pon.)Warszawa - Chopin
Godziny lotu podamy później
13 652 zł
za pokój

Warto dokupić

Aktualizujemy parametry oferty
Tylko u nasPromesa Pewne Wakacje gratis i szeroki pakiet ubezpieczeń.

Oficjalny Parking Lotniska P2, Żwirki i Wigury 1, Warszawa

660
za 1 auto
1 auto
Data od
07.11.2022
Data do
14.11.2022
660
za 1 auto

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

280
za wycieczkę
280
za wycieczkę
Dołóż ubezpieczenie do koszyka, warto!

70%

naszych klientów decyduje się na zakup ubezpieczenia

zero ryzyka

Ubezpieczenie Kosztów Rezerwacji chroni Cię, jeśli zachorujesz na COVID-19

od 80 tys. do 8 mln €

kosztów leczenia zostanie pokrytych, jeśli zdarzy Ci się COVID-19 w trakcie wakacji
Wycieczka13 652
Cena całkowita13 652
Zaliczka płatna teraz4 096
Pozostała kwota płatna na 30 dni przed wyjazdem.
lub

Mapa

Pogoda

31°C
23°C
28°C
5

Przed podróżą

SYTUACJA W UKRAINIE
W związku z obecną sytuacją władze Ukrainy zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Oznacza to, że samoloty, w tym także te o charakterze turystycznym nie przelatują nad terytorium tego kraju. Linie lotnicze zawiesiły czasowo połączenia z Ukrainą. Wszystkie loty będą realizowane alternatywnymi, bezpiecznymi trasami.

COVID-19
WYMAGANE DOKUMENTY
Brak obowiązkowych formularzy.
Ubezpieczenie kosztów leczenia covidu-19.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie o ile podróżujący przedstawi zaświadczenie przyjęcia pełnego cyklu szczepienia. Zaświadczenie musi posiadać kod QR.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: nie. Na teren Omanu mogą wjechać wyłącznie osoby, które przyjęły pełen cykl szczepienia na COVID-19.
Test: brak możliwości wjazdu.
Kwarantanna na miejscu: brak możliwości wjazdu.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany dla dzieci do 18 roku życia.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: nie. Na teren Omanu mogą wjechać wyłącznie osoby, które przyjęły pełen cykl szczepienia na COVID-19.
Test: brak możliwości wjazdu.
Kwarantanna na miejscu: brak możliwości wjazdu.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowego do tego państwa (możesz być objęty dodatkowymi restrykcjami). Szczegóły na: zobacz więcej.

TESTY W SUPERCENIE!
Jeśli potrzebujesz testu, możesz szybko i tanio zamówić go przez Wakacje.pl. W ofercie są zarówno testy przed wyjazdem za granicę z zaświadczeniem w języku angielskim, jak i testy po powrocie do Polski. Przeczytaj więcej o tym, jak skorzystać z szybkich testów na COVID-19 w supercenie.
Paszport cudzoziemca powinien być ważny przez okres co najmniej 6 miesięcy, licząc od daty powrotu z Omanu.
Obywatele polscy mogą otrzymać wizy w każdej placówce dyplomatycznej Omanu (najbliższa Ambasada Omanu znajduje się w Berlinie) bez konieczności uzyskania wcześniejszej zgody (promesy) władz imigracyjnych, po wypełnieniu wniosku wizowego i wniesieniu opłaty wizowej. Turyści i przedstawiciele biznesu mogą również, po wypełnieniu wniosku wizowego i wniesieniu opłaty wizowej, uzyskać wizy na wszystkich przejściach granicznych. Wizy jednokrotne uprawniają do maksymalnie miesięcznego pobytu, licząc od daty wjazdu; wizy wielokrotne, ważne jeden rok, uprawniają do wielu trzytygodniowych pobytów (między ostatnim wyjazdem a kolejnym wjazdem muszą upłynąć co najmniej 3 tygodnie)