38 032  

/za wszystkich
Podsumowanie ceny
9

Opis oferty

Biuro podróży (przedsiębiorca): Logos TourKod oferty: WAK842156

Kraj

PERU, BOLIWIA

Peru – boliwia - sylwester w cuzco

Legendarne złoto Peru. Imponujące centrum imperium Inków – Cuzco. Pozostałości magicznego miasta na górskich tarasach – Machu Picchu. Tajemnicze linie Nazca na płaskowyżu. Zabytki miast kolonialnych. Najgłębszy na świecie kanion – Colca. Pływające wioski z trzciny na jeziorze Titicaca. Możliwość zobaczenia lwów morskich, pingwinów, lam i wikunii.

Dzień 1

LIMA (Peru)

Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Peru. Przylot do Limy. Transfer do hotelu.

Dzień 2

LIMA

Zwiedzanie kolonialnej dzielnicy wpisanej na listę UNESCO – m.in. Plaza Mayor (w okazałym pałacu mieści się siedziba prezydenta), katedra (mauzoleum hiszpańskiego konkwistadora Francisco Pizarro), klasztor św. Franciszka i katakumby. Postój przy zabytkowej stacji kolejowej Desamparados, skąd wyjeżdża kolej po trasie zaprojektowanej w XIX w. przez inżyniera Ernesta Malinowskiego. Obiad w restauracji położonej nad Oceanem Spokojnym. Zwiedzanie Muzeum Złota Peru, gdzie w wielkim, podziemnym skarbcu przechowuje się bogate zbiory, m.in. unikalne przedmioty i biżuteria ze złota znalezione podczas wykopalisk archeologicznych.

Dzień 3

Cuzco

Transfer na lotnisko. Przelot do Cuzco, jednego z najpiękniejszych miast Ameryki Południowej. Zakwaterowanie w hotelu. Degustacja herbaty Mate de coca. Aklimatyzacja. Po południu zwiedzanie dawnej stolicy imperium Inków – Plaza de Armas, katedra, kompleks świątynny Coricancha. Przejazd na teren pozostałości olbrzymiej fortecy Sacsayhuaman; Qenqo, Puca-Pucara, Tambomachay. Kolacja połączona z występami zespołu folklorystycznego.

Dzień 4

CUZCO – MACHU PICCHU – CUZCO wieczór sylwestrowy

Całodzienna wycieczka do zapierającego dech w piersiach Machu Picchu. Przejazd pociągiem wzdłuż rzeki Urubamba, meandrującej pośród wysokich gór i klifów. Zwiedzanie jednego z siedmiu nowych „cudów świata” – Machu Picchu, które zostało odkryte dopiero w 1911 r. przez amerykańskiego naukowca Hirama Binghama. Inkowie na własnych barkach wnosili żyzną glebę z urodzajnych dolin i budowali tarasy uprawne, a z materiału skalnego domy, świątynie i obserwatorium astronomiczne, wszystko poprzecinane systemem kanałów wodno-drenażowych. Obiad. Powrót do Cuzco. Czas wolny. Możliwość podziwiania korowodów tańczących zespołów lokalnych na Plaza de Armas. Kolacja sylwestrowa. Powitanie Nowego Roku na Plaza de Armas.

Dzień 5

VALLE SAGRADO – MARAS – PISAC – OLLANTAYTAMBO – CHINCHERO – CUZCO

Wycieczka do malowniczo wijącej się wśród gór Valle Sagrado (Świętej Doliny), którą płynie rzeka Urubamba. Przy sprzyjających warunkach pogodowych zwiedzanie urokliwych solanek w Maras, gdzie od wieków nieprzerwanie kontynuowana jest produkcja soli dzięki budowie setek tarasów na zboczach doliny. Postój w Pisac, niewielkiej wsi w Andach, zamieszkanej już w czasach Inków. Na gwarnym bazarze w dni targowe można spotkać Indian z lamami, kupić kolorowe czapki, szale, rękawiczki, poncha z wełny lamy i alpaki, suszone liście koki, zioła oraz ceramiczne naczynia. Zwiedzanie ruin twierdzy Inków w Ollantaytambo. Przejazd do Chinchero, wioski w stylu kolonialnym, gdzie zapoznamy się z tradycyjnymi technikami wyrobu tekstyliów. W czasie wycieczki obiad w restauracji położonej w pięknej scenerii rzeki Urubamba. Powrót do Cuzco. Czas wolny.

Dzień 6

ANDAHUAYLILLAS – PUNO

Przejazd do Andahuaylillas, gdzie stoi kościół z czasów kolonialnych, nazywany „Kaplicą Sykstyńską Andów” ze względu na bogato zdobione wnętrze. Następnie zwiedzanie świątyni boga Viracocha w Raqchi (hiszp. Racchi), która była niegdyś największą przykrytą dachem budowlą w całym królestwie Inków. Przyjazd do Puno, miasta leżącego na brzegu owianego legendami Inków jeziora Titicaca, położonego na wysokości ponad 3800 m n.p. m. Po drodze obiad.

Dzień 7

PUNO – COPACABANA (Boliwia) – LA PAZ

Wycieczka na pływające wyspy Uros, na których w chatkach zbudowanych z trzciny totora od czterech wieków żyją Indianie z plemienia Uru. Spacer po jednej z wysp. Możliwość kupna pamiątek wykonanych z tej trzciny, gęsto porastającej brzegi jeziora. Przejazd do La Paz. Po drodze wizyta w wiosce Chucuito, znanej z posążków fallicznych umieszczonych w miejscowej świątyni. Postój w wiosce Pomata, gdzie znajduje się kościół dominikanów z oknami z przezroczystego alabastru. Przekroczenie granicy peruwiańsko-boliwijskiej w Kasani. Dojazd do miasteczka Copacabana. Obiad. Zwiedzanie Sanktuarium Maryjnego będącego głównym celem pielgrzymek w Boliwii. Przeprawa motorówkami przez jezioro Titicaca i przejazd do La Paz. Przed dojazdem do La Paz (w miarę możliwości) postój, by z góry podziwiać niezapomniany widok leżącego w kotlinie miasta oraz górującego nad nim szczytu Illimani o wysokości 6438 m n.p. m.

Dzień 8

La Paz

Zwiedzanie La Paz – miasta będącego siedzibą władz Boliwii – położonego w wysokogórskiej kotlinie na wysokości od 3200 do 4050 m n.p. m. Na trasie objazdu nowoczesne centrum, kościół św. Franciszka z XVII w., uliczka zwana targiem czarownic, gdzie można kupić magiczne rekwizyty zaklinające choroby, wykonane przez Indianki bajecznie kolorowe tkaniny, szale, chusty czy wełniane torby. Wjazd na punkt widokowy Qulli Qulli. Przejazd do pobliskiej Valle de la Luna (Księżycowej Doliny), w której gęsta sieć głębokich wąwozów tworzy księżycowy krajobraz. Obiad. Po południu czas wolny na indywidualny spacer po mieście. Możliwość przejażdżki kolejką linową, która łączy La Paz z położonym na wysokości 4100 m n.p. m. miastem El Alto.

Dzień 9

LA PAZ – PUNO (Peru)

Zwiedzanie pozostałości tajemniczego miasta Tiahuanaco z III w. p.n. e., największego ośrodka kultury andyjskiej z czasów prehistorycznych. Obiad. Przekroczenie granicy peruwiańsko-boliwijskiej w Desaguadero. Przejazd do Puno.

Dzień 10

PUNO – KANION COLCA

Przejazd doliną rzeki Colca, gdzie znajduje się jeden z najgłębszych na świecie kanionów (do 3200 m głębokości), wcinający się w Andy na długości prawie 100 km; odkryty dla świata w 1981 r. przez wyprawę polskich kajakarzy. Okoliczne wiecznie ośnieżone szczyty, mają wysokość ponad 6 tys. m n.p. m. Po drodze wiele malowniczych wiosek peruwiańskich górali, stada pasących się lam, alpak i wikunii. Obiad. Przyjazd do hotelu. Dla chętnych przejazd do malowniczo położonych źródeł geotermalnych (kąpiel w łaźniach z naturalnie gorącą wodą).

Dzień 11

KANION COLCA – AREQUIPA

Wcześnie rano wyjazd na punkt widokowy – Krzyż Kondorów, skąd widać kanion Colca w całej okazałości. Obserwacja lotu królewskich ptaków – kondorów. Po drodze postoje w najbardziej malowniczych punktach widokowych oraz krótka wizyta w uroczej wiosce Maca. Przejazd do Arequipy. Kolacja w Arequipie.

Dzień 12

Arequipa

Zwiedzanie Arequipy, drugiego co do wielkości miasta Peru zwanego „Białym Miastem”. Arequipa leży na wysokości ponad 2300 m n.p. m., u podnóża malowniczego stożka wulkanu El Misti (5822 m n.p. m.). Zwiedzanie centrum miasta – słynny klasztor św. Katarzyny, Plaza de Armas, jeden z najpiękniejszych placów w Peru, katedra, kościół La Compania w stylu kolonialnym. Wjazd na punkty widokowe Carmen Alto i Yanahuara, skąd pięknie widać miasto i wulkany Misti, Chachani oraz Pichu Pichu. Obiad. Czas wolny. Spacer po mieście, czas na zakupy wyrobów z wełny alpaki, np. kolorowe swetry, szale, poncho, płaszcze. Dla chętnych wizyta w muzeum Santuarios Andinos, gdzie można podziwiać doskonale zachowaną mumię inkaskiej księżniczki.

Dzień 13

AREQUIPA – NAZCA

Przejazd na płaskowyż Nazca Drogą Panamerykańską, malowniczą trasą ciągnącą się wzdłuż wybrzeża Pacyfiku. Po drodze obiad.

Dzień 14

NAZCA – PARACAS

Dla chętnych fakultatywny przelot awionetkami nad płaskowyżem Nazca (ok. 150 USD przy min. 10 osobach). Tajemnicze linie tworzące rysunki zwierząt i figury geometryczne widać z góry w całej okazałości tylko z awionetki. Są doskonale zachowane, więc trudno uwierzyć, że zaczęto je żłobić w kamienistej powierzchni pustyni około dwa tysiące lat temu. Obiad. Przejazd do Paracas na nocleg. Postój przy wieży z widokiem na słynne linie Nazca, skąd można zobaczyć rysunki ręki i drzewa.

Dzień 15

PARACAS – ISLAS BALLESTAS – LIMA

Wycieczka motorówką na wyspy Ballestas (bywają nazywane „Małe Galapagos”), gdzie znajdują się ogromne kolonie egzotycznych ptaków (m. in. głuptaki, kormorany, pingwiny Humboldta, pelikany) oraz lwów morskich. Obiad. Transfer na lotnisko w Limie. Wylot do Europy.

Dzień 16

Przylot do Warszawy.

I rata

3000 PLN płatna przy zapisie

Ii rata

Płatna na 45 dni przed wyjazdem

Cena obejmuje

Przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej, przelot wewnętrzny, przejazdy autokarem/mikrobusem, motorówką, przejazd pociągiem na Machu Picchu, 14 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 3/4, pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1-os. 2400 PLN, 14 śniadań; 10 obiadów i 3 kolacje, w tym

1 kolacja z występem zespołu folklorystycznego na starym mieście w Cuzco, 1 x drink powitalny, opiekę polskiego pilota, usługi lokalnych przewodników, ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).

Uwaga !

Zgodnie z Warunkami uczestnictwa do ceny imprezy zostanie doliczona składka na TFG - 13 PLN oraz składka na TFP - 13 PLN. Najpóźniej na 45 dni przed wyjazdem wymagane jest przekazanie do biura danych paszportowych – imiona i nazwiska takie jak w paszporcie, numer paszportu i data ważności paszportu. Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki. W paszporcie powinny być min. 2 strony wolne. Kolacja sylwestrowa – cena 400 PLN (płatne na 45 dni przed wyjazdem). Na bilety wstępu należy przeznaczyć ok. 200 USD. Na zwyczajowe napiwki sugerujemy przeznaczyć ok. 60 USD. Uprzejmie informujemy, że więcej informacji o składkach na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy, dostępnych jest na naszym blogu we wpisie zatytułowanym Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Terminy

28.12 - 12.01.2025, .00 PLN

Warunki uczestnictwa

Wybierz pokój i godziny lotów

Nowość

Podział na pokoje

Powyżej wybierasz liczbę osób, które będą zakwaterowane w 1 pokoju (lub apartamencie, willi itd.). Wybierz jedną z ofert z listy i zarezerwuj ją. Zrób oddzielne rezerwacje dla każdego kolejnego pokoju lub skontaktuj się z nami, by złożyć zamówienie u naszego doradcy.

Maksymalna liczba uczestników

Jeśli nie możesz dodać kolejnych osób, osiągnąłeś(-aś) maksymalny limit dla 1 pokoju.

Wybierz pokój i sprawdź podany obok rozkład lotu. Czasami zdarza się, że godziny lotów się zmieniają. Jeśli tak się stanie – poinformujemy Cię o tym.

Miejsce w pokoju 2 os.

2 dorosłych

Wg programuMiejsce w pokoju 2 os.
Wylot
WAW · 28.12 (Sob.)Warszawa - Chopin
LIM · 28.12 (Sob.)Lima
Godziny lotu podamy później
Przylot
LIM · 12.01 (Ndz.)Lima
WAW · 12.01 (Ndz.)Warszawa - Chopin
Godziny lotu podamy później
38 032 zł
za pokój

Warto dokupić

Aktualizujemy parametry oferty
Tylko u nasPromesa Pewne Wakacje gratis i szeroki pakiet ubezpieczeń.

Oficjalny Parking Lotniska P2, Żwirki i Wigury 1, Warszawa

1 030
za 1 auto
1 auto
Data od
28.12.2024
Data do
12.01.2025
1 030
za 1 auto

Ubezpiecz podróż z AXA Assistance MAX wraz z kosztami rezygnacji

812
za wycieczkę
812
za wycieczkę
Dołóż ubezpieczenie do koszyka, warto!

70%

naszych klientów decyduje się na zakup ubezpieczenia

zero ryzyka

Ubezpieczenie Kosztów Rezerwacji chroni Cię, jeśli zachorujesz na COVID-19

od 80 tys. do 8 mln €

kosztów leczenia zostanie pokrytych, jeśli zdarzy Ci się COVID-19 w trakcie wakacji

Wycieczka38 032

Cena całkowita

38 032
Zaliczka płatna teraz11 410
Pozostała kwota płatna na 30 dni przed wyjazdem.

Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

lub

Pogoda

20°C
18°C
18°C
13

Przed podróżą

Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wjazdu.
Z obowiązku wizowego zwolnieni są obywatele polscy udający się do Peru w celach turystycznych Mogą przebywać na terytorium łącznie do 183 dni w okresie 365 dni.
W Peru dość powszechnie występuje żółtaczka typu A (pokarmowa). Zagrożenie chorobami tropikalnymi na wybrzeżu i w górach jest niewielkie. W tropikalnych regionach nizinnych na wschodzie i północy kraju (Loreto, Ucayali, Amazonas) występuje umiarkowane zagrożenie malarią i dengą. Szczepienia ochronne w zasadzie nie są wymagane.

Informacje prawne

Realizując obowiązek przewidziany w art. 12a pkt. 2 i 4 ustawy z dnia 30.05.2014 r. o prawach konsumenta (Dz.U. z 2020 r. poz. 287) w zw. z art. 40 ust. 1 ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z (Dz.U. z 2022 r. poz. 511), Wakacje.pl niniejszym informuje Państwa o podziale obowiązków związanych z zawieraną za pośrednictwem Wakacje.pl jako agenta turystycznego umową o udział w imprezie turystycznej a organizatorami turystyki, którzy prezentują swoje oferty na naszym serwisie. Jednocześnie wskazujemy, że wszelkie oferty dostępne na naszym serwisie podchodzą od podmiotów będących przedsiębiorcami.

Czytaj więcej

Nowość!

Odkryj nową stronę podróży – rezerwuj elastyczne pakiety lot+hotel. Sprawdź