Skalny SPA





Informacje o podróży
Zakwaterowanie
Wykwaterowanie
Szczegóły oferty
Region
Polska / Góry
Opis oferty:
Malowniczo położony na cyplu nad Jeziorem Solińskim, w uzdrowiskowej miejscowości Polańczyk, jest doskonałą propozycją na niezapomniany wypoczynek w Bieszczadach. Na miejscu restauracja z kominkiem, chata grillowa idealna na ogniska, strefa spa z krytym basenem, kompleksem saun oraz jacuzzi i masażami... Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Na aktywnych czeka pub z kręgielnią, na miłośników przyrody - piękne widoki, a na najmłodszych - sala i plac zabaw. Koniecznie wybierz się nad Jezioro Solińskie i na piesze wędrówki po klimatycznych bieszczadzkich szlakach!
Położenie:
W centrum miejscowości POLAŃCZYK, ok. 1,5km od mariny Polańczyk, ok. 7km od zapory wodnej w Solinie, ok. 50km od Bieszczadzkiego Parku Narodowego, ok. 105km od Rzeszowa, ok. 260km od Krakowa.
Hotel:
Trzygwiazdkowy, zbudowany w 2008 r., 65 pokoi i apartamentów, 3 piętra, winda, hol, recepcja (zakwaterowanie: od godz. 15.00, wykwaterowanie: do godz. 10.00), restauracja Pod Żaglami - dania w formie bufetu i á la carte, obiadokolacje serwowane, kuchnia polska i europejska, Pub Czarne Złoto; bezpłatny internet bezprzewodowy, chata grillowa z miejscem na ognisko, parking; sala konferencyjna; za opłatą: wypożyczalnia rowerów; akceptowane karty kredytowe: Visa, MasterCard.
Standardowy:
2-os., ok. 16-22m², zadbany, łazienka (prysznic, wc; suszarka), internet bezprzewodowy, telewizja satelitarna, telefon, czajnik bezprzewodowy;
Standardowy comfort:
3-os. (możliwość 1 dostawki - rozkładana sofa), ok. 20-27m², zadbany, łazienka (prysznic, wc); wyposażenie jak w pokoju standardowym; pokój standardowy comfort za dopłatą.
Sport i rozrywka:
Rzutki, sala zabaw i plac zabaw dla dzieci, bezpłatny wstęp na imprezy muzyczne i koncerty w Pubie Czarne Złoto, nieograniczony dostęp do Eko Mariny, pływającej plaży oraz basenów na Jeziorze Solińskim, raz na pobyt biesiada regionalna przy wielkim ognisku, centrum spa & wellness: bezpłatnie: basen kryty, sauna parowa, sauna fińska, jacuzzi; za opłatą: masaże; za opłatą: pakiet Wakacje Rewelacje obejmujący: 3 godz. rejs ekskluzywną łodzią motorową Parker 630 Blow Rider z napędem elektrycznym, wynajem na wyłączność katamarana z napędem elektrycznym, korty tenisowe (ok. 700m od hotelu, oferta zewnętrzna).
Pakiety:
Pakiet BOŻE NARODZENIE W BIESZCZADACH (w terminie: 23-27.12.2020) • kolacja wigilijna w dniu 24.12. • kolacja grillowa (w wyznaczonym dniu) • koncert kolęd w dniu 25.12. • kulig lub wyprawa wozami traperskimi (zależnie od pogody) w dniu 26.12. • wstęp na lodowisko (1 godz./pobyt/os.) Pakiet SYLWESTER W BIESZCZADACH (w terminie: 31.12.2020-03.01.2021) • bal sylwestrowy dla dorosłych oraz dla dzieci • brunch noworoczny • koncert noworoczny w hotelowej restauracji • kulig w dniu 01.01 • wstęp na lodowisko (1 godz./pobyt/os.) Pakiet FERIE W BIESZCZADACH (w okresie: 18.01-28.02.2021) • Biesiada Regionalna przy muzyce • kulig lub wyprawa wozami traperskimi (zależnie od pogody) w wyznaczonym dniu • wstęp na lodowisko (1 godz./pobyt/os.)
Gratis:
Wi-Fiwstęp do spa
Mapa

Pogoda
Przewodnik
Opis obiektu
Bieszczady zajmują południową część województwa podkarpackiego. Ich najwyższym szczytem jest Tarnica (1346 m n.p.m.).
W Bieszczady przyjeżdża się przede wszystkim dla odpoczynku na łonie natury. Nadal stanowią one najsłabiej zaludnione i najmniej zagospodarowane rejony Polski. Nie są już tak dzikie, bo opasane siecią dróg, zachowały jednak wiele z dawnego uroku. Większość ich obszaru stanowią miejsca o wybitnych walorach przyrodniczych, mające status terenów chronionych.
Krajobraz
Prawdziwi turyści unikają wędrówek po połoninach w sezonie letnim z powodu tłumów, chcących zobaczyć wspaniałe panoramy, rozciągające się z połonin. Zresztą Bieszczady najpiękniejsze są jesienią, ponieważ w pokrywają je głównie drzewa liściaste, których korony przybierają wtedy barwę żółtoczerwoną. Nadaje to górom niepowtarzalny, bajkowy wygląd. Wówczas i pogoda jest wyśmienita, i nie ma nieznośnych upałów.
W słoneczne jesienne dni z Tarnicy widać szczyty Gorganów w ukraińskich Karpatach. Z Halicza w jasne, księżycowe noce można ujrzeć światła Lwowa, a spod schroniska na Połoninie Wetlińskiej wzrok sięga aż po masyw Tatr.
Doświadczeni turyści zapuszczają się zazwyczaj w tereny, których nie obejmuje Bieszczadzki Park Narodowy - na zachód od połonin. Daje im to możliwość zboczenia z wyznaczonych szlaków.
Architektura
Na terenie dawnego województwa krośnieńskiego znajduje się wiele obiektów zabytkowych. Są wśród nich zarówno te bardzo znane, jak drewniany kościół w Haczowie, Starówka w Bieczu, cerkiewki i kościółki w mniejszych miejscowościach, jak i trochę już zapomniane, a równie cenne, jak ruiny klasztoru Karmelitów w Zagórzu.
Zarastające pola nie istniejących już wsi i opustoszałe pagórki, wśród których rozlegał się niegdyś głos cerkiewnych dzwonów, sprzyjają zadumie nad historią. Miłośnicy architektury drewnianej powinni zainteresować się północno-wschodnią częścią Bieszczadów - tutaj ostało się najwięcej cerkwi.
Turystom odwiedzającym Bieszczady region ten ma do zaoferowania wiele atrakcji. Dziedzictwo kulturowe, dziewicza przyroda, jak i mieszkający tu ludzie mogą dostarczyć niezapomnianych przeżyć i zapewnią ciekawy pobyt.
Atrakcje turystyczne
POŁONINA WETLIŃSKA:
Ulubionym miejscem wędrujących po Bieszczadach są rozległe łąki zwane połoninami. Pokrywają prawie wszystkie szczyty.
Jedną z największych jest Połonina Wetlińska. Położona wysoko na Haliczu nie sprawia trudności pieszym turystom. W zimie zapewnia doskonałe warunki do uprawiania narciarstwa. Wiosną najwspanialszym odkryciem dla turysty będzie jej imponująca zieleń oraz widok na sąsiednie szczyty i pokryte lasami doliny.
Warto zwrócić uwagę na oryginalne ukształtowanie połoniny. Grzbiet jest asymetryczny: południowe zbocza są krótkie i strome, a od północy ciągną się długie grzbiety, łagodnie opadające w dolinę Sanu.
MAGIA BIESZCZAD:
Choć już nie tak dzikie i tajemnicze, Bieszczady są nadal bardzo urokliwe. Miękkie kontury gór i głęboka zieleń lasów. Przyroda zaskakuje soczystym kolorem traw, a wiosną - jaskrawymi kwiatami mleczy, dekorującymi górskie łąki. Wraz ze zmianą pory roku lasy stroją się w ogniste barwy jesieni. Nastaje wtedy ulubiona pora turystów pieszych.
WIELKA PĘTLA:
Wielka Obwodnica Bieszczadzka, zwana też Wielką Pętlą, jest trasą biegnącą z Leska przez Uherce Mineralne, Olszanice i Ustrzyki Dolne do Czarnej, Lutowisk, Ustrzyk Górnych. Z Ustrzyk Górnych prowadzi do Cisnej, skąd przez Baligród wraca do Leska. Łączna długość tej trasy wynosi około 147km.
Trasa praktycznie omija pięknie usytuowane miasta i miasteczka, niektóre z godnymi uwagi zabytkami architektury. Dlatego warto czasem zjechać z Obwodnicy, aby je zobaczyć.